X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp niby później było łatwiej ale... coś mi mówi że jutro cała historia się powtórzy. Że pierwsza drzemka to znowu będzie półtoragodzinna walka..

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi a na którymś z tych filmików było powiedziane, ze pierwsza drzemka najłatwiejsza 😜

    OrT4p2.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziwo u nas najłatwiej wychodzi usypianie na noc, mamy ten rytuał, czytamy książeczki, jest cyc, jest masaż, jest zakładanie śpiworka, gaszenie światła, przytulanie na rękach i jakoś tak wychodzi niezle. Najgorsza jest zawsze trzecia drzemka ale dziś wszystko sie poprzesuwało i trzeciej nie było..

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż się boję chwalić by nie zapeszyć, ale dokładnie tak jak piszesz, na noc jest rytuał i idzie łatwiej.

    Niby na drzemki też powinny być rytuały. Ale jakie? Zaczęłam jej powtarzać kilka razy, że idziemy spać 😄

    OrT4p2.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4715 3472

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam dziś na nic czasu 😅
    My może zaczniemy samospanie od poniedziałku. Szczerze to mi trochę szkoda, tak lubię się do niego w nocy tulić 😅 ale no do męża też lubię, więc... 😅

    Słodkie te Wasze dzieci 😍 i to prawda, są już takie duże 😍
    U nas czworakowanie pełna parą i tak jakby zapomniał o tym siadaniu, w ogóle nie podejmuje prób 🤔 w piątek mamy fizjo to podpytam.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy zacząć trenować Ule od poniedziałku, ale idą górne jedynki. Już płacze w nocy jak chce włożyć pierś, bo ja boli i już jaśniejsze dziąsła są tam, gdzie maja wyjść. Nie mogę jej zrobić takiej zmiany, kiedy mnie potrzebuje. Poczekam aż wyjdą.
    Za to posłuchałam rady z YouTube i w trakcie usypiania Igi powiedziałam,że będę za 2 minuty. Wróciłam, a ona śpi. Normalnie jaja. Ciekawe jak będzie dalej.
    Byliśmy u maluszka szwagra. Słodki, ale bardzo słabo przybiera. Karmiony piersią co 3 godziny, jak częściej wstaje jest usypiany i zatykany smoczkiem. Smoczek bibs spuchnięty jak gigantyczny landrynek. No normalnie aż chciałam jej kilka rzeczy doradzić. Przecież ona nie wie co i jak. Ale wiem,że to by było odebrane jako narzucanie się. Nie prosili o rady, więc ugryzłam się w język.
    Ogólnie spędzaliśmy miło czas. Oni zawsze porównywali nasze dzieci do swojego psa. Teraz już tych porównań nie było, mimo,że Franek caly czas wyłącznie śpi, to i tak chyba rozumieją,że z dzieckiem jest jednak trochę więcej zabawy niż z psem;)

  • Foxy Autorytet
    Postów: 760 350

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, ja Ciebie podziwiam tak jak i wszystkie dziewczyny, które zostają same z dziećmi w domu. Mi podnosi się ciśnienie już na samą myśl mojego męża żeby pójść raz w tyg. do biura na 7h bo to oznacza dla mnie pobudkę razem z chłopakami o 7.00 i to jest dla mnie tragedia gdy normalnie śpię do 9 a męża na home office zawsze mam do pomocy

    Ludwik śpi w ok. 12-13h w nocy + aktualnie 2 drzemki po 1h każda

    Noelle, Klara cudna. Ogromnie CI współczuje, jak przypomnę sobie moją dietę przy karmieni piersią to aż drżę. Jesteś mega dzielna.

    My na początku styczna przenieśliśmy Ludwika jego pokoju do łóżeczka 135x75cm I jak na razie to była strzał w 10. W grudniu noce byłby dla nas ciężkie, choć gdy czytam wasze przeboje to u nas wakacje, ale budził się często a ja nie wiedząc o co chodzi dawałam butle. Potrafił jeść co 2h, ciągle trzeba było zmieniać pieluchę. Po przeprowadzce do swojego pokoju jak ręką odjął. Po wieczornych rytuałach buzi w czółko, smoczek w zasięgu i wychodzimy. Jeśli nie płacze a tylko guga, pierdzi buzią lub strzela językiem nie interweniujemy. W 90% ta interwencja nie jest wcale potrzeba po 15 min. jest już cisza. Nasze wnioski są takie, ze ma bardzo delikatny sen i wybudzał go każdy nasz ruch przez co my żeby go uspokoić ruszaliśmy się jeszcze więcej i tak to się nakręcało.
    Z tym spaniem to w moim przypadku jest jedna zasadnicza różnica: u mnie kp nigdy nie było długim piciem mleka usłane, nie miałam więc potrzeby brać Młodego do łóżka, poźniej kpi a po 5miesiącu mm więc i tak trzeba było wstać zagrzać mleko… przyzwyczaiłam się

    Mama pp. Ja właśnie dziś zdjęłam karuzelę, wiedziałam, że jest do 6m, póki udawało mi się podciągać sznurki z zabawkami jeszcze dawało radę. Teraz Młody rzuca się po całym łóżku więc wole żeby nie walnął głową w kant drewnianego pałąka.

    Morfologię i usg brzuszka z oceną jelit mieliśmy, u nas ze względu na alergie i zielone kupy po mm

    Cyprysek, Oleńka cudna. Piękne duże oczy jak u córki Kryśki ;)

    NIkola, ja zmieniłam lekarza jak po dwukrotnie zleconych testach alergicznych z krwi, które wyszły negatywnie alergolog w lux med zaczęła kręcić nosem na wystawienie mi Neocate na receptę. Inny lekarz powiedział, ze w tym wieku takie testy są bardzo często fałszywie ujemne, a od czasu jak jesteś na Neocate wszystko się unormowało i jestem w stanie wyłapać pogorszenie stanu skóry po konkretnym produkcie przy RD

    Mama pp. odkąd Ludwik śpi u siebie między ok. 18.30 a 7.30 rano budzi się 3 razy (22, 1-2, 4-5) i je po 120ml

    Kasia, Sonia jest taka słodka, cudny kolor kasku jej wybraliście. Oby był on tematem kilku miesięcy, a poźniej już tylko wspomnieniem z okresu niemowlęcego. Wiem, ze ten kask to poważna sprawa ale przy okazji Soniusia będzie miała ochronę przy nauce chodzenia

    Natka, Mikołaj jaki model! Pięknie ;)

    My mamy podgrzewacz Canpol 3w1 jest okej, tylko oczywiście mimo lania przefiltrowanej wody płytka i tak się zakamieniła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 22:29

    NatkaZ, Cyprysek89 lubią tę wiadomość

    15.09.20: (I) ET 4.1.1
    bhcg 6dpt 44,7; 9dpt 220; 17dpt 4663
    25+4tc 891g, 29+4tc 1616g, 32+6tc 2230g, 34+4tc 2500g 36+5tc 3025g 38+3tc 3280g
    24.08.23 (II) FET 4.1.1
    bhcg 4dpt 1,1; 6dpt 3,8; 9dpt 6,6
    20.09.23 (III) FET 3.1.1
    age.png

    preg.png
  • NatkaZ Autorytet
    Postów: 1758 1004

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. To jedyny skrzat który pozwala matce zdjęcia robić i nawet współpracuje przy tym. Dziewczyny uciekają przed zdjęciami (mają to po mnie 🤪)

    Santi w sumie ma cztery ząbki, ale ta druga dwójka dopiero niewiele wystaje ponad dziąsło i jej za bardzo nie widać. No i nie udało mi się uchwycić górnej klawiatury 😁 Miki łącznie ms 8 zębów i czubki lewych 4 na wierzchu 🙆‍♀️🙈

    Co do spania to u nas każde zasypiało inaczej. Duśka bardzo długo potrzebowałs naszej obecności. Potem było już tylko czytanie przed snem: skończyliśmy jak Tosia się urodziła. Tosia znowu bardzo szybko przestała lubić lulanie na rękach. Miała chyba ok 5 miesięcy jak wystarczyło usiąść z nią na kolanach, ona się przytulała i po paru minutach odlot. Teraz wystarczy że siedzimy koło łóżka. Miki znowu jest pieszczochem i on musi się wyprzytulać, potem chowa buzię w piekuszkę owija sobie moją bluzkę wokół piąstki i zasypia w parę chwil (niestety tylko na rękach).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 20:34

    Nadia 24.01.2010 ❤ 36+4; 2700g i 51 cm ❤
    Antonina 17.09.2018 ❤ 38+0; 3260g i 53 cm ❤
    Mikołaj 14.06.2021 ❤️38+1; 3510g i 53 cm ❤️
    Aniołek [*] 9tc - 18.11.2016
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foxy daje mi do myślenia Twój wpis, bo u nas tak samo, wystarczy że mi w kolanie srrzeli to ona już się kręci. Teraz widzę na kamerce, że sporo razy potrafi się powiercić i zasnąć, a jak była ze mną w łóżku to ja od razu interweniowałam i to był błąd 🙈

    Jak karmisz o tej 4 czy 5 to potem po wstaniu mleko czy już śniadanie?

    OrT4p2.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymalam takiego słodkiego maluszka na rękach. Taki malutki cukiereczek. A leciutki jakbym nic na rękach nie miała! Chce jeszcze jedno. No muszę.

    Sumireguska, Karolina90 lubią tę wiadomość

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4263 1256

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzemka trwała 2,5 godz z dwoma małymi pobudkami po drodze. Nawet nie otworzył oczu, wystarczyło kilka ruchów po pleckach.
    Teraz usypiałem na noc tradycyjnie i nie obudził się przy przenoszeniu więc trening miał dziś darowany. Czekam na rady tej babeczki zanim ruszę z nocami. Wczoraj obudził się przy przekładaniu i tylko dlatego była zabawa.

    Ta babeczka mówiła, że rytuał zaczyna się dużo wcześniej niż przed samym snem. Wieczorem same spokojne zabawy, puzzle, książeczki, klocki przy świetle o ciepłej barwie. Kolacja w salonie. W łazience umyć buzię, zęby. Z łazienki prosto do sypialni. Piżamka. Światło przygaszone. Czytanie książeczki, wyglądanie przez okno. Do łóżeczka, zgaszenie całkiem światła. To rady dla takiego roczniaka i w górę. Zobaczymy co powie o takim maluchu.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trenerki snu zalecają,żeby jak słyszymy, że dziecko się przebudza, isc siku, cokolwiek. Tak niespiesznie, nawet 5 minut. Zawsze.
    Że jest szansa,że dziecko samo znowu zaśnie. Tak robiłam na początku i często Ula jeszcze dosypiala. Nie wiem kiedy zaczęłam biec do niej na ledwo stekniecie. Teraz znowu się ociągam.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4263 1256

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jak je tak ok 5-6 cycka to później śniadanie ok 8. Jakiś czas temu po obudzeniu ok 7 pociągnął tylko ze dwa razy i więcej nie chciał. Dlatego przestałam proponować i przerzuciłam się na kaszkę na sniadanie. Jak zje mało to wtedy cycek wjeżdża.

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jej No słodkie te wsze bobasy!

    Mama pp nooo to super! U nas tylko jakoś tak pełza, ale rzeczywiście chce zacząć się przemieszczać, ale mu nie idzie, to krzyk😄

    Foxy pewnie, pewnie wiesz jak są ewidentnie objawy, to jak najbardziej tylko ja jestem już 3 raz na diecie bez nabiału, ale kompletnie nie widzę różnicy u małego. Czy go jem czy nie. Mam nadzieje, ze z wiekiem będzie lepiej, a jak nie to za pare miesięcy tez spróbujemy zrobić testy z krwi. Teraz żniw mamy wygaszenie i ma piękna skórkę na całym ciałku.

    Kurcze Bajka to mnie teraz wystraszyłaś😱

    Aaaa ni i ja tez jak patrzę na wasze maluszki, to mam wrażenie, ze mój jest jakiś taki mniejszy. I włosów ma o wiele, wiele mniej.

  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sonia wygląda tak słodko w tym kasku 😍 na zdjęciu wygląda jakby jej nie przeszkadzał i oby tak było 😊

    Natka mały to cukiereczek do schrupania 😁 idealny kandydat na zięcia 😁😁😁

    Super, że Klara już ma pierwsze sanki za sobą 😉ja nawet o tym nie pomyślałam 🤭😂

    Mt za to mamy dzisiaj pierwszą "dorosłą" podróż Oli w większym foteliku. Wspominałam, że dostaliśmy ten taki do jazdy przodem i wsadziliśmy do auta męża dzisiaj. Całą drogę patrzyła się przez okno 😍 i komfort jazdy zdecydowanie wyższy, z łupiny mam problem żeby ją wyciągnąć bo taka jest wciśnięta a tu beż problemu.

    NatkaZ lubi tę wiadomość

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ma dopiero trzecią noc w swoim łóżeczku a mama już pisze cv 🙈🤣
    Wracam do swojej pracy, ale wymyśliłam sobie że fajnie byłoby zmienić stanowisko i trzeba zacząć działać.

    OrT4p2.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp, wlasnie szukam takiego, ze jak mlody sie obudzi, to hyc mm z porcjonerki do gotowej juz butelki i do dzioba... tak zeby chwileczke potrwalo, to mam butelke z zimna woda, dolewam wrzatek z termosu i tez mam... ale to czasem zbyt dlugo trwa jak dla mojego syna🙄
    Daje mu mm nad ranem, wtedy jak sie ktpres rozbudzi to oboje maja juz problem z szybkim zasnieciem, a on jak odrazu mleka nie dostanie to jest bardzo glosny i nie zawsze placz, ale wydaje bardzo glosne dźwięki... w weekend ok, ale wntygodniu jak jestem sama z nimi, to zawsze w stresie, ze Mia sie zaraz obudzi nim ja mu wode pomieszam i mleko wsypie i zaraz bede miala cyrk na dwa glosy i latanie od pokoju do pokoju, albo dzien zaczety o 5 rano bo dwojka sie rozbudzi przez jedno mleko🙄
    Wiec szukam czegos ci mi bedzie caly czas trzymalo temp wody stala...


    Co do spania ja do obojga nie chodze jak sie tylko kreca, dopiero jak wyja... ale z mlodym czasem to nie takie proste, bo wlasnie jest jeszcze Mia, a on czasem piszczy albo ryczy jak dinozaur z jurrasic world🤦🏼‍♀️ wtedy musze interweniowac, chociaz normalnie bym tego nie robila, ale Mia ma pokoj tuz przy naszej sypialni

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa to moja pierwsze dni wręcz się musiała bardziej rozbudzić, bo gdy biegłam do niej z gotową butelką dajmy na to o tej 21.30 to ona na mnie wielkie oczy o uj mi chodzi, czemu nie pierś 🤣🤣🤣 i torchę musiało potrwać zanim otworzyła buzię, a wtedy już w dzień bez problemów piła z butli.

    OrT4p2.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathan ciagnie sen do oporu ile sie da, a pozniej ma byc wszystko na juz bo on przymiera glodem🙈 i on zje i odrazu spi, sporadycznie mu sie zdarzy rozbudzic, ale tak sie drze, ze czesto Mia zaczyna sie krecic

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po pierwszym karmieniu. Wystarczyło odłożyć nieprzytomnie śpiace dziecko do łóżeczka i nie dałam rady 🙈
    Krzyk, płacz, usypianie... Dam rade.
    Ale kurde no z tym wspolnym spaniem, ja po prostu to lubię. Nie wiem. Może po kolei, najpierw ogarniemy zasypianie w lozeczku a potem potrenuje sama siebie zeby go juz w nim zostawić na cala nocke.
    No nie sadzilam ze to takie psychicznie trudne :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 22:43

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
‹‹ 1471 1472 1473 1474 1475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ