X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny! nie chcę się nakręcać ale dziś mam 28 dc i żadnych objawów jak na miesiączkę. Od 10 dni mam bardzo powiększone piersi co nawet mój mąż zauważył :D i nie bolą już tak bardzo jak kilka dni temu. Jak zawsze boli mnie brzuch na 4/5 dni prze @ to teraz zupełnie nic... nie chcę jeszcze testować poczekam kilka dni ale jestem jakaś dziwnie spokojna...Trzymajcie kciuki żeby to był ten cykl :D

    Jolene, Guśka21, Bunia96, Azjak, Futuremother, Gosiar1988 lubią tę wiadomość

  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Hej dziewczyny. Cykl stymulowany letrozolem, od 22.01 biorę duphaston dwa razy dziennie. Wg zaleceń lekarza mam go brać do niedzieli i w poniedziałek zrobić betę. Ale od wczoraj plamie... i teraz nie wiem czy to może być wina duphastonu czy jednak @ idzie... wg kalendarza @ powinien być 4 lutego. I szczerze mówiąc dziś już miałam takie załamanie że znów nic z tego. Ale wiadomo że z tylu głowy nadzieja nadal jest..
    mój ostatni cykl stymulowany podobnie wyglądał. Od 25 dc zaczęłam plamić i niestety 28 dc miesiączka się rozkręciła. A po duphastonie miałam okres 10 dni!! I bardzo obfity :/ Ale oczywiście nadzieję trzeba mieć, trzymam kciuki :)

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzę I analizuję swoje wyniki z września, bo wtedy miałam robione lh I fsh. Aczkolwiek nikt mnie k tym nie poinformował, tylko po wymuszenie badań krwi mój lekarz zlecił cały kompleks nie informując co w nim jest I tak zrobiłam pobranie krwi w 6dc. Fsh bardzo wysokie, bo 24,1 iu/l A mi 9,7. Z tego, co czytałam to wynik masakra. W klinice nic na ten temat wtedy nie usłyszałam, nikt nic nie wspomniał o takim wyniku. Jako, że mam napady gorąca, momentalnie robi się mega gorąco I obława mnie pot, po czym po 3 minutach już jest ok, to siedzę i czytam. Czytam I porównuję. Zleciało mi badania przed ivf I póki co mogłam tylko zrobić badania na różyczkę, wirusa wątroby, hiv I chlamydie. Wyniki będą na dniach. Ale mam 48dc aktualnie, okresu brak i co za tym idzie nie mogę zbadać amh, lh I fsh... doprowadza mnie to do szału, bo teraz jeszcze martwię się, że przekwitam.

    :)
  • Nadiaa Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Proszę o poradę. Dziś byłam na monitoringu w 11 dc i w prawym jajniku są dwa pęcherzyki 18 mm. Dostałam receptę na Ovitrelle i Pani doktor powiedziała aby podać w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano. Który termin Waszym zdaniem będzie lepszy?

  • Guśka21 Ekspertka
    Postów: 229 129

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadiaa wrote:
    Hej dziewczyny. Proszę o poradę. Dziś byłam na monitoringu w 11 dc i w prawym jajniku są dwa pęcherzyki 18 mm. Dostałam receptę na Ovitrelle i Pani doktor powiedziała aby podać w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano. Który termin Waszym zdaniem będzie lepszy?
    Ja jak miałam 18mm to dr mówił żeby robić następnego dni rano,ale musisz oczywiście sama podjąć dezycję :)

    🧸 IUI 02.03.2021 ❌
    🐥 IUI 07.05.2021 ❌
  • Guśka21 Ekspertka
    Postów: 229 129

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie dziwne jest to, ze dr mówi żeby sobie wybrać, a skąd mamy wiedzieć kiedy wykonać zastrzyk ? Oni są od tego żeby nam powiedzieć kiedy go zrobić.

    🧸 IUI 02.03.2021 ❌
    🐥 IUI 07.05.2021 ❌
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta trzymam mocno kciuki ! ☺️ czekamy na info czy się udało

    emimor89 to by było bardzo szybko jak na przekwitanie... wiem, że to się zdarza, ale mam nadzieje i trzymam kciuki, że to nie to. U lekarzy niestety często trzeba się upominać o wytłumaczenie wyników.. często jak się nie zapytam to nic nie powie i tylko bym się niepotrzebnie stresowała. Daj koniecznie znać jak czegoś się dowiesz.

    emimor89 lubi tę wiadomość

  • Guśka21 Ekspertka
    Postów: 229 129

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanie czy miałyście może IUI z dobrymi wynikami nasienia ? Mój partner jest zdrowy, jego wyniki nasienia są super. Problem z zajściem w ciąże leży po mojej stronie bez stymulacji owulacja nie występuje. Lekarz proponuje IUI chciałam zapytać czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji ?

    🧸 IUI 02.03.2021 ❌
    🐥 IUI 07.05.2021 ❌
  • Eminemi Koleżanka
    Postów: 55 10

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, brałam letrozol, w pon pęcherzyk 17mm, w środę 27.01 czyli trzy dni temu wieczorem miałam zastrzyk (2x gonapeptyl na pęknięcie). W tym cyklu jestem po hsg. Dzis od rana mam okropny ból podbrzusza, jak na pierwszy dzień ciężkiej miesiączki. czy to normalne? Wcześniej tak nie miałam, to już mój 4 cykl stymulowany. Proszę, dajcie znać.

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Za niedługo mam zamiar zacząć stymulację letrazolem. Czy wy też musieliście podpisać pisać zgodę na stosowanie tego leku i dać ją lekarzowi?

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Cześć dziewczyny. Za niedługo mam zamiar zacząć stymulację letrazolem. Czy wy też musieliście podpisać pisać zgodę na stosowanie tego leku i dać ją lekarzowi?


    Pierwsze słyszę ... ja nie

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Pierwsze słyszę ... ja nie




    Mi lekarz właśnie kazał przynieść taką zgodę ponieważ ten lek jest na leczenie raka piersi a skutkiem ubocznym jest stymulacja owulacji i nie jest to lek w bazie danych jako stymulujący stąd wymaga ode mnie takiej zgody.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 1 lutego 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Cześć dziewczyny. Za niedługo mam zamiar zacząć stymulację letrazolem. Czy wy też musieliście podpisać pisać zgodę na stosowanie tego leku i dać ją lekarzowi?
    Niee, poprostu dostałam receptę i zalecenie żeby nie sugerować się ulotką.

  • Azjak Ekspertka
    Postów: 218 143

    Wysłany: 1 lutego 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Cześć dziewczyny. Za niedługo mam zamiar zacząć stymulację letrazolem. Czy wy też musieliście podpisać pisać zgodę na stosowanie tego leku i dać ją lekarzowi?

    Ja tak. Musiałam takie coś podpisać. Podobnie było z Clostilbegyt.

    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    Córka 31.12.2021 👧🍼
    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 366 241

    Wysłany: 3 lutego 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nic nie podpisywalam ale jak trzeba to myślę że nie ma się nad czym zastanawiać ważne żeby efekty były.

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 366 241

    Wysłany: 3 lutego 2021, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz nam 5 cykl stymulowany ciekawe czy będzie efekt.

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • PaniM Ekspertka
    Postów: 204 132

    Wysłany: 3 lutego 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    Teraz nam 5 cykl stymulowany ciekawe czy będzie efekt.
    5 cykli pod rząd przyjmujesz lamette? Czy miałaś jakieś przerwy między cyklami

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 4 lutego 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ,

    Mój wynik progesteronu w 21 dc to 21,23 ng/ml przy wartościach dla fazy lutealnej 5,16 -18,56 .
    Cykle regularne co 27,28 dni.
    Owulacja potwierdzona monitoringiem , ale skąd taka wartość progesteronu? Nie Za wysoka ?

  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 4 lutego 2021, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Cześć dziewczyny ,

    Mój wynik progesteronu w 21 dc to 21,23 ng/ml przy wartościach dla fazy lutealnej 5,16 -18,56 .
    Cykle regularne co 27,28 dni.
    Owulacja potwierdzona monitoringiem , ale skąd taka wartość progesteronu? Nie Za wysoka ?

    To bardzo dobra wartość, nie za wysoka, ja raz miałam jeszcze wyższą ok. 28.

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 366 241

    Wysłany: 5 lutego 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniM wrote:
    5 cykli pod rząd przyjmujesz lamette? Czy miałaś jakieś przerwy między cyklami


    cały czas przyjmuje bez robienia przerwy. Dziś 29 dzień cyklu i test ciązowy negatywny. :-(

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
‹‹ 912 913 914 915 916 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ