X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • moniaaa_1988 Autorytet
    Postów: 467 181

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Ja własnie jestem w trakcie cyklu z aromkiem 2-6 dc 2×1 tabletka. W 11dc miałam pecherzyk 11mm, lekarka powiedziała ze jeśli współżyjemy regularnie to żeby nie przyjeżdżać na usg bo owu powinna być za kilka dni. Dzisiaj tj 19dc byłam na usg i okazuje się ze pecherzyk ma 24mm. Dostałam Ovitrelle, mam nadzieję że pęknie.
    Także każdy organizm inaczej reaguje.

    03.04.15 [*] 4tc; 21.08.15 [*] 9tc.
    PCO , mutacja genu MTHFR C677T heterozygta
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosik wrote:
    do olencji
    a który masz dzień cyklu? jak jest u Ciebie zazwyczaj?może zapytaj się swojego dr? a te plamienia to może nie skutek niedoboru progesteronu tylko może jakies bakterie albo stan zapalny??
    ja jeszcze koncze ten cykl ale mam juz recepte na nastepny i nie wiem jak bra- co do plamien to nie wiem skad sa niestety


    u5cvp2.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżelka wrote:
    Diewuszka86 a jakie miałaś objawy? Bardzo chciałabym wiedzieć :-) ja jestem 7dpo ale nie czuje kompletnie nic, no może tyle że wieczorem miałam stan podgoraczkowy i miałam dreszcze. Brałas cos w drugiej fazie, jakas luteine? Przepraszam ale nie pamiętam ile starałas się o maluszka?
    Pozdrawiam, i jeszcze raz wielkie gratki! :-)

    Dżelka szczerze to niezbyt wiele tych objawów. Jedyne co się zmieniło to to, że kilka dni po owulacji zaczęły u mnie występować tak jakby lekkie bóle okresowe, które trwały prawie do terminu miesiączki (minęły ok 2 dni temu), ale były zdecydowanie lżejsze, określiłabym to jako "ciągnięcie jajników" no i powiększenie piersi, to nawet mąż zauważył ;)
    W drugiej fazie brałam (i nadal biorę) luteinę- 2 tabletki dopochwowo na noc.
    Staraliśmy się 1,5 roku, ale do właściwego lekarza trafiłam zaledwie 4 miesiące temu.
    Dziękuję za gratulacje, chwilowo czekam na drugi wynik bety i mam mega stres czy przyrost będzie dobry. Tak na maxa to się będę cieszyła chyba dopiero jak będę miała potwierdzenie od lekarza, że wszystko jest ok.
    Kciuki poproszę za dobry wynik :)i sama też trzymam mocno!

    l54t4dr.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    keejt wrote:
    Gratulacje dziewuszka86!! U mnie @ przyszła w 28dc. Od wczoraj znów biorę lamette. Owulację miałam. Pani doktor proponuje zrobić badania nasienia męża.

    Keejt przykro mi. Ale pamiętaj, nowy cykl nowe szanse. Przebadanie męża to dobry pomysł. My to zrobiliśmy (wyniki dobre)i przynajmniej mieliśmy spokojną głowę i skupiliśmy się tylko na mnie. Najważniejsze, że była owulacja! Kiedyś musi zaskoczyć i czuję, że to już niedługo ;)

    l54t4dr.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malaczarna07 wrote:
    cykle mam średnio 29-dniowe, a bez wspomagaczy w ogóle nie miałaś owu?

    Wiesz co z tym owu to ciężko powiedzieć, bo poprzedni gin w ogóle nie robił mi monitoringu. Odkąd jestem u obecnego lekarza to było tak, że w jednym cyklu widział, że pęcherzyk rośnie (ale czy pękł nie wiadomo), a w kolejnym cyklu w ogóle nic nie urosło. Ale ja mam AMH 8,5 więc szans na owulację w roku miałam może 2, 3 razy. A lametta podziałała od razu także na innych też musi podziałać :)

    l54t4dr.png
  • ann23 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgacizdA jeszcze jedno pytanie kochana dziękuję ze mi odpowiadasz czy miałaś jakieś problemy z owu ze bierzesz te tabletki bo ja mam mieć insyminację w tym miesiącu jesli owu sie zlituje i bedzie z prawgo lewy prawdopodobnie niedrożny

    ann23
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgacizdA wrote:
    Aszka napisz coś więcej o tej luteinie. Po co się ją bierze? Czy jest na recepte? Mogę ją sobie sama wziąć bez konsultacji z ginem czy lepiej nie kombinować?

    Aga ja biorę luteinę (to lek na receptę) bo mam niski progesteron a objawia się to m.in. tym, że plamię w 2 połowie cyklu. Teraz w tym cyklu ani kropeczki. Także lekarz powiedział mi, że nawet jeśli zaszłam w ciążę przez te 1,5 roku starań to mogłam ją szybko stracić i nawet o tym nie wiedzieć.
    A jak u Ciebie z progesteronem? Badałaś?

    l54t4dr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann23 wrote:
    AgacizdA jeszcze jedno pytanie kochana dziękuję ze mi odpowiadasz czy miałaś jakieś problemy z owu ze bierzesz te tabletki bo ja mam mieć insyminację w tym miesiącu jesli owu sie zlituje i bedzie z prawgo lewy prawdopodobnie niedrożny
    Ja nie miałam w ogóle owulacji dlatego jestem stymulowana. Generalnie na wszystkie leki które biorę reaguje książkowo. Tylko zaskoczyć jakoś nie mogę. Może to ta blokada psychiczna o której tak ciągle dziewczyny piszą. Chociaż jest tyle samo staraczek które pragną dziecka i im się udaje co tych którym się nie udaje.
    Więc próbuję dalej :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Aga ja biorę luteinę (to lek na receptę) bo mam niski progesteron a objawia się to m.in. tym, że plamię w 2 połowie cyklu. Teraz w tym cyklu ani kropeczki. Także lekarz powiedział mi, że nawet jeśli zaszłam w ciążę przez te 1,5 roku starań to mogłam ją szybko stracić i nawet o tym nie wiedzieć.
    A jak u Ciebie z progesteronem? Badałaś?
    Ja nie mam żadnych plamień w ciągu cyklu.
    Progesteron badałam ostatnio w 22dc. I z tego co mi gin mówił to wszystko gra :)
    Więc na razie nie będę się na siłę uszczęśliwiać:)
    Będzie co ma być :)

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 24 lutego 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 198,2. Jestem niezmiernie szczęśliwa!! :)

    Ladybird:), dżelka, Martoszka, olencja, Rammel, Emilka27 lubią tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Beta 198,2. Jestem niezmiernie szczęśliwa!! :)
    Świetnie :)

  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) gratuluje :) ja też jestem na letrozolu, już chyba 6 cykl, w przyszłym miesiącu mam laparoskopię, ale wczoraj byłam na usg i okazało się że miałam podwójną owulację, z prawego i lewego jajnika, nawet lekarz powiedział że jakby się teraz nie udało to ta laparoskopia jest konieczna. Wolę się na nic nie nastawiać, a potem pozytywnie się rozczarować :) miała któraś podwójną owulację? czy to zwiększa szanse na zajście w ciąże?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś mialam podwojną, ale nic z tego nie wyszło. Dlatego teraz podchodzimy do iui.

    M&M
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam podwojna, jutro robie test:/


    u5cvp2.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5 wrote:
    Hej:) gratuluje :) ja też jestem na letrozolu, już chyba 6 cykl, w przyszłym miesiącu mam laparoskopię, ale wczoraj byłam na usg i okazało się że miałam podwójną owulację, z prawego i lewego jajnika, nawet lekarz powiedział że jakby się teraz nie udało to ta laparoskopia jest konieczna. Wolę się na nic nie nastawiać, a potem pozytywnie się rozczarować :) miała któraś podwójną owulację? czy to zwiększa szanse na zajście w ciąże?
    A jaka brałas dawkę??

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ja mialam podwojna, jutro robie test:/
    3mam kciuki za jutro . Na jakiej dawce byłaś?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po 1 dniu brania letrozole. Wczoraj mdłości wieczorem a w nocy uderzenia gorąca aż mokra byłam. ..dziś potworny ból z tyłu pleców tak w połowie z obu stron. Nie wiem czy związane to z letrozolem ale bolą jak cholera

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    3mam kciuki za jutro . Na jakiej dawce byłaś?
    1 tabl, 3-7 dc


    u5cvp2.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 25 lutego 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    A jaka brałas dawkę??
    W tym cyklu 2 tabletki przez 5 dni

  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Keejt przykro mi. Ale pamiętaj, nowy cykl nowe szanse. Przebadanie męża to dobry pomysł. My to zrobiliśmy (wyniki dobre)i przynajmniej mieliśmy spokojną głowę i skupiliśmy się tylko na mnie. Najważniejsze, że była owulacja! Kiedyś musi zaskoczyć i czuję, że to już niedługo ;)
    Mam nadzieję, że tym razem się uda:) Kiepsko się czuję po Lameccie i nie chce już jej więcej łykać. Kiedy wybierasz się do lekarza, żeby potwierdzić dobre wieści?

‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ