X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Patisońska Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 18 lipca 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po pół roku starań, zaniku miesiączki i zmianie ginekologa, lekarz stwierdził PCOS + Hashimoto. Załamało mnie to trochę, bo żaden inny gin nigdy nawet nie wspomniał, że coś jest nie tak.

    Za mną pierwszy cykl z Lametta 2x1, ale brak pęcherzyków i wzrostu endometrium... Gin zwiększył dawkę. Ale moje AMH wynosi ponad 22 ng/ml... Jest tu jakaś dziewczyna z tak wysokim AMH, której się udało albo chociaż udało się wystymulować 1-2 pęcherzyki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2022, 17:43

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 19 lipca 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie uwierzycie... Po tym cyklu z letrozolem w którym wytworzyła się torbiel lekarz kazał odstawić wszystko. I proszę, dziś 10 dzień cyklu - endometrium 7mm,pęcherzyk 14mm... Nie miałam owulacji od pół roku... Jakiś kosmos, nic już nie rozumiem

    Trottin, kasia lubią tę wiadomość

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 19 lipca 2022, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Nie uwierzycie... Po tym cyklu z letrozolem w którym wytworzyła się torbiel lekarz kazał odstawić wszystko. I proszę, dziś 10 dzień cyklu - endometrium 7mm,pęcherzyk 14mm... Nie miałam owulacji od pół roku... Jakiś kosmos, nic już nie rozumiem

    I niech ktoś powie, że cuda się nie zdarzają?! Trzymam kciuki! :)
    Będziesz brała zastrzyk na pęknięcie czy sama natura w tym cyklu? :)

    Niebieska12 lubi tę wiadomość

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 19 lipca 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    I niech ktoś powie, że cuda się nie zdarzają?! Trzymam kciuki! :)
    Będziesz brała zastrzyk na pęknięcie czy sama natura w tym cyklu? :)
    Nie mam pojęcia, pierwszy raz taka sytuacja... Wizyta w czwartek. Równie dobrze mogę być wtedy po owulacji :P myślę, że lekarz też będzie mocno zaskoczony...

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 19 lipca 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Nie mam pojęcia, pierwszy raz taka sytuacja... Wizyta w czwartek. Równie dobrze mogę być wtedy po owulacji :P myślę, że lekarz też będzie mocno zaskoczony...

    Jak pęknie sam to pęknie, a jak nie to może da Ci zastrzyk, żeby zwiększyć pewność, że do owulacji dojdzie, super! :))

    Niebieska12 lubi tę wiadomość

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 802

    Wysłany: 19 lipca 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska - powodzenia :-)

    Niebieska12 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 19 lipca 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jesteście:)
    Nawet jeśli się nie uda to i tak już jest sukces- coś drgnęło... Mam pewną teorię - jestem na zdrowej diecie, więcej ćwiczę, schudłam 2 kg,jeszcze kilka przede mną. I taki oto efekt :P

    Trottin lubi tę wiadomość

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 19 lipca 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pojawiłam się u mojej ginekolog w 19 dniu cyklu i niestety nie było żadnego pęcherza. Mieisąc wcześniej o tej porze niby testy owulacyjne wychodziły pozytywne ;) Ale no nic, postanowiłam, że ich nie kupuję - gin też twierdzi, że nie jest ich fanką i zakłamują. Póki co mam luz, jedynie wakacyjna dieta pozostawia sporo do życzenia :P ale jakieś nawyki żywieniowe zmieniłam, więc oby to też pomogło! Plus codziennie piję łyżkę oleju z czarnuszki i oleju z wiesiołka razem z moim mężem. W połowie sierpnia powtarzamy wyniki nasienia i jeśli będą ok to wtedy, zaraz po nich tak jak wypadnie cykl stymulujemy się letrozolem :) póki co luzuję głowę, cieszę się wakacjami, spotkaniami ze znajomymi, nie chcę ciągle liczyć cyklu! :D

    Mocno trzymam kciuki za Ciebie Niebieska12 :) Takie małe cuda mnie mocno motywują :D Ja wcześniej miałam dwie stymulacje clo i był pęcherzyk i ładnie rósł, ale niestety walczymy z nasieniem. Od początku maja mąż bierze profertil 2x dziennie i też zmienił sporo nawyków, wierzę, że to pomoże i nam :)

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 20 lipca 2022, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym nasieniem to z 3 miesiące potrzeba do zmiany-od maja to w sam raz :)
    Odpocznijcie sobie na urlopie, dobrze jest czasem tego wszystkiego nie liczyć, bo można zwariować... Testy owulacyjne nigdy mi nic mądrego nie pokazały - leżą póki co za karę w szufladzie. Także rozumiem;)
    Udanego urlopu i doładowania baterii, bo dużo siły się później przyda ;)

    kasia lubi tę wiadomość

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 20 lipca 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaaak, dlatego tak celujemy właśnie :) Na koniec sierpnia mamy też zaplanowany wyjazd już taki we dwoje w rocznicę ślubu, oby te wyniki okazały się dobre, bo inaczej bez sensu włączać ten letrozol.

    A co do ćwiczeń - mi to dobrze robiło na głowę i też do początku lata sobie ćwiczyłam tak do 1h, teraz mamy taki upał w domu że chyba bym umarła :D ale odkladam kaskę na porządny rower i zamierzam nim śmigać też więcej, zawsze to też jakiś ruch :)

    Trottin, Niebieska12 lubią tę wiadomość

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 20 lipca 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chodzimy na siłownię - klima, więcej motywacji w grupie i prysznic w cenie (co przy obecnych cenach jest miłym dodatkiem) :P
    A dokładniej chodzimy na spinning - bardzo polecam :)

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 21 lipca 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś już po usg - 14dc,pęcherzyk 20mm,endometrium 9mm... Na cito badanie LH, FSH i estradiol i wtedy podejmiemy decyzję czy go pękać czy nie. Aczkolwiek doktor jest zwolennikiem by nie przeszkadzać naturze, skoro wszystko w tym cyklu idzie książkowo... Ech, nie pamiętam bym tak kiedykolwiek miała. Potwierdził, że to może być zasługa diety...

    Trottin, kasia lubią tę wiadomość

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 21 lipca 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Dziś już po usg - 14dc,pęcherzyk 20mm,endometrium 9mm... Na cito badanie LH, FSH i estradiol i wtedy podejmiemy decyzję czy go pękać czy nie. Aczkolwiek doktor jest zwolennikiem by nie przeszkadzać naturze, skoro wszystko w tym cyklu idzie książkowo... Ech, nie pamiętam bym tak kiedykolwiek miała. Potwierdził, że to może być zasługa diety...

    Dziś albo jutro powinien pęknąć! Trzymamy za niego kciuki! Dawaj mały! 😁

    Niebieska12 lubi tę wiadomość

  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 21 lipca 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Dziś już po usg - 14dc,pęcherzyk 20mm,endometrium 9mm... Na cito badanie LH, FSH i estradiol i wtedy podejmiemy decyzję czy go pękać czy nie. Aczkolwiek doktor jest zwolennikiem by nie przeszkadzać naturze, skoro wszystko w tym cyklu idzie książkowo... Ech, nie pamiętam bym tak kiedykolwiek miała. Potwierdził, że to może być zasługa diety...

    Jaką macie dietę? :D

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 22 lipca 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia wrote:
    Jaką macie dietę? :D
    Nie chcę tu robić żadnej reklamy, bo nie mam w tym interesu. Po prostu jesteśmy z mężem bardzo z niej zadowoleni :P
    Dieta jest z bediet.pl - to jest firma Chodakowskiej, ma tam swoich dietetyków. Nie chodząc głodna, nie rezygnując z żadnego jedzenia ani wypadów ze znajomymi schudłam z 8kg przed ślubem (a nie jestem grubaskiem :P). My gotujemy sami z przepisów które tam dostajemy - można to dowolnie modyfikować, wymieniać itp, ustalać czas na przygotowywanie posiłków. Waga systematycznie w dół i wyniki badań poprawione na maxa. No i teraz wróciliśmy po długiej przerwie do diety i bum-owulacja :)
    Polecam. Miło, zdrowo, niegłodno

    kasia lubi tę wiadomość

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 22 lipca 2022, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Nie chcę tu robić żadnej reklamy, bo nie mam w tym interesu. Po prostu jesteśmy z mężem bardzo z niej zadowoleni :P
    Dieta jest z bediet.pl - to jest firma Chodakowskiej, ma tam swoich dietetyków. Nie chodząc głodna, nie rezygnując z żadnego jedzenia ani wypadów ze znajomymi schudłam z 8kg przed ślubem (a nie jestem grubaskiem :P). My gotujemy sami z przepisów które tam dostajemy - można to dowolnie modyfikować, wymieniać itp, ustalać czas na przygotowywanie posiłków. Waga systematycznie w dół i wyniki badań poprawione na maxa. No i teraz wróciliśmy po długiej przerwie do diety i bum-owulacja :)
    Polecam. Miło, zdrowo, niegłodno


    Moja znajoma miała diety od niej i też była zadowolona bardzo, one chyba też mają naprawdę korzystną cenę w porównaniu do innych :) Bardziej chodziło mi o to, czy to się opiera na wprowadzeniu konkretnych składników/wykluczeniu jakichś itd :) Ja bym nie chciała chudnąć, bo ważę 51kg :D ale bardziej staram się te dobre nawyki pielęgnować, mniej pieczywa itd :D

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 22 lipca 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, tam nie tylko jest nastawienie na chudnięcie - przede wszystkim na zdrowie :)
    Nie trzeba unikać pieczywa tylko jeść pełnoziarniste, to samo z makaronem. Mnóstwo warzyw, ciut owoców i zdrowe tłuszcze-oliwa z oliwek i awokado. Przede wszystkim dieta ma być smaczna. Tą mogę śmiało polecić, ciekawe przepisy :)

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 22 lipca 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    No, tam nie tylko jest nastawienie na chudnięcie - przede wszystkim na zdrowie :)
    Nie trzeba unikać pieczywa tylko jeść pełnoziarniste, to samo z makaronem. Mnóstwo warzyw, ciut owoców i zdrowe tłuszcze-oliwa z oliwek i awokado. Przede wszystkim dieta ma być smaczna. Tą mogę śmiało polecić, ciekawe przepisy :)


    Zerknę sobie, tylko niestety mi brak siły woli jak przychodzi weekend i wjeżdza jakiś grill np :D Absolutnie nie potrafię sobie tego odmówić :D

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 22 lipca 2022, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo nie zawsze trzeba sobie wszystkiego odmawiać. Grill nie jest taki zły-to często dość odtłuszczona karkóweczka. Zły jest nadmiar alkoholu do grilla i chipsiki :P

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 22 lipca 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomoc!!!

    Przede mną trzeci cykl z aromek, juz drugi raz mam dziwna sytuację z okresem - plamie jeden dzień później jest czysto i dopiero po 2/3 jest okres.

    Co jest powodem plamienia ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2022, 20:29

‹‹ 1135 1136 1137 1138 1139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ