X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 19 czerwca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    Agnieszka, już niedługo będziesz w domu i będzie łatwiej 😊 noworodki są takie trochę niewdzięczne, ale musimy przetrwać ten czas i potem będzie tylko lepiej 😊

    U nas znowu ciężka nocka, w końcu po ponad godzinie walki jak dzidziuś jadł z jednej piersi, to ja odciągałam pokarm z drugiej, na koniec dopchaliśmy go butelką i w końcu zasnął 🙏🏻 serio mam wrażenie że mam inne dziecko w nocy i inne w dzień. W pół godziny odciągnęłam z jednej strony niecałe 30ml (to było już częściowo po karmieniu), z tego co sprawdzałam to on powinien jeść teraz ok 100ml na karmienie, więc może problem leży w tym że moje mleko za wolno leci i po prostu to karmienie musi tyle trwać. Z drugiej strony w dzień czasem starczy mu 15 min z jednej strony i potem śpi jak zabity 3h. I mimo że po butelce był tak najedzony że wyglądał jak pijany, to do łóżeczka się odłożyć nie dał 😔

    A zaproszeń dalej nie mam od nikogo, ani nie mogę nikomu wysłać, nie wiem o co chodzi
    Ja ostatnio czytałam o tym, że odciąganie nie jest wyznacznikiem i, że jednak laktator nie jest tożsamy z ssaniem Malucha, więc też nie można porównywać ilości odciągniętego pokarmu z tym co dziecko zjadło. Zaraz postaram się poszukać tego posta i wkleić. Ale sama szukałam info na ten temat, bo też wcześniej odciągałam mało i bałam się, że Feliks dostaje za mało jedzenia pijąc z piersi.

    To link do tego co czytałam: https://www.hafija.pl/2023/12/czy-laktatorem-mozesz-zmierzyc-to-ile-produkujesz-mleka.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 10:28

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1058 1161

    Wysłany: 19 czerwca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanka zaprosiłam Cie do przyjaciółek w nocy. Przyjęłaś?
    A korzystasz z apki? Może spróbuj zalogować się na obu poprzez stronę internetową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 10:43

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 19 czerwca, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Kokosanka zaprosiłam Cie do przyjaciółek w nocy. Przyjęłaś?
    A korzystasz z apki? Może spróbuj zalogować się na obu poprzez stronę internetową.
    Ja też próbowałam Cię zaprosić, żeby wysłać linka. 😃

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 19 czerwca, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Kokosanka zaprosiłam Cie do przyjaciółek w nocy. Przyjęłaś?
    A korzystasz z apki? Może spróbuj zalogować się na obu poprzez stronę internetową.

    Korzystam ze strony, ale specjalnie ściągnęłam apke i ani tu ani tu nic 😕 no trudno

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 19 czerwca, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9 wrote:
    Link do grupy. Dołącz i usunę 🙂

    Dzięki, dołączyłam! 😊

    Saimi lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 19 czerwca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Kokosanko, oglądam fb, insta, tiktoka, żeby się na czymś skupić :) A co do podobieństwa, Nikodem na pewno ma wlosy po mnie, też miałam ich dużo, ale wszelkie inne doszukiwanie się podobieństw na tym etapie to dla mnie bez sensu, bo przecież noworodki bardzo zmieniają wygląd :)

    Saimi, a czy na problemy brzuszkowe Alci podajesz jej coś? Jakieś kropelki?

    Agnieszko, trzymam kciuki za wypis, abyś mogła wrócić na spokojnie do domku, zadbać też o siebie 😘 i odpocząć, gdy mąż pomoże z dzidziusiem.

    Kokosanko, laktator nigdy nie odciągnie tyle, ile jest mleka w piersi :) Nie stresuj się tym!

    Anuska, jak tam pierś? Zapalenie już całkowicie minęło? Jak Twoja Zuzia? 😍

    Laski, ODPADŁ KIKUT!!!! 🥰🥰🥰🥰 A poza tym to u nas wszystko spoko, Nikodem wypił już jedną puchę 800g mleka i musieliśmy kupić kolejną, pampersy idą jak woda 💦 Jest pięknie :)

    Kokosankaa, Kfiatuszek666, Skarbek001, Emimo, Katt, Saimi, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 19 czerwca, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podpowiedzcie - karmię malà od wczoraj tylko piersią. I tak jak noc minęła ok to od 7 rano karmię ją co półtorej h. Wygląda to tak, ze nakarmię jedną piersią przez jakieś 20-30 minut, potem ona śpi drugie tyle a potem jest koncert. Więc robię co mogę aby przetrzymać do kolejnego karmienia. W trakcie koncertu zanosi się płaczem i tylko rączki w buzi. Zastanawiam się, że może ona się z jednej piersi nie najada i powinnam karmić ze 20 minut jedna i 20 minut drugą i dzięki temu przerwa między karmieniami będzie dłuższa? Bo z drugiej strony zaczynam się zastanawiam czy fakt, że jej podaję piers co 1,5h nie sprawia, że ona jest po prostu przejedzona? Jak podam to się elegancko, ale nie wiem tak serio mówiąc czy ona jest głodna czy nie. Boję się o przekarmienie i ból brzucha, może właśnie koncert jest spowodowany bólem?
    A jeszcze, czy po karmieniu piersią dziecko należy odbić? Co zrobić jeśli uśnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 12:19

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 19 czerwca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, podpowiedzcie - karmię malà od wczoraj tylko piersią. I tak jak noc minęła ok to od 7 rano karmię ją co półtorej h. Wygląda to tak, ze nakarmię jedną piersią przez jakieś 20-30 minut, potem ona śpi drugie tyle a potem jest koncert. Więc robię co mogę aby przetrzymać do kolejnego karmienia. W trakcie koncertu zanosi się płaczem i tylko rączki w buzi. Zastanawiam się, że może ona się z jednej piersi nie najada i powinnam karmić ze 20 minut jedna i 20 minut drugą i dzięki temu przerwa między karmieniami będzie dłuższa? Bo z drugiej strony zaczynam się zastanawiam czy fakt, że jej podaję piers co 1,5h nie sprawia, że ona jest po prostu przejedzona? Jak podam to się elegancko, ale nie wiem tak serio mówiąc czy ona jest głodna czy nie. Boję się o przekarmienie i ból brzucha, może właśnie koncert jest spowodowany bólem?
    A jeszcze, czy po karmieniu piersią dziecko należy odbić? Co zrobić jeśli uśnie?
    Co do głodu i częstego karmienia to nie pomogę.
    Co do odbijania, rozmawiałam z położna i neurologopeda o tym i mówiły, że odbijać nie trzeba. Położna mówiła, że jeśli się chce, albo się widzi, że dziecko potrzebuje to nawet 10 min pozycji pionowej starczy.
    Ja za to mam zastój, no tak mnie to wkur…, że szok. 🥲

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 19 czerwca, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, podpowiedzcie - karmię malà od wczoraj tylko piersią. I tak jak noc minęła ok to od 7 rano karmię ją co półtorej h. Wygląda to tak, ze nakarmię jedną piersią przez jakieś 20-30 minut, potem ona śpi drugie tyle a potem jest koncert. Więc robię co mogę aby przetrzymać do kolejnego karmienia. W trakcie koncertu zanosi się płaczem i tylko rączki w buzi. Zastanawiam się, że może ona się z jednej piersi nie najada i powinnam karmić ze 20 minut jedna i 20 minut drugą i dzięki temu przerwa między karmieniami będzie dłuższa? Bo z drugiej strony zaczynam się zastanawiam czy fakt, że jej podaję piers co 1,5h nie sprawia, że ona jest po prostu przejedzona? Jak podam to się elegancko, ale nie wiem tak serio mówiąc czy ona jest głodna czy nie. Boję się o przekarmienie i ból brzucha, może właśnie koncert jest spowodowany bólem?
    A jeszcze, czy po karmieniu piersią dziecko należy odbić? Co zrobić jeśli uśnie?

    Mi w szpitalu położne mówiły, że nie można przekarmić dziecka, bo nawet jeśli zje za dużo to mu się zwyczajnie uleje. U nas karmienie wygląda tak ok. 10-15 minut przy jednej piersi i zasypia tak, że nie idzie go obudzić ale tylko na ok 30 minut, potem jeśli jest płacz to dostawiam do drugiej i znowu jakieś 10-15 minut i jest spokój na ok 2-3 godziny. Ja choćbym chciała to nie jestem w stanie ogarnąć dłuższego karmienia, ale może warto u Was spróbować zrobić dłuższe karmienie na obie piersi

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 19 czerwca, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny 😊
    Przyszłam się Was zapytać czy któraś z Was korzystała może z TENS w trakcie porodu, mając skurcze w okolicach pleców, bioder itd., a nie typowo brzuszne?

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 19 czerwca, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, podpowiedzcie - karmię malà od wczoraj tylko piersią. I tak jak noc minęła ok to od 7 rano karmię ją co półtorej h. Wygląda to tak, ze nakarmię jedną piersią przez jakieś 20-30 minut, potem ona śpi drugie tyle a potem jest koncert. Więc robię co mogę aby przetrzymać do kolejnego karmienia. W trakcie koncertu zanosi się płaczem i tylko rączki w buzi. Zastanawiam się, że może ona się z jednej piersi nie najada i powinnam karmić ze 20 minut jedna i 20 minut drugą i dzięki temu przerwa między karmieniami będzie dłuższa? Bo z drugiej strony zaczynam się zastanawiam czy fakt, że jej podaję piers co 1,5h nie sprawia, że ona jest po prostu przejedzona? Jak podam to się elegancko, ale nie wiem tak serio mówiąc czy ona jest głodna czy nie. Boję się o przekarmienie i ból brzucha, może właśnie koncert jest spowodowany bólem?
    A jeszcze, czy po karmieniu piersią dziecko należy odbić? Co zrobić jeśli uśnie?
    Na pewno nie przekarmisz 😊
    Jak najbardziej podawaj jej druga pierś, skoro daje oznaki głodu (wkładanie rączek, placz, nawet wiercenie się i grymasy to mogą być oznaki głodu).
    Można to zrobić, albo tak, jak piszesz czyli po tej przerwie która ona sama sobie reguluje, albo na końcu karmienia 1 piersią, możesz spróbować ją trochę "pobudzić" (bo czasami dzieci usypiają dlatego, że tak "w połowie" zapełniły brzuszek, ale cycek był przyjemny, więc zaliczyły odlot) i zaproponować od razu 2 pierś. :) ja często karmiłam 2 piersiami na 1 karmienie.
    Natomiast kp noworodka co 1,5h absolutnie nie jest błędem. 😊 Brzuszek może boleć tak czy siak. Ma niedojrzały układ pokarmowy po prostu i będąc w życiu płodowym maluch nie spożywa nic poza wodami, więc też jego organizm musi przywyknąć, oprócz tego brzuszek może boleć od płaczu - wtedy maluchy powietrze łykają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 13:11

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 19 czerwca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Hej, dziewczyny 😊
    Przyszłam się Was zapytać czy któraś z Was korzystała może z TENS w trakcie porodu, mając skurcze w okolicach pleców, bioder itd., a nie typowo brzuszne?
    Tak, ja, tak mnie to wkurzyło później, że wyłączyłam. 😂 Ale myślę, że warto spróbować jeśli się ma taką opcję.

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 19 czerwca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    Mam nadzieję, że dziś nas wypiszą. Maja ładnie je, pokarm też mam. Po ponad dobie ważyła tylko 18g mniej.Zobaczymy jeszcze dziś jak bilirubina. Jeśli karmienia tak dalej będą wyglądały to ja oszaleje. Panna wisi dosłowanie wisi na piersiach. Ona tylko ssie pierś , krzyczy i ssie rękę.Nic nie jest w stanie ją uspokoić i wyciszyć. Tym sposobem dosłowanie wisiała i przysypiała sobie z piersią w buzi od godziny 19 do 3. Zasnęła ze mam w łóżku, bo wózeczek szpitalny parzy. Nawet jak zaśnie na rękach to jest totalnie nieodkładalna. Wczoraj na noc nie miałam nawet jak się ogarnąć w łazience. W dodatku w szpitalu spartańskie warunki:od wczoraj nie ma ciepłej wody w kranie. Prze ostatnie 2 dni spałam łącznie 4 godziny. Noc przed indukcją też była do bani. Chodzę jak zombie, z brudnymi włosami. Marzę o ciepłym prysznicu....


    A nie masz tam położnych od noworodków aby po prostu wzięły dziecko od Ciebie na 15 minut? U mnie w szpitalu była taka opcja, to te same panie które po porodzie ją wzięły na kilka godzin abym odespała. Nie mam dla Ciebie żadnych mądrych rad więc przesyłam życzenia aby szybko się poprawiło.

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 19 czerwca, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś była taka sytuacja, że dziecko obsralo siebie, mnie, poduszkę do karmienia i chustkę. Dupa wylądowała pod kranem, ale musiałam niechcący nie zauważyć i naruszyć kikut bo pojawiła sie minimalna ilość krwi. Tak to nic nie ma, w ogóle go nie ruszam i mam nadzieję, że opadnie najpóźniej za tydzień bo mnie denerwuje 🫣

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 19 czerwca, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Kokosanko, oglądam fb, insta, tiktoka, żeby się na czymś skupić :) A co do podobieństwa, Nikodem na pewno ma wlosy po mnie, też miałam ich dużo, ale wszelkie inne doszukiwanie się podobieństw na tym etapie to dla mnie bez sensu, bo przecież noworodki bardzo zmieniają wygląd :)

    Saimi, a czy na problemy brzuszkowe Alci podajesz jej coś? Jakieś kropelki?

    Agnieszko, trzymam kciuki za wypis, abyś mogła wrócić na spokojnie do domku, zadbać też o siebie 😘 i odpocząć, gdy mąż pomoże z dzidziusiem.

    Kokosanko, laktator nigdy nie odciągnie tyle, ile jest mleka w piersi :) Nie stresuj się tym!

    Anuska, jak tam pierś? Zapalenie już całkowicie minęło? Jak Twoja Zuzia? 😍

    Laski, ODPADŁ KIKUT!!!! 🥰🥰🥰🥰 A poza tym to u nas wszystko spoko, Nikodem wypił już jedną puchę 800g mleka i musieliśmy kupić kolejną, pampersy idą jak woda 💦 Jest pięknie :)

    Po pierwsze super, że kikut już odpadł, będzie dużo łatwiej bo pisałaś, że spędza Ci to sen z powiek 🥳

    Z piersią dziękuję, że pytasz 🥰 nie ma już po zapaleniu śladu 🥳 jeszcze do niedzieli na antybiotyku.

    Zuzanna była dzisiaj u pediatry na wizycie kontrolnej i od szpitala przytyła 510g, pochwaliła nas doktorka. Ma na buzi trądzik niemowlęcy , ale nic z tym nie robimy jak na tą chwilę, buzię myjemy przegotowaną wodą gazikiem.

    Ja byłam na pierwszym masażu blizny, miałam obawy, ale nic nie bolało, czułam jak te takanki, tak przeskakują, fizjoterapeuta poinformował mnie ,że właśnie w ten sposób się odklejają. Młody chłopak mi to robił i buzia mu się nie zamykała, ale przynajmniej dużo się dowiedziałam i rozładował napięcie, bo się stresowałam.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 19 czerwca, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, podpowiedzcie - karmię malà od wczoraj tylko piersią. I tak jak noc minęła ok to od 7 rano karmię ją co półtorej h. Wygląda to tak, ze nakarmię jedną piersią przez jakieś 20-30 minut, potem ona śpi drugie tyle a potem jest koncert. Więc robię co mogę aby przetrzymać do kolejnego karmienia. W trakcie koncertu zanosi się płaczem i tylko rączki w buzi. Zastanawiam się, że może ona się z jednej piersi nie najada i powinnam karmić ze 20 minut jedna i 20 minut drugą i dzięki temu przerwa między karmieniami będzie dłuższa? Bo z drugiej strony zaczynam się zastanawiam czy fakt, że jej podaję piers co 1,5h nie sprawia, że ona jest po prostu przejedzona? Jak podam to się elegancko, ale nie wiem tak serio mówiąc czy ona jest głodna czy nie. Boję się o przekarmienie i ból brzucha, może właśnie koncert jest spowodowany bólem?
    A jeszcze, czy po karmieniu piersią dziecko należy odbić? Co zrobić jeśli uśnie?

    U nas karmienie tak wygląda, tak jest właśnie na piersi, na rządanie. Zawsze się mówiło, że piersią nie przekarmisz dziecka, a nawet jak by tak było to się dziecku uleje. Możesz próbować karmić z dwóch ja czasem też tak robię, nie za każdym razem.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 19 czerwca, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio się boję, że jak dam jej dwie piersi to będzie brzuch bolał i będzie płacz. A tak to liczę na to, że jak dam jej dwie to pośpi dłużej, nie da się w ciągu dnia tak funkcjonować, że pół h karmienie, pół drzemka, pół krzyki i powtórka.

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 19 czerwca, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowałam że przechodzę na kpi, jednak kp nie jest dla mnie. Już zamówiłam nowy laktator momcozy m5. Może ma któraś z was? Sprawdza się?
    Nawał mam już trochę mniejszy, dalej odciągam do uczucia ulgi, a po odciągnięciu robię zimne okłady. Kupiłam też ten żel Milanella z wyciągiem z kapusty.

    Wczoraj była położna i mały trochę spadł z wagi, więc mam do wybudzać na karmienie co 3 godziny, a na piątek umówiłam się do pediatry na wizytę patronażową.

    Dziś pierwszy raz wyszłam z Nikosiem na taras, śpi sobie grzecznie w wózeczku, a ja mam chwilę dla siebie. Od wczoraj czuję się zdecydowanie lepiej w roli mamy, ten poniedziałek i pierwszy dzień w domu był najgorszy, do tego ból piersi i hormony zrobiły swoje.
    Mąż bardzo dużo mi pomaga, aż jest w szoku że nawet nie narzeka. Sam rwie się do pomocy, nie muszę go o nic prosić.

    Kokosankaa, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 19 czerwca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Po pierwsze super, że kikut już odpadł, będzie dużo łatwiej bo pisałaś, że spędza Ci to sen z powiek 🥳

    Z piersią dziękuję, że pytasz 🥰 nie ma już po zapaleniu śladu 🥳 jeszcze do niedzieli na antybiotyku.

    Zuzanna była dzisiaj u pediatry na wizycie kontrolnej i od szpitala przytyła 510g, pochwaliła nas doktorka. Ma na buzi trądzik niemowlęcy , ale nic z tym nie robimy jak na tą chwilę, buzię myjemy przegotowaną wodą gazikiem.

    Ja byłam na pierwszym masażu blizny, miałam obawy, ale nic nie bolało, czułam jak te takanki, tak przeskakują, fizjoterapeuta poinformował mnie ,że właśnie w ten sposób się odklejają. Młody chłopak mi to robił i buzia mu się nie zamykała, ale przynajmniej dużo się dowiedziałam i rozładował napięcie, bo się stresowałam.


    Oj to prawda, ulżyło mi, że kikut to już przeszłość 😅 Zuzanna zuch dziewczyna! Pięknie przybiera ☺️ A z blizna też się właśnie chce zapisać, ale czekam az szwy się rozpuszczą, bo jeszcze są 🥲 Lekarz mówił 2-3 tyg, więc daję sobie czas do poniedziałku na luzie :) Fajnie, że trafiłaś na spoko fizjo, to na pewno sprawiło, że wizyta była przyjemniejsza :)

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 19 czerwca, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Zdecydowałam że przechodzę na kpi, jednak kp nie jest dla mnie. Już zamówiłam nowy laktator momcozy m5. Może ma któraś z was? Sprawdza się?

    Ja mam i u mnie się bardzo dobrze sprawdza 😊 fajnie że można go sobie wrzucić do stanika i masz wtedy wolne ręce, bateria starczy na długo i łatwo się go myje

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
‹‹ 418 419 420 421 422 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ