X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja się biorę za składanie papierów. W podaniu napisane że FSH 2'lub 3 dzień cyklu.
    Tylko te dokumenty wypełnić o ivf? Załączać coś jeszcze? Potwierdzenie ze mieszkamy razem itd? Czy to później na rozmowie?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga do jakiego szpitala składacie dokumenty ???

    Ja chcę się przenieść z Rikshospitalet w Oslo do Porsgrunn i myślałam że wystarczy im przesłać komplet dokumentów z Riks ale niestety muszę wszystko robić od początku wrrrrrrrrrrrr czyli badanie hormonów i mąż badanie nasienia.
    Ja mam napisane że LH,FSH 2 do 5 dzień cylku hmmmmmmmm i teraz nie wiem .......


    Aggga może dołącz kopie potwierdzenia że mieszkacie razem a orginały zabierz na wizytę.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 19:45

    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 29 maja 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny w którym dniu cyklu robiłyście badania hormonów ( LH,FSH,Prolaktin, Østradiol) do IVF ???
    Ja robiłam 2,3 i 4 dzień cyklu.

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 29 maja 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam ponowne usg i endometrium wyszło ok.9mm. Lekarka stwierdziła, że kontynuujemy, czyli teraz muszę robić testy owulacyjne i czekać na termin transferu. Stresik jest, tym bardziej, że to dziwne polegać na zwykłych testach. Rozumiem monitoring usg, ale testy.. No nic, nie mam wyjścia.

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania do ivf lh fsh itd robiłam między 2 do 5 dnia cyklu
    To dziwne ze wszystko musicie robić od początku no pewnie tak trzeba

    Madalada
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 maja 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź :-)

    Chciałam się umówić do fastlege - pierwszy wolny termin jest za 3 tygodnie!!!!! Ręce mi opadły ...........


    Hannanna to podejście tutaj chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać ............. testy owulacyjne ale numer............

    Trzymam kciuki :-) Zdawaj nam relacje ;-) co i jak ;-)

    Ja jadę do Polski umówić się na histeroskopie ;-) Tutaj się boję ;-) Ostatnio na kontrolnym USG lekarz zasugerował żeby sobie to zrobić aż mi "szczęka" opadłą bo USG trwało znacznie dłużej niż zazwyczaj i z gabinetu wyszłam chyba po 30 minutach a zazwyczaj wychodziłam po 5 minutach ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 17:05

    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 30 maja 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze nic. Dzisiaj zadzwoniła do mnie pielęgniarka i mówi, żebym testy kupiła takie co dają wyniki w postaci uśmiechniętej buźki(chodziło jej o Clearblue), a nie dwie kreseczki, bo uśmiechnięta buźka daje najlepsze wyniki :/ Podczas rozmowy z nią myślałam, że odwiozą mnie do wariatkowa. Ja p... Co za podejście! Testy z uśmiechniętą buźką! Nie lepiej powiedzieć idź na usg (i tak za to przecież płacę)i monitoruj? Więc zakupiłam testy, ale buźka się jeszcze do mnie nie uśmiechnęła..

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 maja 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna po przeczytaniu Twojego posta nie mogę przestać się śmiać - to jest lepsze niż kabaret ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 30 maja 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutejsza służba zdrowia mnie coraz bardziej zadziwia i chyba nigdy nie przestanie.

    Madalada
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 31 maja 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda- będziemy składać do Rikshospitalet pewnie.

    A dlaczego boisz się histeroskopii? Ja miałam tutaj robiona. Dostaje się znieczulenie ale nie powiem że nie bolało.... znając podejście Norwegii z Polski mogą nie uznać i mogą chcieć powtórzyć tutaj ..

    Dziś byłam u fastlege i na pytanie jakim cudem mam nagle oba jajowody drożne odpowiedzią była cisza. ..

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga histeroskopie robię w Polsce bo chce mieć znieczulenie ogólne.. Tutaj już NIC nie dam sobie robić w znieczuleniu miejscowym- mam taki uraz po punkcji że na samą myśl nam ciary........ brrrrrrrrrrr I chce żeby pobrali wycinek endometrium do badania histopatologicznego nawet jak "obraz" będzie Ok . Tutaj powiedzieli że jak "obraz" będzie Ok to nie pobierają wycinków więc ja dziękuje za taką diagnostykę ;-)




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2017, 07:38

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha rozumiem....

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! Zbieram wszystkie papiery, badania do podania o ivf. W 3 dniu cyklu poprosiłam fastlege o skierowanie na amh i fsh. Wyniki przyszły Ale okazało się że wysłał mnie na badania innych hormonów A na te nie!! Nie chcę czekać z wysłaniem papierów do następnego cyklu. . Mam wyniki AMH z Polski... Może być?

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w moim przypadku chcieli wszystko stąd, nie z Polski. Badanie nasienia partnera, hormony itp. Niestety.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak myślałam... no nic, wyślę narazie bez tego amh i fsh i zobacze... najwyżej zrobię badanie w nastepnym cyklu i dosle później . Może przejdzie

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna jak tam "buźki" - smutne czy uśmiechnięte ;-) ?

    Aggga Ty wysyłasz sama henvisning ? Mi moja fastlege ostatnio nie robiła fsh i AMH . Skierowanie na te badania dostałam już z Rikshospitalet razem z terminem pierwszej wizyty.




    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) W piątek pokazała się uśmiechnięta! :D Ale byłam szczęśliwa. Już myślałam, że jeszcze jakieś problemy z owulacją będę miała. We wtorek lecę do Tromso.

    alda lubi tę wiadomość

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - wypełnilam część razem z fastlege, partnera fastlege wypełnił jego część i ja całe podanie wraz z wynikami badań, opisami operacji wysłałam ja.
    Oni wysyłają jakąś odpowiedź ze dostali papiery? Długo się czeka?

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Alda - wypełnilam część razem z fastlege, partnera fastlege wypełnił jego część i ja całe podanie wraz z wynikami badań, opisami operacji wysłałam ja.
    Oni wysyłają jakąś odpowiedź ze dostali papiery? Długo się czeka?
    Hej,w moim przypadku (tyle,że wysyłał lekarz) czekałam na odpowiedź jakieś 6 miesięcy. W marcu wysłane,odpowiedź jakoś w sierpniu a pierwsza wizyta była w październiku. Tłumaczą to b.dużą liczbą zgłoszeń. Nie dostałam żadnego potwierdzenia,że dostali papiery. Po 3 miesiącach sama zadzwoniłam i powiedzieli,żebym cierpliwie czekała. Tyle. Powodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 12:39

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie..... A na ich stronie znalazłam to- Hvor lang tid går det fra jeg sender søknad til jeg får svar?
    Fra vi mottar søknaden til du hører fra oss kan ta to uker.

‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ