X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 11 lutego 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzi na to ze ciaza biochemiczna..Nie martw sie skoro zaszlas raz zajdziesz i kolejny..Wiem ze nic cie nie pocieszy...Ale musisz byc dzielna ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2014, 09:30

    kasjja lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 11 lutego 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, ściskam i trzymam kciuki. Też się bardzo denerwowałam na początku, te testy to okropieństwo. Jak Ciebie jeszcze nie było na forum to zaliczyłam melodramat z negatywnym testem beta z labu - 0,29. Myślałam, że po wszystkim. Ale wyszło mi 5 pozytywnych domowych. Powtórzyłam test gdzie indziej 2 dni później - 6000. Zadzwoniłam do pierwszego labu, okazało się że pomyłka, z krwi która im jeszcze została sprzed 2 dni zrobili powtórne badanie - wyszedł wynik ponad 3000. Nie przejmuj się testami. Pamiętam, że na sikanych jest napisane, że wynik może wyjść negatywny, jeśli mocz za bardzo rozrzedzony (za dużo się piło), albo, jeśli stężenie beta hcg jest już bardzo duże, to dochodzi to jakiegoś sprzężenia zwrotnego i wychodzi wynik fałszywie negatywny.
    Początek ciąży jest bardzo trudny, mam nadzieję, że będzie ok. Nie na wszystko mamy wpływ. Mocno trzymam kciuki, żeby było dobrze <3

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 11 lutego 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, jak pisałam, pojawiła się nowa wiadomość od Ciebie.
    Ściskam!
    Może jeszcze nie wszystko przesądzone (patrz: moja historia, zdarzają się pomyłki).
    Ale jeśli domowy też Ci wyszedł negatywny, to raczej jednak się nie udało.
    Bardzo mi przykro.
    Mnie na początku ciąży bardzo pocieszało to, że jak się nie uda, to nie znaczy, że ze mną coś nie tak. Na ovufriendzie jest napisane, że ok. 50% ciąż zanika bardzo wcześnie, w okolicach miesiączki. I że przynajmniej połowa kobiet przeżywa takie bardzo wczesne poronienie (jak nie więcej), tylko większość o tym nie wie, jeśli nie testuje wcześnie. Te wczesne straty są spowodowane najczęściej wadami zarodka, bo przyroda tak skonstruowana, że niestety tych nieprawidłowych, ginących na początku jest sporo.
    Teraz na pewno jest Ci bardzo smutno, ale to dobry znak, że się udało, znaczy to, że z Tobą i Twoim partnerem wszystko ok i powinno Wam się wkrótce udać na dłużej.
    Szkoda bardzo. Trzymam kciuki, żeby to jednak jakieś pomyłki były.
    Trzymaj się <3

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 11 lutego 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Na szczęście od dziś mam urlop i mogę spokojnie tulić psa i ryczeć. Jutro ginekolog- ciekawe co mi powie. Ja niby wiem że moja przygoda z PCO dopiero się zaczyna, ale miałam nadzieję :(

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 11 lutego 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, bardzo mi przykro, że masz takie stresy… Tak jak dziewczyny pisały - chociaż teraz jest Ci smutno i źle, to jednak udało się zajść w ciążę, więc masz pewność, że to realne u Ciebie. Czasem trzeba się wyryczeć, wykrzyczeć i odreagować, ale trzeba też się zebrać w sobie i iść do przodu. Jestem więcej niż pewna, że niedługo znów zobaczysz dwie kreski i historia skończy się happy endem. Dużo siły Ci życzę i będę trzymać za Ciebie kciuki!

    Motylku, moja wdzięczność za Twoje dobre słowo jest ogromna! Dziękuję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2014, 10:08

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 11 lutego 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czego się mogę spodziewać teraz? Krwawić nie krwawię, czuję się super (nie licząc podłego nastroju). Co się teraz stanie i jak? Samo czy nie samo?

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 11 lutego 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia lepiej jak samo się stanie, pewnie dadzą Ci jakieś leki i trochę czasu
    życzę Ci tego, bo natura lepiej wie jak to zrobić
    przykro mi, ale jak piszą dziewczyny jedno wiesz- że udało Ci się, a to znaczy, ze na pewno znowu się wkrótce uda :-)

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 11 lutego 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia witaj przykro mi. Rozumiem co czujesz, sama jestem po ciazy biochemicznej. Serce peka na kawalki i az dusi w srodku. Jedno jest dobre ze tak szybko Ci sie udało zajsc, to duzo. Powodzenia i nie trac nadziei bo te klody pod nogi to tylko na chwile tak :)

    kasjja lubi tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 11 lutego 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze sama zaczniesz krwawic i bedzie to taka spozniona miesiaczka...moze cie nie pociesze ale lepiej ze teraz na samym poczatku niz np za pare tygodni gdzie juz musialaby byc ingerencja lekarza leki lyzeczkowania itd..,,,a tak szybciutko org wraca do normalnego poziomu hormonow i duzo szybciej mozna sie starac przy bardzo krotkich ciazach staranka od normalnego cyklu....Trzymaj sie i glowa do gory...

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 11 lutego 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och żeby to już zaczęło krwawić i było po.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, bardzo mi przykro.
    Trzymaj się dzielnie i zamiast tulić psa i płakać, zabierz go na długi spacer. Nie zamykaj się w domu i nie odpuszczaj. Nigdy nie wiesz za którym zakrętem czeka szczęście... <3

    Życzę Ci dużo siły. <3

  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit: Nazwa to "NIEPŁODNOŚĆ"

    Dziewczyny jak bylam w klinice w łapki wpadła mi taka gazeta nie pamietam dokladnie tytułu, albo cos z nieplodnoscia. Cała poswiecona sluzom, plemnikom, szyjka i badaniom. Całkiem fajna. Znalazlam artykuł o diecie na plodnosc z PCO. I artykuł mowil ze wzięto do badania Panie z pco o prawidlowym BMI i bez problemów z cukrem. Po trzech miesiacach stosowania diety (bez utraty masy 1900 kcal) Chodzilo o jedzenie obfitych śniadań
    1 grupa jadła
    -sniadanie 900 kcal
    -obiad 650 kcal
    -kolacja 250 kcal (jakos tak)

    2 grupa jadla
    -małe sniadania
    -srednie obiady
    -duze kolacje

    i az u 50 procent kobiet z pierwszej grupy spadła poziom insuliny, a u tej drugiej nieznacznie. Dieta polegała również na eliminacji weglowodanów itp oraz, u wiekszosci wystapiły regularne cykle wraz z owulacja. Nie pamietam tutułu ale warto sobie poczytac i zamowic. Jak bede za dwa tygodnie tam to Wam powiem nazwe ;)

    Moje endo dzieki diecie wzrosło do 9mm, albo to moja psychika :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2014, 14:48

    kasjja, Idia lubią tę wiadomość

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia!

    Zesrać się,a nie dać się!
    Każdego dnia walczymy! Kochane Wszystkie walczymy!

    Sukces jest gdzieś blisko :-)

    Idia, kasjja, aja, Chanela lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że szybko pójdzie. Beta z dziś 7, progesteron 1. Zaczyna bolec brzuch. Mózg to jednak niesamowita maszyna. Pokazać mu coś i zaczyna odpowiednio działać. Nowy cykl będzie normalny? W sensie jak się oboje wyleczymy z naszych infekcji to możemy się starać? Robić monitoring? Czekać?

    Doris tego mi było trzeba!
    Nowa mobilizacja i nowe rozdanie.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam normalny cykl po biochemicznej. Normalnie okres i 14dc wyhodowałam nawet dwa pecherzyki ktore pekły. Tylko jakas temperatura była zaburzona w tym cyklu (w ogole nie chciala spasc mi ) Czekaj na okres i normalnie do dziela :)

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, czytam Wasze forum od jakiegoś czasu i postanowiłam do Was dołączyć. Też mam POC, stwierdzone w obrazie USG. Staramy się od jesieni 2011 roku z małą przerwą, ale w sumie już 2 lata. Ponadto mam niedoczynność tarczycy, podniesioną prolaktyny i angrostendion, o dziwo testosteron w normie. Progesteron 17-OH też w normie. Cukier, choć wysoki mieści się w normie. Niestety mąż też nie ma za dobrych wyników. Ilość i ruchliwość armii w normie, ale morfologia kiepska:( 86% jest wadliwa, a to główka, to witka... Leczenie rozpoczęliśmy w październiku ubr. Po tym jak mój lekarz nas zbył, zdołował i powiedział, że nawet in vitro nam nie pomoże, pojechalismy do kliniki leczenia niepłodności. A tam lekarz nas pocieszył i zaczął leczyć.Biorę euthyrox. Pierwsze brałam 50, ale teraz biore 1/2 tabletki 125. Poza tym pije inofolic już trzeci miesiąc. Jeśli nie zafasolkujemy do kwietnia, to wracamy do kliniki do naszego pana doktora i będziemy stymulować jajeczkowanie i monitorować cykl. To tak w wielkim skrócie.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawię, zaczęłam na widok męża. Teraz leżymy w łóżeczku ja krwawię i popłakuje a on raczej planuje co dalej. Jutro mam wizytę u gina. Dobrze bo się dowiem czy leki czy badania. Boli paskudnie.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, trzymaj się! <przytul>

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aja, 14% prawidłowych form, to nie jest źle. Jeśli ilość całkowita jest w normie i parametry takie jak ruchliwość czy aglutynacja, to to są dobre wyniki i nie macie co panikować :)

    Idia, choć domyślam, się (albo mi się wydaje, że się domyślam) jak jest Ci ciężko, to trzymam kciuki, żebyś dała radę szybko zacząć nowe starania.

    Idia, kasjja lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 11 lutego 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza a Ty jak tam?

‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ