X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę to ja nie wiem jak z tymi testami.Ja np w tym cyklu zaczęłam testowanie od 11dc
    i wtedy były negatywne testy do 15 dnia :) później kreska taka sama jak kontrolna a 17 i 18 dc o wiele mocniejsza :) W zeszłym cyklu gin potwierdził pozytywny wynik testu pęcherzyk był 20mm a kilka dni po tym usg już testy negatywne :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 16 marca 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszy jest monitoring cyklu. Ja sobie odpuściłam testy, ponieważ mam tendencję właśnie do niepękania pęchezrzyków i torbieli. Test pokazuje, że ciało przygotowuje się do owulacji, wzrasta poziom LH, ale czy pęcherzyk pęknie tego już na teście nie zobaczymy tylko na USG.

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 16 marca 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie mam monitoringu i się chwytam wszystkiego :/

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam monitoringu nic o tym nie mowil.biore tydz juz tabl zobaczymy jak sie nie uda to nast cykl i zobaczymy za 2miechy co powie

  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 16 marca 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin często robił mi monitoring. Zapytajcie lekarza o to, warto sobie "zmonitorować" chociaż jeden cykl, żeby zobaczyć czy te pęcherzyki rosną i czy dochodzi do owulacji. U nas PCOS-owiczek czasem to jest takie pogmatwane...

  • michasia-K Autorytet
    Postów: 472 311

    Wysłany: 18 marca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Miałyście kiedyś badany
    1.estradiol, DHEA-SO4 (3-7 dc)
    2.estradiol, progesteron (18dc)

    Moje wyniki to:
    1. ESTRADIOL- 33,52 pg/ml
    DHEA-SO4- 380,60 ug/dl

    2. ESTRADIOL- 42,91 pg/ml
    PROGESTERON- 0,69 ng/ml

    Ginekolog zleciła mi te badania w celu stwierdzenia czy mam owulację.
    Odbierając te wyniki trochę się załamałam.Według mnie owulacji w tym miesiącu nie było.
    MIAŁYŚCIE TAKIE BADANIE?
    CZY KTOŚ COŚ MOŻE NA TEN TEMAT WIE???

    klz915nmlia8kvj4.png

    m3sx43r8weulaext.png


  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri82 wrote:
    Hej, mogę do was dołączyć? Ja też mam PCOS, ale nie bardzo typowe, przy wzroście 158 cm ważę 58 kg, czyli w normie, mam regularne cykle i zawsze owulacyjne, wszystkie badanie idealne.

    To czemu jest mowa o pcos? Przecież to określony zespół objawów, których jak rozumiem nie masz :) W takim razie nie masz pcos.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 20 marca 2015, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos to złe wyniki hormonów, typowy obraz usg kilka pęcherzyków bez dominującego, nieregularne długie cykle.Nadwaga nie koniecznie.Ja mam 167cm i 55kg ale obecnie na diecie, oby do 52 kg :)
    Zmieniłam podejście do jedzenia, brązowy cukier, warzywa, sałatki, ciemne pieczywo :) i zobaczymy

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też nie wiem d0 końca jak to jest z tym PCO. Ja mam regularne cykle.
    Wydawało mi się do niedawna ze skoro progesteron wychodzi przyzwoity to mogę wierzyć, że owulacja się odbyła. Ale w tym cyklu chyba pójdę na monitoring dla pewności no bo ileż można tak w zawieszeniu? Szkoda trochę kasy, ale czego się nie robi dla wyższego celu... :)

    Jakie badania oprócz progesteronu kazali Wam Wasi lekarze robić? Ja miałam tylko androstendion z zaleceń, a prolaktyne raz robiłam "dla siebie". jestem teraz w 8 dc myślicie, że coś jeszcze z hormonalnych mogę robić?

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 20 marca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Pcos to złe wyniki hormonów, typowy obraz usg kilka pęcherzyków bez dominującego, nieregularne długie cykle.Nadwaga nie koniecznie.

    Ale właśnie koleżanka napisała,że ma cykle owulacyjne, regularne i idealne wyniki hormonów. No to gdzie tu pcos?
    :D
    Zauważyłam,że modne ostatnio się stało diagnozowanie pcos.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 20 marca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _analiza wrote:
    Jakie badania oprócz progesteronu kazali Wam Wasi lekarze robić? Ja miałam tylko androstendion z zaleceń, a prolaktyne raz robiłam "dla siebie". jestem teraz w 8 dc myślicie, że coś jeszcze z hormonalnych mogę robić?

    glukoza i insulina (także po obciążeniu), estrogen, progesteron, prolaktyna, testosteron, androstedion, DHEAS, SHBG, wszystkie hormony tarczycy ( tsh, ft3, ft4, plus antygenty), LH i FSH (żeby sprawdzić ich stosunek również). Dodatkowo można sprawdzić witaminę D, bo wiele z pcos'owiczek ma duże niedobory, a to też bywa problem.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • michasia-K Autorytet
    Postów: 472 311

    Wysłany: 20 marca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza wrote:
    Zauważyłam,że modne ostatnio się stało diagnozowanie pcos.

    Jak ostatnio byłam u lekarza endokrynologa- ginekologa.
    Pani profesory zapytała z jakim problemem do niej przychodzę, powiedziałam PCOS.
    Ona odpowiedziała mi " Wie Pani co teraz co, teraz lekarze bez zastanowienia diagnozują PCOS".

    Za tydzień mam kolejną wizytę z tymi moimi nieszczęsnymi wynikami badań.
    Ciekawe co mi powie i jaki będzie plan działania.

    klz915nmlia8kvj4.png

    m3sx43r8weulaext.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam pcos gdzie jeszze w tamtym roku nie mialam;\

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez man pcos... cykle bezowulacyjne dochodzace nawet do 60 dni, usg dzien przed przybyciem @ po kilka malenkich pecherzykow na obu jajnikach, przytyłam ok 10kg w bardzo krotkim czasie jedzac tak jak zwykle... do tego lekko zawyzony testosteron i slaby progesteron... lekko zawyzone TSH (juz w normie) no i po zabiegu kolposkopii i lyzeczkowania poniewaz jedna cytologia wyszla zla a w piwtornej po 3 m-cach byly obecne komorki rakotwórcze... Teraz jestem 3 cykl na zastrzykach Gonal-f i caly czas mam nadzieje...

  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 21 marca 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki hormobów wszystkie w normie, glukoza i insulina również. Ale obraz jajników na USG - łańcuszek pęcherzyków wokół obu jajników. Do tego mam kilka nadprogramowych kg, z którymi walczę zdrową dietą i ruchem. I mam też troszkę nadmiernego owłosienia, mimo że testosteron jest ok. Cykle bezowulacyjne i nieregularne to u mnie norma, ale stosując dietę widzę, że jest zdecydowanie lepiej.

  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 24 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie nowy cykl i nowa nadzieja. Zaczynam z clo 1tabl w3-7dc, oby tym razem jajniki ruszyły...:)
    Ilka88, jak u ciebie?

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • milkami Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 26 marca 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak to jest z tym inofemem? Pomaga? ja piję go dopiero miesiąc i nie wiem czy mogę już oczekiwać efektów. Podobno kuracja trwa 3 miechy... Staramy się o dziecko prawie trzy lata i trochę brakuje mi cierpliwości do leczenia. Póki co inofem mam pić dwa razy dziennie.

    milkami
  • michasia-K Autorytet
    Postów: 472 311

    Wysłany: 26 marca 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam u ginekologa.
    Tak jak myślałam- owulacji nie było.

    A więc:
    Od jutra luteina przez 10 dni.
    od 2 do 6 dc Clostilbegyt
    od 7 do 12 dc estrofem
    i znowu luteina 18 do 25 dc

    + siofor 2x dziennie.

    A w drugim cyklu Test PCT

    trzymajcie kciuki aby się udało :D

    klz915nmlia8kvj4.png

    m3sx43r8weulaext.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milkami tez sie wlasnie zastanawiam bo duzo dobrych opini na temat tego inofemu i inofolic sie naczytalam i sama zastanawiam sie nad kupnem...

    Ev lubi tę wiadomość

  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 27 marca 2015, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie nieciekawie... w 11 dc po dawce clo 3x1 nie było dużego pęcherzyka. Lekarz powiedział tylko że jest ich więcej niż jeden ale cyt. "to jeszcze nie to" i kazał przyjść w 16 dc... pewnie nic z tego nie będzie. Metforminę odstawiłam ostatecznie bo czuje się coraz gorzej z żołądkiem. Także zostają mi chyba tylko gonadotropiny :((( Co do inofolicu to myślę, że jak ma się lekkie pcos to napewno pomoże, w moim przypadku nie było efektów chociaż schudłam troszkę z 52 na 48 kg, warto spróbować, na każdego inaczej działa, ja raczej jestem cięższym przypadkiem mimo braku innych objawów. Tracę powoli nadzieje.

    ckailhb8ez7m7qlw.png
‹‹ 256 257 258 259 260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ