X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 9 czerwca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Z tym przystawianiem po 20 min (u mnie mowili 15) to też nie tak łatwo jak dziecko albo jest sfrustrowane że tak długo nie leci albo usypia w tym czasie z wysiłku 😅

    Ja już czuję się ok ale przez podawanie antybiotyku muszę mieć cały czas wenflon (nienawidzę) i zostaniemy dłużej w szpitalu :(
    Tak, u mnie często zasypia Maluch w trakcie karmienia. Z odciąganiem 15 min jest okej, teraz już leci.
    Oj też musiałam mieć wenflon ciągle, bo wlewali we mnie 3 antybiotyki, więc rozumiem. 😌 Obyście szybko mogli wyjść!

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    No i jak tam dziewczynki u Was? Jak leci? Bo u mnie dzis termin i cisza i spokój 😂 Kaktusowa, jak akcja u Ciebie?

    Aaa szkoda mówić... przenieśli mnie na patologię i muszę dużo spacerować i liczyć, że do 13 balonik wypadnie sam. Ogólnie rozwarcie jest malutkie. Rozmawiałam z lekarzem to mówi, że widocznie organizm i dziecko nie są gotowe No to pytam co dalej bo przecież chcieli wywoływać że względu na wielkość dziecka.. no to mam miec usg I będą sprawdzać wielkość. Ogólnie od piątku nie ma lekarzy bo są na konferencji i jutro wracają, w tym ordynator i pewnie jakieś większe decyzje będą jutro zapadać. Póki co jestem mega umęczona i mam dość wszystkiego.

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 9 czerwca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Z tym przystawianiem po 20 min (u mnie mowili 15) to też nie tak łatwo jak dziecko albo jest sfrustrowane że tak długo nie leci albo usypia w tym czasie z wysiłku 😅

    Ja już czuję się ok ale przez podawanie antybiotyku muszę mieć cały czas wenflon (nienawidzę) i zostaniemy dłużej w szpitalu :(

    O jeny, wenflon 🙈 u mnie jak wjechało znieczulenie, to wenflon bolał mnie bardziej niż wszystko inne i płakałam mężowi że marzę żeby mi to wyjęli 🙈 więc bardzo współczuję

    No a przystawianie łatwe nie jest! Zanim się zaspał, to darł się w niebogłosy, potem od razu zasypiał i cały czas trzeba było go budzić, po 20 min powtórka na drugą stronę 🙈 dlatego u nas to była dosłownie WALKA o laktację

    Kaktusowa, nie chce się wymądrzać, ale może musisz pocisnąć lekarzy o cesarkę? Bo też znając dużo podobnych historii moich koleżanek teraz się męczysz, a najpewniej i tak się skończy na cesarce… dlatego wam kiedyś pisałam że najbardziej to ja się boję wywoływania porodu

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 9 czerwca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Aaa szkoda mówić... przenieśli mnie na patologię i muszę dużo spacerować i liczyć, że do 13 balonik wypadnie sam. Ogólnie rozwarcie jest malutkie. Rozmawiałam z lekarzem to mówi, że widocznie organizm i dziecko nie są gotowe No to pytam co dalej bo przecież chcieli wywoływać że względu na wielkość dziecka.. no to mam miec usg I będą sprawdzać wielkość. Ogólnie od piątku nie ma lekarzy bo są na konferencji i jutro wracają, w tym ordynator i pewnie jakieś większe decyzje będą jutro zapadać. Póki co jestem mega umęczona i mam dość wszystkiego.

    No powiem Ci szczerze, że Ci współczuję i domyślam się jak bardzo jesteś zmęczona i sfrustrowana… U nas w szpitalu sie tak nie bawią w indukcje, krótka piłka, jeden dzień balonik, drugi oksytocyna i jak nic się nie dzieje to albo ewentualnie jeszcze jedna próba nastepnego dnia albo cc. Moze to dobre i niedobre, zależy dla kogo, ale wiem jak mocno jesteś tym już zmęczona a gdzie jeszcze urodzić :( jesteś bardzo dzielna! Ciągle trzymam kciuki żebyś jak najszybciej tuliła malucha ❤️

    age.png

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 9 czerwca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Aaa szkoda mówić... przenieśli mnie na patologię i muszę dużo spacerować i liczyć, że do 13 balonik wypadnie sam. Ogólnie rozwarcie jest malutkie. Rozmawiałam z lekarzem to mówi, że widocznie organizm i dziecko nie są gotowe No to pytam co dalej bo przecież chcieli wywoływać że względu na wielkość dziecka.. no to mam miec usg I będą sprawdzać wielkość. Ogólnie od piątku nie ma lekarzy bo są na konferencji i jutro wracają, w tym ordynator i pewnie jakieś większe decyzje będą jutro zapadać. Póki co jestem mega umęczona i mam dość wszystkiego.

    Jeśli indukcja miała być że względu na wagę to równie dobrze może się skonczy jak u mnie - wezmą na wywołanie, podadzą sporo oxy ale jak się dziecko przyblokuje i nie będzie postępu to zrobią cesarkę. Tylko po co czekać i Cię męczyć? Wiadomo że jeszcze nie gotowe, ma jeszcze czas ale to nie jest argument. Ale skoro nikogo względnie decyzyjnego nie ma to faktycznie może jutro coś się ruszy

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porozmawiam jeszcze dzisiaj z lekarzem czy on widzi sens w oksytocynie jak nie ma rozwarcia, a jutro jak będzie ordynator to powiem, że ja już nie mam siły na kolejne próby i proszę go o cesarkę.

    Dziękuję dziewczyny za miłe słowa i za wsparcie. Jesteście najlepsze ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 12:41

    IssGreen, meggie94, Kokosankaa, Emimo, Katt, agnieszkallo, Madzia35 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3120 2195

    Wysłany: 9 czerwca, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Porozmawiam jeszcze dzisiaj z lekarzem czy on widzi sens w oksytocynie jak nie ma rozwarcia, a jutro jak będzie ordynator to powiem, że ja już nie mam siły na kolejne próby i proszę go o cesarkę.

    Dziękuję dziewczyny za miłe słowa i za wsparcie. Jesteście najlepsze ❤️
    A może Prepidil by po mógł?

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    A może Prepidil by po mógł?

    Miałam w czwartek tasiemkę założoną z prostaglandyna i nic to nie dało. Jak się nic nie zadzieje do jutra to ja odmawiam dalszej indukcji bo nie mam siły na to. Niech robią cesarkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 12:50

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3120 2195

    Wysłany: 9 czerwca, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Miałam w czwartek tasiemkę założoną z prostaglandyna i nic to nie dało. Jak się nic nie zadzieje do jutra to ja odmawiam dalszej indukcji bo nie mam siły na to. Niech robią cesarkę
    Rozumiem :( nie dziwię się... Na pewno masz już dość.
    Trzymam kciuki, żeby dzidzia dziś zdecydowała się wyjść 💛

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 12:59

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 9 czerwca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa, trzymam kciuki żeby albo poród się w końcu zaczął i gładko poszło (po tym co przeszłaś obowiązkowo proś o znieczulenie!), albo żeby w końcu zrobili cesarkę.

    U mnie nawal opanowany, chociaż w nocy wyłam z bólu 😭 przez to wszystko zapomniałam wziąć wczoraj leki przeciwbólowe i jak wstałam na karmienie o 4, to bolało mnie absolutnie wszystko- cycki, krocze, nogi, kręgosłup, brzuch i nie byłam w stanie się podnieść z łóżka iść siku. Ja karmiłam, maz czytał o nawale w naszej książce o rodzicielstwie i przysięgam był gotów jechać szukać kapusty po okolicznych polach, bo przeczytaliśmy że to by mogło mi pomóc, a wszystkie sklepy pozamykane. No ale wzięłam leki, jakoś przetrwaliśmy pierwszą noc i dzisiaj od rana czuję się o niebo lepiej ❤️ wzięłam prysznic, pochodziłam sobie po domu, pomiziałam kotki i jest znowu ekstra

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj albo jutro cesarka 😁

    Domi_95, AEGO, Kokosankaa, IssGreen, Mamma-mia, Emimo, meggie94, Katt, agnieszkallo, Madzia35, Saimi, Pati2804 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 9 czerwca, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Dzisiaj albo jutro cesarka 😁

    Nie będziesz się chociaż tak męczyć. Trzymam kciuki 🥰

    Dziewczyny, znalazłam żel do pielęgnacji skóry piersi Milanella z ekstraktem z białej kapusty. Nie wiem na ile może być taki żel skuteczny przy nawale pokarmu, ale myślę że nie zaszkodzi spróbować i może którejś z Was pomoże ☺️

    Kaktusowa, Kokosankaa, Katt lubią tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 9 czerwca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Dzisiaj albo jutro cesarka 😁
    Przynajmniej wiesz na czym stoisz! ✊🏻
    Ja czekając 4 dni czy coś się zacznie myślałam, że oszaleję w tej niepewności, więc domyślam się, że poczułaś ulgę?

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Przynajmniej wiesz na czym stoisz! ✊🏻
    Ja czekając 4 dni czy coś się zacznie myślałam, że oszaleję w tej niepewności, więc domyślam się, że poczułaś ulgę?

    Szczerze to poczułam mega ulgę. Ogólnie to nastawiałam się na sn, ale po tych przebojach 3 dniowych kiedy czułam ból i frustrację to ta cesarką jawi mi się jako wybawienie 🙈

    AEGO, Kokosankaa, Domi_95, Katt, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 9 czerwca, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Szczerze to poczułam mega ulgę. Ogólnie to nastawiałam się na sn, ale po tych przebojach 3 dniowych kiedy czułam ból i frustrację to ta cesarką jawi mi się jako wybawienie 🙈

    Dobrze, że wiesz na czym stoisz :) a sprawdzali ponownie wagę malucha? Nadal szacują, że taki duży?


    Ja jestem po kolejnym ktg, znowu nic nie wyszło i wizyta za 2 dni. Nie wiem w sumie po co ja tam jeżdżę 🫣

    👧❤️ 19.06.24
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 9 czerwca, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Dobrze, że wiesz na czym stoisz :) a sprawdzali ponownie wagę malucha? Nadal szacują, że taki duży?


    Ja jestem po kolejnym ktg, znowu nic nie wyszło i wizyta za 2 dni. Nie wiem w sumie po co ja tam jeżdżę 🫣

    Od kiedy musisz na KTG jeździć? U mnie dopiero w / po terminie trzeba chyba...

    Właśnie wyparzyłam wszystkie smoczki / butelki itd rzeczy do szpitala, z rzeczy must have chyba jest już wszystko popakowane. Niech mały dotrzyma do przyszłej soboty (38+4) włącznie i mogę rodzić :D

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 9 czerwca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem przyjęta na oddział w celu indukcji. Szyjka długa i zamknięta. Mam brać doustnie tabletki: Mizoprostol, co 4 godziny. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Trzymajcie proszę kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 15:28

    Andzia2519, Domi_95, Kaktusowa, Kfiatuszek666, meggie94, Katt, agnieszkallo, Coffeebreak, Madzia35, Saimi lubią tę wiadomość

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 9 czerwca, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowaola przypomnisz nazwę mleka na które się zdecydowałaś. Byłam pewna, że zrobiłam screen ale nie mogę znaleźć

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Dobrze, że wiesz na czym stoisz :) a sprawdzali ponownie wagę malucha? Nadal szacują, że taki duży?


    Ja jestem po kolejnym ktg, znowu nic nie wyszło i wizyta za 2 dni. Nie wiem w sumie po co ja tam jeżdżę 🫣

    Dzisiaj niby 4300... ale to jest wszystko jakieś dziwne dla mnie bo to by oznaczało, że od czwartku urósł 400 g ? Zobaczymy jaka waga będzie po porodzie.

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Jestem przyjęta na oddział w celu indukcji. Szyjka długa i zamknięta. Mam brać doustnie tabletki: Mizoprostol, co 4 godziny. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Trzymajcie proszę kciuki.

    Trzymam mocno kciuki żeby u Ciebie było lepiej niż u mnie ❤️❤️

    IssGreen lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 395 396 397 398 399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ