X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Parens Kraków
Odpowiedz

Parens Kraków

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 29 października 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Mój lekarz mówi, że medycyna na chwilę obecną nie zna przyczyn problemów z HBA. Czyli te suplementy to tak trochę po omacku na zasadzie 'a może zadziała'.
    Jeśli jednak może zadzialac to ja w to wchodzę. W sumie z wieloma rzeczami tak jest.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 29 października 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    A o co chodzi ze specjalnym preparowaniem nasienia? Jakie macie wyniki?
    Przy |U| się nasienie przepłukuje i wybiera ruchliwe plemniki a wszelkie martwe i uszkodzone oddziela. Ponoć mogą też je podlać jakimiś wspomagaczami na dojrzewanie.

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 29 października 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Przy |U| się nasienie przepłukuje i wybiera ruchliwe plemniki a wszelkie martwe i uszkodzone oddziela. Ponoć mogą też je podlać jakimiś wspomagaczami na dojrzewanie.
    Ale to jest normalna praktyka przy IUI że sie preparuje nasienie wiec zastanawiam sie co to jest ta specjalna preparacja. W Parens standardowo je aktywizuja do dojrzewania, wiec chyba nie o to mu chodzilo.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 29 października 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to na tym moja nikła wiedza się kończy.

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 6 listopada 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amalia, jak tam wasza procedura, na jakim etapie jesteście? Jeśli będziesz chciała się dzielić to ja chętnie się dowiem jak to w Parens wygląda. Naszą ostatnią nadzieją jest naprotechnologia, jeśli się w kolejnym roku nie uda pewnie będziemy podchodzić do ivf. Staram się do tego psychicznie przygotować powoluuuutku.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziś ostatni dzień stymulacji. Mam 6 pęcherzyków i w niedzielę punkcję. Zaraz jadę na podgląd. Jestem bardzo zadowolona, wszystko dokładnie wyjaśniają, mój lekarz robi mi podglądy nawet gdy nie pracuje danego dnia i przyjeżdża tylko na transfer.
    Z pęcherzykami nie ma szału ale ja mam też dość niskie AMH jak na mój wiek bo niecałe 2 a mam 30 lat. Może jakością nadrobię ;)

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, byłam pacjentką Parens ponad rok. Ogólnie byłam zadowolona z lekarza prowadzącego (dr J.) oraz bardzo miło wspominam personel (bardzo miłe i pomoce Panie położne). Jednakże pod 3 IUI i 2 nieudanych in vitro odpuściliśmy temat w tej klinice... Nie sadzę, aby mogli nam pomóc gdyż w II procedurze wszystkie zarodki nam obumarły, gdzie przy I mieliśmy dwa więc tendencja jest spadkowa... Za tydzień zaczynam III procedurę w CM Macierzyństwo u dr M.. Próba nie strzelba jak to mówią:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Witam, byłam pacjentką Parens ponad rok. Ogólnie byłam zadowolona z lekarza prowadzącego (dr J.) oraz bardzo miło wspominam personel (bardzo miłe i pomoce Panie położne). Jednakże pod 3 IUI i 2 nieudanych in vitro odpuściliśmy temat w tej klinice... Nie sadzę, aby mogli nam pomóc gdyż w II procedurze wszystkie zarodki nam obumarły, gdzie przy I mieliśmy dwa więc tendencja jest spadkowa... Za tydzień zaczynam III procedurę w CM Macierzyństwo u dr M.. Próba nie strzelba jak to mówią:)
    Hej :)
    Nie wolałas iść do Chrostowskiego w Artvimed? Chyba ma największą skuteczność w Krk.
    Jeszcze pytanko: czy dr J.zlecał Ci/Wam jakieś badania immuno lub kariotypy po nie udanym ivf? W zasadzie już po nieudanych IUI powinien je zlecić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Mój lekarz mówi, że medycyna na chwilę obecną nie zna przyczyn problemów z HBA. Czyli te suplementy to tak trochę po omacku na zasadzie 'a może zadziała'.
    3 miesiące to nie jest bardzo dużo i warto spróbować z suplementami, czytam na forum, że wielu się hba poprawia i to bardzo po odpowiedniej suplementacji (nie jeden a kilka różnych preparatów)

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 11 listopada 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Hej. Dziś ostatni dzień stymulacji. Mam 6 pęcherzyków i w niedzielę punkcję. Zaraz jadę na podgląd. Jestem bardzo zadowolona, wszystko dokładnie wyjaśniają, mój lekarz robi mi podglądy nawet gdy nie pracuje danego dnia i przyjeżdża tylko na transfer.
    Z pęcherzykami nie ma szału ale ja mam też dość niskie AMH jak na mój wiek bo niecałe 2 a mam 30 lat. Może jakością nadrobię ;)

    W takim razie powodzenia. Mam nadzieję, że punkcja nie była zbyt bolesna.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 11 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    W takim razie powodzenia. Mam nadzieję, że punkcja nie była zbyt bolesna.
    Punkcja była pod narkozą więc nic nie czułam :) Teraz też jest ok. Trochę jajniki bolą i tyle.

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kondziomama wrote:
    Hit z cyklu ' jestem lekarzem i wiem co robię':
    - od roku dr M twierdzi że wyniki męża są ok. Wizyta u dr J- ale Panstwo z takim nasieniem nie mają co liczyć na cud - ratuje was iui ze specjalnym preparowaniem nasienia.
    To była moja ostatnia wizyta u szanownego dr M. 3 cykle stracone przez źle przeprowadzoną stymulację. Mam dość.
    Przykro mi :( czyli jesteś u dr J.teraz tak? Ja już też do dr M.sie nie wybieram.
    Jutro mąż odbiera mi wyniki histero i we wtorek mam wizytę u gin, zobaczymy. Dziś mam 21dc, ale możliwe, że miałam cykl bez owu, bo ani nic nie czułam ani nie miałam śluzu płodnego. Możliwe też, że wszystko mi się poprzestawialo przez podróż, okaże się więc pojutrze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Nie wolałas iść do Chrostowskiego w Artvimed? Chyba ma największą skuteczność w Krk.
    Jeszcze pytanko: czy dr J.zlecał Ci/Wam jakieś badania immuno lub kariotypy po nie udanym ivf? W zasadzie już po nieudanych IUI powinien je zlecić
    Po pierwszym nieudanym ICSI dostaliśmy zalecenie wykonania badanń immunologicznych. Przy drugim podejściu miałam mieć odroczony transfer i brać metypred oraz wlewy z intralipidu. Niestety do tego nie doszło bo wszystkie zarodki obumarły. Kolejnej wizyty już nie było. Byłam tak wściekła, że nawet nie chciałam słuchać żadnych wyjaśnień. Kariotyp zrobiliśmy na własną rękę (wyszedł OK) i nawet dobrze bo i tak go wymagali w CM.

    O Chrostowskim nic nie słyszałam, więc nawet nie myślałam, żeby się tam udać. Dr M. poleciły mi dziewczyny na forum

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 12:08

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A który dr M. bo jest dwóch? Dziewczyny obalam mit HBA. Mąż po rok temu mial 67%. Wynik z dziś 80%! Da sie to poprawić jak bum cyk cyk!

    Selina, Lucsi lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Po pierwszym nieudanym ICSI dostaliśmy zalecenie wykonania badanń immunologicznych. Przy drugim podejściu miałam mieć odroczony transfer i brać metypred oraz wlewy z intralipidu. Niestety do tego nie doszło bo wszystkie zarodki obumarły. Kolejnej wizyty już nie było. Byłam tak wściekła, że nawet nie chciałam słuchać żadnych wyjaśnień. Kariotyp zrobiliśmy na własną rękę (wyszedł OK) i nawet dobrze bo i tak go wymagali w CM.

    O Chrostowskim nic nie słyszałam, więc nawet nie myślałam, żeby się tam udać. Dr M. poleciły mi dziewczyny na forum
    Ojj o dr Ch. jest dużo dobrego w necie i tu na forum też :) ma dużą skuteczność

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ojj o dr Ch. jest dużo dobrego w necie i tu na forum też :) ma dużą skuteczność
    Ale nie słyszałam opini o ich laboratorium a to dla mnie jest najbardziej istotne w tej chwili :)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie doczytałam, że teraz w Macierzyństwie jestes, dlatego zapytałam który dr M hehe. Ja też czytam dużo dobrego o dr Ch. Ja również milo wspominam panie położne z Parens i ogólnie luksusowo tam jest. No ale chyba też już nie bede wracać.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Mirocki :) narazie jesteśmy z niego zadowoleni. Przeprowadza szczegółowe wywiady, nie bagatelizuje niczego. Zobaczymy czy będą efekty :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Dr Mirocki :) narazie jesteśmy z niego zadowoleni. Przeprowadza szczegółowe wywiady, nie bagatelizuje niczego. Zobaczymy czy będą efekty :)
    Znam gościa ;) ja to chyba wszystkich lepszych w Krk obskoczylam :D heh w sumie nima się czym chwalić, to przykre.
    Trzymam kciuki aby Wam pomógł :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) jak teraz znowu się nie uda będziemy szukać dalej :)

‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ