X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 8 lutego 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KammaMarra wrote:
    Ciekawe czy nasienie nie będzie zs słabe kuźwa jak to tyle dni
    No nie wiem, jak lekarz tak kazał... A mąż robił badanie nasienia ? No bo chyba jak nasienie ok to co dwa dni powinno wystarczyć chyba. Chociaż tak jak pisała MamaMara wiele dziewczyn tu pisało, że starali się codziennie w okresie płodnym i dzidzia jest ;) A który to Twój dzień cyklu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 18:28

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 8 lutego 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Brawo .No teraz do dzieła musisz wziąść ładnie męża w obroty :)

    Antubis ja jestem przerażona tą laparo boje się zabiegu wyniku ogólnie wszystkiego ... haha to żeśmy się trafiły sobie :)
    A skąd jesteś kochana ?
    Z Łodzi kochana. A Ty skąd? Zaprosiłam Cię na priv :)

    Evell lubi tę wiadomość

  • KammaMarra Autorytet
    Postów: 1644 565

    Wysłany: 8 lutego 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    No nie wiem, jak lekarz tak kazał... A mąż robił badanie nasienia ? No bo chyba jak nasienie ok to co dwa dni powinno wystarczyć chyba. Chociaż tak jak pisała MamaMara wiele dziewczyn tu pisało, że starali się codziennie w okresie płodnym i dzidzia jest ;) A który to Twój dzień cyklu ?
    Ja się zawsze starałam codziennie i ciąża była jak owulka była u mnie dzisiaj 16. Myślę że owu będę mieć dzisiaj lub jutro :)

    antubis84 lubi tę wiadomość

    05.12.2017 Kubuś

    Aktualnie 6/7 tyg?

    Chwilo trwaj....
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 8 lutego 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie bo w necie nie mogę znaleźć konkretnej odp, a osobiście już nie pamiętam w którym dc wykonuje się badanie homocysteiny? Pytam ponieważ dziś natknąłam się na info że idealny wynik dla staraczki jest między 6-8 a mój jest powyżej 8 mimo iż tyłu lekarzy oglądało wyniki badań nikt na to nie zwrócił uwagi.. Chce powtórzyć badanie i się upewnić

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • KammaMarra Autorytet
    Postów: 1644 565

    Wysłany: 8 lutego 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie bo w necie nie mogę znaleźć konkretnej odp, a osobiście już nie pamiętam w którym dc wykonuje się badanie homocysteiny? Pytam ponieważ dziś natknąłam się na info że idealny wynik dla staraczki jest między 6-8 a mój jest powyżej 8 mimo iż tyłu lekarzy oglądało wyniki badań nikt na to nie zwrócił uwagi.. Chce powtórzyć badanie i się upewnić
    Sprawdzę jutro w wynikach bo robiłam :) tak najlepiej żeby oscylowal ok 6.

    Natalia01 lubi tę wiadomość

    05.12.2017 Kubuś

    Aktualnie 6/7 tyg?

    Chwilo trwaj....
  • MamaMara Przyjaciółka
    Postów: 110 45

    Wysłany: 8 lutego 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie bo w necie nie mogę znaleźć konkretnej odp, a osobiście już nie pamiętam w którym dc wykonuje się badanie homocysteiny? Pytam ponieważ dziś natknąłam się na info że idealny wynik dla staraczki jest między 6-8 a mój jest powyżej 8 mimo iż tyłu lekarzy oglądało wyniki badań nikt na to nie zwrócił uwagi.. Chce powtórzyć badanie i się upewnić
    Nie powiem Ci jaki powinien byc wynik i kiedy sie robi badanie bo tego noe robilam. Ale zbyt wysoki jej poziom jest polaczony z mutacja mthr. Mialas na to badania? Mnie zlecil takie badanie lekarz po poronieniu (serduszko przestalo bic po 8 tygodniu,mimo tego nie doszlo do naturalnego poronienia). Gdy diagnoza sie potwierdzila, zalecone mam branie odpiwiedniego zestawu witamin, m.in zmetylowanego kwasu foliowego. A w ciazy musze brac zastrzyki clexane.

  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 8 lutego 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMara wrote:
    Nie powiem Ci jaki powinien byc wynik i kiedy sie robi badanie bo tego noe robilam. Ale zbyt wysoki jej poziom jest polaczony z mutacja mthr. Mialas na to badania? Mnie zlecil takie badanie lekarz po poronieniu (serduszko przestalo bic po 8 tygodniu,mimo tego nie doszlo do naturalnego poronienia). Gdy diagnoza sie potwierdzila, zalecone mam branie odpiwiedniego zestawu witamin, m.in zmetylowanego kwasu foliowego. A w ciazy musze brac zastrzyki clexane.

    mam 8,50 więc mieszcze się w normie, która wynosi 12 bez suplementacji ale moze to być za dużo jak na staraczke.. Nie robiłam badań na mutacje bo nikt nie widział potrzeby, mam juz jedno dziecko i nie mam żadnych poronien ani cb na swoim koncie.. 20.02 mam wizytę u doc Pasnika w łodzi i na ta wizytę zrobiłam IMK kir ANA, czekam na wyniki. Zanim zrobię mutacje mthfr i V leiden o ile będzie potrzeba chce powtórzyć homocysteine..

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 8 lutego 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KammaMarra wrote:
    Ja się zawsze starałam codziennie i ciąża była jak owulka była u mnie dzisiaj 16. Myślę że owu będę mieć dzisiaj lub jutro :)
    Jak pęcherzyki mają ok 20 mm to owulka rzeczywiście raczej tuż tuż ;)

  • KammaMarra Autorytet
    Postów: 1644 565

    Wysłany: 8 lutego 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Jak pęcherzyki mają ok 20 mm to owulka rzeczywiście raczej tuż tuż ;)
    Tak jest hehe. Oby pekly bo ja bez zastrzyku na clo pekaly same.:)

    I jeżeli się uda to zaś żelazny zestaw leków :( ale czego się nie robi dla ciąży eh.

    antubis84 lubi tę wiadomość

    05.12.2017 Kubuś

    Aktualnie 6/7 tyg?

    Chwilo trwaj....
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 8 lutego 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie bo w necie nie mogę znaleźć konkretnej odp, a osobiście już nie pamiętam w którym dc wykonuje się badanie homocysteiny? Pytam ponieważ dziś natknąłam się na info że idealny wynik dla staraczki jest między 6-8 a mój jest powyżej 8 mimo iż tyłu lekarzy oglądało wyniki badań nikt na to nie zwrócił uwagi.. Chce powtórzyć badanie i się upewnić

    Mi lekarz ginekolog od nieplodności zalecił badanie homocysteiny bez wyznaczenia dnia cyklu w jakich powinno sie wykonac badanie. Pierwszy moj wynik wynosil 12.5. zapisal mi suplement prewenit intenisve i tak po miesiacu wynik 6.5. teraz po dwoch mam 7.5 takze ladnie sie trzyma. Mam rowniez mutacje obie MTHFR jednak lekarz nie uwaza ze przyjmowanie metylowanych witamin jest konieczne. Jest zdania,ze skoro po zwyklym kwasie foliowym w zestawie z wit. z grupy B dały rezultat, homocysteina spdala to nalezy dalej sie tym suplementowac. Ufam mu bo wyniki ma ładne. Wit B 12 wysoka w normie sie miesci, kwas foliowy optymalny, wit d3 też może byc.

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 8 lutego 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KammaMarra wrote:
    Tak jest hehe. Oby pekly bo ja bez zastrzyku na clo pekaly same.:)

    I jeżeli się uda to zaś żelazny zestaw leków :( ale czego się nie robi dla ciąży eh.
    Spoko, mi też zawsze pękały same, po letrozolu też pękają same. A mogę zapytać czemu żelazny zestaw leków ?

  • KammaMarra Autorytet
    Postów: 1644 565

    Wysłany: 8 lutego 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Spoko, mi też zawsze pękały same, po letrozolu też pękają same. A mogę zapytać czemu żelazny zestaw leków ?
    Kochana ja, w ciąży byłam cztery razy :) z czego raz donosilam synka raz w 9tyg i dwa biochemy. Wyniki suepr niby zdrowa mąż również ale mam tą cholera mutacje pai która utrudnia zagnoezdzanie plus problemy z progiem więc heparyna w zastezuk ach acard i tona proga musi wkroczyć

    05.12.2017 Kubuś

    Aktualnie 6/7 tyg?

    Chwilo trwaj....
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 8 lutego 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oloowa2709 wrote:
    Mi lekarz ginekolog od nieplodności zalecił badanie homocysteiny bez wyznaczenia dnia cyklu w jakich powinno sie wykonac badanie. Pierwszy moj wynik wynosil 12.5. zapisal mi suplement prewenit intenisve i tak po miesiacu wynik 6.5. teraz po dwoch mam 7.5 takze ladnie sie trzyma. Mam rowniez mutacje obie MTHFR jednak lekarz nie uwaza ze przyjmowanie metylowanych witamin jest konieczne. Jest zdania,ze skoro po zwyklym kwasie foliowym w zestawie z wit. z grupy B dały rezultat, homocysteina spdala to nalezy dalej sie tym suplementowac. Ufam mu bo wyniki ma ładne. Wit B 12 wysoka w normie sie miesci, kwas foliowy optymalny, wit d3 też może byc.

    Też mi się wydaje że nie trzeba w konkretnym dc bo nic w necie nie pisze, a przeszukalam różne fora no ale chcę mieć pewność bo jednak 70zł w morzu wydatków na badania wizyty itd to nie mało.. U mnie Wit b, d3 i kwas foliowy w porządku..

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się zupełnie nie znam na tych badaniach tych mutacjach itd po moim poronieniu robiłam coś podobnego tylko w kierunku trombofili przeciwciał białko s białko s itd antykoagulantyWszystko mi wyszło dobrze .No ale skąd to się bierze ? Ja mam już 2 poronienia za sobą .

  • KammaMarra Autorytet
    Postów: 1644 565

    Wysłany: 8 lutego 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Ja to się zupełnie nie znam na tych badaniach tych mutacjach itd po moim poronieniu robiłam coś podobnego tylko w kierunku trombofili przeciwciał białko s białko s itd antykoagulantyWszystko mi wyszło dobrze .No ale skąd to się bierze ? Ja mam już 2 poronienia za sobą .
    Zrób cała imunnologie plus mutacje najczęściej problem tkwi w tym plus kariotyp

    05.12.2017 Kubuś

    Aktualnie 6/7 tyg?

    Chwilo trwaj....
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 8 lutego 2019, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    mam 8,50 więc mieszcze się w normie, która wynosi 12 bez suplementacji ale moze to być za dużo jak na staraczke.. Nie robiłam badań na mutacje bo nikt nie widział potrzeby, mam juz jedno dziecko i nie mam żadnych poronien ani cb na swoim koncie.. 20.02 mam wizytę u doc Pasnika w łodzi i na ta wizytę zrobiłam IMK kir ANA, czekam na wyniki. Zanim zrobię mutacje mthfr i V leiden o ile będzie potrzeba chce powtórzyć homocysteine..
    Ja miałam 11 przed ivf. Wyszla hetero mthfr ale nie każdy lekarz nawet chciał dać heparynę w ciąży. Zaczęłam brać chyba około 8tygodnia...ale przy tej homocysteinie to kwas foliowy to ja dużo ponad normę mialam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 23:31

    Natalia01 lubi tę wiadomość

  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 9 lutego 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Dotka?? Co słychać? Jak synek?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Jak tam Dotka?? Co słychać? Jak synek?
    Pisze priv

  • Quatio Koleżanka
    Postów: 44 29

    Wysłany: 10 lutego 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam :-)
    Dzisiaj biorę ostatnią dawkę Aromku. Lekarz przepisał 1,5tabletki od 2-6dc. Monitoring 10dc. Jak to wyglada u Was? Kiedy pojawiał sie pęcherzyk? Cierpie na PCOS i to mój pierwszy cykl z aromkiem.
    Pozdrawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny.
    Choć bardzo się staram to nie dam rady przewertowac wszystkich stron wątku :)

    Biorę Clarzole, dziś drugi dzień właściwie.

    Powiedzcie mi proszę czy leki 'z tej grupy' wpłynęły na to kiedy występuje owulacja czy występowała w tych samych dniach co wcześniej czy np. szybciej?
    Zazwyczaj mam owulacje 18/19dc wizyte mam na monitoring w 16dc i boke sie ze jak lek przyspieszy owulke to sie 'spóźnie do lekarza'.


    I drugie pytanie: czy ten lek ma wpływ na temp? Mierze codziennie i dziś miałam skok, niby +0,2 Ale trochę zdziwiona jestem.

‹‹ 535 536 537 538 539 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ