X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brązowe plamienia = stan zapalny
Odpowiedz

Brązowe plamienia = stan zapalny

Oceń ten wątek:
  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 22 lipca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, na nfz chodze na podwale.
    Nona, ja też mam bardzo skąpe @. Czy jakoś można na to zaradzić? Podobno luteina ale u mnie nie pomaga.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:09

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 lipca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk wrote:
    Gosia, na nfz chodze na podwale.
    Nona, ja też mam bardzo skąpe @. Czy jakoś można na to zaradzić? Podobno luteina ale u mnie nie pomaga.
    kto tam teraz przyjmuje?
    kiedyś chodziłam do dr Gruszeckiego ale dawno dawno temu

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 lipca 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak skapa @ może być przez niski progesteron ale nie koniecznie. Ja przy bardzo dobrym progesteronie miałam skąpą @ i często tak mam ale nie każdy cykl. Wiem też że skąpa @ może być jeżeli endometrium jest cienkie (nie ma odpowiedniej grubości) a także skąpą @ może powodować nieprawidłowe (niecałkowite) złuszczanie sie endometrium podczas krwawienia miesiączkowego.
    Podobno (ale tego nie wiem na 100%) jeżeli @ nie jest prawidłowa ( a skąpa do prawidłowych nie należy) to może być to powodem zaburzeń hormonalnych lub innych czyli krótko mówiąc nieprawidłowa @=nieprawidłowy cykl ale jak już wspomniałam tego nie wiem na pewno.
    Niedługo ide do lekarza więc może czegoś więcej się dowiem w tej sprawie.
    Wiem pewnie Was tym nie pocieszyłam ale warto wiedzieć bo z lekarzami różnie bywa... bardzo często pacjent mądrzejszy od nich ;)

    Nona lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 22 lipca 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze skąpe @ są na rękę ale nie jest to prawidłowe...
    Vanessa dzięki za wyczerpujaca odpowiedz, a jak sprawdza się endometrium? W usg? Jeśli to głupie pytanie to przepraszam :-)
    Gosia jak wejdziesz na ich stronę to jest lista lekarzy. Jeśli chcialabys wiedziec do kogo chodzę to napisze Ci priv, tylko nie wiem jeszcze jak :-)

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 lipca 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa (lub inne dziewczyny) a czy orientujesz się jakie mogą być jeszcze objawy cienkiego endometrium? Plamienia między miesiaczkami też? U mnie dochodzą jeszcze krwawienia/plamienia po stosunku, ale nie zawsze, chyba głównie w okresie okoloowulacyjnym, czasem też ból przy stosunku :-(

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 lipca 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk wysłałam Ci Zaproszenie teraz trzeba je zaakceptować i będziesz mogła do mnie pisać
    czasem ból podczas stosunki spoowodowany jest tyłozgięciem macicy

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:09

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 lipca 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona jakbym czytała o sobie... Małą nadzerke miałam rok temu, wyleczona. Może znow wróciła... No nic, dziękuję Wam i ide się umowic na wizytę.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 23 lipca 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk wrote:
    Vanessa dzięki za wyczerpujaca odpowiedz, a jak sprawdza się endometrium? W usg?
    Grubość endometrium sprawdza sie w usg i to czy sie wszystko złuszczyło podczas @ tez widać na usg ale pewnie zaraz po @ sie to sprawdza (tak myślę ale nie wiem czy później też widać czy nie).
    Kochana tutaj nie ma głupich pytań :) wszystkie są normalne :)

    Ból przy stosunku może też świadczyć podobno o endometriozie i wtedy chyba (ale nie wiem na pewno) też moga być plamienia ale nie wiem w jakim okresie cyklu.
    Tak jak Nona wspomniała plamienia po stosunku są przy nadżerce.

    Nona lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam swoje trzy grosze o skąpych @ - jeśli obserwujecie to u siebie, to poproście gina o skierowanie na USG narządów rodnych i idźcie na nie w II połowie cyklu, wtedy najlepiej widać endometrium. Ja w czasie starań miałam po owu endometrium o grubości 4 mm a podobno powinno być przynajmniej z 10.
    Leczy się to w ten sposób, że w pierwszej fazie cyklu przez 14 dni przyjmuje się estradiol w tabletkach, później przez 10 dni progesteron (najczęściej luteina lub duphaston). Pomaga nawet już od pierwszego cyklu.
    Jeśli tymczasem nie macie czasu/możliwości iść na USG to polecam wątek "wszystkie zielary z ovufriend" w dziale "starając się z pomocą medyczną" - tam można przeczytać o naturalnych specyfikach wspomagających endometrium. jednym z nich jest Dong Quai, preparat ziołowy w tabletkach, ja osobiście kiepsko reagowałam na estradiol więc zamiast niego w pierwszej fazie cylku brałam właśnie Donga i endometrium pięknie ruszyło.

    Nona, kita lubią tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 24 lipca 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no bo nie napisalam - jak najbardziej estradiol ponizej normy powoduje cienkie endometrium - to jest praprzyczyna.

    Co do corocznego usg to nie badz taka pewna - ja przed staraniami w ogole tego nie analizowalam, dostawalam wynik i opis, gin komentowal: wszystko prawidlowo i czesc. A teraz siegnelam do moich badan kilka lat wstecz i okazalo sie, ze zawsze mialam mega cienkie endometrium, raz nawet ok.2mm w 18dc! Ale gin patrzyl czy nie ma torbieli i czy budowa ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 21:52

    Nona lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    seks mógł wpłynąć na prolaktynę. Trzeba się na dzień przed badanie powstrzymać.
    I byc na czczo. Jeżeli będziesz powtarzać badanie, to zrób z obciążeniem, czytałam, że to bardziej miarodajne badanie

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam i poszłam dziś do gin, bo okres spóźnia mi się już 7 dni. Powiedziałam co i jak. Oczywiście o długich plamieniach też wspomniałam. Ale oczywiście mnie na zbadała, ani nie dała nic na wywołanie okresu tylko kazała czekać na wizytę 4 sierpnia (tak jak byłam umówiona)

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 25 lipca 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigsa, jeżeli wykres który masz w podpisie jest aktualny to wszystko wskazuje, że miałas cykl bezowulacyjny, a w każdym razie nawet skoku nie było :/
    Jak pójdziesz do niej na planowaną wizytę to koniecznie wyciągnij od niej skierowanie na badania hormonów. Albo od razu spróbuj pójść do endokrynologa.

    trzymaj się!

    Nona lubi tę wiadomość

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ