X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 8 stycznia, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ponoć im wyższa ciąża tym ciężej opanować cukier.... Co 3 dni kazano Ci zwiększać? Bo mi tak tłumaczyl, jak 3 dni z rzędu mam cukier więcej jak 90 to zwiększamy...

    Mi mówiła żeby zwiększyć co dwa dni.. ale wczoraj jeszcze dałam szansę i po maślance rano 97 a z drugiej ręki 102🫣

    Ilo32
  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 8 stycznia, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Pani dr powiedziała, że jeżeli mało będę brała tej insuliny to w zwykłym szpitalu mogę rodzić, a jeśli nie to faktycznie trzeba jechać do 3 stopnia🙁

    Ilo32
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1309 864

    Wysłany: 8 stycznia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilo32 wrote:
    U mnie Pani dr powiedziała, że jeżeli mało będę brała tej insuliny to w zwykłym szpitalu mogę rodzić, a jeśli nie to faktycznie trzeba jechać do 3 stopnia🙁
    Ja jeszcze nie rozmawiałam o tym.... Kurcze:( wszystko znowu się pokomplikuje na pewno:( :(

  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Dziewczyny czy któraś z Was ma tak że rano mierzy cukier i jest ok ale za jakieś pół godziny mimo że nic nie je on wzrasta? Nie wiem co jest nie tak. Po jedzeniu więcej niż 120 nie mam ale rano mogę mieć na czczo 90 a za pół godziny już 103.dzisiaj robię krzywa cukrowa ale ciekawa jestem czy ktoś miał może podobny przypadek?

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1309 864

    Wysłany: 8 stycznia, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula2 wrote:
    Witam, Dziewczyny czy któraś z Was ma tak że rano mierzy cukier i jest ok ale za jakieś pół godziny mimo że nic nie je on wzrasta? Nie wiem co jest nie tak. Po jedzeniu więcej niż 120 nie mam ale rano mogę mieć na czczo 90 a za pół godziny już 103.dzisiaj robię krzywa cukrowa ale ciekawa jestem czy ktoś miał może podobny przypadek?
    Gdzieś czytałam że z głodu cukier wzrasta. Ale ja nie mierze tak często. Tzn mierze na czczo, po każdym głównym posiłki, czasem po podwórku czy drugim śniadaniu jak jem coś innego niż zwykle no i wyrywkowo w nocy. Czemu mierzysz na czczo i pół godziny później?

  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam mierzyć bo jak szlam na glukoze z krwi to miałam wyniki 98, 95, 101. Kupiłam glukometr i mierze. Na początku myślałam że to wina glukometru że źle mierzy. Ale raczej nie bo ostatnio wzięłam go do przychodni i przed badaniem miałam cukier 92 a z krwi wyszło 95 więc różnica mała. Dlatego kilka razy mierzyłam będąc na czczo i zawsze tak jest ze wstaje i mierze i jest ok a za jakiś czas rośnie. Po jedzeniu jest ok.

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 8 stycznia, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula, przy takich wartościach z krwi rano od razu diagnozuje się cukrzyce ciążową. Nawet nie wiem czy powinni Ci robić krzywą jakby Ci z palca wyszło ponad 100 na czczo. Pokazywałaś te wyniki ginekologowi?

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 8 stycznia, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Gdzieś czytałam że z głodu cukier wzrasta. Ale ja nie mierze tak często. Tzn mierze na czczo, po każdym głównym posiłki, czasem po podwórku czy drugim śniadaniu jak jem coś innego niż zwykle no i wyrywkowo w nocy. Czemu mierzysz na czczo i pół godziny później?
    Właśnie u mnie z głodu spada. Dzisiaj obudziłam się głodna w nocy, ale jakoś zasnęłam i rano miałam cukier 76 - czyli mniej niż zwykle glukometr rano pokazuje.

    A i ketonów nikt nie kazał mi badać. Na razie tylko dieta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia, 09:47

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog mnie właśnie wysłał na krzywa. Zobaczymy co z tego będzie ale na pewno rano miałam wyższe niż 92

  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko mnie zastanawia to dlaczego wstaje mierze i jest ok poniżej 92 a za pół godziny mam 98.dlaczego rośnie

  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 8 stycznia, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula2 wrote:
    Tylko mnie zastanawia to dlaczego wstaje mierze i jest ok poniżej 92 a za pół godziny mam 98.dlaczego rośnie

    Ja dzisiaj w odstępie kilku sekund z jednego palca miałam 102 a z drugiego palca 97, bardziej patrz na ten pierwszy wynik, nawet na wynik może mieć wpływ światło itd... pewnie dostaniesz insulinę

    Ilo32
  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie boję się tej insuliny, wolałabym jej nie brać. Wybiorę się do diabetologa i dietetyka może dieta wystarczy

  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 8 stycznia, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz problem z cukrem na czczo, żadna dieta nie pomoże... Ja dzisiaj też powiedziałam rano lekarzowi, że już nie mam pojęcia co jeść bo ja pilnuję diety a i tak cukier mam 95-98 na czczo dlatego zwiększam insulinę, po każdy posilku mój cukier nie jest wyższy niż 120

    Ilo32
  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli pewnie też mnie to czeka. Jak tylko dostanę krzywa to wyślę do mojego ginekologa i pewnie da mi skierowanie do diabetologa

  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślicie ze ten cukier się unormuje po ciąży? Czy poród wtedy inaczej wygląda?

  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 8 stycznia, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno cukier wraca do normy 🙂 miejmy nadzieję, że u nas też tak będzie 😀

    Ilo32
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 8 stycznia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie miałyście cukry na czczo przed ciążą? Badałyście? U mnie ewidentnie cukrzyca pojawiła się po połowie ciąży, bo wyniki hemoglobiny glikowanej wg diabetologa mam bardzo dobre.

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Ilo32 Autorytet
    Postów: 285 373

    Wysłany: 8 stycznia, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przed ciążą 83-86

    Ilo32
  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też przed ciąża miałam poniżej 90

  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 8 stycznia, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie być może głupie ale wszystko to dla mnie nowość. Czy insulinooporość a cukrzyca ciążowa to to samo? Czy jest jakaś różnica?

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ