X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 18 września 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak juz jechac sie kłuc, to po calosci. Ksiazke wezme i 2 godz wytrzymam :-)
    Ja tez 2 tab dziennie biore.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 18 września 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie racja. Ja bralam teraz przez 3 tyg po pol tab na noc. Tak mi dala endo. Moj gin w ostatni pt stwierdzil,ze nie wierzy, ze pol tabletki cokolwiek da. Ze jestem w goracej wodzie kapana to od pt bralam cala na noc. Dzis odbieram wyniki i prl nawet ponizej normy. Endo miala racje jednak :) wracam do polowki, a gina doucze ;)

    Idgie lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • August Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 września 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem po drugim badaniu prolaktyny. Pierwsze było niespełna miesiąc temu: 60,14 ng/ml (norma 1,20 - 29,93 ng/ml), po MCP 367,88 ng/ml. Gin przepisał bromergon 1 tab. na noc i 1/2 tab. rano. Po skończonym jednym opakowaniu, polecił zrobić 3-dniową przerwę i znów wykonać badania, wynik: 60,38 ng/ml - czyli jeszcze wyższy niż poprzednio. W przyszłym tygodniu idę z wynikiem badań do lekarza, ale wcześniej chciałam się Was zapytać o zdanie, jak to możliwe, by prolaktyna po 3 dniach od odstawienia bromka znów poszybowała tak wysoko? Czego może to być przyczyna? Miałam badane TSH (1,35), FSH, LH, estradiol, progesteron - wszystko w normie. Tylko ta głupia prolaktyna...

    www.youtube.com/watch?v=aJxrX42WcjQ
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 września 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze szybowac jesli na codzien masz duzo stresu... W takiej sytuacji w ogole sie nie odstawia bromka. Masz hiperprolaktynemie czynnosciowa, wiec leki powinny byc brane, az do pozytywnego testu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 18:30

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • August Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 września 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres się zdarza, ale w życiu bym nie pomyślała, że to może mieć taki wpływ na organizm. Zawsze myślałam, że moja praca nie jest aż tak stresująca i żyje normalnie, tak jak każdy, a jednak... Zobaczymy co powie gin w przyszłym tygodniu i wtedy się pochwalę :) Słyszałam też, że wysoka prolaktyna może być spowodowana niedoczynnością tarczycy, więc może warto zrobić ft3 i ft4? Z chęcią bym już zobaczyła te dwie upragnione kreski..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 19:41

    www.youtube.com/watch?v=aJxrX42WcjQ
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 19 września 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie po odstawieniu bromka również prolaktyna wzrasta, więc biorę cały czas 1,5 tabletki dziennie, pół rano i całą na wieczór i przy tej dawce prolaktynę mam na poziomie 12-18 ng/ml jak kiedyś odstaiłam i zrobiłam badanie to prolaktyna wzrosła do 300 ng

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 września 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    August wrote:
    Stres się zdarza, ale w życiu bym nie pomyślała, że to może mieć taki wpływ na organizm. Zawsze myślałam, że moja praca nie jest aż tak stresująca i żyje normalnie, tak jak każdy, a jednak... Zobaczymy co powie gin w przyszłym tygodniu i wtedy się pochwalę :) Słyszałam też, że wysoka prolaktyna może być spowodowana niedoczynnością tarczycy, więc może warto zrobić ft3 i ft4? Z chęcią bym już zobaczyła te dwie upragnione kreski..

    Mozesz zrobic kontrolnie, ale nie jestem do konca przekonana czy to ma sens, bo tsh masz b.ladne i nie ma mowy raczej o niedoczynnosci :) nie rob przerw takich, nawet jak Ci lekarz znow powie, bo sprawdzilas to na wlasnej skorze, ze to nie ma sensu. Mysle, ze kazdorazowo po odstawieniu leku bedzie sie to powtarzac.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • August Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 września 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie, gdzie jest pies pogrzebany? Jak długo będę musiała jeść bromka, by wszystko wróciło do normy? Jest jakaś reguła? Zatkany nos, będący efektem ubocznym bromergonu mnie wykończy :P

    www.youtube.com/watch?v=aJxrX42WcjQ
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 września 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    August wrote:
    W takim razie, gdzie jest pies pogrzebany? Jak długo będę musiała jeść bromka, by wszystko wróciło do normy? Jest jakaś reguła? Zatkany nos, będący efektem ubocznym bromergonu mnie wykończy :P

    Bromka? Poki nie zobaczysz 2 kresek to musisz wcinac. Inaczej prl bedzie szla w gore. A wysoka prl to wiesz czym skutkuje chyba? Blokuje owulacje, jesli juz bedzie owu to kiepsko wplywa na cialko zolte itp itp. Nie jest to tak, ze zbijesz i odstawiasz. Bierzesz lek ciagle, zeby utrzymywac poziom.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 20 września 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale w ciąży się odstawia, czy nie?
    Na ulotce jest napisane, żeby kobiety w ciąży nie brały.
    Mi jeden gin powiedział, żeby brać cały czas, bo miał przypadki, że po odstawieniu kobiety roniły.
    Inna gin powiedziała, że jak zajdę, to odstawiamy i przechodzę na... Duphaston? (nie pamiętam).
    To jak to w końcu jest?
    Można mieć wysoką prolaktynę w ciąży?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 września 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy indywidualnie od organizmu. Lekarz musi ocenic. Ja mialam prl 40 i mnie kazala odstawic przy 2 kreskach. Uzasadnila to tym, ze moja prl nie byla szalenie wysoka i mam mala dawke (pol tabsa), wiec mam odstawic. Jak ktos mial wysoka i wieksza dawke to kaza czasem stopniowo odstawiac. Czasem kaza brac dlugo. Kazdej musi lekarz ocenic. Takze do 2 kresek to minimum. Prl w ciazy rosnie. Powiazana jest z karmieniem przeciez :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin też mówił, że jak jest podejrzenie ciąży to odstawić lek na prolaktynę ;) dlatego czasami sprawdzam blisko terminu @ i nie biorę za w czasu tabletki, dopiero jak mam potwierdzone.
    Kiedyś też pytałam ginekologa czy po zbiciu efekt się utrzymuje i można odstawić czy brać aż do zajścia w ciążę. Mówił, że efekt może się utrzymywać, ale nie ma co ryzykować, że poziom zwariuje i po odstawieniu leku podskoczy wysoko w górę, dlatego brać aż do ciąży.

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 20 września 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    A ja wstałam o 6, popędziłam z książką pod pachą do Luxmedu, żeby przez 2 godziny prolaktynę badać... i się od drzwi odbiłam. Przypomniałam sobie, że faktycznie... wysyłali jakiegoś maila, że w sobotę nie będą działać... ale jakoś nie przyswoiłam tej wiadomości ;)

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 20 września 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bormka prawdopodobnie będziesz musiała brać do uzyskanej ciąży, ja biorę od kwietnia 2012 roku a i ciąży nadal nie ma.
    August wrote:
    W takim razie, gdzie jest pies pogrzebany? Jak długo będę musiała jeść bromka, by wszystko wróciło do normy? Jest jakaś reguła? Zatkany nos, będący efektem ubocznym bromergonu mnie wykończy :P

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 20 września 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do sprzedania specyfiki na wspomaganie poczecia upragnionego Maluszka:

    - Castagnus (na obnizenie prolaktyny oraz zespołu napięcia przedmiesiaczkowego); 2 opakowania po 30 tabletek (nie rozpakowane) + 1 opakowanie z 19 tabletkami, Termin wazności 12.2016
    http://www.doz.pl/apteka/p2376-Castagnus_tabletki_45_mg_30_szt

    - Dostinex (na obniżenie prolaktyny); 5 tabletek po 35 zł; Termin wazności 03.2015
    http://www.doz.pl/apteka/p4883-Dostinex_tabletki_05_mg_8_szt

    Mozliwosc wysyłki w dniach 30.09 do 14.10.2014.r
    Gdyby był ktos zainteresowany to prosze pisac pod wykresem.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 20 września 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    ja biorę od kwietnia 2012 roku a i ciąży nadal nie ma.

    Bosz... zatkany nos przez dwa lata...

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    Dzięki :)

    A ja wstałam o 6, popędziłam z książką pod pachą do Luxmedu, żeby przez 2 godziny prolaktynę badać... i się od drzwi odbiłam. Przypomniałam sobie, że faktycznie... wysyłali jakiegoś maila, że w sobotę nie będą działać... ale jakoś nie przyswoiłam tej wiadomości ;)
    Wczoraj i dzisiaj nieczynne są placówki i portal pacjenta, jakiś nowy system wygrywają czy coś :D

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 20 września 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Wczoraj i dzisiaj nieczynne są placówki i portal pacjenta, jakiś nowy system wygrywają czy coś :D
    No wlasnie.
    Ale po co maile czytac? ;-)

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widziałam kartkę w placówce i stąd wiedziałam, poza tym wyskakiwało mi przy rejestracji online ;)

    Idgie lubi tę wiadomość

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 23 września 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, mam niezla zagwostke. Poszlam do endo, zeby mi dala skierowanie na rozne badania tarczycowe. Naczytalam sie na Ovu o roznych problemach z przeciwcialami, a moja mama ms Gravesa-Basedowa. Ona mi skierowania dala, ale powiedziala, ze musze odstawic Bromergon, bo on zaburzy wyniki. Poza tym zle go biore, bo powinnam na wieczor 2 tabsy, a nie 1 rano i 1 wieczorem (gin specjalnie mi tak dala, zeby nie bylo skokow dobowych, tylko stabilnie z prolaktyna). W ogole to powinnam najpierw zrobic badania tarczycy, bo moze to tarczyca powoduje, ze prolaktyna wysoka i teraz Bromergonem lecze objaw a nie przyczyne.
    "Ginekolodzy to od razu prolaktyna i Bromergon, bo to najlatwiej. A to nie zawsze jest przyczyna niepowodzen. Znam kobiety, co kilka lat Bromergon braly i zajsc nie mogly..."

    Jestem skołowana. Co lekarz, to inne zalecenia :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 17:40

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ