X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki..

    Wklejam z innego forum (nie chce mi się po raz drugi pisać, wybaczcie:-)

    "Kobietki mam pytanie: czy któraś miała wykonywany test z metoklopramidem???
    bo nie wiem jak zinterpretować wynik, a moja endokrynolog pokiwała tylko głową...u mnie wyglądało to tak: Prolaktyna w 0min - 142,21 ng/ml, po 60min - 12,9ng/ml, po 120min - 243,25ng/ml
    Kurczę czytałam: "W warunkach prawidłowych stężenie prolaktyny rośnie 2-5 razy po 60 min i wzrost w tych granicach utrzymuje się przez kolejną godzinę.
    W przypadku gruczolaka, uszkodzenia podwzgórza, braku endogennej dopaminy i nadczynności tarczycy brak jest zwykle odpowiedzi na metoklopramid lub jest ona niewielka."
    trochę mnie to martwi...i wkurzam się, że tak ciężko uzyskać odpowiedź od lekarza co to oznacza....

    Dziękuję za odpowiedź ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są na to jakieś normy, bo tego też mi nie powiedziano (wręczono wypis ze szpitala i tyle).............
    czy ma znaczenie w którym dc było wykonywane badanie???
    Jeszcze raz dzięki:-) za odpowiedź :)

  • Klif Autorytet
    Postów: 1053 848

    Wysłany: 5 marca 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał zbadać prolaktynę z obciążeniem między 10-14dc. Zwykle laboratorium ma swoje normy. U mnie jest to tak jak pisałam wcześniej 83-622. Metoklopramid jest lekiem, który pobudza wydzielanie prolaktyny. Prawidłową reakcją organizmu na podanie leku powinien być wzrost stężenia prolaktyny około 2-6 razy w stosunku do stężenia prolaktyny przed podaniem leku.
    Nie znalazłam w internecie nigdzie przypadku, gdzie prolaktyna po podaniu metoklopramidu po godzinie spadła.

    ug37px9iyhvbmwqv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klif i ja szukałam w necie..chyba będę musiała być jeszcze bardziej stanowcza w rozmowie z lekarzem.....u mnie to badanie miało być wykonane w 2dc (wtedy przyjęto mnie do szpitala), ale niestety @ nie przyszła, zrobiono mi mimo wszystko to badanie, a @ przyszła 10 dni później....
    Dziękuję za odpowiedź ;)

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaka powinna być prolaktyna przy staraniach ? Ja ostatnio mialam 23 przy normie do 25. Owulacji raczej nie blokuje, ale temperatura w drugiej fazie zwlaszcza skacze jak chce tzw zebaty wykres. Podpowiedzialy mi dziewczyny o tej prolaktynie, ale nie wiem czy na starania nie jest za wysoka? Moja gin mi tylko powiedziala ze jest w normie jeszcze.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 6 marca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mi Gin powiedział, że w okresie starań powinna wynosić do 15, ja miałam w zeszłym cyklu 33 przy normie do 30 i biorę 1/2 Bromka na zbicie. Jutro będę powtarzać badania, zobaczymy czy po miesiącu kuracji spadła...

    aga.just lubi tę wiadomość

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 7 marca 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam takie nietypowe pytanie.

    Chcę zrobić badanie TSH, progesteronu i prolaktyny ok 7 dpo. To ostatnie badanie byłoby robione z obciążeniem, czyli po wzięciu MTC. Czy w razie ciąży to nie zaszkodzi?? Chodzi mi o to, że tak wcześnie jeszcze nic nie wiadomo.. i czy ta tabletka nie zrobi jakiejś krzywdy?

    Z góry dziękuję za odp, bo bardzo mnie ten temat męczy od jakiegoś czasu.

    Pozdrawiam :)

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri nie wiem, czy nie zaszkodzi, powiedz przed badaniem, że nie jesteś pewna czy w ciąży nie jesteś....ale mam pytanie do Ciebie: w zwykłym lab będziesz robiła prolaktynę z obciążeniem????bo u mnie powiedzieli, że tylko w szpitalu....

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszyscy robią w zwykłych laboratoriach.. Chyba że ci chcą za darmo w szpitalu zrobić..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 20:18

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 w mojej klinice niepłodności nie robią i dlatego się pytałam, bo jak rozmawiałam z moją endo to tylko kolejny raz mi zaleciła szpital, a na moje pytanie czy inaczej się nie da, to odpowiedziała, że nie...
    nawet do głowy mi nie przyszło, że się nie dogadałyśmy i że powinnam jasno powiedzieć "a prywatnie"...............

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo i tak prywatnie to wszystko.....

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 9 marca 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja w zwykłym laboratorium, prywatnie oczywiście. Ale co dziwne kiedyś na moją prośbę zrobiła bez problemu, a ostatnio powiedziała, że musi być skierowanie od lekarza. Bez sensu :/

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Klif Autorytet
    Postów: 1053 848

    Wysłany: 9 marca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam prywatnie w zwykłym laboratorium.

    ug37px9iyhvbmwqv.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naxa wrote:
    w okresie starań powinna wynosić do 15, ja miałam w zeszłym cyklu 33 przy normie do 30 i biorę 1/2 Bromka na zbicie. Jutro będę powtarzać badania, zobaczymy czy po miesiącu kuracji spadła...

    moja prl w poprzednim cyklu 40,85ng/ml (i tak mniejsza niż to co pierwszy raz robiłam badanie)przy normie 5-35. też odstałam 1/2 tabletki bromka. zobaczymy czy spadnie, mam zrobić prl za 4-5tyg i wróci z wynikami do endo. każda z nas pisze o różnych zakresach referencyjnych. nie wiem czy to idzie normami przyjętym w danym laboratorium, czy wiek, też ma na to wpływ.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Malgoo Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 18 marca 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie drogie kobietki, dolaczam do Waszego zacnego grona - od 4 dni biore bomergon - ginka kazala mi brac takie dawki narazie przez 2 tyg 1/4 tabletki pozniej 1/2 tabletki a pozniej po kolejnych 2 tyg juz po calej - zawsze na noc.... przez pol roku. Jak sie czujecie po nim? ja narazie wporzadku. Ciekawi mnie czy uda mis ie wkoncu zaciazyc bo wynik prolaktyny wyszedl mi 44.70 - oby jak najszybciej a ginka mnie nastawila bardzo pozytywnie :) pozdrawiam cieplo

  • Malgoo Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 19 marca 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobietki a czy przy bromku moge nadal brac luteine? zapomnialam spytac gina... poradzcie cos prosze .

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 19 marca 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy bromku można dupka/lutkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 12:20

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 19 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgoo wrote:
    Witajcie drogie kobietki, dolaczam do Waszego zacnego grona - od 4 dni biore bomergon - ginka kazala mi brac takie dawki narazie przez 2 tyg 1/4 tabletki pozniej 1/2 tabletki a pozniej po kolejnych 2 tyg juz po calej - zawsze na noc.... przez pol roku. Jak sie czujecie po nim? ja narazie wporzadku. Ciekawi mnie czy uda mis ie wkoncu zaciazyc bo wynik prolaktyny wyszedl mi 44.70 - oby jak najszybciej a ginka mnie nastawila bardzo pozytywnie :) pozdrawiam cieplo

    ciężko mi określić jak się czuje, bo rozpoczęcie brania bromka zbiegło się u mnie z przeziębieniem, katarem i zmieniającą się pogoda, która niestety bardzo na mnie wpływa ;/ Malgoo, też mam nadzieję, że szybko mi spadnie i się uda zaciążyć. mamy bardzo podobny poziom prl i widzę, że zaczęłaś brać bromka 1 dzień wcześniej ode mnie :D

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 21 marca 2014, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spójrzcie dziewczyny swoim fachowym okiem, bo trochę się zagubiłam.
    Wynik PRL mam 7,34 ng/ml czyli switny (norma do 29, ale za to PRL po obciążeniu wyszła 341,9.
    Z tego co czytałam powinna wyjść max. 10 razy wyższa a u mnie jest prawie 47x!

    Czy ja mam problemy z matematyką czy coś jednak jest na rzeczy?

    atdck6nlmznf5qze.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Spójrzcie dziewczyny swoim fachowym okiem, bo trochę się zagubiłam.
    Wynik PRL mam 7,34 ng/ml czyli switny (norma do 29, ale za to PRL po obciążeniu wyszła 341,9.
    Z tego co czytałam powinna wyjść max. 10 razy wyższa a u mnie jest prawie 47x!

    Czy ja mam problemy z matematyką czy coś jednak jest na rzeczy?

    Ita, zobacz sobie na stronke, tam pisze o prl i jej normach
    http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych

    Ita lubi tę wiadomość

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ