X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • espoir Autorytet
    Postów: 4919 6520

    Wysłany: 3 lipca, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdybym ja musiała prowadzać moich do różnych placówek, to też by mi się mniej chciało 🤪🤪🤪 u nas wszystko jest razem w jednym budynku od przedszkola, przez zerówkę aż do 6 klasy 🤪

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    🩵 12.2022 🧒
    🩷 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4565 1908

    Wysłany: 3 lipca, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe, tu jeszcze dochodzi zazdrość o młodsze rodzeństwo i kłopoty emocjonalne z tym związane, podwójne choroby i inne atrakcje:D
    A jak się trafia bliźniaki?;) Jak pomyślę,że Olaf miał kogoś obok, to mnie ciarki przechodzą. Całe szczęście,że wyszło jak wyszło;)

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4565 1908

    Wysłany: 3 lipca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryśka wrote:
    Syrenka Ula jeździ na normalnych rolkach (w sensie jedna łyżwa) czy takich ala wrotki?
    Najpierw jej zrobiłam wrotki, ale potem pomyślałam,że nie ma sensu jej ułatwiać. i zrobiłam z tego zwykle rolki. Jazda bym tego nie nazwała, ale widać,że łapie równowagę, przyjmuje dobra postawę. Ona jest teraz na nie na wszystko, blokuje ja bunt, bo fizycznie widać,że by ogarnęła.

  • espoir Autorytet
    Postów: 4919 6520

    Wysłany: 3 lipca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Zoe, tu jeszcze dochodzi zazdrość o młodsze rodzeństwo i kłopoty emocjonalne z tym związane, podwójne choroby i inne atrakcje:D
    A jak się trafia bliźniaki?;) Jak pomyślę,że Olaf miał kogoś obok, to mnie ciarki przechodzą. Całe szczęście,że wyszło jak wyszło;)
    to ja cały czas marzyłam o bliźniakach, ale jakbym jeszcze kiedyś miała być w ciąży, to już bym nie chciała, bo przy takiej ilości dzieci to nawet prawko Stary będzie musiał robić nowe 🙈🤡🤪

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    🩵 12.2022 🧒
    🩷 10.2024 🤰

    preg.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 3 lipca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te placówki to serio dla mnie najgorsze. Jeszcze nigdy nie trafię ze mam coś pod nosem. Tylko wiecznie się tułam komunikacją. Za to podstawówka jest naprzeciwko 😁 wystarczy że wyjdzie z bramy i przejdzie przez drogę.
    Oczywiście są tego plusy i minusy. Już słyszę te popołudniowe krzyki 😅 ale przynajmniej skończy się ma udręka. Rzecz jasna jak drugie pójdzie do zerówki 🙃

    Bliźniaki raczej mi nie groźne. W rodzinie mamy tylko jedne bliźniaki. I to babci brat. Jego wnuki już się rozmnażają i na razie żadne nie ma bliźniaków.
    Bratowa ma siostrę bliźniaczkę. Bratowa w pierwszej ciąży była z bliźniakami ale jeden się wchłonął (?) i został tylko jeden.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 3 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też kiedyś myślałam że lepiej by było bliźniaki mieć. Razem odchować i byłby święty spokój. A teraz znowu starania, ciąża, poród, i cała ta otoczka

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3951 1187

    Wysłany: 4 lipca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka no ja bym oszalała z trójką. Pisałam to nie raz. My mamy tyle afer dziennie, pobić, pogryzień rzucania sobą na sciane, popychania, wrzasków jęków.
    Jeszcze wrzaski zniose ale to napięcie non stop że mogą sobie w każdej chwili zrobić krzywde to juz mnie wyprowadza do końca z równowagi. A krzywde sobie robią non stop. Irytuje mnie bo teraz jak mam robote czasem mega spieszymy sie rano tak że nawet nie mam czasu z nimi na spokojnie pogadać o jakiejs sytuacji. Jeden drugiego popycha a ja ich pospieszam bo zaraz mam spotkanie a juz spóźniona jestem. Źle mi z tym jak cholera. Wiem że skoro ich już zaniedbuje emocjonalnie to u mnie już nie ma miejsca na 3cie.

    Zoe, ja to szukałam w necie powystawowych mebli ale wtedy miałam duzo czasu :D Np... na projekcie mieliśmy piękną lampe za 2 tysiące.. znalazłam ją na allegro, powystawową za 500. Tylko dlatego ze miala doslownie niewidoczną ryske na dole. I tak znalazłam naprawde sporo markowych i świetnej jakości mebli za grosze. Ale mówie.. miałam mnóstwo czasu.
    Na kanape też wydaliśmy majątek, dla mnie to miało być serce domu i bardzo chciałam taką rozłożystą wygodną dużą :) No i podłoga. Ale niestety nasza piekna podłoga oberwała ostro od dzieci. Zwłaszcza markerem permanentnym.

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 571 63

    Wysłany: 4 lipca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Jasiek zaraz skończy roczek, jakże się cieszę że już za momencik będzie odchowany 😊 żal mi jest jedynie tych emocji, gdy pierwszy raz poznaje się swoje dziecko i pierwszych chwil razem z maleństwem. Jak pomyślę sobie, że trzeba takie maleństwo odchować to mi ten żal mija 😃
    Mama pp po Laurce sama nie wiedziałam, czy chce drugie dziecko. Jeśli by było to tylko ze względu na to, żeby nie była sama. A to samo wyszło. Ale przy drugim jest zupełnie inaczej, mam większą świadomość, że to tylko chwilka. Drugie dziecko bardzo mnie zmieniło.

    Zoe ja też mam w beżach i też mam jodełkę ale panel 😜 Wystarczy, że schody mam dębowe i każda wgniotka podnosi mi ciśnienie😂 Drewniane podłogi są piękne ale trzeba mieć tolerancję na pewne niedoskonałości, które powstaną, zwłaszcza przy dzieciach 🙄 Kolor szałwiowy chcę w pokoju Jaśka 😂

    Muszę się pochwalić. Młoda dostała w niedzielę wooma, popedałowała trochę na sucho i dziś już pojechała sama. Jak wcześniej pisałam, że nie widziałam nigdy 3latka na dwóch kółkach no to dziś widziałam moją córkę. Ja bałam się bardziej niż ona, bo ona krzyczała tylko "mama puść, chce sama" 😄

    Mala_syrenka lubi tę wiadomość

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 5 lipca, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Same rowerowe sukcesy 😁

    Mąż ma specjalną piłę do drewna, zgromadziliśmy już trochę korpusów, półek, więc sam dostosuję. Prawie cała garderoba będzie pochodziła z recyklingu 😉 kuchnia też
    Jak dostaniemy klucze to będę grzebać po olx

  • Kryśka Autorytet
    Postów: 1028 394

    Wysłany: 5 lipca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Woom musi chwilkę poczekać bo na najniższym ustawieniu siodełka sięga do ziemi palcami. Jak jest lekkie pochylenie to śmiga z nogami u góry ale pod górkę jak trzeba się odepchnąć to brakuje tych centymetrów. Narazie ma odkręcone pedaly.

    tm01qjv.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 1028 394

    Wysłany: 5 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakieś polecajki książeczkowe dla naszych trzylatków? Chciałam dokupić parę pozycji bo ostatnio dużo czytamy.

    tm01qjv.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3951 1187

    Wysłany: 6 lipca, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez chetnie bym cos kupiła z ksiazeczek. Bo mam albo takie zbyt dziecinne ktore go nie interesują albo takie dla starszych dzieci.
    Gdzies pośrodku jest kicia kocia i pucio. Ale to juz mamy oklepane od gory do dolu. Ulica czeresniowa to nadal hit. Ale tam po prostu sami wymyslamy historyjki. A chciałabym cos z tekstem. Zbior takich fajnych historyjek. krótkich. Szukałam i jakos nie znalazłam.
    Kupiłam ostatnio ksiazeczke Wielki Zbiór Wierszyków i tez jest spoko. Ale nadal to wierszyki a chciałabym jednak zwykłe historyjki.

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4565 1908

    Wysłany: 6 lipca, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My czytamy Binga. Są różne historyjki, mamy dwie książeczki. I ostatnio hitem jest u nas idziemy na niedzwiedzia. Kochają to.
    Fajne są też przydałby mi się wieloryb albo inne z tej serii.
    Kocia kocia też wchodzi. Mamy dużo, zmieniamy często, bo dużo wypożyczamy z biblioteki.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4565 1908

    Wysłany: 7 lipca, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i jeszcze serie Gucia jednorożca polecamy;)

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 8 lipca, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio kupiłam serię bajeczki z morałem bo miałam jedną i mi się podoba. Jednak reszta słabo mi podeszła. Małemu też.
    On polubił tylko zebrę co boi się iść do doktora. Wraz wałkuje starego pucia na wsi 🙃

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4565 1908

    Wysłany: 8 lipca, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno w Decathlonie jest od tego roku rower 14 cali, który waży 5 kg. kosztuje 800 zł i mam chec go kupić.

  • Kryśka Autorytet
    Postów: 1028 394

    Wysłany: 8 lipca, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Syrenka też właśnie słyszałam że Decathlon wprowadził lekki rowerek i podobno jest całkiem ok (chodź osobiście nie widziałam).

    Ja właśnie z książeczek chciałam coś co ma już trochę bardziej rozwinięte zdania niż Kicia Kocia ale też nie jakoś bardzo bo u nas jeszcze nie ten etap żeby słuchała dłuższych bajek czy baśni. Raz jakoś wzięła z półki bajki i baśnie i o dziwo wysłuchała całej o trzech misiach (i teraz dość często każe sobie czytać).
    Koleżanka polecała serię „Mądre bajki” ale jak zerkałam to tam też jednak taki dłuższy tekst i mało obrazków więc narazie odpada. Kupiłam jedną książeczkę z serii Mądra mysz i polubiła więc pewnie jeszcze coś dokupię bo jest tych książeczek trochę.

    tm01qjv.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 9 lipca, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp a Lisa kiedy idzie do przedszkola? To ta sama placówka co teraz chodzi. Panie zostają te same czy inne?

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4565 1908

    Wysłany: 9 lipca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam ten rower. Całkiem spoko jest. Jak będę miała okazję to porównam z woom sąsiadki. Ula póki co się boi i woli z odczepionymi pedalami, ale Iga wsiadla i pojechała. Fajny jest, leciutki, dzieci ogarniaja. No, ale można się przyczepić do jakości, nie jest taki idealny jak cruzee czy scoot ride. Ale za taką cenę dla mnie ok;)

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4276 758

    Wysłany: 10 lipca, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu Zoe wrote:
    Mama pp a Lisa kiedy idzie do przedszkola? To ta sama placówka co teraz chodzi. Panie zostają te same czy inne?

    Przedszkole zaczyna 03.09. i jest to zupełnie inna placówka. Idą razem ze swoją najlepszą koleżanką, ale trafiły do innych grup.

    OrT4p2.png
‹‹ 2345 2346 2347 2348 2349 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ