X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 maja 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga my przed IVF robiliśmy na własną rękę w Polsce Kariotyp ale to ze względu na poronienie........ Jeźeli chodzi o karalność to chyba nikogo nie powinno to interesować ;-) nas nikt o to nie pytał ........... ;-)


    Hannanna kiedy masz kontrolne USG ?

    Mar2śka daj znać w poniedziałek ;-) po wizycie , kiedy planują zabieg ?






    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 10 maja 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź Alda! A o co oni wogole pytają?
    Jest się sprawdzanym na policji np? Jakieś atesty trzeba czy nic ?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 maja 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga nikt nikogo nie sprawdza na policji ;-) Nas pytali o : jak długo się staramy o dziecko , czy palimy, czy spożywamy alkohol, czy mamy dzieci z innymi partnerami , ile ważymy , czy przyjmujemy na stałe jakieś leki, czy na coś chorujemy przewlekłe. My jesteśmy małźeństwem nie wiem czy wymagają jakiś dodatkowych dokumentów jeśli nie jest się małźeństwem.



    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 10 maja 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 10 maja 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jeśli chodzi o badanie nasienia? Robi się je dopiero po złożeniu papierów ? Partner miał robione Ale 3 lata temu.. wszystko ok. Ze względu na tak długi okres myślałam że będzie teraz trzeba powtórzyć ale żaden z lekarzy nic O tym mnie wspominał....

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 11 maja 2017, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aggga-jak nie jesteście małżeństwem to wymagane jest potwierdzenie,że mieszkacie razem min.rok. Zapomniałam,jak to się nazywa :/ , ale w Skatt wydrukowali mi ld ręki. Badanis nasienia zrobią swoje,na pierwszą wizytę (przynajmniej u mnie tak było) jedziecie razem. Wywiad,badanie krwi,Ciebie zbadają a partnerowi nasienie.
    Alda-jeszcze nie miałam okresu :((((

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 maja 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga u nas mąż robił badanie nasienia prywatnie przed wysłaniem podania o IVF ten wynik został dołączony do podania.


    Hannanna a robiłaś test ciążowy ;-) może "natura" zrobiła Wam niespodziankę ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 11 maja 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi!!! O czymś jeszcze powinnam pamiętać? Jakieś rady?'

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 12 maja 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda,niestety nie. Nie dla mnie takie niespodzianki :( ;) Brak okresu zwalam na rozregulowanie po stymulacji itp. Czekam dalej,mimo że coraz bardziej niecierpliwa jestem. Jakby nie patrzeć kwestia drugiego transferu 'ciągnie' się od lutego.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 maja 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed pierwszą stymulacją miałam cykle jak w zegarku mimo endometriozy a teraz to jest wielka zagadka ;-) ile dni będzie trwał cykl.



    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 12 maja 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. ZAWSZE wiedziałam,kiedy będę miała okres. A teraz lipa. Nie poznaję siebie ;) Poza tym cera,włosy,waga-wszystko siadło,mimo witamin i dobrego odżywiania. Niby wiedziałam na co się piszę i dlaczego(oczywiście warto!),ale nie do końca byłam świadoma tego spustoszenia w organiźmie.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 maja 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u Was ???

    Hannanna co u Ciebie ??? :-) Już po transferze ?

    Pelaska co u Ciebie ??? :-) Wiesz już kiedy będziesz miała HSG ?


    Ja miałam mieć dzisiaj transfer ale 4 zarodki nie przetrwały rozmrożenia - transfer odwołany :-(. Już nie mam mrożaczków :-(

    Zastanawiam się jeszcze nad ostatnią procedurą ( bo dwie już za mną ) ale w Porsgrunn ........ Jeżeli uda mi się namówić lekarzy na krótki protokół bez sprayu Synarela to zdecyduje się na jeszcze jedno podejście jeżeli będą naciskać na długi protokół to podziękuje........

    Dziewczyny jak kontaktowałyście się z kliniką w Porsgrunn ?

    Ja znalazłam :

    Telefon: 35005821 albo 35005822
    kl.12.00 - 14.00

    E-post
    [email protected]

    Może dostałyście inne namiary na kontakt z kliniką ? Jak tak to proszę o informacje ;-)






    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff alda przykro mi. Nie załamuj się , spróbuj ponownie. Będzie dobrze, do 3 razy sztuka

    Ja dziś miałam laparoskopie (mam endometrioze). Miałam też rok temu i okazało się że jeden jajowod nie drozny . Podczas histeroskopi to samo. A dziś się okazało że oba drozne... nic nie rozumiem... endo się nie rozwinela znaczenie. Robimy oboje badania i cała resztę do ivf i będziemy składać papiery . Mam jednak nadzieję że uda się zajść w okresie oczekiwania ...

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Alda przykro mi z powodu zarodków :(
    Pytasz czy po transfrze. Niestety nie i nie wiadomo czy do niego dojdzie. Na wczorajszym usg endometrium tylko 6mm. Minimum 8mm musi mieć. W poniedzialek kolejne usg,ale jakoś kiepsko to widzę.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 maja 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga gdzie miałaś laparoskopię ? Jak to wygląda w Norwegii , jest narkoza ? Idziesz rano i po zabiegu wracasz do domu? Wycięli Ci zmiany endometrialne ? Dostałaś jakieś leki ?


    Hannanna moje endometrium po 9 dniach po leku Progynova miało 9mm. Ciekawe dlaczego oni Ci nie dali tego leku.............





    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 27 maja 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dali,bo stwierdzili,że transfer będzie na cyklu naturalnym. Nie wiem na jakiej podstawie.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 27 maja 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już miałam 2'razy.... zabieg pod narkoza. Budzą Cię ,jesz śniadanie i do domu... U mnie wypalali wszystkie ogniska Ale pierwsze objawy endometriozy zaczęły się 3 mies po operacji wcześniej O niej nawet nie wiedzialam. Tym razem trafiłam do specjalisty o nazwisku Langebrekke. Operowala kobieta z jego teamu. I tak samo, na salę,narkoza , po wybudzeniu śniadanie i do domu. Leki tylko przeciwbólowe, paracetamol i ibux.
    A Ty też masz endometrioze?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 maja 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga tak też mam endometriozę . Tutaj zrobili mi rezonans magnetyczny na którym wyszła endometrioza na obu jajnikach i liczne zrosty , jajniki zrośnięte ze sobą i z jelitami , macica też zrośnięta z jelitami. Nie odważyłam się tutaj na laparoskopię z uwagi na możliwość uszkodzenia jelit. Laparoskopię miałam w Polsce w prywatnej klinice. Z uwagi na duże ryzyko przecięcia jelita części zrostów nie udało się "uwolnić" .
    Przez endometriozę jakość komórek jajowych jest gorsza tym bardziej że endometrioza "zaatakowała" mi jajniki :-(


    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 28 maja 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to nie ciekawie... U mnie niby endo ucichla, nie miałam w okolicach jajników A mimo to ciazy brak....

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w którym dniu cyklu robiłyście badania hormonów ( LH,FSH,Prolaktin, Østradiol) do IVF ???

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ