X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Właśnie udostępniłam mój wykres. Możecie rzucić okiem?
    Od 7 dni moja temperatura wynosi 37,0. Mój termometr wskazuje do jednego miejsca po przecinku. Mam ten:
    f9bf5fb3b30394c2med.jpg

    Dziś mój 13 dzień cyklu. Poczułam że mam od rana jakoś "mokro" i postanowiłam zrobić test owulacyjny. Wynik - pozytywny! Ale w zeszłym cyklu do póki miałam testy to jak pozytyw wyszedł mi 14 dnia cyklu, tak do póki je roiłam były cały czas pozytywne... Aż w końcu przestałam je robić. Dziwna sprawa że one w zeszłym cyklu tak się utrzymywały pozytywne...

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dość wysokie masz te temperatury jak na fazę przedowulacyjną.

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Dziewczyny!
    Właśnie udostępniłam mój wykres. Możecie rzucić okiem?
    Od 7 dni moja temperatura wynosi 37,0. Mój termometr wskazuje do jednego miejsca po przecinku. Mam ten:
    f9bf5fb3b30394c2med.jpg

    Dziś mój 13 dzień cyklu. Poczułam że mam od rana jakoś "mokro" i postanowiłam zrobić test owulacyjny. Wynik - pozytywny! Ale w zeszłym cyklu do póki miałam testy to jak pozytyw wyszedł mi 14 dnia cyklu, tak do póki je roiłam były cały czas pozytywne... Aż w końcu przestałam je robić. Dziwna sprawa że one w zeszłym cyklu tak się utrzymywały pozytywne...


    Jesli masz takie wysokie temperatury to musisz od tej z dnia pierwszej miesiaczki minimum dwie kreski dodac zeby byla owulacja, niektore dziewczyny maja albo bardzo wysokie albo niskie temperatury.
    A co do owu to moze powinnas zrobic testy na hormony?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktynę badałam i mam 32,5 i biorę bromergon od 3 dnia tego cyklu.
    Oto link do mojego poprzedniego cyklu:
    33f67ad34afd46f3cd4c54b15643e582.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2015, 16:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty ogolnie masz wysokie temperatury a po lekarz mozesz miec jeszcze wyzsze... hmmm musisz czekac jak na razie...

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakim miejscu mierzysz ta temperature?

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Prolaktynę badałam i mam 32,5 i biorę bromergon od 3 dnia tego cyklu.
    Oto link do mojego poprzedniego cyklu:
    33f67ad34afd46f3cd4c54b15643e582.png

    Czyli Twoje temperatury są w normie :) sugerując się poprzednim wykresem to za około 2-3 dni tempka powinna skoczyć do góry :) na razie nic więcej się nie da powiedzieć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2015, 16:31

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    A w jakim miejscu mierzysz ta temperature?
    Z czoła. Zawsze o 6:30 przed wstaniem z łóżka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Czyli Twoje temperatury są w normie :) sugerując się poprzednim wykresem to za około 2-3 dni tempka powinna skoczyć do góry :) na razie nic więcej się nie da powiedzieć :)
    Z tym, że wcześniej temperatura miała swoje naturalne odchylenia a teraz od kilku ni cały czas wynosi 37,0

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z czola do za przeproszeniem w pupe mozesz sobie wsadzic temperature liczy sie tylko wewnetrzna temperatura ciala, najlepiej mierzona w pochwie.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na temperature zewnetrzna za duzo czynnikow wplywa, i nie musi skoczyc temperatura zewnetrzna po owu a wewnetrzna moze.

    PrimaSort, littleladybird lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Z czola do za przeproszeniem w pupe mozesz sobie wsadzic temperature liczy sie tylko wewnetrzna temperatura ciala, najlepiej mierzona w pochwie.
    OK :) Rozumiem :)
    A powiedz mi jak nie w pochwie to gdzie jeszcze mogę dokonać pomiaru? Tu w grę wchodzi tylko termometr owulacyjny z tego co piszesz?

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Z tym, że wcześniej temperatura miała swoje naturalne odchylenia a teraz od kilku ni cały czas wynosi 37,0
    Pamiętaj, ze Twój termometr ma tylko jedno miejsce po przecinku, jednego dnia możesz mieć 37,0, a drugiego 37,3 to też są naturalne odchylenia, których Twój termometr nie pokazuje.

    Ciri ma rację, powinnaś mierzyć temperaturę w pochwie lub w ustach. Liczy się wewnętrzna.

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    OK :) Rozumiem :)
    A powiedz mi jak nie w pochwie to gdzie jeszcze mogę dokonać pomiaru? Tu w grę wchodzi tylko termometr owulacyjny z tego co piszesz?
    termometr owulacyny najlepiej do dwoch miejsc po przecinku, w aptece u mnie taki kupilam za 13 zl.

    A w najlepiej w pochwie w ustach bardziej skacze temperatura, do tego nie mozesz wczesniej pic i za duzo czynnikow na nia wplywa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze moze byc odbyt ale to juz nieprzyjemne jest... ;/ ja wole pochwe, najstabilniejsza temperatura

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    OK :) Rozumiem :)
    A powiedz mi jak nie w pochwie to gdzie jeszcze mogę dokonać pomiaru? Tu w grę wchodzi tylko termometr owulacyjny z tego co piszesz?

    Usta, pochwa, odbyt.
    Termometr owulacyjny albo zwykły elektroniczny. Praktycznie wcale się nie różnią. I najlepiej taki z dwoma miejscami po przecinku :)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Jeszcze moze byc odbyt ale to juz nieprzyjemne jest... ;/ ja wole pochwe, najstabilniejsza temperatura

    Ja kiedyś sprawdzałam, czy jest różnica miedzy pochwa a ustami. U mnie wykresy wyszły takie same. Jedyna różnica polegała na tym, że w pochwie tempki były o około 0,2 stopnia wyższe :)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem u mnie to wlasnie roznie bylo. A ten moj termometr to poprosilam zwykly elektoroniczny zeby mial dwa miejsca po przecinku i dostalam taki do planowania ciazy wiec to jest zwykly :P

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometry są inne, ale tylko z nazwy :P i mimo że mają dwa miejsca po przecinku to dokładność tylko do 0,1 :/

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no ja mialam wczesniej tej samej firmy do jednego miesca po przecinku i byl mniej dokladny niz ten. Wiec mam porownanie.

‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ