X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Słonka.
    Pytam bo od paru cykli nie brałam Pregnylu i zapomniałam...jak z serduszkowaniem :)
    A pytam bo jak wiecie monitoring robiła mi inna pani dr i jakoś tak wolę dopytać bo mi coś nie gra. A mam zrobić tak:
    - jutro rano mam zrobić zastrzyk, i serduszkowanie dopiero w sobotę (żeby było mocniejsze nasienie). Wcześniej mieliśmy serduszkować wczoraj i dzisiaj.
    Ale tak myślę, że jak jutro np. rano o 5 zrobię zastrzyk to w sobotę o 5 rano będzie 24 h, a w sobotę o 17 tej będzie 36 h... czyli kiepska godzina bo jedziemy do Ustronia (nota bene na romantyczny bieg parami - polecam wszystkim!)
    Więc mamy możliwość albo w piątek w nocy (ok 20 h po pregnylu) albo w sobotę w nocy - ok 42 h po pregnylu :/
    Kurcze no ... :( nie pamiętam jak nam ginka w poprzednich cyklach kazała :(

    Ja myślę, że możemy dzisiaj odpuścić, a poserduszkować jutro w nocy czyli te 20 h po pregnylu, a w sobotę wieczorem to tak na wypadek jakby później pękło choć czuję, że może być pęknięcie prędzej niż 24 h.
    HELP !!!!!!!!!!!!!!

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_Mi ja bym dzialala dzis, jutro i w sobote :) moj gin mowi mi zawsze zeby robic tez przed podaniem Pregnylu zeby plemniki sie nagromadzily

  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi - jutro w nocy jak najbardziej <3 a w sobote poprawić i w niedz. też.
    My w szczęśliwym cyklu <3 dzień przed owu i dzień po. Ale trudno stwierdzić, które plemniki dotarły - czy te przed owu przetrwały czy te po spotkały się z komórką jajową ;)
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2015, 21:54

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też mam pcos. Na początku roku miałam 3 cykle z clo ale owu nie było. Teraz mam 1 cykl gonadotropiny i lekkie przestymulowanie... Lekarz kazał się starać codziennie od dnia podania pregnulu ale od momentu owulacji czułam się tak źle, że nie dałam już więcej rady :) Za kilka dni zrobię pierwszy w życiu test :P ale jak tak was podczytuje to czuję, że jeszcze wiele ich mam przed sobą :)

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka zycze Ci aby ten pierwszy test byl szczesliwy :)
    Wrocilam dzis do Inofemu , mialam czekac do pierwszego dnia @ ale nie ma na co czekac tylko ratowac sie jak mozna. Juz czuje jak wredna @ puka...

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka a ile mialas pęcherzków?I ile mialy mm jak podany mialas pregnyl? Najlepiej to sie starac od dna podania przez 2-3 dni kolejne. Ewentualnie dzien przed podaniem i ok 4 dni kolejnych czy co drugi dzien:)

  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy zapadła decyzja o pregnylu były niby 4 pęcherzyki. Nie wiem ile miały mm ale lekarz powiedział cyt. "jest konkret". Za 3 dni na monitoringu stwierdził, że wszystkie 4 pękły ale między czasie jakieś inne jeszcze podrosły. W związku z tym owulacja była dość bolesna. A do dziś (11 dzień od podania pregnylu) mam strasznie wzdęty brzuch, trochę boli podbrzusze i piersi. Czkam kiedy to minie bo nawet spodni nie dopinam :/ To kiedy można zrobić test?

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małą Mi, my w szczęśliwym cyklu serduszkowaliśmy w dniu podania pregnylu wieczorem a potem przez 2 kolejne wieczory, zastrzyk zaaplikowany był o 9 rano.
    Zresztą możesz zerknąć na wykres :-P wszystko jest opisane :-)

    Nikita, jak samopoczucie?jakieś objawy?

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się wyżalić... Zwątpiłam w moją ciążę, a już na pewno w bliźniaczą... Byłam dziś na wizycie u gina na nfz - dramat! Komuna, komuna i jeszcze raz komuna! Wziernik metalowy, po badaniu wrzucony do wiadra z resztą wzierników - pewnie będą sterylizowane... Na podstawie wyników bety gin stwierdził, że może to być ciąża biochemiczna... Dał skierowanie na usg, które będzie dopiero 7 września... Potem 9 września wizyta po usg. Na szczęście już u pani gin, która jest moim zdaniem jedynym ginem wartym cokolwiek, reszta to głąby... Aha no i jeszcze powiedział, że mam zaczerwienioną pochwę i to pewnie od luteiny, bo ona często uczula i wypisał mi rp. na Duphaston. I teraz nie wiem co robić... Ale nic mnie nie piecze, nie swędzi. Kazał jeszcze zmienić Lactacyd na szare mydło i sie nie golić przez tydzień, bo wargi mam czerwone... Eh masakra...

    Czekoladko dziś poczułam że piersi mam cięższe i jakby powiększone brodawki. A tak to nawet nie czuję tej ciąży...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2015, 12:07

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. To moj pierwszy cykl z clo i ovitrelle (odpowiednik pregnylu tyle ze troche mozniejszy-podobno takwyczytałam.

    Od 3-7 dnia cyklo bralam 1 tabletke clo. i tak w 12 dniu cyklu miałam pecherzyk na prawym jajniku 22mm.
    W 12dniu cyklu dostałam zastrzyk z ovitrelle około godz 17
    W 13dc byłam o godz na usg i jeszce nie pękł.
    W 14 dc miałam usg o godz 18 już pęcherzyka nie było i tez śladu po płynie nie było.

    Zakładając,że pęcherzyk miał pęknąc maksymalnie do 36 h od podania zastrzyku to pękł najpóźniej wczoraj nad ranem tylko pytanie tem wogóle nie skoczyła.

    ile moge czekac na wzost temp i kiedy najwczesniej robic test?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita2 czemu nie poszłaś prytanie??? Matko kochana, to Cię doinformował pięknie...

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita, nie bierz do siebie tego lekarza. Poczekaj poczekaj wcześniej już byłas u lekarza i widzialas 2 pęcherzyki a teraz poszłaś na nfz kontrolnie? czy coś się działo niepokojącego ??

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita trzymaj się kochana, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze!!

    Ja od wtorku ledwo żyję, tak boli mnie brzuch, ta wredna @ tak mnie męczy , już niech wreszcie przyjdzie bo mam dość!!

  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekam na tą małpę!

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dzisiaj byłam na monitoringu, pęcherzyk pękł i widać że była owulacja . Ciekawe.....

    czekolada, Asiulek lubią tę wiadomość

    Edyta
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super, to już krok milowy do przodu! :)

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie mogę sobie poradzić z bólem brzucha...:(

  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszłam na nfz, bo chcę zrobić badania za darmo...

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yesenia weź sobie nospe. Nikita czekaj cierpliwie do wizyte i nie myśl negatywnie niepotrzebnie. Oczywiście jest to b wczesna ciąża i niestety wszytko sie może zdarzyć ale nie masz powodu wedlug mnie i pewnie pozostałych dziewczyn do zmartwien. Byly pęcheryzki ciażowe- akie jak na ten moment powinny być. NIe krwawisz, przyrost bety byl ładny. Nie wiem do czego tu sie przyczepić? aa juz wiem czerwone wargi:D Trzeba było powiedzieć lekarzowi ze tak podniecasz męza w ciąży ze nie możecie przestać sie hmm przytulac no i takie efekty:D

    Nikita2 lubi tę wiadomość

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelko a Ty kiedy masz kolejne podejście?

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
‹‹ 249 250 251 252 253 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ