X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za co oberwal??? przeciez nie spadla na podloge??? no oczywiscie na czczo wszystko i mysle ze na poczatek wystarczy.skoro nie mialas z nia nigdy problemu to na poczatek samo tsh i w razie pozniej jakiegos zlego wyniku robi sie jesszcze ft3 i ft4, no i antygeny bo czasem i one wychodza zle mimo dobrego tsh , ale ja mimo ze u mnie podejrzewa endo ze mam hashi to antygeny bede badac w kwietniu przed sama wizyta....Niestety ich podwyzszony stan bardzo czesto odpowiada za poronienia i problemy z zajsciem w ciaze :(

    dżona, Idia lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze ze bardzo czesto skorelowana z tarczyca jest prolaktyna i jesli tsh jest zbyt wysokie lub zbyt nieskie to i prolaktyna jest za wysoka ..Bylam pewna ze i u mnie bedzie bardzo wysoka bo moj endo odradzal mi ja nawet badac , ale od gina darmowe skierowanie mialam to w 3dniu cyklu zrobilam i wyszla niziutko 9z hakiem a norma do 25 , co do po obciazeniu tej nie badalam ale moj gin jest z tych lekarzy ktorzy bazuja na zwyklej..i jesli ona jest dosc nisko to nie ma potrzeby badania jej po obciazeniu..Robilas kiedy prolaktyne??..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2014, 12:19

    dżona lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Najlepsze ze bardzo czesto skorelowana z tarczyca jest prolaktyna i jesli tsh jest zbyt wysokie lub zbyt nieskie to i prolaktyna jest za wysoka ..Bylam pewna ze i u mnie bedzie bardzo wysoka bo moj endo odradzal mi ja nawet badac , ale od gina darmowe skierowanie mialam to w 3dniu cyklu zrobilam i wyszla niziutko 9z hakiem a norma do 25 , co do po obciazeniu tej nie badalam ale moj gin jest z tych lekarzy ktorzy bazuja na zwyklej..i jesli ona jest dosc nisko to nie ma potrzeby badania jej po obciazeniu..Robilas kiedy prolaktyne??..

    u mnie tsh spadło a prl dalej nie, więc pewno muszę coś brać na spadek prolaktyny.nie biorę leku na tarczyce, na razie czuje się dobrze.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zobaczysz co ci powie endo, sama jestem ciekawa co on na Twoj poziom , no mnie wlasnei zdziwilo ze moja prolaktyna nisko bo przed 1ciaza prolaktyne mialam przekroczona...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie robiłam prolaktyny.

    Och no oberwał, no jakoś tak. Miłe w sumie, że rano po obudzeniu pyta o nią (o Twoją też Kap. ;) )

    Miałam CA 125 i wynik to 16,8 U/ml

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesto za brak owu wlasnie tez odpowiada wysoki poziom prolaktyny , ale jego nie ma sensu zebys badala teraz bo to w 3dniu cyklu sie robi....Marker mialam robic ale stwierdzilamz e jeszcze sie wstrzymam...Moj malz tez pisze esa z pytaniem na poczatku i jak tempka ehh i sie cieszy jak glupi ze wysoko i ciezko mu nawet łopatologicznie wytlumaczyc ze co z tego ze teraz wysoko jak wazne zeby za tydzien byla wysoka..ehh ciezko mu to zatrybic.. :-/
    Od rana bo0li mnie brzuch i jajniki :( 2nospy silne wzielam i caly czas napizdala
    :-/
    Jak ja po mlodego do szkoly pojade a pozniej z nim na badania :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2014, 12:48

    dżona lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, czekamy na wynik twojego tsh, mam nadzieję, że ci spadła. też już się nie mogę doczekać wizyty u endo.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    Kapturnica, czekamy na wynik twojego tsh, mam nadzieję, że ci spadła. też już się nie mogę doczekać wizyty u endo.
    dowiem sie kurde dopiero we czwartek jak kjutro zrobie bo wyniki w tym samym dniu w gliniku sa miedzy14a15 a ja w tym czasie jade na pogrzeb...takze czas oczekiwania sie mi przeciagnie..Jak spadlby o polowe bylabymw 7mym niebie... :)

    dżona lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 4 marca 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Odebrałam dzisiaj wyniki testosteronu i estradiolu. Ten drugi nisko... Niby łapie się w normie (wg kartki z wynikami, bo według norm na necie jest za niski). 39 pg/ml :(

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 4 marca 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja byłam dzisiaj u lekarza. Ehh dostałam skierowanie na HSG powiedział że nie ma na co czekać. Najpierw wymaz na chlamydie, potem wywołujemy miesiączkę bo te moje plamienia nie mają nic wspólnego z okresem a potem po okresie robimy HSG żeby sprawdzić drożność.
    Najlepsze jest to, że mi powiedział że to jego zasługa wykrycie hashimoto a sam powiedział że nie ma sensu robić tych dodatkowych badań. Potem powiedział że wyglądam lepiej a na sam koniec powiedział że czego się nie tknie z badaniami to wszystko jest beznadziejne. To mnie pocieszył. Załamać się idzie.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    a ja byłam dzisiaj u lekarza. Ehh dostałam skierowanie na HSG powiedział że nie ma na co czekać. Najpierw wymaz na chlamydie, potem wywołujemy miesiączkę bo te moje plamienia nie mają nic wspólnego z okresem a potem po okresie robimy HSG żeby sprawdzić drożność.
    Najlepsze jest to, że mi powiedział że to jego zasługa wykrycie hashimoto a sam powiedział że nie ma sensu robić tych dodatkowych badań. Potem powiedział że wyglądam lepiej a na sam koniec powiedział że czego się nie tknie z badaniami to wszystko jest beznadziejne. To mnie pocieszył. Załamać się idzie.
    co to za jelop za przeproszeniem ehhh...Ale fakt nie tak cos skoro tyle czasu plamisz cos sie nie tak dzieje...Zrobisz hsg to bedziesz wiedziala ze jajowody sa drozne..ja sie nastawiam na laparo w lipcu wtedy kauteryzacja janikow i hsg coby przemuchac je...Bedzie dobrze!!!

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę czy tej laparoskopii nie zrobić już razem z hsg i kauteryzacją. Może to pomoże?

    Trafiłam na coś takiego dziś:

    http://www.novum.com.pl/pl/nowy-pacjent/zespol-policystycznych-jajnikow/

    Dziś moje strefy intymne płoną. Kurcze co to jest, że tak mnie piecze? Mam chęć usiąść w misce z zimną wodą.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    A ja myślę czy tej laparoskopii nie zrobić już razem z hsg i kauteryzacją. Może to pomoże?

    Trafiłam na coś takiego dziś:

    http://www.novum.com.pl/pl/nowy-pacjent/zespol-policystycznych-jajnikow/

    Dziś moje strefy intymne płoną. Kurcze co to jest, że tak mnie piecze? Mam chęć usiąść w misce z zimną wodą.
    no laparo a w trakcie wlasnie kauteryzacja i hsg...ihihih

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No poprostu ploniesz ihhihi...fakt laparo to juz ostatecznosc ale wiem ze jakbym te 14lat temu nie miala rersekcji klinowej jajnikow , wtedy nikt laparo nie robil nie doczekalabym sie tak szybko wtedy dzieciaka w sumie pierwszy strzal zaraz po slubie i byl mlody....

    Idia, aja lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam, ja nie lekarz, lekarz chciał mi to w listopadzie robić, a ja się uparłam najpierw na leki. W sumie my jeszcze nawet pół roku się nie staramy. Może lepiej poczekać?

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym że płonę, to zalewam się śluzem. Chyba jakiś taki żrący mam ten śluz :/

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to sluz cie zalewa jiihihih...ja pierwszy cykl staran i pierwszy z clo,,, nasteony proba w kwietniu jak malz zjedzie na swieta a pozniej juz nie czekam na nic tylko w lipcu na laparo wtedy moj siedzi na 6tyg urlopie i zdaze onskoczyc laparo i jego ihhihi.....
    Mi po nospach sie uspokoilo ale pol dnia az mnie nawalalo teraz tylko kluje prawy jajnik...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłuje lewy i zalewa żrący śluz, poza tym bez zmian. Wciąż nie w ciąży.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co ci doradzic , wiem ze u mnie resekcja dala efekt w pierwszym rzucie po slubie a 4miesiace po zabiegu wlasna owulka i bezproblemowa cala ciaza....D.latego ja nie mam czasu na czekanie wiek pogania a na sczzescie [rzez to ze bralam kilkanascie lat antyki moja rezerwa jajnikowa nie jest zla, wiec nawet jak cis tam zniszcza to pare jeszcze zostanie zebym mlodemu siostre zmalowac...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 4 marca 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie mimo kauteryzacji nie ma efektu. poza tym u mnie to wszystko na raz się zwaliło, skomplikowało i teraz też się komplikuje, bo w pracy mam niejasna sytuacje i sama nie wiem czy się leczyć czy się nie leczyć. tzn. leczyć się chce, ale łatwiej byłoby mi z tym wszystkim gdybym wiedziała, czy mam jeszcze prace czy już jestem bez pracy. gdybym była bez, to mogłabym sie spokojnie starać, chodzić na badania itd. a tak to ciężko mi to wszystko pogodzić, leczenie na odległość i taki rodzaj pracy jaki mam. mąż mi powiedział żebym powiedziała w pracy że się staramy o dziecko, żeby potem nie było zgrzytu.
    od jutra zaczynam nowy cykl bo @ coraz bardziej się rozkręca. jak byłam dużo młodsza, to jak przychodziła @, to krwawiłam od razu, a teraz to plamie przez min.2 dni przed ;/ chyba nie ma sensu starać się w tym cyklu, skoro tsh zwariowało i prl wysoka, a poza tym ta sytuacja w pracy. nie znoszę być zawieszona w próżni wrrr....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2014, 20:44

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ