Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > Weteranki bez tabu...lata walki o marzenia
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

japonka
Autorytet
558

Wysłany: 28 października, 12:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
niezapominajka2017 napisała:
Japonka moja psycholog mowi, ze trzeba przepracowac strate bo inaczej nie jestesmy gotowe na przyjecie kolejnej ciazy.
Domyslam sie, ze musi Ci byc strasznie przykro. Ale moze slowa tej psycholog maja troche racji. Myslalas poszukac gdzies pomocy psychologicznej podczas staran? Mi to bardzo pomaga :)
Myślę o tym, bo od straty jestem w zasadzie w trybie zabieg, kolejny zabieg i tak ostatni rok bez przerwy. Tzn są przerwy na urlopy itp, całe wakacje nic nie robiłam, ale wtedy i tak lekarze, leki, itp. Może czas zastosować i zająć się głową - chociaż to jest takie trudne przestać :/

37 lat | 5 lat starań, niepłodność idiopatyczna? | AMH 2,1 | HSG, kariotypy, histeroskopia, ASA, ANA, LCT ok | MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, cytokiny ⬆️ Morfologia 4%, fDNA 32% | 3x IUI (1 strata 15t5d LBWC - Adaś), 2 x ICSI, 5 transferów, 7 zarodków. Przygotowania do 3 IVF.

Poziomka6
Przyjaciółka
27

Wysłany: 28 października, 12:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja chodziłam do psychologa i na początku trochę pomogło, więc nie żałuje wydanych pieniędzy na wizyty.
Ja wczoraj na urodzinach znajomych dowiedziałam się, że od razu w pierwszym cyklu po ślubie zaszli w ciąże. Od razu, od tak, bez problemów. Postanowiłam nie wychodzić już z domu, aby uniknąć takich informacji. Będę chodzić tylko do pracy, a takie informacje będą do mnie trafiać z facebooka

Starania od 2015.
Morfologia 07.2017 - 0,9%
Marfologia 03.2018 - 4%
Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
Hsg zrobione

fujitsu
Autorytet
108

Wysłany: 29 października, 07:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Japonka - bardzo mi przykro, że taka smutna data. Złość na los i smutek. A ten "tryb" jak piszesz to też mało fajny (ja od roku też i jak sobie wyliczyłam to jeszcze drugie tyle przede mną brrr). Pytanie tylko co jak tryb się skończy - też może być niewesoło.

Miałam na myśli adopcję żywego dziecka z OA.

A ja muszę przyznać, że cudze dzieci nie wywołują u mnie takiego cierpienia na myślałam. Ostatnio byłam na imprezie gdzie koleżanki miały swoje maluchy - duuużo małych dzieci, problemów z płodnością zero, one nawet nie wiedzą, że można mieć problem - i nie cierpiałam. Było mi lekko przykro oczywiście ale też sprawiło przyjemność obdarowanie je prezentami itd.

2 x ICSI, 2 transfery pięciu maluchów - brak rezultatu

Klara Wysocka
Autorytet
272

Wysłany: 8 listopada, 12:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć!
Dziewczyny, dwa tematy: Embryo Glue oraz badanie kurczliwości macicy przed transferem. Zakładam, że tematy Wam znane, dlatego nie przybliżam.
Jakie jest Wasze stanowisko? Mają znaczenie, czy nakręcana koniunktura?

31 lat, starania o pierwszą ciążę od 08.2014
3 x IUI :(
IVF - I transfer 19.11.2018
trombofilia, MTHFR c.665C>T (homo), IO, niedoczynność, wysoka prl

japonka
Autorytet
558

Wysłany: 8 listopada, 16:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Embryo moja klinika daje zawsze w cenie. Jeszcze ani razu mi się nie udało więc ciężko mi się wypowiadać o skuteczności. Badanie kurczliwości rozważam. Miałam kroplówkę przeciwskurczową dwa razy bezpośrednio przed i po transferze, również na razie się nie wypowiem o skuteczności z powodu jak wyżej...

37 lat | 5 lat starań, niepłodność idiopatyczna? | AMH 2,1 | HSG, kariotypy, histeroskopia, ASA, ANA, LCT ok | MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, cytokiny ⬆️ Morfologia 4%, fDNA 32% | 3x IUI (1 strata 15t5d LBWC - Adaś), 2 x ICSI, 5 transferów, 7 zarodków. Przygotowania do 3 IVF.

Jagoda7
Ekspertka
65

Wysłany: 8 listopada, 17:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Klara Wysocka napisała:
Cześć!
Dziewczyny, dwa tematy: Embryo Glue oraz badanie kurczliwości macicy przed transferem. Zakładam, że tematy Wam znane, dlatego nie przybliżam.
Jakie jest Wasze stanowisko? Mają znaczenie, czy nakręcana koniunktura?

Embryo Glue przy każdym transferze lekarz mi odradzał, twierdząc, że to nic nie daje, a przecież mogli wyciągnąć dodatkowe pieniądze. Badanie kurczliwości może warto zrobić, bo jeśli częstotliwość skurczy jest zbyt duża to dostaje się lek. Nie wiem co prawda jaki lek, bo u mnie wyszło ok, ale z ciekawości chciałam to badanie zrobić.

HSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
Prolaktyna wreszcie prawidłowa
Histeroskopia zabiegowa
2018 - 1 x IMSI - 25.10. - transfer blastki :(

Klara Wysocka
Autorytet
272

Wysłany: 9 listopada, 08:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki, Dziewczyny!
Pogadam z lekarzem i zdam się na niego.

Jvm
Ekspertka
103

Wysłany: 9 listopada, 11:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi też lekarz embryo glue odradzał, za to test kurczliwości macicy zalecał.
Test kurczliwości macicy miałam przed oboma transferami - za pierwszym razem wyszedł źle i miałam kroplówke z atosibanem. Za drugim wyszlo ok i kroplówki nie miałam, a transfer się udał.
Ale nie wiem czy to o czymś świadczy, bo do pierwszego transferu podchodziłam bez diagnozy.
Koszt przy całym ivf nie jest duży, więc moim zdaniem warto spróbować.

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 listopada, 11:14

1 icsi 02.2018 ->5 blastocyst, hiperstymulacja - transfer odroczony
04.2018 crio :(
05.2018 histeroskopia
07.2018 crio
Beta 7dpt 32.8 10dpt 178

Klara Wysocka
Autorytet
272

Wysłany: 9 listopada, 15:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki za odpowiedź! Jutro mam wizytę, więc porozmawiam z lekarzem jak on to widzi i dlaczego właśnie tak ;)

fujitsu
Autorytet
108

Wysłany: 9 listopada, 15:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie też odradzali, że nic to nie daje.

2 x ICSI, 2 transfery pięciu maluchów - brak rezultatu

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)