X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 20 maja 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita
    kiedy testujesz?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 20 maja 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj dopiero 30-31 maja. Od jutra na noc dwie tabletki luteiny dopochwowo.

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 20 maja 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo. myslałam że wczesniej.
    bo ja miałam zastrzyk wczoraj, dzis pod wieczór powinna byc owulacja. luteine mam od poniedziałku brać.
    A test też zrobić 31 maja.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 21 maja 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam sobotnie. Mimo ze temp poszła od wczoraj o 1.5 kreski do góry i jest 37.12 to ciąży brak. Miałam nie robić testu ale skoro temp tak wysoko stwierdziłam ze przed odstawianiem progesteronu trzeba by Zrobic. Normalnie już nie rośnie mi w tym dniu cyklu.
    Trochę smutno. Następny miesiąc odkładam bo i tak pewnie owulacja po złej str będzie to i maz na antybiotyku. Poprostu miesiąc Zdrowej diety. Bez lekarzy itp

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 maja 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird jeszcze nic nie wiadomo, tempka poszła w górę i okresu też nie ma... co ja Ci tu będę pisała przecież sama wiesz jak jest z czułością testów. Trzymam jeszcze mocno kciuki! Ściskam mocno! <3

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 maja 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    hej dziewczyny.
    jestem po wizycie , 15 dc.
    jest 1 ładny pęcherzyk - 21 mm :)
    dostałam 2 zastrzyki z gonapeptylu i do dzieła.
    w pon. usg czy była owulacja
    potem 10 dni brania estrofemu 3x1 i luteiny 3x2.
    31 test ciążowy
    Efta pięknie! Trzymamy kciuki za owocne staranka:)

    efta lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 maja 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GrzesiowaAga wrote:
    Witaj Miśkowa :-) !
    W zasadzie jak do tej pory nigdy nie miałam torbieli, ale chyba masz rację. Przedwczoraj przyjęłam 5 tabl. letrozolu w ciągu 12 godzin (takie były zalecenia mojego lekarza) i na tym koniec brania tego leku. Natomiast wczoraj czułam się bardzo dziwnie: trochę mnie brzuch bolał, trochę piersi, a przecież wczoraj był 4 dc... I w sumie przeszło mi przez myśl, że aby nie doszło do hiperstymulacji i torbieli.. No ale poddaję się w ręce swojego Gina :-D Ufam lekarzowi i myślę, że wie co robi.
    Pozdrawiam!
    Nie chciałam Cię nastraszyć, ani nic z tych rzeczy:) Ważne że masz zaufanie do swojego lekarza, bo dziewczyny potwierdzą, że znaleźć dobrego to sztuka:) wierzę, że wszystko u Ciebie będzie dobrze:) też się "shizuję" jak biorę jakiś nowy lek bo nie wiadomo jak organizm zareaguje. Dawaj znać jak idzie kuracja:)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 23 maja 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    witam sobotnie. Mimo ze temp poszła od wczoraj o 1.5 kreski do góry i jest 37.12 to ciąży brak. Miałam nie robić testu ale skoro temp tak wysoko stwierdziłam ze przed odstawianiem progesteronu trzeba by Zrobic. Normalnie już nie rośnie mi w tym dniu cyklu.
    Trochę smutno. Następny miesiąc odkładam bo i tak pewnie owulacja po złej str będzie to i maz na antybiotyku. Poprostu miesiąc Zdrowej diety. Bez lekarzy itp


    przykro mi ale moze byc, że okres nie przyjdzie... ;)

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GrzesiowaAga wrote:
    Cześc Dziewczyny.
    Jestem tutaj nowa. W tym miesiącu, dokładnie dzisiaj (3dc) zaczynam przygodę z letrozolem. Moje dawkowanie jest nieco inne, ponieważ w ciągu dzisiejszego dnia a dokładnie 12 godzin mam wziąc 5 tabletek 2,5 mg i koniec :-) Oczywiście cały czas biorę nikodawkowany naltrekson 4,5 mg na noc (zaczęłam 2 tygodnie temu). Czy któraś z Was miała takie dawkowanie oraz brała letrozole razem z naltrexonem?
    Ja podobno w każdym cyklu mam owulację, bez stymulacji, ale mi naturalnie pękają pęcherzyki 12-14 mm i mam bardzo niski poziom estradiolu i progesteronu. Więc mój Gin chce podkęcic moje cykle... :-D bo od prawie 3 lat nie zachodzę w ciąże :-(
    Dziękuję za odpowiedz :-)

    Hej;) Ja też jestem nowa. Mam brać dokładnie taką samą dawkę letrozolu jak Ty, ale biorę 1 tabl dziennie przez 5 dni.. do tego Bromergon 1/2 tabletki rano/wieczór (tak na wszelki..)Wcześniej brałam Clo - pęcherzyki rosły piękne, ale nie pękały..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2016, 14:21

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 23 maja 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    19 dc.
    jestem po wizycie u zwykłego ginekologa. Byłam sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Nie pojechałam do kliniki i żałuję.
    lekarz nie był pewien czy pęcherzyk jest pęknięty. Stwierdził, że na pewno jest w jednym miejscu zapadnięty. I albo wcale nie pękł albo właśnie pęka. Kazał jeszcze dziś popróbować się poprzytulać.
    endometrium ładnie podrosło i miało 12 mm.
    Pojdę do lekarza jeszcze w środę. Niech mi zrobi jeszcze raz usg i potwierdzi, że dziś pękł albo, że nici z tego cyklu....
    W sumie to nie wiem co teraz. Leki na podtrzymanie (luteine i estroferm) już zaczęłam przedwczoraj brać. chyba bede je nadal brła... nie wiem co robić...


    Auris witaj.
    od dawna się leczysz letrozolem? czy to twoj pierwszy cykl?
    a brałaś zastrzyki na pęknięcie pęcherzyków przy przyjmowaniu CLO?
    życzę powodzenia

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta to jest mój pierwszy cykl z letrozolem. Niestety w tym miesiącu nie mogłam iść na monitoring więc nie wiem jak wygląda sytuacja..
    Lekarz uprzedzał mnie, że mogę się bardzo źle czuć po letrozolu i bromergonie ale czuję się bardzo dobrze.

    Wcześniej brałam CLO od 3dc przez 5 dni, pęcherzyki pięknie rosły. Zawsze miałam monitoring kolo 15 dnia cyklu i brałam w ten dzień pregnyl (po czym nie miałam kolejnego monitoringu). Po kilku nieudanych próbach lekarz odstawił mi pregnyl...zostawił samo Clo+luteina - żeby dalej regulować cały cykl

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 maja 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta kurczę jakoś mamy takie szczęście, że chce się "przykombinować", a potem się żałuje. Po pierwsze to trzymam kciuki, że jednak ten pęcherzyk pękł. Natomiast jedyne co Ci mogę poradzić to albo jedź do lekarza (jeżeli ma Cię to uspokoić) albo zrób w 7 dniu po owulacji (licz od dnia w którym przypuszczasz, że pęcherzyk mógł pęknąć, chyba, że mierzysz tempki to sprawa jasna) progesteron, wynik potwierdzi czy była owu czy nie to trochę tańsza wersja niż wizyta u lekarza (ale pod warunkiem, że bierzesz duphaston, jeśli luteinę to nie wiem czy badanie ma sens -> może ktoś bardziej doświadczony się wypowie). Albo po prostu działajcie a za 14 dni wszystko się wyjaśni:) wiem wiem łatwo mi się pisze, o to nie ja muszę czekać tyle czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2016, 17:28

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 maja 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auris witaj :) a który to Twój dzień cyklu? Ja dziś 4, w tym cyklu biorę po dwie tabletki dziennie czyli 5 mg (w zeszłym 2 mg na dobę). Ostatnio byłam bardzo słaba więc czekam co będzie po tej większej dawce:) No ale czego się nie robi dla dobra sprawy. Dobrze, że Tobie nic nie dolega:)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Efta kurczę jakoś mamy takie szczęście, że chce się "przykombinować", a potem się żałuje. Po pierwsze to trzymam kciuki, że jednak ten pęcherzyk pękł. Natomiast jedyne co Ci mogę poradzić to albo jedź do lekarza (jeżeli ma Cię to uspokoić) albo zrób w 7 dniu po owulacji (licz od dnia w którym przypuszczasz, że pęcherzyk mógł pęknąć, chyba, że mierzysz tempki to sprawa jasna) progesteron, wynik potwierdzi czy była owu czy nie to trochę tańsza wersja niż wizyta u lekarza (ale pod warunkiem, że bierzesz duphaston, jeśli luteinę to nie wiem czy badanie ma sens -> może ktoś bardziej doświadczony się wypowie). Albo po prostu działajcie a za 14 dni wszystko się wyjaśni:) wiem wiem łatwo mi się pisze, o to nie ja muszę czekać tyle czasu.

    ach widzisz człowiek chciał zaoszczedzić te 150zł i tak o! (bo wydałam w tym cyklu już 840zł...)
    ale juz postanowiłam, że w środę ide znów na monitoring (tu na miejscu na nfz do tego samego gin.) i się wyjaśni. Na razie znów działamy jak w dni płodne. Bo jak pękł dziś to w środę bedzie na usg pięknie jajo rozmyte, a jak nie pękł to d..pa zimna :( zadzwonie wtedy do kliniki i poproszę o konsultacje, bo nigdy tak jeszcze nie miałam, żeby mi nie pękło i zapytam co robić.

    progesteronu robić nie bede, bo przy luteinie nie ma to sensu.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auris wrote:
    Efta to jest mój pierwszy cykl z letrozolem. Niestety w tym miesiącu nie mogłam iść na monitoring więc nie wiem jak wygląda sytuacja..
    Lekarz uprzedzał mnie, że mogę się bardzo źle czuć po letrozolu i bromergonie ale czuję się bardzo dobrze.

    Wcześniej brałam CLO od 3dc przez 5 dni, pęcherzyki pięknie rosły. Zawsze miałam monitoring kolo 15 dnia cyklu i brałam w ten dzień pregnyl (po czym nie miałam kolejnego monitoringu). Po kilku nieudanych próbach lekarz odstawił mi pregnyl...zostawił samo Clo+luteina - żeby dalej regulować cały cykl

    ja po letrozolu czuję się bardzo dobrze. nie zauważyłam żeby mi coś dolegało, a biorę dawkę 5mg przez 10 dni.
    Trochę dziwnie lekarz zdecydował. pregnyl przeciez jest po to, aby pęcherzyk dojrzał i pękł. Wspomaga do tego ciało żólte...
    no ale ja lekarzem nie jestem...
    ile masz lat? jak długo się staracie?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    ach widzisz człowiek chciał zaoszczedzić te 150zł i tak o! (bo wydałam w tym cyklu już 840zł...)
    O kurde! wiesz wcale się nie dziwię, bo 150 zł to dużo pieniążków niezależnie od tego ile już się wydało. Jak masz możliwość na nfz to idź może akurat będzie coś więcej widać.
    Wkurzam się tylko na nasz rząd... że pomaga się tylko jednej grupie społecznej, a tym którzy zmagają się z niepłodnością latami (oczywiście na swój koszt) nie należy się nic! I jeszcze chcą karać jak kobieta poroni! Normalnie aż się we mnie zagotowało!

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no taka prawda.
    a powiem ci co moj gin profesor z kliniki powiedział mi 3 lata temu jak starałam się o pierwsze dziecko już 6sty rok. pwiedział tak: "bo widzi pani. jakby była pani alkoholiczką to nfz by panią leczył i wszystko by się pani należało ale, że jest pani tylko bezpłodna to niestety leczenie na nfz się pani nie należy" ...

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 maja 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie! Nie wiem co by trzeba było zrobić żeby coś się zmieniło w tym państwie...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdziłam i biorę 2,5mg na dobę przez 5 dni od 2-3 dnia cyklu.

    Lekarz powiedział, że mogę się bardzo źle czuć ale to też ze względu na Bromergon. Miałam go brać 1/4 tabl 2 razy dziennie a po tygodniu jeśli bedzie ok to po pół tabletki.

    Powiem Wam szczerze, że dużo lepiej się czuję od kiedy biore te leki. Nie wiem czy to one dobrze na mnie wpływają czy też może CLO mnie męczyło w jakiś sposób. Podobno Klomifen gromadzi się w organizmie i co jakiś czas trzeba przerwać.

    Mam 25 lat, staramy się od ponad 2 lat (od razu mówię że owszem jestem młoda, ale jak widać dobrze, że wcześnie podjęliśmy tą decyzję)mam też stwierdzone PCOS.

    Pregnyl...hmmm nie wiem czemu wtedy przerwał ale dla mnie ważne jest to, że znowu mam przepisany;)

    Obecnie 17 dzień cyklu

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 24 maja 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła @ wredna. Jak w zegarku jakbym nie miała w ogole stymulacji. Moje normalne cykle trwają 33 dni.
    Jest mi smutno. Maz odrazu pytał co taka smutna Ale tylko odpadłam ze szkoda gadać. Przytulił .. I tyle na teraz. Zbieram siły na ten cykl. Pewnie który sie skończy @ bo teraz kolej jajnika bez jajowodu ;(
    No chyba ze wezmę lamete w większej dawcę czyli 7.5 mg bo jak widać 5 produkuje jedno jajko jak i bez tego mam

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ