X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 6 lutego 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela po odstawieniu cukrow bedziesz czula sie zle nawet przez 3 dni, no normalne odstawienie, musisz to przetrwac! ja tez mam problem z wloskami na brodzie...tez wyrywalam jak byly jasne a teraz czarne sa i tez jestem blondynka! masakra jakas.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 6 lutego 2014, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nata89 wrote:
    Dziewczyn czy któraś z Was cierpi na nadmierne owłosienie? mi lekarz powiedział,że bierzemy się za leczenie by znikneły włoski lub bym zaszła w ciązę...
    no ja :(

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Nata89 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 7 lutego 2014, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety mam pełno czarnych włosków na brzuchu(depiluję je pastą cukrową) parę miesięcy temu zauważyłam,że zaczynają pojawiać sie też na zewnętrznej stronie ud :/ Jestem brunetką,mam śniadą karnację,włosy muszę myć codziennie tak się przetłuszczają... Jednak najbardziej dobijają mnie włoski na brzuchu, coraz grubsze i ciemniejsze :( już zaczynam się zastanawiać nad depilacją laserową...

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 7 lutego 2014, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika ale to już trwa 8 dni! Ja już nie mogę sobie pozwolić na słabsze dni bo mam odpowiedzialną pracę. Już sobie nie radzę z takim fatalnym samopoczuciem. Może po prostu powoli będę odstawiać?

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 7 lutego 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela a nie masz cukrzycy? Konsultowałaś tę dietę z kimś?

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 7 lutego 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela, moja mama też miała (bo nie wiem, czy nadal ma) podobny wąsik do mnie i na brodzie też parę kłaczków. No i urodziła 4 dzieci. Chociaż akurat cykle zawsze miała pochrzanione itd i też pęcherzykowate jajniki, no ale miała owulacje i rodziła dzieci.
    Jeśli chodzi o jedzenie, to nie wiem w sumie co Ci doradzić, bo nie do końca pamiętam wskazania do brania metforminy. Nie zapominajmy dziewczyny, że to jest solidny lek dla diabetyków i jeśli lekarz przepisuję ją bez pokrycia w badaniach to mogą potem być takie rezultaty. Metformina pomoże tylko wtedy kiedy masz problem z glukozą i insuliną i tylko wtedy zadziała na pęcherzyki i pomoże w dojrzewaniu jednego a nie kilku. I zarówno jeśli masz problem z cukrem w organiżmie lub jeśli go nie masz, możesz mieć takie objawy.Tym bardziej, że masz dietę o niskim IG. Warto się nad tym zastanowić. A jeśli masz wskazania do diety o niskim IG i brania metforminy, to rzeczywiście może spróbuj stopniowo odstawiać "zakazane" jedzenie.. ale to tez musi być pożywne, zdrowe, i nie z indeksem 100, bo to nawet nie jest zdrowe dla "zdrowego" człowieka..

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 7 lutego 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela, a miałaś robione badanie glukozy albo próbę glukozową?
    Gdy byłam na diecie niskie Ig, to dietetyczka mi zasugerowała, że mogę odstawić metforminę. 2 pierwsze tygodnie z metforminą mogą być trudne, ale może u Ciebie metformina i dieta to już za dużo naraz i masz objawy za niskiego poziomu glukozy? Na pewno powinnaś porozmawiać o tych problemach z lekarzem i kontrolować poziom cukru. Czasem wystarczy sama dieta. Ja brałam metforminę, byłam na diecie, teraz w ciąży już nie biorę leków, a diety pilnuje tak rozsądnie - czasem zjem pszenne pieczywo albo coś słodkiego, jem racjonalnie i bez wyrzeczeń i właśnie dostałam wyniki testu obciążenia glukozą - mam bardzo ładny wynik :) Co mnie bardzo cieszy, bo w ciąży poziom cukru się psuje często, a u mnie ładniejszy niż przed.
    Na pewno poziom cukru i dietę powinien Ci kontrolować lekarz / dietetyk, żebyś sobie krzywdy nie zrobiła. Hipoglikemia tez nie jest zdrowa.

    Nata, jak masz włoski, których nie miałaś wcześniej, to pewnie są duże szanse, że leczenie hormonalne Ci pomoże. Depilacja laserowa ma sens tylko gdy będziesz leczona hormonalnie (jeśli to z powodu hormonów wyrosły Ci te nowe włoski), inaczej nawet po laserze włoski szybko odrosną (ja mam takie doświadczenia za sobą). U mnie lekarze zawsze zaznaczali, że objawem pcos jest u mnie nadmierne owłosienie, ale leki u mnie absolutnie nic nie zmieniały, po prostu tak mam, to genetyczne, na głowie też mam za dużo włosów ;) W takich wypadkach jak mój, to leki nic nie pomogą niestety. Wydaje mi się, że w ciąży włoski trochę osłabły, rzadziej się muszę z nimi męczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2014, 09:39

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety też jestem "szczęśliwą" posiadaczką wąsika i włosów na brodzie.Tycz drugich trochę mniej jest.

    Ale odkąd jestem na diecie to wąsika usuwam rzadziej :-)

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 7 lutego 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raport 11 dc
    17,5 prawak
    8,53 endo!!! Pierwszy miesiac na diecie. Odstawilam wszystkir suplementy i stwierdzilam wiecej warzyw i owocow. Odstawislam alkohol na endo, suplementacje magnezem i prosze bardzo. Moze to przypadek ale ja wole wierzyc ze to zasluga diety z niskim ig

    Dodam ze ja nie mam problemow z waga bo waze teraz to z 53-55 kg na 171, ale jedzenie samych ciastek nie pomaga pezy zajściu :)

    sebza, Doris-83, kasjja, gosia81 lubią tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 7 lutego 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, no pięknie, pamiętam Twoje endo we wcześniejszych cyklach i było dużo mniejsze. No to owu za rogiem :) Szybciutko w tym cyklu :) Pewnie się wszystko na to złożyło, bo ja na gonalu miałam ponad 10mm, a zawsze wcześniej na clo nie więcej niż 8,5. Tylko w sumie też bardziej niż wcześniej uważałam na dietę i też odstawiłam większość rzeczy po obróbce termicznej.
    tak czy owak dieta to w naszym przypadku dobra rzecz i tak jak Kasjja napisała, jak uda się być w ciąży to też trzeba się zdrowo odżywiać a nie pozwalać sobie na ciasta i cukierki. A ja mimo szczerych chęci nie widzę nic zdrowego w jedzeniu produktów mega przetworzonych z IG w okolicy 100, czy to dla pcosowiczek, czy dla innych staraczek bez tej przypadłości.
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2014, 11:24

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 7 lutego 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam badanie glukozy. Na czczo miałam 80 czyli w normie. Natomiast jeśli chodzi o słodkie to nie jem tego nie wiadomo ile, np. po jogurcie owocowym czuję się dobrze więc sobie pozwalam. To nie jest chyba grzech. Do tego właśnie wczoraj zjadłam cukierka bo nie miałam nic innego koło siebie a czułam się ogromnie słaba. I pomogło. Nie wiem zobaczymy co będzie dalej, poobserwuję siebie jeszcze trochę.
    Wiecie, obiady jem normalne ale od zawsze do obiadu jest ryż basmati, kasze albo makaron pełnoziarnisty ewentualnie durum. Do tego kurczak, ogórek, czasem kotlet mielony dla urozmaicenia. Dużo szpinaku. Nie są to rzeczy przecież z górnej półki IG a jednak nie mogłam spaść z wagi. Teraz przez ten tydzień mam prawie kg mniej ale nie wiem, może to zasługa również euthyroxu.
    Jeśli chodzi o napoje to tylko piję wodę smakową, sok pomarańczowy, herbatę i kawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2014, 11:41

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela, czyli tak naprawdę dlaczego dostałaś metforminę?
    Jogurt owocowy, woda smakowa czy sok pomarańczowy są pełne cukru, więc nie sądzę, żeby reakcja Twojego organizmu miała związek z za małą ilością glukozy we krwi. Tym bardziej, że obiady nie są z najwyższym IG, ale też nie z niskim, więc nie sądzę, żeby był tutaj problem. Pewnie po prostu masz taką reakcję na metforminę.
    Warto zrobić badanie insuliny i glukozy po obciążeniu. Może wcale nie potrzebujesz metforminy, tylko większego wysiłku fizycznego i diety z chociaż minimalnie ujemnym indeksem kalorycznym.
    Trzymam kciuki, żeby Ci szybko przeszło, bo domyślam się, że jest Ci ciężko. Ja na początku miałam metforminy miałam biegunki dodatkowo i to dopiero była masakra, jak trzeba było iść do pracy, a rano nie dało się wstać z kibelka… :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, nie będę się Wam za bardzo wcinać, odpowiem tylko co do imienia od początkumyśleliśmy o Kacperku, później pojawiły się wątpliwości i teraz są 3 :p Kacper, Adaś albo Wojtek :)

    I spoko Chanela nie straszysz, ja jestem dobrej myśli, czujemy się dobrze i to najważniejsze, po prosty bardzo przykro słucha się o takich sytuacjach, tym bardziej,że można sobie wyobrazić co czuje mama jak akurat jest się na podobnym etapie.

    kasjja lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza!

    Ja na początku metforminy też miałam sraczkę biegaczkę :-)
    Odstawiłam kawę, cukier i zażywałam po posiłku i pomogło.

    Dieta przy PCOS daje bardzo dużo!
    Wiem z doświadczenia.

    Chanela!
    Kochana odstaw te wody smakowe. Woda + sok z cytryny, pomarańczy czy grejpfruta. Spróbuj na pewno ci posmakuje.

    Mam jeszcze jeden sposób na lepsze endo i regulację poziomu cukru- herbatka z aronii - w zielarskim za całe 4.5 :-)

    Ma podobne właściwości co czerwone wino, a można ją pić bez ograniczeń bo nie ma alkoholu :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2014, 12:22

    kasjja, HANA lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Nata89 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz przepisał Metformax 850 bez zadnych badań:/ Biorę już prawie miesiąc 2x dziennie i ekscesy żołądkowe mam cały czas...

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dla mnie to jest dziwne, że przepisuje Wam się bez badań leki. Ja wiem, że są różne badania naukowe potwierdzające, że metformina super działa przy pcos, no ale przepisywać lek dla diabetyków przy dobrych badaniach albo bez badań to dla mnie jest nie z tej ziemi.
    Nata, czyli bierzesz większą dawkę niż ja ( 3x500) a u mnie po obciążeniu nie były wyniki w normie…

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Nata89 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 7 lutego 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz jeszcze mi powiedział,że mogę brać jedną tabletkę dziennie, jeśli będę się bardzo źle czuła... w sumie bez badań nie wiadomo w jakich dawkach ją przyjmować by pomogła...

    W środę mam wizytę zobaczymy czy owulacja będzie w tym cyklu czy nie...

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 7 lutego 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nata, de facto metforminę powinno się stopniowo wprowadzać, a nie tak, że z dnia na dzień zacznie się brać dużą dawkę. Jak się stopniowo wprowadza, to organizm też lepiej reaguje.
    Mam nadzieję, że w środę będziesz miała dobre wiadomości :)

    Asia, ładne imiona, chociaż z tych trzech ja bym chyba wybrała Wojtusia :) … albo Kacpra… :)

    A u mnie ból jak na @ :( Od jajników do podbrzusza …. Już nawet nie chodzi o to, że dupa z tego cyklu będzie, tylko, że cholera boli, a jeszcze tyle dni przede mną…. Nospy nie mam, w Szwajcarii nie sprzedają, a innych leków nie chcę brać… No i bosssssko….

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 80,59

    Sebza może będzie dobrze. Kurcze mnie też paskudnie bolało. Musisz wierzyć! Do walentynek jeszcze tydzień i się dowiesz!

    HANA, sebza, kasjja lubią tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia gratuluje, powodzenia, i w ogole i w ogole!

    sebza Ty panikaro, a moze to implantacja :D Nie no nie bede nakrecała bo to jest jeszcze gorsze. Sebzo dodam jeszcze ze gonal biore od października (raz mniejsze dawki, raz wieksze) i endo w 14dc wahało sie od 6.97mm-8mm(raz) max. Wiec wierze ze zdrowe odżywianie wplywa na płodnosc. w 11 dc to ja ledwo do 7 dochodziłam zawsze i przy podobnych dawkach :D A tutaj Panie takie cuda

    W Tym cyklu zwijamy kiecki!

    kasjja lubi tę wiadomość

‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ