X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • lesi21 Znajoma
    Postów: 17 25

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    cześć dziewczyny,

    Jak pisałam wcześniej na forum, mam stwierdzone pco, od roku staramy się o dziecko ale narazie nie ma efektów.Lekarz postanowił przeprowadzić laparoskopię.
    Czy któraś z was miała taki zabieg? Jak dlugo dochodziłyście do siebie?


    hej w lipcu miałam robiony profil hormonalny i wykazał pcos wcześniej nie reagowałam na żadne leki owulacji nie miałam od grudnia w czwartek mialam robiona laparoskopie histeroskopie nakłuwanie jajników i ocenę drożności. dzis 4 dzień po operacji brzuch tylko delikatnie tak ciągnie. ciecia sa take malutkie prawie nie widać nie ma się czego bać teraz czekam na @ i działam :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    kookana jest mozliwosc ze przy wielu pecherzykach moze wychodzic ci luf...mialas monitoring cyklu? albo ajjeczko peka jeszcze jak nie jest w pelni gotowe ?


    mialam monitoring i jajeczko pekalo, ale nie mialam badania w kierunku luf.
    w tym cyklu pecherz byl maly wiec nie wiem czy cos z tego bedzie :)

    Dziekuje za odpowiedzi :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do uslug :D no lesi to niedlugo dzialac :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    byłam wczoraj u ginekologa. Uznał że męża wyniki są ok, po wspólnej burzliwej naradzie ( lekarz, ja i mąż ;)) doszliśmy do wniosku że przełożymy laparoskopię o jakieś 3 miesiące. Ja postaram się w tym czasie schudnąć około 15kg ( mam dużą nadwagę) i wtedy dopiero ruszymy z laparoskopią. Po przemyśleniu sytuacji doszłam do wniosku że to chyba najrozsądniejsze wyjście.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam wczoraj maleńkie pikające serduszko mojego Kropeczka! :)
    Jezuuuu chyba naprawdę mamy tu kolejny cud pomimo gównianego pco. :)

    kapturnica, kis, Cranberry, Chanela, Miu95, gosia81, aja, HANA lubią tę wiadomość

  • Cranberry Ekspertka
    Postów: 218 203

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natt - gratulację :)

    I czekamy na więcej cudów tutaj :)))

    c55fdqk3kdbgplqm.png
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natt Super;)

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natt super widzę że każdej się udaje, tylko trzeba troszkę dłużej poczekać :)
    gratulacje

    Miu95, natt, HANA lubią tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, bierzecie może duphastan na regularną @. Hmmm ja biorę i jak zawsze po duphastanie przychodziła o czasie tak w tym miesiącu coś nie przybyła, miałyście też tak ?

    Edyta
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka duphaston jeśli dochodzi do zapłodnienia podtrzymuje ciążę :-) Witam wszystkie dziewczynki leczące PCOS i działające w celu normalizacji cykli i zapłodnienia :-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak ale dzisiaj powinnam dostać @ a jej nie ma, duphastan biorę od 15do25dc. Robiłam rano test ( co miesiąc robię , ale oczywiście nic nie wykazał). zastanawiam się do ilu dni po odstawieniu duphastanu pokaże się miesiączka. Czytałam że do 10 ale czy to prawda?

    Edyta
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja luteinę bralam 7 dni i 3 dzień @ nie ma, więc może to ciąża albo i nie

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a zrobiłaś test? może faktycznie ciąża.Mój wyszedł negatywny

    Edyta
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 03:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:19

    kapturnica, HANA lubią tę wiadomość

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rebe, witaj.
    Po pierwsze jeśli czytałaś tu posty to wiesz, że szanse na dziecko przy PCOS są, ale zapewne potrwa to dłużej, niemniej nie należy się załamywać, tylko walczyć. PCOS to dziadostwo ale da się je oszukać :D vide moje suwaczki i innych dziewczyn.
    Testy owulacyjne możesz sobie moim zdaniem darować, natomiast prowadzenie wykresu do listopada (kiedy ma się za ciebie "zabrać" ginka"), jak najbardziej ma sens (potem także). Nauczysz się czegoś o swoim organizmie. Mnie np. to pozwoliło stwierdzić owulację, której na usg nie widział gin (wiem brzmi jak science-fiction, ale to prawda). Przed stymulacją owulacji lepiej zrobić drożność. Czasem kontrast po prostu przepycha jajowody i pierwszy miesiąc "po" jest bardzo dobrym czasem na poczęcie.
    Nie napisałaś na jakiej podstawie stwierdzono PCOS - to zespół zaburzeń, wiec sam "sznur pereł" na usg to nie wszystko. Trzeba przebadać hormony i metabolizm, żeby dowiedzieć się co szwankuje. Może cukier i insulina? Może hormony męskie? Może prolaktyna? Jaki masz stosunek LH do FSH?
    Niezależnie od tego czy jesteś szczupła radzę unikać węglowodanów. Wiele z nas od leczenia hormonami wyzwoliła wreszcie dieta. PCOS karmi się węglowodanami właśnie (oczywiście to skrót myślowy, ale tak jest).
    Wykorzystaj czas "przed leczeniem" na miłe, niezobowiązujące starania z mężem. Może zaskoczycie ginkę? Brak presji może być waszym sprzymierzeńcem :) Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 06:31

    kis, rebe, HANA lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    a zrobiłaś test? może faktycznie ciąża.Mój wyszedł negatywny

    u mnie też

  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:19

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc tak :) Dobrze, że to PCO a nie PCOS, bo będzie łatwiej. Nie panikowałabym na Twoim miejscu - owszem zdarzył ci się długi cykl, ale 70 dni to jeszcze przyzwoicie :) wierz mi - ja przez ponad rok i 3 mies nie miałam okresu bez wywoływania, są tu też dziewczyny, które latami nie miały własnych @ tylko te wywoływane. Tak więc ciesz się, że @ w ogóle się zjawia. "leczenie" PCO luteiną na ślepo, bez prowadzenia wykresu i ewentualnie monitoringu jest po prostu głupie, bo skoro są długie cykle, to owulacja może wystąpić bardzo późno. Gdybyś np. brała - jak ci zalecają od 20 dc. to mogłabyś zblokować owulację (ja mam ciążę z owulacji w 32 dc, ale na forum i w realu znam ciąże z owulacji w 60 dc, a nawet jedną z 81 dc). Luteina jest dobra przy niedoborach progesteronu, ale trzeba ją brać po skoku - dlatego namawiam Cię do prowadzenia wykresów. Wykres może ci także podpowiedzieć czy warto iść i wydać kasę na usg - by babka sprawdziła, czy np. jest już po owulacji - płyn w zatoce Douglasa etc.
    Jak Cię już długi cykl męczy to oczywiście można dla uspokojenia nerwów zakończyć go luteiną, ale wtedy tracisz cenne informacje jak właściwie organizm radzi sobie bez leków - to info. może się przydać na czas stymulacji.
    Skoro babka zaleca ci testy owu - oczywiście możesz robić, ale nie bądź rozczarowana, jeśli wskazanie z testu owu nie pokryje się np. z wykresem. Tak bywa w tej chorobie. Skoro do listopada masz mieć wyniki męża i drożność a potem stymulację, to plan wygląda nieźle. Do tego czasu rób wykresy, unikaj słodyczy i napadaj na męża wedle ochoty ;)

    BTW późne owulacje i cykle które wyglądają na bezowulacyjne nie pozbawiają nas szans - spójrz na mój wykres i np. Natt :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 10:56

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:20

    gosia81 lubi tę wiadomość

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rebe, jak będziesz prowadziła wykres i nastąpi skok, to sama będziesz wiedziała czy brać luteinę czy nie (pamiętaj, jesli był skok, czyli możliwa owulacja, to przed odstawieniem progesteronu zrób test c.). Jeśli skoku nie będzie to też się czegoś dowiesz - gdzie leży problem, bo w sumie nie wiadomo jeszcze tego u Ciebie tak do końca, bo nawet w długim cyklu mogła być owulacja. Mnie gin też długo "leczył luteiną", bo posiadanie miesiączek dawało złudną nadzieję, że "jestem normalna" i zmierzam w stronę ciąży. Ale przecież tu nie o miesiączkę chodzi tylko o jej brak na minimum 9 miesięcy, więc tak na serio chodzi o jajo :) A z jajem luteina ci nie pomoże, tzn. może pomóc utrzymać wczesną ciążę lub przyśpieszyć cykl, jesli będziesz już w toku stymulacji.

    zob. https://ovufriend.pl/wykres,76d14b08c9faf05e194c9af587df6fcd.html

    jesli masz czas, a nie chcesz wydawać kasy, obejrzyj sobie na Ovufriend w galerii wykresów to co udostępniają babki z PCOS, najpierw obejrzyj te bez ciąży (jakie suplementy, kiedy pomiary, kiedy serduszka), a potem te najładniejsze z zieloną kropką, ciążowe :)
    BTW. warto uzbierać kasę i iść na monitoring jak już będziesz poddana stymulacji, by dowiedzieć się czy reagujesz na leki (ja np. nie reagowałam). Bo nie ma co rypać sobie wątroby i jajników na ślepo.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
‹‹ 236 237 238 239 240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ