X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • PaniM Ekspertka
    Postów: 206 135

    Wysłany: 15 lutego 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Lekarze dają duphaston ok tydzień po owulacji, ale nie stricte na wywołanie miesiączki, tylko na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Jeśli beta jest negatywna, wtedy się odstawia i mięsiaczka przychodzi. Może badałaś progesteron i był wysoki, dlatego lekarz nic nie przepisał? Sprawdź jeszcze betę, u mnie testy długo nie pokazały 2 kresek a beta była dodatnia.
    Udało Ci się zajść w ciążę dzięki iui? Mogłabyś napisać coś o objawach pozytywnie zakończonej iui? Ja miałam iui w czwartek i od czwartku się oszczędzam 🙂 obserwuje papier toaletowy ale żadnych śladów zagnieżdżania bo ponoć jakiś zarozowiony śluz wówczas jest. A jak bylo u ciebie?

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 15 lutego 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniM wrote:
    Udało Ci się zajść w ciążę dzięki iui? Mogłabyś napisać coś o objawach pozytywnie zakończonej iui? Ja miałam iui w czwartek i od czwartku się oszczędzam 🙂 obserwuje papier toaletowy ale żadnych śladów zagnieżdżania bo ponoć jakiś zarozowiony śluz wówczas jest. A jak bylo u ciebie?
    Mi się udało po letrozolu przy naturalnych staraniach. Dokładnie brałam lamette 3-7 dzień cyklu, później po monitoringu jak pęcherzyk był dojrzały brałam ovitrelle na pęknięcie i ok tydzień później włączałam duphaston. U mnie problem był jeszcze w Immunologii i musiałam brać encorton i wlewy z intralipidu. Jeśli chodzi o jakieś pierwsze subtelne objawy to były podobne do tych co zwykle zwiastowały miesiączkę. Kłucie w jajniku, delikatne skurcze macicy i ból w brzuchu, ale delikatniejszy niż na okres. Za pierwszym razem nie bolał mnie biust w ogóle, wtedy niestety zarodek się nie wykształciła, a za drugim razem już tak. Nie miałam krwawienia implantacyjnego, ale właśnie te skurcze też mogą świadczyć o implantacji.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Marzenia997 Koleżanka
    Postów: 39 35

    Wysłany: 15 lutego 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy któraś z was była stymulowana letrozolem 3 x dziennie? Bo spotkałam się głównie z dawkowaniem 2x dziennie. Jeśli tak, jakie były efekty?

    Ja byłam stymulowana 3 tabletkami lametty z tym że brałam wszystkie na raz. U mnie to była jedyna dawka która działała z reguły były 1-2 pęcherzyki dominujące. Efektem takiej stymulacji jest 10 TC bliźniaczej😊

    Gosiar1988, Abilify05 lubią tę wiadomość

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 15 lutego 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Lekarze dają duphaston ok tydzień po owulacji, ale nie stricte na wywołanie miesiączki, tylko na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Jeśli beta jest negatywna, wtedy się odstawia i mięsiaczka przychodzi. Może badałaś progesteron i był wysoki, dlatego lekarz nic nie przepisał? Sprawdź jeszcze betę, u mnie testy długo nie pokazały 2 kresek a beta była dodatnia.

    Dziękuje Ci za odpowiedz, trochę mnie uspokoiłaś, bo faktycznie progesteron mam wysoki, wiec może dlatego nie dostałam żadnych leków poza letrozolem. Byłam na becie, popołudniu okaże się czy będzie szczęśliwa. Tak się stresuje 😅 2,5 roku starań a to moja pierwsza beta, bo miesiączka zawsze przychodziła tak jak powinna.

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 15 lutego 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Dziękuje Ci za odpowiedz, trochę mnie uspokoiłaś, bo faktycznie progesteron mam wysoki, wiec może dlatego nie dostałam żadnych leków poza letrozolem. Byłam na becie, popołudniu okaże się czy będzie szczęśliwa. Tak się stresuje 😅 2,5 roku starań a to moja pierwsza beta, bo miesiączka zawsze przychodziła tak jak powinna.
    Trzymam kciuki! Daj znać :)

    Bunia96 lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 15 lutego 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Dziękuje Ci za odpowiedz, trochę mnie uspokoiłaś, bo faktycznie progesteron mam wysoki, wiec może dlatego nie dostałam żadnych leków poza letrozolem. Byłam na becie, popołudniu okaże się czy będzie szczęśliwa. Tak się stresuje 😅 2,5 roku starań a to moja pierwsza beta, bo miesiączka zawsze przychodziła tak jak powinna.
    U mnie testy nie zdawały egzaminu. Betę miałam 300 a na teście ledwo widoczna kreseczka dopiero się pojawiała. U nas też długie starania i dopiero poszerzona diagnostyka dała jakąś odpowiedź i pozwoliła zadziałać jakoś na korzyść. Trzymam kciuki za wynik✊✊ To Twój pierwszy cykl z letrozolem?

    Bunia96 lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 15 lutego 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    U mnie testy nie zdawały egzaminu. Betę miałam 300 a na teście ledwo widoczna kreseczka dopiero się pojawiała. U nas też długie starania i dopiero poszerzona diagnostyka dała jakąś odpowiedź i pozwoliła zadziałać jakoś na korzyść. Trzymam kciuki za wynik✊✊ To Twój pierwszy cykl z letrozolem?

    Tak, pierwszy cykl z letrozolem.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 15 lutego 2021, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Tak, pierwszy cykl z letrozolem.
    To powiem Ci, że nawet jak beta nie będzie dzisiaj dla ciebie szczęśliwa to się nie załamuj. Dużo dziewczyn tu pisało, że czesto ten 3 cykl jest tym trafionym. Wykonywałaś jakieś badania przed stymulacją? Np, drożność jajowodów? To też jest bardzo ważne.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 15 lutego 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety beta wyszła 0,5 <. :(
    Nie dość, że brak ciąży to jeszcze nie wiem co się dzieje, że okres nie chce przyjść.. napisałam do lekarza, mam nadzieje, że coś pomoże, bo się stresuje tymi zmianami w cyklu. Dopiero co go unormowalam do regularnych, krótkich cykli... :(

    Drożności jeszcze nie miałam, przymierzam się do tego jeśli nie uda się przez 2-3 cykle z letrozolem.
    Czytałam już też, że często 3 cykl jest szczęśliwy więc pozostaje mi czekać.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 15 lutego 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia, przykro mi. Ale będę trzymała kciuki za następne Cykle. Trzeba wierzyć, że się uda.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2021, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pisałam juz o tym, ale póki cos daleko to spoko a im bliżej tym bardziej strach oblatuje ;) mam zaczac brac letrozol teraz od 2 dc po dwie tabletki dziennie. Do tej pory bralam jedna i bylo ok, z dwoma bede debiutować. Trochę się boję skutkow ubocznych. Podzielicie się doświadczeniami? Amh mam 3, jeśli ma to jakieś znaczenie w tej sytuacji.

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 17 lutego 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dziewczyny, pisałam juz o tym, ale póki cos daleko to spoko a im bliżej tym bardziej strach oblatuje ;) mam zaczac brac letrozol teraz od 2 dc po dwie tabletki dziennie. Do tej pory bralam jedna i bylo ok, z dwoma bede debiutować. Trochę się boję skutkow ubocznych. Podzielicie się doświadczeniami? Amh mam 3, jeśli ma to jakieś znaczenie w tej sytuacji.

    Witaj , ja również jestem 1 miesiąc na Lameccie o dawcę 2 tabletki dziennie od 3-7 dnia. Jeżeli chodzi o sama Lamettr czuje się fizycznie , a przede wszystkim psychicznie -dobrze.... wcześniej brałam Aromek 1 tabl dziennie i moja psychika po tych tabl była straszna . Wiecznie bym płakała , miałam brzydkie myśli. Szczerze powiem , ze nie rozumiem jak to jest możliwe , skoro jedne i drugie tabl to LetroZol.
    Co mnie dziś zaniepokoiło , to lekkie plamienie , dziś jest mój 11dc - owulacje mam zazwyczaj 13, 14 dc . Czytałam , ze może to być plamienie okoloowulacyjne. Oby... nic groźniejszego .
    Moje AMH również wynosi 3.
    Ściskam , powodzonka 😊😘
    Jak długo starasz się o dzidzie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Witaj , ja również jestem 1 miesiąc na Lameccie o dawcę 2 tabletki dziennie od 3-7 dnia. Jeżeli chodzi o sama Lamettr czuje się fizycznie , a przede wszystkim psychicznie -dobrze.... wcześniej brałam Aromek 1 tabl dziennie i moja psychika po tych tabl była straszna . Wiecznie bym płakała , miałam brzydkie myśli. Szczerze powiem , ze nie rozumiem jak to jest możliwe , skoro jedne i drugie tabl to LetroZol.
    Co mnie dziś zaniepokoiło , to lekkie plamienie , dziś jest mój 11dc - owulacje mam zazwyczaj 13, 14 dc . Czytałam , ze może to być plamienie okoloowulacyjne. Oby... nic groźniejszego .
    Moje AMH również wynosi 3.
    Ściskam , powodzonka 😊😘
    Jak długo starasz się o dzidzie ?
    Dzięki za odpowiedź :) ile masz pęcherzyków na tej dawce? Staramy się ponad dwa lata, mamy już córkę.

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 17 lutego 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dzięki za odpowiedź :) ile masz pęcherzyków na tej dawce? Staramy się ponad dwa lata, mamy już córkę.[/

    Mieszkam w Irlandii , tu nie mam monitoringu , 2 ostatnie cykle na 1 tabletce , byłam w Polsce i w 13 dc miała pęcherzyk 22 mm , przedostatnio w 13 dc -20 mm. Teraz niestety tego nie sprawdzę. Progesteron po Lameccie zawsze mam 18 - 23 w 21 dc, Przy cyklach 27, 28 dniowych.
    Tylko niepokoi mnie w tym cyklu to plamienie ... tym bardziej , ze sobota i niedziela zarezerwowana jest na przytulasy 😊

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 21 lutego 2021, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. U mnie mały update. W końcu jest! Miesiączka. Po 69 dniach pojawiła się ona. 😳 oczywiście w czwartek zrobiłam amh, bo ok 2 tygodnia trzeba czekać na wyniki, a 4go marca mam wizytę w klinice i chcę mieć już wyniki, by je omówić. Czekałam ile się dało... Ale gdy gm wiedziała, że w sobotę dostanę okres. To już bym poczekała... nic nie zwiastowalo tych dni. Aż od mężczyzny swojego kwiaty z tej okazji dostałam 🤣 jutro zaczynam 3 tabsy Letrozolu. No i w poniedziałek lh i fsh zrobię.

    Bunia96 lubi tę wiadomość

    :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen, wyslalam Ci zaproszenie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2021, 09:03

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 21 lutego 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Ellen, wyslalam Ci zaproszenie :)
    Zaakceptowane 😘

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Guśka21 Ekspertka
    Postów: 229 129

    Wysłany: 21 lutego 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie dziewczyny ten miesiąc z Lametta dał mi totalnie w kość okropnie boli mnie głowa wczoraj wzięłam ostatnia 5 tabletkę i każdego dnia brałam czerwony nurofen, a rzadko zdarza mi się brać leki przeciwbólowe. mój partner twierdzi ze od kilku dni jestem na maksa wredna, upierdliwa i marudna. We wtorek mam wizytę zobaczymy co dr powie. Mam nadzieje ze te męczarnie nie pójdą na marne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2021, 23:00

    🧸 IUI 02.03.2021 ❌
    🐥 IUI 07.05.2021 ❌
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 22 lutego 2021, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guśka21 wrote:
    Słuchajcie dziewczyny ten miesiąc z Lametta dał mi totalnie w kość okropnie boli mnie głowa wczoraj wzięłam ostatnia 5 tabletkę i każdego dnia brałam czerwony nurofen, a rzadko zdarza mi się brać leki przeciwbólowe. mój partner twierdzi ze od kilku dni jestem na maksa wredna, upierdliwa i marudna. We wtorek mam wizytę zobaczymy co dr powie. Mam nadzieje ze te męczarnie nie pójdą na marne.

    Ja tez wczoraj wzięłam ostatnia dawkę letrozolu w tym cyklu i tez męczyły mnie bóle głowy, ale nie aż tak mocne bo radziłam sobie bez tabletek. Więcej dolegliwości na szczęście nie miałam.

    Trzymam kciuki, że będzie owoc z Twoich męczarni Guśka21 ☺️

  • Guśka21 Ekspertka
    Postów: 229 129

    Wysłany: 22 lutego 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo, a kiedy masz wizytę U dr ? Ja jutro mam monitoring No i będę Wiedziała kiedy IUI :) o ile stymulacja zadziała... dziękuje za trzymanie kciuków ja również życzę Ci powodzenia !

    🧸 IUI 02.03.2021 ❌
    🐥 IUI 07.05.2021 ❌
‹‹ 914 915 916 917 918 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ