X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja progynova tez 3x2mg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz Estradot 100 zmiana co dwa dni. I w dniu transferu mniejsze endometrium niż na cyklu naturalnym 🙈🙄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał po punkcji Progynovę lub Estradot i jakich dawkach przed transferem?
    Czy tylko miały Panie na cyklach sztucznych ten lek?
    I jaki progesteton był wtedy podawany na cyklach po punkcji i jaki na cyklach sztucznych i w jakiej dakach? Pytam z ciekawości co komu się udało i w jakiej konstelacji.
    Bo na cyklu naturalnym mimo ciałka żółtego i podawania progesteronu po transferze to progesteron mi spadł.
    Tylko przy progynovie miałam obrzęknięte i bolące piersi i przy dużych dawkach progesteronu ale po kilku dniach wszystko ustępowało i nie wiem czy to z powodu spadku hormonów nie zaszłam w ciąże dlatego też pytam uprzejme osoby czy mogłyby mi podpowiedzieć jak to u nich było. Bo zarodki były wysokiej klasy blastocysty.

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol miałam tylko na cyklach sztucznych .
    Progesteron po punkcji 2 x crinone ( około 200 mg progesteronu) w Norwegii .
    W Polsce transery były na cyklach sztucznych i wówczas brałam od 600 do 800 mg progesteronu .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do Mazwopka: A w Norwegii czy w Polsce się udało zajść w ciąże? Ja teraz jeżdżę 200km do Kriobanku bo w innych klinikach nawet dobrego zarodka nie potrafili zrobić. Teraz jak udaje się zarodki ładne to jeszcze ani jeden się nie zaimplantował.
    Czy ten cyclogest 400 2x1 to brałaś od dnia punkcji czy coś było na początku i jakich dawkach a później zmienione?
    Nie mogę brać Lutinusa bo mam po nim straszne bóle jak przy miesiączce.

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąże udało się zajść w Polsce .
    Cyclogest zaczynałam brać 6 dni przed transferem ze względu na to ze zarodki były 6-cio dniowe . W Polsce nie miałam transferu po punkcji . Wszystkie transfery były robione z zarodków rozmrazanych .

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Dostałam wyniki badań genetycznych,niestety nie jest dobrze 😭😭😭mutacja pai-1,napisałam dziś do nich ciekawe co mi odp,a dziś dostałam właśnie @ i wzięłam pierwsza tabletke PROGYNOVA,a wyniki wysłałam do tlumacznia żeby mieli czarno na białym o co chodzi bo zaraz będzie że to nie przeszkadza,miałam podejście teraz do transferu ostatniego z 6 z 2 podejścia,będę czekać aż coś poradzą

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz mutacje pai 4G heterozygotyczną czy homo ? Ja mam hetero.
    Generalnie ani moj fastlege ani położna nie wiedzą o co chodzi z tą mutacją. 😣 Położna tez nie wie co to jest mutacja genu MTHFR.

    Moj lekarz z kliniki po transferze zalecił mi brać acard do końca ciąży i zmetylowaną formę kwasu foliowego .
    Ja na własną rękę biorę jeszcze fragmin .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 17:12

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Masz mutacje pai 4G heterozygotyczną czy homo ? Ja mam hetero.
    Generalnie ani moj fastlege ani położna nie wiedzą o co chodzi z tą mutacją. 😣 Położna tez nie wie co to jest mutacja genu MTHFR.

    Moj lekarz z kliniki po transferze zalecił mi brać acard do końca ciąży i zmetylowaną formę kwasu foliowego .
    Ja na własną rękę biorę jeszcze fragmin .


    Mam hetero
    Tak jak mówisz,mam wrazenie ze lekarz nie wie o co chodzi,mam brac progynova i na 18.01 mam usg i wtedy jeśli będę chciała będę mogła zrezygnować z trsnsferu,tyle maja mi do zaoferowania,i nie wiem co mam robić,wytlumaczyła dokładnie o co chodzi pielegniafka mowi że porozmawia z lekarzem i da mi znać ooo I takie ustalenia lekarza,ale mam już przetlumaczone wyniki i wysłałam im mam nadzieję że w poniedziałek się odezwą,będę miała tez konsultacje z lekarzem opisana to też im wyśle
    I dalej nie wiem co robić
    Do pl jechać nie mogę å czas leci 😭😭😭😭
    Mam ostatni zarodek i niebardzo bym chciała ryzykowac ale też nie chcę za długo czekać,znów jak się nie uda to muszę całą procedure zaczynac od nowa i pół roku znów w plecy,dziwi mnie to naprawdę ze na dopiero po 4 nie udanych probach dali mi ta PROGYNOVA

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 17:40

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniejsze transfery miałaś na cyklach naturalnych ?
    A teraz cykl sztuczny , pierwszy raz , tak ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u Ciebie Mazopka na tym szczęśliwym cyklu miałaś progynove 3x2mg i cyclogest 2x400mg? I czy coś jeszcze?

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta7 wrote:
    A u Ciebie Mazopka na tym szczęśliwym cyklu miałaś progynove 3x2mg i cyclogest 2x400mg? I czy coś jeszcze?
    Duphaston
    Encorton
    Acard
    Fraxiparine

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2021, 09:29

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Wcześniejsze transfery miałaś na cyklach naturalnych ?
    A teraz cykl sztuczny , pierwszy raz , tak ?

    Tak wczwsniej były na cyklu naturalnym teraz pierwszy raz na sztycznym i mam juz powiedziane że jeśli sie uda to mam brać progynova I lutinus do 9 tyg ciąży

    Mazwopka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za tydzień kolejną próbę na cyklu naturalnym i tradycyjnie 2 tyg lutinus do testu i nic dalej... To będzie trzecia próba ale żadnej zmiany szczególnej w lekach nie ma ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 23:10

    Mazwopka lubi tę wiadomość

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka wrote:
    Ja mam za tydzień kolejną próbę na cyklu naturalnym i tradycyjnie 2 tyg lutinus do testu i nic dalej... To będzie trzecia próba ale żadnej zmiany szczególnej w lekach nie ma ...

    Trzymam mocno kciuki🤞✊❤

    U mnie było to sam,po ostatniej nieudanej probie jak dzwonili z wynikiem to zapytałam czy cos możemy zmienić zrobić cos więcej jakieś badania czy coś bo juz za dużo niepowodzeń i mowi ooo to już 4 proby nie udane i 2 poronienia bedzie rozmawiać z lekarzem żeby dostała coś No I mam progynova,nie wiem czy jak bym sie nie odezwała czy coś by się zmieniło

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek dostałam przetlumaczone juz badania,które wysłałam od razu do lekarza,dziś dostałam odp,w przyszłym tyg mam na USG I dostanę wtedy leki na rozrzedzenie krwi,które będę brała po transferze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2021, 18:53

    Mazwopka, Zabka lubią tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka wrote:
    Powodzenia :) ja miałam wczoraj transfer; lekarz mówił że piękna blastocysta "książkowa"; na rozmowie po transferze pielęgniarka powiedziała że to poprzednie poronienie to wina materiału genetycznego - stąd moje pytanie ; czy ktoś Ci zasugerował dodatkowe badania ? Nie było u nas badania fragmentacji DNA nasienia a mamy ifv z powodu azospermi i zastanawiam się czy jeśli byłaby potrzeba je zrobić to czy lekarze tutaj sugerują czy raczej nie wczuwają w sam problem tych niepowodzeń ?

    Super zabka 🙌🏼 Trzymam mocno kciuki zeby wszystko bylo dobrze ❤️ Teraz dbaj o siebie i odpoczywaj.
    U mnie sie zaczyna juz 15 tydzien, ten czas tak szybko leci 🥰

    BeatkaK, Mazwopka, Zabka lubią tę wiadomość

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka wrote:
    Super zabka 🙌🏼 Trzymam mocno kciuki zeby wszystko bylo dobrze ❤️ Teraz dbaj o siebie i odpoczywaj.
    U mnie sie zaczyna juz 15 tydzien, ten czas tak szybko leci 🥰
    Wszystko Ok , jak samopoczucie ?
    Byłaś na usg gdzieś jeszcze prywatnie ?

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka wrote:
    Powodzenia :) ja miałam wczoraj transfer; lekarz mówił że piękna blastocysta "książkowa"; na rozmowie po transferze pielęgniarka powiedziała że to poprzednie poronienie to wina materiału genetycznego - stąd moje pytanie ; czy ktoś Ci zasugerował dodatkowe badania ? Nie było u nas badania fragmentacji DNA nasienia a mamy ifv z powodu azospermi i zastanawiam się czy jeśli byłaby potrzeba je zrobić to czy lekarze tutaj sugerują czy raczej nie wczuwają w sam problem tych niepowodzeń ?

    Trzymam mocno kciuki 😊

    Nie,nikt mi nie zasugerował żadnych dodatkowych badniach,po drugim poroniniu sama postanowiłam zamówić testy na trombofilie,teraz dopiero dostałam progynova jak się upomniałam ze to juz 6 transfer 2 poronienia i 4 nieudane to dopiero powiedziała ze to juz za dużo i bedzie rozmawiać z lekrzem,później dostałam wyniki z testów i wyszła mutacja,napisałam i mam miec dodatkowe leki,jutro mam kontrolę wiec bede więcej wiedziała,nawet nie wiem czy tu robią cos takiego,pytałam rodzinnego to wgl nie wiedział o co chodzi,sprawdzalam tez u nich na stronie to tez nic nie znalazłam

‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ