X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 9 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry... Nie wiem czy zdażę dołączyć na czas :-/ Najwyżej troszkę później wpadnę poklikać :-) Miłego dnia dziewczynki!!!!

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 marca 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milego dnia jeju :) ja tylko sniadanko walne, jak cos to zlapiemy sie wieczorkiem :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sara_nar wrote:
    Hehe to mój M. jak mu czasem w żartach próbuję palec włożyć, to tak się broni jakby nie wiem co. Mówi, że mu to z pedałami się kojaży i nie da sobie nic tam włożyć. A ja tam oporów nie mam, dobry lubrykant i jazda ;)
    Swoją drogą, mój kolega mówił, że jego żona na początku też się zapierała przed du*czeniem, a jak raz spróbowała, to później już normalnego seksu nie chciała. Więc wiecie, nigdy nie mów nigdy ;)
    Werka nie pisałaś o tych izoflawonach jak je brać.
    sara jakie maz dawki soi? Mycha moj tez sie broni jak wariat, jakbym nie wiadomo z czym do niego szla hahahaha masakra :)i tez jest spokoj :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 marca 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strumyk wrote:
    .... no tak tak, kobiety też człowieki
    kobiety z owulacją tym bardziej
    a czarodziejki oj przepraszam czarownice to już nie komentuję ;)


    a miałabym pytanie o TSH, ale już dzisiaj dam Wam spokój :D
    i nie chce mi się wyników szukać, bo poczytałam i mam wątpliwości, a tutaj pewnie pomożecie
    to tymczasem
    i róbta co chceta, szkoda życia
    strumyk dawaj i pytaj :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 marca 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweline wrote:
    Cześc dziewczyny powiedzcie mi jak brac dong Quai? zamówiłam w aptece ale nie wiem ile tabletek i ile razy dziennie sie to bierze?

    w jakim dniu cyklu jestes? donga mzna wziasc nawet w srodku cyklu o ile nie bylo owulacji. Jesli zaczynasz go od nowego cyklu to bierz go od dnia calkowitego ustania krwawienia/plamienia ( zwieksza cisnienie krwi) az do owulacji. Bierz przez 4 dni 2 tabletki dziennie, jedna po sniadaniu najlepiej popij mlekiem i jedna przy obiedzie- nie pozniej. Nie pij kawy z nim. Po 4 dniach bierz po jednej tabletce ale jak tylko zaczniesz czuc sie ospala lub nadmiernie zmeczona przerwij branie. Mi tak organizm daje znac ze juz wystarczy :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 marca 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sara_nar wrote:
    Poczytałam o izoflawonach i kupiłam nie te co trzeba, no nic. W takim razie zdecyduję się na dong quai tylko nie wiem co oznacza ekstrakt 6:1, bo widziałam, dong quai w składzie 520mg, ale niestety niedostępne :/
    Zastanawiam się też nad płynem lugola, ale w pn. ide na TSH, więc zaczekam do wtorku na wyniki i wtedy się okaże, czy trzeba zbić, czy też nie. Znalałam też coś takiego, odnośnie płynu lugola http://cudownediety.blogspot.it/2011/03/test-na-poziom-jodu-w-organizmie-do.html
    to musi byc dong quai ten 520mg. Ovushop je ma w asortymencie. Wlasnie w ten sposob naklada sie plyn lugola, tylko ja radzilam dziewczynom na nadgartsek, ogolnie to musi byc miejsce delikatne i z ciensza skorka, zeby szybciej sie wchlonilo, dwie kropelki to troszke za malo, bo moze zniknac z otarcia a nie z potrzeby organizmu, ja daje kilka kropel i rozcieram palcem mniej wiecej na kwadracik 3x3,4x4cm i czekam.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Człowiek wchodzi poczytać, a tu taka ciekawa konwersacja mi uciekła... :P

    ZboCzarownice! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2014, 10:32

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wiedzmy:D

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 9 marca 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest ktos ?

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)

    Avki pozmieniały, że się połapać nie idzie :P

    Lithe - nie, ja nie pije budwigowego, bo mnie po nim mdliło, ble


    W temacie sraczek to ja na bieżąco - wirusówkę mam w domu :P
    A poler ząbków i kije - luuuuuubię :D jak Wera pisze, trzeba być matką, żoną i kochanką :D

    sara_nar, weronika86 lubią tę wiadomość

  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc weronika jestem w 5 dc> zaskoczyło mnie że tylko tyle tego donga sie bierze myslałam że więcej tabletek i nie wiedziałam że podnosi cisnienie krwi. Jutro mam go odebrac z apteki nie wiem ile mg nie zwróciłam na to uwagi. Dzieki za pomoc :-)

    eweline
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ło matko jaka pustka. A ja klikam od dziadka. Jesteśmy na wsi.
    Kurdę te izoflawony wczoraj teściowej oddałam, zakupię dong quai, może mi cukier przy okazji obniży i krążenie poprawi, bo jak trup zimne ręce i nogi mam. Nie spałam, rano nawet latałam autkiem po mieście, a prawko mam od środy ;)
    Złożyłam dzisiaj zażalenie dla M. bo wczoraj dzień kobiet, a mąż mi dobrze nie zrobił :D powiezdział, że dzisiaj się zrekompensuje i będzie z nawiązką. Już się nie mogę doczekać :P
    Co do sroczek... zazdroszczę. Dzisiaj nad ranem w pracy miałam ciężki poród, że tak powiem. Ale to przez siedzącą pracę :/ niedługo hemoroidów się nabawię. I powiem wam, dziecko, ciąża o.k. Ale poród no way!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2014, 12:36

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ale z Was wariatki :)

    Jestem po wizycie u endo-gin.
    I nie dostalam zadnych leków. Odnośnie TSH - wg mojej doktorki norma dla starań/ciąży jest do 2.5. Mam tylko brac witaminki z jodem. Do skontrolowania za 3 miechy.
    Co do prolaktyny - to po zakończeniu karmienia 6 m-cy może się normowac!! I poki co też nic mi na to nie da. Zobaczymy za 3 miechy - do skontrolowania prl razem z progesteronem.
    Jak powiedziałam o trądziku i włoskach tam gdzie nie trzeba to jeszcze mi jakieś inne hormony do zbadania wypisała, ale oczywiście też za 3 miechy bo prolaktyna też może na to mieć wpływ.
    Wszystko za 3 miesiące!! A najlepiej za 4 :( :( :(
    Ogólnie to zachowawczo do tego podeszła. Tłumaczyła, że to fizjologia i ingerencja przyniesie więcej szkody niż pożytku... ale ja bym chciała coś już działać. Ale narzekać na nią nie mogę, zrobiła bardzo szczegółowy wywiad - o długość cykli, objawy, długość faz... Jej zdaniem to jednak kwestia prl i w rezultacie za niskiego progesteronu. Ale jak już nie karmię to może wrócić do normy w każdej chwili. Jeśli tylko wyjdą mi 2 kreski mam dzwonic o każdej porze po receptę na dupka.
    Póki co zostaję więc przy samych ziółkach... a miałąm nadzieję chociaz na bromka.

    Co o tym sądzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2014, 13:02

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja kupiłam dziś termometr... myślicie, że jest sens zacząć od 5dc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ~Ania~ wrote:
    A ja kupiłam dziś termometr... myślicie, że jest sens zacząć od 5dc?
    Tak jest sens, ja przewaznie tez zaczynam mierzyc 4-5dc bo w czasie @ wole unikac mierzenia, ze wzgledow czysto estetycznych

    jeju, ~Ania~, weronika86 lubią tę wiadomość

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 9 marca 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja kupiłam dziś na alle dong quai. Przyjdzie za parę dni. Czy brać to od 1 dnia cyklu czy po @?

    weronika86 lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 9 marca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielarko koniecznie po @. Kilka postów wstecz Wera tłumaczyła jak brac dong quaia. Koniecznie po ustaniu plamienia.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 9 marca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, chyba jeszcze raz zrobię tę betę zanim pojadę na usg. Dla mojego spokoju. To o chyba najlepsze co mogę zrobić. Spokojnego wieczoru i dobrej nocki :-*

    Ania1986, strumyk, zielarka, kiti, weronika86, sara_nar lubią tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baby trzymajta kciuki za powowdzenie, bo sie zaczeła jazda-Owulka!! boli..

    strumyk, weronika86, sara_nar, jeju lubią tę wiadomość

  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 9 marca 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, u mnie już prawie po @ i dostałam tom com chciała hihi :D

    a co do mojego pytania o TSH to jest to tak, że gdy byłam w szkole podstawowej (oj dawno dawno) i troszkę jeszcze w średniej, to brałam taki lek eltroxin, potem już nie było potrzeby. Poziom hormonów zawsze badałam i było ok. Ostatnio TSH (w grudniu 2013) 0,7 ulU/mL wyniosło. Lekarz powiedział, że ok. Ja się jednak nie znam zupełnie na tym. Na początku roku (styczeń 2013) TSH wynosiło 1,59 mIE/l - jednostki holenderskie (norma od 0,1 do 4)

    Co o tym sądzicie?

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ