X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 26 września 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG- moja była lekarka przyjmowała mnie prywatnie i na nfz i pracowała w szpitalu więc mnie skierowała na NFZ. Przed zabiegiem dostałam zastrzyk spasmalgon i wydawało mi się, że to jakieś małe znieczulenie ale jednak nie więc przy samym HSG czułam ból ale wydaje mi się, że wtedy tam mnie musiało udrożnić z deka. Nie wspominam tego mile iż było przy mnie 7 osób i warunki jak w prosektorium.

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 26 września 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    nie no porazka, 1000 zl za badanie nie dam.... kuzwa

    spróbuj wydębić na nfz, sa różne ceny 300-600 zależ od miasta
    ale nie opłaca się na prawdę na te 15 minut płacić tyle kasy

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 26 września 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale ja chodze do enelmedu na pakiet i ta babeczka wspomniala ostatnio ze trzeba mi bedzie kiedys zrobic hsg:/ narazie wolalabym zeby mi zrobila owulacje, bo moja jest jakas lewa,niby jest a okresu prawie nie ma no i oczywiscie ciazy tez nie:/
    na nfz? nie wiem czy ona moze dac skierowanie na nfz:/ zobaczymy co powie mi w srode jak pojde


    u5cvp2.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 26 września 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja...widze ze w podpisie masz szałwię...jesteś pewna że to dobry pomysł? Dziwne rzeczy o szałwi słyszałam...możecie mnie oświeci jeszcze i Wy?

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 26 września 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mojego googlowania szalwia obniza prolaktyne, a Ty co ciekawego wyczytalas?:)

    KisSzilva lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 26 września 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tylko o szałwii słyszałam to, ze hamuje laktacje

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 26 września 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myśliwa wrote:
    ja tylko o szałwii słyszałam to, ze hamuje laktacje
    ten sam mechanizm- prolaktyna:)


    u5cvp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 września 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella wrote:
    Anatolka, bierz antybiotyk, bo chyba się nie obędzie jak już oskrzela zajęte, a jak będziesz zdrowa to zdrowe maleństwo będzie :-) Dobre to o tyle, że to antybiotyk bezpieczny w ciąży. Ja tez jakoś bronię się od antybiotyków, ale w naszych sytuacjach niestety, konieczne są.
    I nie zapomnij o osłonowych tabletkach.
    A ile masz go brać?

    Szczerze mowiac to mialam zamiaru go nie brac, ale poczytalam internety i pisza, ze amoksycylina jest ok nawet w ciazy, wiec nawet jakby sie okazalo, ze bedzie fasola to chyba lepiej wziac. Na wirusa nie, ale skoro to jest niby bakteryjne to wezme... Ale szczesliwa nie jestem :( na 7 dni dostalam. Oslonke kupilam.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 26 września 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Szczerze mowiac to mialam zamiaru go nie brac, ale poczytalam internety i pisza, ze amoksycylina jest ok nawet w ciazy, wiec nawet jakby sie okazalo, ze bedzie fasola to chyba lepiej wziac. Na wirusa nie, ale skoro to jest niby bakteryjne to wezme... Ale szczesliwa nie jestem :( na 7 dni dostalam. Oslonke kupilam.
    tylko pamietaj zeby oslonke brac kilka godzin przed albo po antybiotyku


    u5cvp2.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 26 września 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja - no widzisz, czyli przy staraniach jednak nie szkodzi ;) bynajmniej według moich informacji

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 26 września 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myśliwa wrote:
    olencja - no widzisz, czyli przy staraniach jednak nie szkodzi ;) bynajmniej według moich informacji
    no wiem przeciez pije:)

    kis lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • deszczówka Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 26 września 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałwię piłam tylko kilka dni na początku cyklu. Na tym wątku przeczytałam, że szałwie można pić do 2 tygodni a potem przerwa, bo może zaszkodzić, ale dlaczego nie pamiętam :)

    aga
    5b0e6ef9626c5faa12ce255147d92a3f.png

    04/04/2011 biochemiczna <3
  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 26 września 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mojej szałwii to nawet na opakowaniu pisało, żeby pić tylko przez 2 tygodnie. Ale też nie wiem dlaczego :P Ja piłam 2 tyg, potem przerwa 2 tyg i znów piłam :)

    deszczówka lubi tę wiadomość

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • Madera Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 26 września 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Lekarz Madery jest dziwny jakis. Ma dziewczyna 3 progesterony, ktore potwierdzaja brak owulacji, cykle dlugie, a on od 15 dnia kaze lykac lutke, zakladajac z gory, ze cykl bedzie znow bez owulacji. Przeciez przy takich dlugich cyklach to ta owu nawet kolo 20dnia moze byc. Ja sama, jeszcze jakis czas temu mialam w 18dniu owulacje... Bez sensu. Chyba powinien dac cos, co wywola owu a nie luteine, bo przeciez znow na bank cykl nie bedzie z owulacja. A co on wrozbita? Chyba wrozbita, ktory przy braku owulacji nie kazal zbadac prolaktyny... Za to zapisal acard pomocny w zagniezdzeniu. Tylko co sie ma zagniezdzac jak on zaklada, ze owulacji nie bedzie? Dziwak... Czy acard przy staraniach ma jeszcze inne wlasciwosci, o ktorych nie wiem?

    Byłam u tego lekarza dopiero 2 razy, bo mój pierwszy nawet badań żadnych nie zlecił. Kilka osób go polecało, ale on się chyba tylko przy ciąży może wykazać. Do starań o dziecko chyba muszę wybrać innego. Także dalej poszukuję... Dzisiaj zrobiłam prolaktynę (o której lekarz nic nie wspominał) i właśnie czekam na wyniki.

    82dd45ba4b61120674f4b7772c533938.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ponoc potem szalwia moze wplywac toksycznie na organizm, sama jakis czas pilam... ale nie robilam wtedy badan, wiec nie wiem czy faktycznie obnizyla cos... weronika86 mowila ze obniza, a ja jej wierze :) ona to juz chyba wszystkiego probowala :)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 września 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera wrote:
    Byłam u tego lekarza dopiero 2 razy, bo mój pierwszy nawet badań żadnych nie zlecił. Kilka osób go polecało, ale on się chyba tylko przy ciąży może wykazać. Do starań o dziecko chyba muszę wybrać innego. Także dalej poszukuję... Dzisiaj zrobiłam prolaktynę (o której lekarz nic nie wspominał) i właśnie czekam na wyniki.

    Czasem jest tak, ze sa dobrzy, ale jak nie ma problemow... Ten do problemow sie nie nadaje i dobrze, ze to tak szybko wyplynelo...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 26 września 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella, na razie nie muszę iść na HSG, ale jak w kolejnych cyklach nic, to pewnie mi to zleci. Zobaczę we wtorek jak pójdę do gina. Na razie weekend :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 26 września 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije raz dziennie albo raz na pare dni te szalwie,wiec moze mocno sie nie zatoksykuje. aczkolwiek w wielu mieszankach Klimuszki jest szalwia i pije sie ja codziennie wiec nie sadze zeby byla az tak bardzo zabojcza :)


    u5cvp2.png
  • Madera Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 26 września 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Czasem jest tak, ze sa dobrzy, ale jak nie ma problemow... Ten do problemow sie nie nadaje i dobrze, ze to tak szybko wyplynelo...

    Właśnie przeczytałam na stronie znanylekarz opinie o ginekologach w moim mieście. Porażka! Z opinii wynika, że potrafią tylko prowadzić ciąże i to nie zagrożone. Niektórzy nawet tego nie potrafią. Mam nadzieję, że w Lublinie znajdę kogoś dobrego (jestem z lubelskiego).

    Moja dzisiejsza prolaktyna: 10,70. To chyba dobrze. Mam napisaną normę 2,8-29,20.
    :)

    82dd45ba4b61120674f4b7772c533938.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 26 września 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera- prolaktyne masz super,jak Ty to robisz?:D


    u5cvp2.png
‹‹ 344 345 346 347 348 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ