Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się z pomocą medyczną udrażnianie jajowodów
Odpowiedz

udrażnianie jajowodów

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 września 2018, 14:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam! podałam namiary znajomej :)

• -karola12- Koleżanka

Wysłany: 8 września 2018, 17:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, a co u Ciebie? Zagladasz tu jeszcze? Mam nadzieję, że jednak wszystko dobrze się skończyło..

• Wombat Autorytet

Wysłany: 8 września 2018, 21:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle dziewczyny mówcie wszystkie co u Was! Ja mam 1 października pierwsza wizytę w klinice.

qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    2xHSG - niedrożność jajowodów
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
    25.03.2019 - transfer 4.2.2
    1.06.2019 - 12tc poronienie zatrzymane :(
    24.09.2019 - transfer 4.2.2
  • Wombat Autorytet

Wysłany: 8 września 2018, 22:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artivmed w Krakowie :)

qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
  • -karola12- Koleżanka

Wysłany: 9 września 2018, 00:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u swojego lekarza. Bo minęły te trzy miesiące w których miało się coś zadziac, a jest bez zmian.. przepisał luteine, bo twierdzi, że może w takim razie problemy z zagnieżdżeniem. A ja już tracę nadzieje, że kiedykolwiek się uda

• Kropka. Debiutantka

Wysłany: 17 września 2018, 10:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    -karola12- wrote:
    Kropka, a co u Ciebie? Zagladasz tu jeszcze? Mam nadzieję, że jednak wszystko dobrze się skończyło..

Cześć Dziewczyny!
    Całe szczęście skończyło się dobrze, a mogło być różnie. Zorientowałam, że jest coś nie tak jak byłam za granicą. W samolocie był stres...
    Po powrocie do Polski pobiegłam do lekarza. Nie stwierdził pęcherzyka w macicy i kazał czekać 2 tygodnie do kolejnej wizyty. Następnego dnia poszłam do innego lekarza i stwierdził ciążę w jajowodzie. Spędziłam w szpitalu 10 dni. Obeszło się bez zabiegu (chociaż to nie była tak zła opcja). Dostałam metotreksat i ciąża się wchłania, a może już się wchłonęła. W piątek mam wizytę w szpitalu. Mam nadzieję, że już ostatnią.

• -karola12- Koleżanka

Wysłany: 17 września 2018, 13:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że szybko zareagowałaś.Pozamaciczna ciaża bywa niebezpieczna.. ale ten stres i tyle dni w szpitalu.. przykro mi, że tak wyszlo. Wygląda na to, że żadnej z nas po tym sHsg się nie udało.. chociaż jedna dobra wiadomość dałaby jakaś nadzieję, a tak to chyba trzeba zacząć myśleć co dalej

• Marzenka85 Autorytet

Wysłany: 4 października 2018, 11:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzysztof wrote:
    Skuteczność techniczna - to znaczy, że uda się udrożnić jajowody wynosi ponad 90 %, ale wiadomo, że nie u wszystkich Pań to jest przyczyną niepodności. Z danych w literaturze wynika, że około 20-30% kobiet zachodzi w ciąże. Nasze wyniki są podobne.

Zabieg jest refundowany, wykonywany w trybie pobytu jednodniowego. Uważam, że jest to duża szansa i szkoda by było z niej nie skorzystać.

Pozdrawiam
    Krzysztof Pyra

Panie Doktorze,

Czy jest możliwość zastosowania pełnej narkozy do zabiegu udrożnienia jajowodu?

roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Fiszys Debiutantka

Wysłany: 9 kwietnia 2019, 10:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda, chciałam dodać otuchy wszystkim dziewczynom które usłyszały 'niedrożne oba jajowody'.
    Zdecydowałam się na selektywne HSG wykonywane w Lublinie i udało mi się zajść w ciążę 🙂

Wombat, Marzenka85 lubią tę wiadomość

Mały cud ❤️
    ckai9jcg9hxjjoq2.png
  • Wombat Autorytet

Wysłany: 9 kwietnia 2019, 11:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow gratulacje!! To chyba pierwszy przypadek o którym słyszę. Super!! Czyli jednak warto. Mi się po udrażnianiu nie udało. Ale wychodzi, że właśnie udało mi się w inny sposób ;)

Fiszys lubi tę wiadomość

qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
  • Fiszys Debiutantka

Wysłany: 9 kwietnia 2019, 12:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 😉 dla Ciebie też gratulacje! Widziałam w Twojej stopce i bardzo się ucieszyłam 🙂 pamiętam że jak tu trafiłam to przeczytałam milion postów w tym i Twoich, i milo widzieć że coś ruszyło do przodu 😊 trzymaj się!

Mały cud ❤️
    ckai9jcg9hxjjoq2.png
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego