X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie za bardzo, bo bym musiała podać jeszcze login i hasło mojego profesora. Jak chcesz to mogę Ci sprawdzić, tylko musisz mi wysłać zaproszenie do przyjaciół i wtedy pogadamy na privie.
    Ja też jestem gastrologiczną pacjentką. Na co chorujesz?


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie mi sie przypomnialo ze znalazlam kiedys taka strone na ktorej byly rozpisane leki i do ktorej grupy naleza,jak dobrze pamietam lek o ktorym pisze tez byl pod symbolem B. Tak czy inaczej mozesz sprawdzic,wyslalam zaproszenie:)

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 6 listopada 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opóźniona wrote:
    Alerzina i Amertil to ta sama substancja, a Twoja Pani gin ma dane sprzed 10 lat. Owszem 10 lat temu ta substancja (Cetirizini dihydrochloridum) była na czarnej liście. Przez te 10 lat milion kobiet zażywało ją podczas starań oraz ciąży. Nie wykazało szkodliwego działania no płód, poczęcie oraz gospodarkę hormonalną. Pani doktor poprostu boi się wziać odpowiedzialność, żebyś czegoś na nią nie zwaliła.
    Mam od swojego profesora link do informacji o lekach i mam się na niego logować do tego portalu medycznego. Tam jest wszystko na bierząco uaktualniane.
    Ja biorę trochę leków, więc żebym go nie zamęczała pytaniami dał mi dane tej strony.
    Amertil I Alerzina mają kategorię B.
    Bardzo chętnie zapoznam się w takim razie z aktualnymi badaniami na temat braku wpływu leków antyhistaminowych na hormony. Jeśli masz taką wiedzę, to zapewne na podstawie konkretnych badań.

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 6 listopada 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wiedzę od mojego profesora i z portalu do jakiego dostałam od niego linka. Poza tym leczę się u alergologa 20 lat i tyle czasu biorę te leki. Podwyższoną prolaktynę wywołały mi neuroleptyki, które brałam na zawroty głowy. Przedtem nic takiego nie miało miejsca. Lekarze nie są nieomylni. Poprzedni gin u którego byłam kazał mi wódkę pić na obniżenie prolaktyny.
    A badań sobie sama poszukaj, albo się męcz z alergią skoro Ci to odpowiada.Twoja decyzja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2015, 18:33


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 6 listopada 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że Tobie leki te nie podniosły poziomu prolaktyny nie świadczy o tym, że innym nie podnoszą. Tak samo jak jedne leki działają na jednych chorych, a na innych już nie i nie jest w tym nic nadzwyczajnego.
    Nigdzie nie napisałam, że męczę się z alergią. Zażywam wapno i mi na ten moment wystarcza.

    A co do nieomylności, to nie tylko lekarze nie są nieomylni...

    Asana lubi tę wiadomość

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 6 listopada 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leki powodujące zwiększenie poziomu prolaktyny:

    neuroleptyki (promazyna, sulpiryd, haloperidol),
    opioidy,
    metoklopramid,
    leki przeciwdepresyjne (imipramina, amitryptylina),
    spironolakton,
    metyldopa,
    cymetydyna.

    Asana lubi tę wiadomość


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 6 listopada 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I pamiętaj, że najbardziej podnosi prolaktynę uprawianie seksu :P
    Więc nic z tych rzeczy :P

    Asana lubi tę wiadomość


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 6 listopada 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak radzi twój profesor? :P

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 6 listopada 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    tak radzi twój profesor? :P
    Nie wiem. Muszę do niego zadzwonić i się zapytać.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 7 listopada 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a powiedzcie mi czy na noc przed badaniem prolaktyny brać bromka?
    Idę w poniedziałek i nie wiem czy w niedziele wieczorem nie odpuścić...
    Bo ,że zero seksu,późnej kolacji itp to wiem :)

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 7 listopada 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie brałam :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale przecież chcesz badać prolaktyne po braniu tzn teraźniejsze stężenie?

    Ja nie ostawiam Bromka na krok. Teraz przy zwiększonej dawce nie mogę rano wstać a nos to masakra. Mam jeszcze problemy z cierpnięciem dłoni.

  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 8 listopada 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,ale zeby zbadac ft4 rano nie moge wziac euthyroxu a tez chce zbadac terazniejsze stezenie,stad moje watpliwosci...Teraz juz wiem,dzieki :)

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    No ale przecież chcesz badać prolaktyne po braniu tzn teraźniejsze stężenie?

    Ja nie ostawiam Bromka na krok. Teraz przy zwiększonej dawce nie mogę rano wstać a nos to masakra. Mam jeszcze problemy z cierpnięciem dłoni.

    Ile bierzesz teraz ? moze organizm sie przyzwyczai z czasem. chociaz nos to mialam zatkany nawet 2 tygodnie po jego braniu.

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 na noc no ale chyba z dnia na dzień będzie lepiej ;) Mam problemy z zaśnięciem - chociaż jestem mega zmęczona a potem rano nie mogę w ogóle wstać ...no ale pogoda tez robi swoje i ogólnie stres ;)

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 8 listopada 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    1 na noc no ale chyba z dnia na dzień będzie lepiej ;) Mam problemy z zaśnięciem - chociaż jestem mega zmęczona a potem rano nie mogę w ogóle wstać ...no ale pogoda tez robi swoje i ogólnie stres ;)
    eeee tam, zanim sie przyzwyczaisz to juz zafasolkujesz ;) Ja akurat z bromkiem spalam jak zabita ;)az za duzo

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Bu Autorytet
    Postów: 959 631

    Wysłany: 8 listopada 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorka, gratuluję! Super, że się udało, mam nadzieję, że u mnie rownież bromek zdziała cuda! :)

    Ja po tabletkach to mogłabym spać 20h/dobę...

    24.12.2023 II kreski pod choinkę
    21.06.2022 Alicja ❤️
    16.10.2021 niespodziewane II kreski
    ________________________________________________________
    leczenie 06.2014-03.2020
    06.2016 HSG - jajowody drożne
    Nasienie ok, tyłozgięcie, paciorkowiec
    3.03.2017 Amelia 10tc [*]
    09.2017 pusty pęcherzyk
    25.01.2018 START Provita Katowice dr Paliga
    22.05.2018 laparoskopia, endometrioza II stopnia
    4Q2018 doc Paśnik, nk 22%, KIR genotyp AA
    Zalecenia: Accofil, @13.05 - start IVF
    3.06.2019 transfer blastocysty 3AB 😞
    6.02.2020 scratching, biopsja - OK
    7.03.2020 KET blastocysty 2BB 😞
    Koniec leczenia…
    Mimo wszystko dziś jestem szczęśliwa 💪🏼
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 8 listopada 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Bu. Zycze ci szybkiej fasolki :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 9 listopada 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wobrazacie sobie ze poszlam dzis zamiast w piatek zrobic wyniki zeby ewentualnie od jutra juz zmienic dawke,a pani pielegniarka mowi mi ze wyniki beda w piatek ! Bo w srode swieto! To ja sie pytam a co z wtorkiem i czwartkiem,a ona ze jutro to moze beda dopiero w systemie tsh i ft4 a prolaktyna to nie wie... nawet nie wiedziala do jakiej ampulki krew pobrac na prolaktyne ! No masakra. Kiedys tam bylam bete zrobic to patrzylt na mnie zdziwione i dzwonily gdzies bo tez nie wiedzialy co to i gdzie to idzie...no normalnie trzeci swiat...pojde w czwartek moze juz beda

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 9 listopada 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana to gdzie Ty mieszkasz? :P
    Ja to chodzę do Diagnostyki albo Alabu i wyniki mam tego samego dnia w internecie. No chyba, że samo badanie wymaga czasu to co innego.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ