X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Weteranki bez tabu...lata walki o marzenia
Odpowiedz

Weteranki bez tabu...lata walki o marzenia

Oceń ten wątek:
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassik wrote:
    Dziewczęta czy znacie może jakiś istniejący przypadek gdzie przy problemie z immunologią powiodła się procedura z KD gdzie przy procedurze z AZ się nie powiodło? Pytam pod swoim kątem, w skrócie: procedury na swoich gametach 4 poronienia-wszystkie do 10tc. 4 ket z AZ -1 biochemia. Mój lekarz prowadzący odradza jakiekolwiek dalsze starania a ja zastanawiam się nad sensem spróbowania z KD.

    Niestety nie znam takiego przypadku. Zazwyczaj dziewczyny wpierw podchodzą do KD a pòźniej do AZ. Immunologia immunologią a zarodek też musi być dobry z potencjałem do rozwoju. Ja po pierwszym AZ zaszłam w ciąże ale poroniłam w 8tc. Ze swoich gamet mieliśmy ciaże biochemiczną.
    Nie wiem gdzie podchodziłaś do AZ ale wiele dziewczyn decyduje się na Czechy które mają ponoć 60% skuteczność.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Az robiłam w 2xprovi, 1xgyncentrum i 1xReprofit w Czechach. Jestem świadoma, że kolejność u mnie nie ta ale KD nie wchodziło w grę bo AZ miało się "na bank" udać.

    klamka lubi tę wiadomość

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassik wrote:
    Az robiłam w 2xprovi, 1xgyncentrum i 1xReprofit w Czechach. Jestem świadoma, że kolejność u mnie nie ta ale KD nie wchodziło w grę bo AZ miało się "na bank" udać.

    A leki? Accofil, steryd, heparyna, immunoglobuliny? Jakieś zabiegi? Np stratching endometrium?

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko było i w różnych połączeniach, jestem też pacjentką docenta P.

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassik wrote:
    Wszystko było i w różnych połączeniach, jestem też pacjentką docenta P.

    To ja już nie wiem :-( przykro mi że tyle musiałaś wycierpieć

    Jeśli uważasz że KD to właśnie TO to podejdź do tej procedury. Życie jest nieprzewidywalne nigdy nie wiesz który krok okaże się tym odpowiednim.

    My teraz trafiliśmy na wyjątkowo "płodną" pare. Oni mieli 2 transfery i dwie ciąże. U nas transfer i ciąża a bąbel był na zimowisku od 2013r.

    Wiem że rekomendowane są blastocysty ale może warto spróbować z młodszymi zarodkami? Nasz Miki to dwudniowy silny zuch.

    Kalija lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Na pewno któraś z nich to TA! 5 blastek to super wynik, wow!! Trzymam ogromnie kciuki! Kiedy crio?
    Jutro mam wizytę i powinnam się dowiedzieć. Mogłabym w tym miesiącu ale rozważam scratching jeśli moja doktor potwierdzi, że ma sens.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem przekokanana do KD, traktuje to jako "opcja niewykorzystana". Na swoich gametach zachodziłam przy 2 dniowych zarodkach, 3 dniowych i blastkach :) Przy AZ coś ruszyło z 3 dniowymi zarodkami gdzie piękna blastocysta z Czech ani drgnęła...zero logiki, niestety. Za chwilę wybieram się do nowego lekarza zapytać o procedurę z KD, może to rozjaśni mi w głowie.

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    To ja już nie wiem :-( przykro mi że tyle musiałaś wycierpieć

    Jeśli uważasz że KD to właśnie TO to podejdź do tej procedury. Życie jest nieprzewidywalne nigdy nie wiesz który krok okaże się tym odpowiednim.

    My teraz trafiliśmy na wyjątkowo "płodną" pare. Oni mieli 2 transfery i dwie ciąże. U nas transfer i ciąża a bąbel był na zimowisku od 2013r.

    Wiem że rekomendowane są blastocysty ale może warto spróbować z młodszymi zarodkami? Nasz Miki to dwudniowy silny zuch.


    W której klinice Wam się udało, jeśli mogę zapytać.

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassik wrote:
    Nie jestem przekokanana do KD, traktuje to jako "opcja niewykorzystana". Na swoich gametach zachodziłam przy 2 dniowych zarodkach, 3 dniowych i blastkach :) Przy AZ coś ruszyło z 3 dniowymi zarodkami gdzie piękna blastocysta z Czech ani drgnęła...zero logiki, niestety. Za chwilę wybieram się do nowego lekarza zapytać o procedurę z KD, może to rozjaśni mi w głowie.

    Nosz kurde. Czyli lepsze efekty ewidentnie miałaś na swoich gametach. Nie wiem czy bym się nie pokusiła o jeszcze jedną procedurę ale na naturalnym cyklu żeby się nie faszerować lekami. Odczekała chwile żeby organizm wrócił do normy i zrobila crio. Szczerze to tak średnio podchodzę do immunologi. Sama brałam steryd i wziełabym accofil ale za szczepieniami już nie jestem.
    Mam nadzieję że nowy lekarz będzie miał świeże spojrzenie i dobierze odpowiedni plan działania :-)

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassik wrote:
    W której klinice Wam się udało, jeśli mogę zapytać.

    Pytaj o co chcesz :-) w Gyncentrum w Katowicach. Pierwsze AZ też było u nich. Wtedy podano dwie blastki 5bb i 1ab ale beta od początku nie rosła jak należy. Ciąża była też znacznie młodsza niżby wychodziło z wyliczeń.
    Teraz w październiku zarodki dwudniowe 2x4a w dniu mrożenia a w dniu transferu były już 6a i 6b. Co też mnie miło zaskoczyło to transfer na pustym pęcherzu z usg dopochwowym gdzie w innych klinikach zawsze pełny pęcherz i usg przez brzuch.
    Nie wiem co teraz pomogło. Zmianą była biopsja endo ale wyszła dobrze. Encorton 15mg i heparyna 0.6

    Kalija lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kolejna procedura nie jest brana pod uwagę, lekarz kategorycznie zabronił z obawy o mój organizm. Ja sama też bym się bała 5 procedury.
    Szczepienia już przeszlam i faktycznie po nich zaszłam od razu. Niestety skończyło się na pustym jaju płodowym, niby wina zarodka. Steryd i accofil jak najbardziej zostaje, w moim przypadku nie zaszkodzi :)

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassik a cykl naturalny??? Ja bym zrobiła tak jak mówi Alrauna. Sama tak zamierzam podchodzić za 1,5 miesiąca. Nie obciążasz organizmu. Jakie masz AMH?

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH już dawno nie badałam ale pamietam ze było bez szału, coś koło 2. W trakcie stymulacji zawsze miałam końskie dawki leków i maxymalnie 4 komórki. Przy mendzie i zapewne tragicznym AMH nawet nie myślałam o cyklu naturalnym. U Ciebie jak to będzie wyglądać? Jak się przygotowujesz do takiego cyklu?

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedziesz na normalnym cyklu, czasami dają połówkę albo 1/4 clo lub lametta. Generalnie dążymy do jednego, dwóch ładnych oocytow. Pózniej normalnie..... punkcja i transfer.

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście teraz biorę suplementy i hormon DHEA na poprawę jakości komórek. Staram się wysypiać, pracować w normie, ćwiczyć, zdrowo się odżywiać.

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 po stopce widzę ze, leczysz sie w Novum a u jakiego lekarza?

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możemy na priv?

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    Możemy na priv?

    Oczywiście

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poważne pytanie. Czy któraś z Was na poważnie rozważała surogację? Nie w Polsce oczywiście...

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Dziewczyny, poważne pytanie. Czy któraś z Was na poważnie rozważała surogację? Nie w Polsce oczywiście...

    Swego czasu trochę czytałam na ten temat, patrząc na Ukrainę i Rumunię ale za duży koszt jak dla mnie i do tego regulacje prawne...jeszcze większe ryzyko niż koszt w mojej ocenie.

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ