X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katastrofa wrote:
    Najlepiej do endo choć gin też powinien coś zlecić. Ja miałam bardzo podobną prolaktynę i po ok 6 tygodniach na bromergonie spadła do 2,potem już nie sprawdzałam,ale w sumie przydałoby się(bromergon mam brać aż zajdę w ciążę), oprócz tego dostałam skierowanie na rezonans w celu wykluczenia mikrogruczolaka. Co do przyczyny poronień ja szczerze wątpię,aby prolaktyna mogła być winna,sama sporo się naczytałam na ten temat i w sumie zdania są podzielone.Na własną rękę? Castagnus zbija prolaktynę,ale przy takim wyniku wypadałoby odwiedzić lekarza...
    A masz jakieś objawy wysokiej prolaktyny?
    Cykle ostatnio ponad 35 dni, ale owulka raczej jest, piersi bola. No i mam bardzo niski progesteron. Ale jako tako to chyba nie-na razie jestem zielona, bo po poronieniach mialam mase dziwnych badan,ale nie mialam ani hormonow (no bo skoro zaszlam to nie tam lezy problem) ani pod katem stanow zapalnych.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tą owulką to nie wiadomo dopóki nie zrobi się monitoringu bo niby testy ovu mogą być pozytywne,temperatura wyższa,a szanowna przy takiej prolaktynie niby jest mało możliwa.Ja sama w sumie nie wiem czy ją mam,czy nie.
    Mi też po poronieniach nikt nie zlecał hormonów w sumie sama sobie zleciłam przy okazji jakiś badań no i wyszło szydło z worka.

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katastrofa wrote:
    No właśnie z tą owulką to nie wiadomo dopóki nie zrobi się monitoringu bo niby testy ovu mogą być pozytywne,temperatura wyższa,a szanowna przy takiej prolaktynie niby jest mało możliwa.Ja sama w sumie nie wiem czy ją mam,czy nie.
    Mi też po poronieniach nikt nie zlecał hormonów w sumie sama sobie zleciłam przy okazji jakiś badań no i wyszło szydło z worka.
    Jak mnie to wkurza-chodze prywatnie, wszystkie leki bez refundacji, masa badan (np V czynnik Leidena) a tych podst niet...
    A czy prolaktyna moze do poronien prowadzic?

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Jak mnie to wkurza-chodze prywatnie, wszystkie leki bez refundacji, masa badan (np V czynnik Leidena) a tych podst niet...
    A czy prolaktyna moze do poronien prowadzic?
    Kiedys czytalam ze wysoka prolaktyna moze obnizac progesteron. Ja biore go caly czas. Jak ktos ma historie poronien to chyba i tak daja progesteron od poczatku i to w duzych dawkach

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już pisałam nie wierzę ,żeby prolaktyna powodowała poronienia to jest moje zdanie,ale z progesteronem się zgodzę. Ja V Leiden i tym podobne miałam refundowane ,jedynie za kariotypy płaciłam,a hormonów nikt nie zlecił mimo że niejednokrotnie przychodziłam z bardzo bolącymi piersiami już od połowy cyklu,ale to się w sumie i tak nie zmieniło ,mimo że prolaktyna trzymana już w ryzach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma na początku miała prolaktynę ponad 2 tys. i od razu dostała bromergon, bo wg. jej lekarza taka wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży może zagrażać dziecku. Wcześniej miała też oczywiście problemy z zajściem w ciążę. Miała też TSH powyżek 6, co wyszło dopiero jak zaszła w ciążę i również brała leki.

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny za pomoc! Pewnie na dluzej zostane u Was:)
    Cieszy mnie w sumie, ze w koncu wyszedl jKiz podejrzany, a nie ciagle super wyniki a efektow brak.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale na ulotce jest napisane zeby nie brac bromergonu w ciazy bo grozi poronieniem...

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:35

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku badałam w 5 dniu cyklu razem z reszta hormonòw, takie miałam zalecenie od dr. Drugi raz zbadałam z progesteronem w drugiej fazie, no ale ja mam miesiączki regularne. Generalnie lekarz kazał badać w 5 dniu, ale wydaje mi się że dla prolaktyny to nie ma takiego znaczenia jak dla innych hormonów

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    No ale na ulotce jest napisane zeby nie brac bromergonu w ciazy bo grozi poronieniem...
    Co do ulotek ... To większość leków jest przeciwwskazana w ciąży, albo stosowanie wymaga konsultacji. Myślę, że tutaj trzeba zdać się na zaufanego lekarza ... Przerywanie stosowania bromergonu od razu po zajściu też ma zwolennikòw i przeciwnikòw. Ja jestem jednak za obniżaniem prolaktyny na początku ciąży jeżeli jest bardzo wysoka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    W ktorych dniach cyklu trzeba badac prolaktyne?
    Zauwazylam, ze glownie ja badalam w pierwszych dniach cyklu. Badanie w II fazie bylo o tyle skonplikowane, ze mam y i raczej bezowulacyjne cykle, czyli w efekcie II fazy brak.

    Co 3 miesiaca badam hormony w 2-3 dc i prolaktyna wtedy zawsze mi wychodzila w porzadku. Ostatnie badanie listodzie, 2 dc prolaktyna 10 mcg/L=218,36 mIU/L (norma dla kobiet 2.8- 29.2 mcg/L).

    Jak myslicie, kiedy jeszcze zbadac? Czy te wyniki wystarcza?
    Wciaz nie mam diagnozy na moj brak owulacji. Teoretycznie wszystko w porzadku, a owu raz jest, raz nie ma, raz cykle 30 dniowe, innym razem 50...
    rebe a miałaś badaną prolaktynę po obciążeniu?

    rebe lubi tę wiadomość

  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:35

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:36

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć często po obciążeniu mogą wyskoczyć problemy z prolaktyną ktòre w normalnym badaniu nie wyszły. Czyli niby prolaktyna w normie a po obciążeniu jest nie tak. Głównie tu chodzi też o diagnozowanie guzów przysadki. Nie wiem dokładnie jak wygląda badanie , ale mi lekarz powiedział, że rrzeba się na trzy dni do szoitala położyć

  • Skali89 Autorytet
    Postów: 3292 1652

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    ostatnio w 20 DC miałam prolaktyne 75 przy normie do 23 i progesteron 17,64 czyli prawidłowy dla fazy lutealnej. Gin powiedziała mi że mój poziom wcale nie jest jakiś mega wysoki i że jakby się coś działo to poziom byłby o wiele wyższy, ją i tak nie mogę brać bromergonu bo go nie toleruje, z objawów PRL bola mnie piersi. Z tego co tu czytam to wysoka ta moja PRL

    f2wl9vvjltbug8tg.png
    3i499vvjrdc5a4oq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz 3 krotnie przekroczony wynik, a taki wynik może blokować cykl. Ja w pierwszym badaniu przy normie do 496 miałam wynik 713 (inne jednostki) i też lekarz powiedział, że nie jest to duże przekroczenie, bo miał pacjentki, które miały ponad 2 tys., ale od razu zaproponował mi leki, gdyż nawet takie niewielkie przekroczenie może mieć wpływ.

  • Skali89 Autorytet
    Postów: 3292 1652

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie wiem, tylko, że cykle mam regularne, pęcherzyki rosną,temperatura skacze prawidłowo, ostatnio wtedy co miałam badanie w tym samym dniu byłam na usg i powiedziała, że pękły. Ja praktycznie za każdym razem jak badam mam w okolicach 70. Brałam bromergon to mi spadła do 5 tylko, że nie mogę go brać. Moja pani doktor jest bardzo wyluzowana, ale się dziwię, bo z tego co tu czytałam, to dziewczyny miały lekko ponad normę i brały bromergon więc chyba co lekarz to inna opinia. Z drugiej strony w Krk byłam u takiego lekarza, który mi powiedział, że wg niego nie ma niedomogi lutealnej, czy niewydolności ciałka żółtego, i że on na prl w ogóle nie patrzy, jeżeli ktoś ma regularne okresy i bądź tu mądrym.

    f2wl9vvjltbug8tg.png
    3i499vvjrdc5a4oq.png
  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez sensu z tymi lekarzami,a później się dziwią że pacjenci leczą się przez internet jak jedni mówią tak drudzy wprost przeciwnie. U mnie niby też skoki temperatury są i były,testy owulacyjne pozytywne,od owu ból piersi,monitoringu nie miałam więc nie wiem jak to tam wyglądało,ale z perspektywy czasu wydaje mi się że prolaktynę miałam podwyższoną kupę czasu ,a w ciążę i tak zachodziłam,więc w sumie nie wiadomo jak to do końca jest. Mi przy PRL 54 proponowali rezonans ,choć też czytałam że dopiero przy wartościach powyżej 100 mogą podejrzewać mikrogruczolaka.

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rebe zrob po obciazeniu. Ja tez mialam cykle 30-50 dni wiekszosc bezowulacyjne. Inne hormony w normie. Prolaktyna normalna w normie a po obciazeniu 20x wzrosla gdzie powinna do max 6. Bralam na to bromka i w 2 cyklu zaszlam a owulacja w obu cyklach ksiazkowo w 14 dc. Bralam tez duphaston.

    Co do 3 dni w szpitalu to lekarze czasami klada zeby zrobic tam wszystkie potrzebne badania hormonalne itd ale nie trzeba isc do szpitala, mozna hormony porobic na wlasna reke

    Ps nie u wszystkich prolaktyna blokuje owulacje. Niektorzy maja wysoka a cykle regularne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 13:47

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ