X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak samo sobie pomyślałam

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 15 lipca 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rob posiewy jak najszybciej. Mi pierwsze kiepsko wyszly i zanim wdrozylam cale leczenie a potem zrobilam powtorne badania, to troche zeszlo.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem umówiona na następny czwartek.

  • dżelka Autorytet
    Postów: 310 263

    Wysłany: 17 lipca 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inezka powodzenia w inseminacji oby na tym się skończyło :-)

    Lipa a Ty wracasz do dr Magonia?

    A ja zastanawiam się nad lek.med Dariuszem Ulmanem, same dobre opinie ma. Moja szwagierka była u niego i jest zadowolona. To nie jest lekarz który na dzień dobry wskazuje fotel do badania... Może któraś wie coś więcej?

    inezka lubi tę wiadomość

    f2wli09kb0h7bhmj.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 22 lipca 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wracam do magonie, nei mam zbyt wielu opcji.
    Ale tym razem nie pozwolę, żeby wizyta trwała 3 minuty. Wypytam go o wszystko i zmuszę do myślenia. A jak nie, to poszukam jakiejś kliniki w Krakowie.

    age.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 7 września 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżelka ja byłam dwa razy u dr U.

    hmmm za każdym razem (pomimo prywatnych wizyt) czułam że już musze wyjść z gabinetu bo Pan doktor nie ma czasu. też sugerowałam się opiniami na necie i niestet zawiodłam się. jedyny plus to zleca bardzo dużą ilość badań żeby dogłębnie wyjaśnić przyczyny zaburzeń ale każde słowo z jego ust musialam wyciągać na siłę. nie wiem dlaczego na necie ma same pozytywne opinie. mnie niczym nie zaksoczył pozytywnie. dodam, że dwa tygodnie temu orzekł że daje mi 3 % szans na owulacje w tym cyklu a po tygodniu od wizyty u niego miałam owulację...

    zbytnio zakręcony jak dla mnie i nie tłumaczy zbyt wiele. czułam niedosyt po wyjściu z gabinetu. zalecił mi stymulację ale bez monitoringu - sama zapytałam czy mam przyjść na monitoring itd a on na to "że w sumie to przydałoby się". dziwne ze zleca stymulację i bez słowa nawet o tym, że trzeba przyjścć przynjamniej raz sprawdzic jak działa lek na mnie

    ja szukam lekarza, któemu zaufam i który będzie miał na mnie plan a tutaj ani tego ani tego nie było.

    a najlepsze było jak wypisał mi receptę i potem daje mi kartę i długopis i hasło do mnie "proszę sobie zapisać jak zażywać" i zaczyna szybko dyktować że nawet nie zdążyłam zapisac tylko pisałam skrótami (skoro zapłaciłam 150 zł to pofatygowałby się zapisać mi jak dany lek stosować)

    nic nadzwyczajnego niestety jeśli chodzi o tego lekarza. bardziej polecam Włodzimierza Wątora - może na necie nie ma samych 5 jak dr U. ale przyjmuje na nfz i jest konkretny w tym co mówi - przynajmniej zrobił na mnie dobre wrażenie w przeciwieństwie do innych lekarzy.... a do tego jest ginekologiem -endokrynologiem. aha i co istotne jak wchodzę do niego to mam wrażenie, że nie liczy się Pan doktor z czasem. odpowiada na wszystkie moje pytania i na uzaadnienie podaje mi nawet liczne przykłądy badań naukowych - co jest milym zaskoczeniem bo jak sam doktro powiedzial - o tym w necie neistety nie da się przeczytac.

    a u doktora U. nie dowiedzialam sie niczego poza tym co sama wiem z netu albo z naszego różowego forum OF... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 08:27

    dżelka, Hedgehog, Rena lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 lutego 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chodzę do Parensa mam mieć w marcu IUI. Jakie macie opinie?

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam tam dwie IUI. Wszystko ok. Oczywiście zakończone negatywnie, ale jak się okaxalo, u nas problem jest głębiej. Chcesz wiedzieć coś konkretnego?

    age.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa co u was jest problemem? robiłas hormony przed IUI? czym byłas stymulowana i jak przebiega cały cykl jesli chodzi o przygotowania i odczucia?

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 5 lutego 2016, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problemem jest moja endometrioza, tarczyca i pcos. Wszystko wykryte przed IUI, no ale chcieliśmy spróbować chociaż.
    Stymulowana byłam clostilbegytem. Bralam po 1 tabletce od 3go do 7go dnia cyklu. Potem pierwszy monitoring 10-12 DC, drugi ok 15 DC (zawsze miałam późne owulacje), wieczorem zastrzyk z ovitrelle, na pęknięcie pęcherzyka i po 36 godzinach inseminacja. Szybko i konkretnie się to wszystko dzieje.
    Dr M trzeba o wszystko pytać, bo jest małomówny. Ile pęcherzyków, jakieś wielkości. Przy IUI też sprawdza czy pęcherzyki pękły czy nie, też sobie dopytaj

    age.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 lutego 2016, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa dzieki a dostajesz jakiś wydruk jakie nasienie po preparacji? Dlugo leżysz po iui? Mąż może być przy tobie?

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 5 lutego 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za pierwszym razem nie dostalam, ale przy drugiej iui poprosilam i wydaly mi polozne kopie bez problemu.
    lezysz ok 15 minut, i po zabiegu pytaja czy poprosic meza zeby spedzil z toba te 15 minut. Ja nie chcialam, zeby mnie widzial jak leze na fotelu ginekologicznym z wziernikiem w tylku ;-)

    age.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 lutego 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Za pierwszym razem nie dostalam, ale przy drugiej iui poprosilam i wydaly mi polozne kopie bez problemu.
    lezysz ok 15 minut, i po zabiegu pytaja czy poprosic meza zeby spedzil z toba te 15 minut. Ja nie chcialam, zeby mnie widzial jak leze na fotelu ginekologicznym z wziernikiem w tylku ;-)
    no pewnie każdy ma prawo wyboru. u nas problemem jest nasienie bo tylko 1% prawidłowych ale przy duzej ilosci. Na razie jestem na etapie badań z krwi. Po @ ide do dr M na wymazy

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 5 lutego 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli problemem jest tylko nasienie, to iui ma duza skutecznosc.

    age.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 lutego 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Jezeli problemem jest tylko nasienie, to iui ma duza skutecznosc.
    u nas w sumie z takim nasieniem udało sie dwa razy naturalnie tylko 1 raz to puste jajo płodwe za drugim ciążą obumarła w 10 tc. Sama nie wiem czy teraz się uda ale chcemy spróbować.

  • Mania 123 Koleżanka
    Postów: 59 16

    Wysłany: 8 lutego 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny jestem tu nowa. Proszę napiszcie mi jakie badanie robicie przed inseminacją? dodam że równiez jestem pod opieką Parensu dr Magonia.

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Mania 123
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania ja równiez chodze do dr Magonia.
    Przed IUI trzeba wykonać:
    Anty-Hiv-1,2
    Anty-HCV-Ab
    HBsAg, anty-HBc
    VDRL
    CMV IgM
    Toxoplazmoza IgG, IgM
    Przeciwciała różyczki IgG, IgM
    Cytologia
    Chlamydia, Ureoplazma, Mycoplazma
    Badanie czystosci pochwy
    to badania u ciebie a u meża pierwsze 5 wymienionych

  • Chmurka85 Koleżanka
    Postów: 54 16

    Wysłany: 12 lutego 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Od sierpnia chodze do Parens do dr Homy. Maz ma slabsze nasienie ale dr twierdzi ze mozemy naturalnie miec dziecko. Od pazdziernika bylam stymulowana clo lub aromkiem. Cztery cykle nie udalo sie. Postanowilismy sprubowac inseminacje niestety nie udana. Dr Homa jest miła i zlecila wszystkie badania na samym poczatku dokladnie wypytala o wsZystko. Zleciła badanie droznosci jajowodow cholernie bolesne. Klinika chyba jak wszystkie inne. Narazie prubujemy dalej kolejny cykl. Do lekarli nic nie mam jest konkretna i prZykłada się zadaje pytania i np dodatkowo zleca olej z wiesiolka na sluz czy czerwone wino migdały na endometrium itp. Natomiast recepcja nie jest zbytnio uprzejma- a powinna. Dziwnie jest tez jak lekarka zleca wizytę na 11-12 dc a wypada w sobote czy niedziele to niestety czesto musze jechac w 8-9 dc gdzie przy stymulacji niewiele jeszvze urosło a przed inseminacja trzeba zastrzyk ovitrelle o wydaje mi sie wtedy byc lekko w ciemno. Albo wiZyte usg czesto jestem wtedy zapisywana do innego lekarza i musze tłumaczyc co i jak.

    Chmurka85
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 12 lutego 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, ja jestem z okolic Rzeszowa, zdecydowałam się na Warszawę Novum gdzie miałam pierwszą nieudana niestety IUI. Zastanawiam się na histeroskopią, chciałabym ja zrobić w Rzeszowie najlepiej na NFZ. Może ktoś mi poradzi czy jest taka możliwość i do kogo pójść żeby dostać skierowanie.

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 lutego 2016, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anouk dziwie sie ze ci zrobili iui bez badan typu histeroskopia czy laparoskopia. Ja chodzę do dr Magonia który mnie juz prowadzi i on mi wykonywał histeroskopię

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ