X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 4 marca 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja się czuję jakbym miała okres bo cały czas boli mnie prawy jajnik. Jutro jadę na badania do zabiegu. Potem wywoływanie. Boję się tylko że skoro nie mam ustabilizowanych hormonów to po co lekarz mi każe robić teraz to HSG.
    A u endokrynologa wizyta dopiero 2.04 żeby sprawdzić co tam się u mnie dzieje.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 5 marca 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello Lasencje :-)

    Dostęp do neta mam ograniczony :-)Moja temperatura powariowała - chyba za dużo emocji związanych z przeprowadzką i nowym miejscem.

    Od wczoraj zamiast metforminy biorę inofolic - mój gin powiedział,że jego kolega ma już jedną ciążę na infolicu :-)Aha i zamówiłam sobie dong quai - bo gin powiedział,że z moim estradiolem mogłoby być lepiej.Czekam na @ i startuję z zestawem :-)

    kapturnica, Idia lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 5 marca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew oddana. Progesteron i TSH, ft3 i ft4 Te ostatnie zrobiłam bo były w promocji :p

    Wyniki dziś około 18.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 marca 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ci zazdroszcze ja musialam leciec na badania do szpitalnego lab bo w moim nie mieli odczynnikow do badania progesteronu....Ale to szpitalne ma meeega ceny wiec wszystkie juz tam badania bede robic..MIala bym wyniki o 14 ale jade na pogrzeb wiec moja cierpliwosc bedzie wystawiona na ciezka probe az do jutra :(
    Dobrze ze pakiet tsh walnelas..moglas jak tak juz robilas z jednej krwi i antygeny walnac...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 5 marca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj o nich nic nie wiedziałam. TSH mnie zastanawia bo mam w rodzinie sporo osób z nadczynnością.

    Oczywiście za wszystkie badania płacę sama, bo nasze Państwo chyba nie chce byśmy dzieci mieli i nikt mi skierowania nie wypisze.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 marca 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Ojj o nich nic nie wiedziałam. TSH mnie zastanawia bo mam w rodzinie sporo osób z nadczynnością.

    Oczywiście za wszystkie badania płacę sama, bo nasze Państwo chyba nie chce byśmy dzieci mieli i nikt mi skierowania nie wypisze.
    No nie tylko Ty...szkoda ze nie pomyslalas bys miala idealny pakiecik przy tarczycy te antygeny sa niestety wazne one powoduja problemy z ciaza... :-/

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:-)

    Kobietki mam pytanie: czy któraś miała wykonywany test z metoklopramidem???
    bo nie wiem jak zinterpretować wynik, a moja endokrynolog pokiwała tylko głową...u mnie wyglądało to tak: Prolaktyna w 0min - 142,21 ng/ml, po 60min - 12,9ng/ml, po 120min - 243,25ng/ml
    Kurczę czytałam: "W warunkach prawidłowych stężenie prolaktyny rośnie 2-5 razy po 60 min i wzrost w tych granicach utrzymuje się przez kolejną godzinę.
    W przypadku gruczolaka, uszkodzenia podwzgórza, braku endogennej dopaminy i nadczynności tarczycy brak jest zwykle odpowiedzi na metoklopramid lub jest ona niewielka."
    trochę mnie to martwi...i wkurzam się, że tak ciężko uzyskać odpowiedź od lekarza co to oznacza....

  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o nich po prostu nie wiedziałam. Mam nadzieję, że wyniki będą dobre ;)

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomoge nie robilam prolaktyny po obciazeniu niestety...I nie interesowalam sie jak to wtedy z nia jest...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki, jeżeli któraś z Was będzie miała z tym styczność, albo usłyszycie o tym badaniu to dajcie znać:-) będę wdzięczna :-)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    Ok, dzięki, jeżeli któraś z Was będzie miała z tym styczność, albo usłyszycie o tym badaniu to dajcie znać:-) będę wdzięczna :-)
    wpadnij na momitoring , u nas sa dziewczyny co maja problem z prolaktyna i pewnie po obciazeniu mialy badania ...zapytaj a napewno pomoga...

    Malenq lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 5 marca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie miałam badania z prolaktyną więc nie pomogę.

    Idia nie martw się, nie Ty jedna się wykosztowałaś na badania. Jak na razie mój rekord jednorazowo zapłaciłam 220zł.

    A w piątek idę i kolejne 75 zł zapłacę.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 5 marca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwić się nie martwię, za to straszliwie mnie to irytuje. Tym bardziej, że nie ja jedna tak mam, a jednak kupę kasy z pensji na cel leczenia przez NFZ mi zabierają.

    Jak się leczę- prywatnie..., czy mnie na to stać? Hmmm, nie bardzo.

    Jak prosiłam o skierowanie na badanie hormonów tarczycy to usłyszałam, że skoro wcześniej nie chorowałam na tarczycę to nie ma podstaw do skierowania. Może i nie ma, ale ciężko stwierdzić bez badań czy owa tarczyca jest, czy nie jest zdrowa. A objawy- no cóż chyba jak każdy mam bo są dość uniwersalne. No i w rodzinie sporo osób choruje.

    Nie ma się co irytować na rzeczy, z którymi nic się nie poradzi.



    uwo9skjovnetfmk9.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 5 marca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też płacę za wszystkie badania z własnej kieszeni. już mi poszło ponad 500zł, a teraz jeszcze chce zrobić FSH, LH i tarczyce muszę zrobić przed wizytą u endo.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aja po prostu my do inwestycji dziecko, która u przeciętnych ludzi zaczyna się z grubsza po narodzinach pociechy zaczynamy dokładać znacznie wcześniej i to wcale nie małe kwoty.

    No ale cel uświęca środki, wielu rzeczy sobie odmówię, wiele zniosę byle akurat ten cel osiągnąć :)

    Malenq, aja lubią tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I po wizycie u gina. Bałam się chyba bardziej niż przed egzaminem na prawko :/

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 5 marca 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zerknęłam na stronę www labu w którym oddałam krew, celem sprawdzenia wyników i zostałam zaskoczona morfologią mojej krwi, której to nie zlecałam.
    coś na drzwiach było napisane, że dziś ją robią każdemu - widocznie PROMOCJA ;)

    Teraz są chyba promocje już na wszystko.

    Niemniej jestem nieco zaniepokojona bo:
    leukocyty mam przekroczone -13,1 tyś/ul przy normie 3,8 do 10
    limfocyty mam przekroczone - 6,95 tyś/ul przy normie 1 do 3,5
    neutrofile mam za niskie 38,5% przy normie 40 do 70

    Pozostałe są w normie.

    Miałam badania robione w styczniu (2.01) i wszystko było idealnie w normie. O co tu może chodzić???

    No chyba przez te 2 miesiące białaczki nie dostałam ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2014, 17:00

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 marca 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia przestan juz dosc tych zlych wiadomosci!!!!u nas na monitoringu jakis sajfgon madzia ciaza pozamaciczna , Kasia badanie chlopa brak plemnikow...ja dzis pogrzeb/....nie wiem ale jakies cholerne fatum!!!!

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 marca 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Właśnie zerknęłam na stronę www labu w którym oddałam krew, celem sprawdzenia wyników i zostałam zaskoczona morfologią mojej krwi, której to nie zlecałam.
    coś na drzwiach było napisane, że dziś ją robią każdemu - widocznie PROMOCJA ;)

    Teraz są chyba promocje już na wszystko.

    Niemniej jestem nieco zaniepokojona bo:
    leukocyty mam przekroczone -13,1 tyś/ul przy normie 3,8 do 10
    limfocyty mam przekroczone - 6,95 tyś/ul przy normie 1 do 3,5
    neutrofile mam za niskie 38,5% przy normie 40 do 70

    Pozostałe są w normie.

    Miałam badania robione w styczniu (2.01) i wszystko było idealnie w normie. O co tu może chodzić???

    No chyba przez te 2 miesiące białaczki nie dostałam ;/

    Masz wyniki tsh????

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie :( Lekarz przepisał mi Clo, ale powiedział, że powinnam spróbować postarać się jeszcze 2-3 miesiące naturalnie. Powiedział, że Clo pomoże, nie zaszkodzi, ale równie dobrze mogę je brać od maja. Co zrobić? Spróbować naturalnie, czy lepiej z clo? Nigdzie nie jest powiedziane, że z clo uda mi się zajść i może być tak, że dodatkowo przedłużę sobie starania :( Sama nie wiem co mam z tym zrobić. Dobrze, że mam trochę czasu na zastanowienie...

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ