X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 5 lutego 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    cały czas przyjmuje bez robienia przerwy. Dziś 29 dzień cyklu i test ciązowy negatywny. :-(

    Głowa do góry. W końcu się uda!

    Dziewczyny u mnie dzisiaj 55 dzień cyklu. Jakaś masakra. Nie czuję się na miesiączkę. Dostałam papiery z kliniki do ivf. Wypełniła, Ale... wciąż nienwiem, czy to dobry pomysł. Z tym, że w końcu dostałam skierowanie na amh. I jak w końcu je mam, to miesiączki nie... A tak bardzo czekam na ten 3 dzień cyklu 🙄

    :)
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 5 lutego 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Głowa do góry. W końcu się uda!

    Dziewczyny u mnie dzisiaj 55 dzień cyklu. Jakaś masakra. Nie czuję się na miesiączkę. Dostałam papiery z kliniki do ivf. Wypełniła, Ale... wciąż nienwiem, czy to dobry pomysł. Z tym, że w końcu dostałam skierowanie na amh. I jak w końcu je mam, to miesiączki nie... A tak bardzo czekam na ten 3 dzień cyklu 🙄


    AMH możesz zrobić każdego dnia cyklu. A powtarzałaś test ciążowy? Pisałaś, że miałaś pozytywny test ovu w 35 dc. Może warto sprawdzić i zatestować?😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2021, 21:29

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 6 lutego 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    AMH możesz zrobić każdego dnia cyklu. A powtarzałaś test ciążowy? Pisałaś, że miałaś pozytywny test ovu w 35 dc. Może warto sprawdzić i zatestować?😏


    Testowalam kochana. 1 kreseczka. Niestety. Zrobię tak, jak zalecała lekarka. A zalecała w 3 dniu cyklu. Przyjaciółka w pl też dostała od gine polecenie zrobienia amh w 3 dniu cyklu.

    :)
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 7 lutego 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Testowalam kochana. 1 kreseczka. Niestety. Zrobię tak, jak zalecała lekarka. A zalecała w 3 dniu cyklu. Przyjaciółka w pl też dostała od gine polecenie zrobienia amh w 3 dniu cyklu.
    Ja też miałam robiłam AMH w 3 dniu cyklu.

    emimor89 lubi tę wiadomość

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 9 lutego 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dzwoniłam do mojego lekarza pierwszego kontaktu. Cykl trwa 59 dni. W tymże cyklu napady gorąca, pobolewanie podbrzusza, rozdrażnienie. 3 testy ciążowe. W dniu przewidywanej miesiączki, 10 dni po i 4 dni temu. Wszystkie negatywne. Powiedziałam wszystko co I jak I poprosiłam o wizytę u ginekologa. Może da tabletki na wywołanie... bo to już trochę za długo. Mój GP odpowiedział, że nie, bo w klinice widzę się z lekarzem i jest to niepotrzebne. A miesiączki nie mam, bo widzi, że mam problem z owulacją. Jak nie ma jajeczek I owulacji, to nie ma miesiączki. Wtf?! I to mówi wykwalifikowany lekarz. Nie mam siły. Zostawiam to w cholerę tak, jak jest. 4.03. Mam spotkanie w klinice, będą mówić o in vitro...

    :)
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 9 lutego 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dzisiaj dzwoniłam do mojego lekarza pierwszego kontaktu. Cykl trwa 59 dni. W tymże cyklu napady gorąca, pobolewanie podbrzusza, rozdrażnienie. 3 testy ciążowe. W dniu przewidywanej miesiączki, 10 dni po i 4 dni temu. Wszystkie negatywne. Powiedziałam wszystko co I jak I poprosiłam o wizytę u ginekologa. Może da tabletki na wywołanie... bo to już trochę za długo. Mój GP odpowiedział, że nie, bo w klinice widzę się z lekarzem i jest to niepotrzebne. A miesiączki nie mam, bo widzi, że mam problem z owulacją. Jak nie ma jajeczek I owulacji, to nie ma miesiączki. Wtf?! I to mówi wykwalifikowany lekarz. Nie mam siły. Zostawiam to w cholerę tak, jak jest. 4.03. Mam spotkanie w klinice, będą mówić o in vitro...
    Kochana, ja w takiej sytuacji brałam luteinę w drugiej części cyklu przez 10 dni. Zawsze, gdy odstawiłam, miesiączka przychodziła do maks 5 dni. Jak można zostawić Cię bez pomocy, kiedy cykl się wydłuża, a należy zrobić badania i dalszą diagnostykę. Kompletna znieczulica w tym kraju. Walcz o swoje i nie daj się, ja przez takie podejście straciłam pół roku.

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 9 lutego 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Kochana, ja w takiej sytuacji brałam luteinę w drugiej części cyklu przez 10 dni. Zawsze, gdy odstawiłam, miesiączka przychodziła do maks 5 dni. Jak można zostawić Cię bez pomocy, kiedy cykl się wydłuża, a należy zrobić badania i dalszą diagnostykę. Kompletna znieczulica w tym kraju. Walcz o swoje i nie daj się, ja przez takie podejście straciłam pół roku.
    Brałam luteinę w tym cyklu. Od 12 dnia cyklu przez 10 dni.

    Abilify05 lubi tę wiadomość

    :)
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 9 lutego 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Brałam luteinę w tym cyklu. Od 12 dnia cyklu przez 10 dni.
    To moze trzeba powtórzyć? Ja raz miałam zalecenie, zeby zwiększyć dawkę z dwóch, na trzy tabletki, przez 5 dni i faktycznie pomogło, ale to loteria. Lekarz powinien przepisać coś od siebie, skoro luteina nie zadziałała, a nie marnować czas. 59 dni bez miesiączki to już stanowczo za długo.

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 9 lutego 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    To moze trzeba powtórzyć? Ja raz miałam zalecenie, zeby zwiększyć dawkę z dwóch, na trzy tabletki, przez 5 dni i faktycznie pomogło, ale to loteria. Lekarz powinien przepisać coś od siebie, skoro luteina nie zadziałała, a nie marnować czas. 59 dni bez miesiączki to już stanowczo za długo.

    Tutaj w ogóle się tym nie przejmują... 🤷‍♀️ mają rozwiązanie. Wepchnąć mnie na in vitro. A jak się nie uda, to życie. Trudno. "Robili Ci mogli"....

    :)
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 10 lutego 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy któraś z was była stymulowana letrozolem 3 x dziennie? Bo spotkałam się głównie z dawkowaniem 2x dziennie. Jeśli tak, jakie były efekty?

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 10 lutego 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Brałam luteinę w tym cyklu. Od 12 dnia cyklu przez 10 dni.
    Mierzysz temperaturę ? Dobre jest to, że jak spadnie można się spodziewać miesiączki i nie głowic się, kiedy przyjdzie.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 10 lutego 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz w klinice przepisał dziś Clo. Za 2 tyg. mam monitoring. Mam do Was pytanie na nieco inny temat szczepiłyście się bądź szczepicie na covid?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2021, 18:55

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 11 lutego 2021, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wspominacie badanie drożności? Musze się zapisać ale jakoś strasznie mnie to stresuje

    Desire87 lubi tę wiadomość

  • Guśka21 Ekspertka
    Postów: 229 129

    Wysłany: 11 lutego 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Dziewczyny jak wspominacie badanie drożności? Musze się zapisać ale jakoś strasznie mnie to stresuje
    w moim przypadku naprawdę poszło gładko całe badanie trwało może 5 minut czułam chwile taki rozpierający ból ja na miesiączkę ale trwał dosłownie kilka sekund dr wkłada wziernik potem potem wstrzykuje płyn do jamy macicy i kilka sekund i już po badaniu :)

    Jolene lubi tę wiadomość

    🧸 IUI 02.03.2021 ❌
    🐥 IUI 07.05.2021 ❌
  • Staraczka21 Ekspertka
    Postów: 210 52

    Wysłany: 11 lutego 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Dziewczyny jak wspominacie badanie drożności? Musze się zapisać ale jakoś strasznie mnie to stresuje
    Nic strasznego. Też się obawialam ale naprawdę nie ma czego.

    Jolene lubi tę wiadomość

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 12 lutego 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z odp. Powyżej. Jak to mówią - strach ma
    Wielkie oczy. W moim przypadku równie poszło szybko , sprawnie i bezbolesnie. Powodzenia , ściskam

    Jolene lubi tę wiadomość

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 14 lutego 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny!❤

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 14 lutego 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, powiedzcie mi czy któraś z Was przy stymulacji nie miała podawane nic na wywołanie miesiączki ? Bo mi lekarz nic nie kazał brać, duphaston ani nic. Brałam od 3 do 7 dnia cyklu po jednej tabletce letrozolu. Zwykle moja faza poowulacyjna trwa 12 dni, obecnie mam 14 dzień po owulacji i nadal nic. 2 testy zrobione i negatywne.. Czasem pobolewa mnie brzuch jak na okres, czasem bolą jajniki, piersi pobolewają, ale jak standardowo przed okresem. Chyba pójdę jutro na betę, ale boje się, że to nie ciąża a wpływ letrozolu. Coś się pomieszało i boję się, że zamiast sobie pomóc to coś się namiesza i będzie gorzej :(

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 14 lutego 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i na monitoringu lekarz potwierdził, że owulacja była na 100 %, ale nie dało mi to wielkich nadziei, bo wcześniej owulację też miałam.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 15 lutego 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Hej dziewczyny, powiedzcie mi czy któraś z Was przy stymulacji nie miała podawane nic na wywołanie miesiączki ? Bo mi lekarz nic nie kazał brać, duphaston ani nic. Brałam od 3 do 7 dnia cyklu po jednej tabletce letrozolu. Zwykle moja faza poowulacyjna trwa 12 dni, obecnie mam 14 dzień po owulacji i nadal nic. 2 testy zrobione i negatywne.. Czasem pobolewa mnie brzuch jak na okres, czasem bolą jajniki, piersi pobolewają, ale jak standardowo przed okresem. Chyba pójdę jutro na betę, ale boje się, że to nie ciąża a wpływ letrozolu. Coś się pomieszało i boję się, że zamiast sobie pomóc to coś się namiesza i będzie gorzej :(
    Lekarze dają duphaston ok tydzień po owulacji, ale nie stricte na wywołanie miesiączki, tylko na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Jeśli beta jest negatywna, wtedy się odstawia i mięsiaczka przychodzi. Może badałaś progesteron i był wysoki, dlatego lekarz nic nie przepisał? Sprawdź jeszcze betę, u mnie testy długo nie pokazały 2 kresek a beta była dodatnia.

    Bunia96 lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
‹‹ 913 914 915 916 917 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ