X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2015 =)
Odpowiedz

Czerwiec 2015 =)

Oceń ten wątek:
  • MarCza Ekspertka
    Postów: 226 211

    Wysłany: 29 września 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro ide na 2 betę - trzymajcie kciuki :)

    Pozdrowionka ;)

    0aa8a199045ad987b651c18821a01bb2.png



    2nn343r8xf676jmv.png

    Czarnaa94, Z. lubią tę wiadomość

    thgf3e3k7dz56a78.pnggg64x1hpqd7eopoa.png
    l22nuay3u6ds9zx4.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 29 września 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a powiedzcie mi czy miałyscie takie dosyc mocne lub macie bóle brzucha ? bo ja takowe mam już od tyg i szczeże mówiąc to martwi mnie to :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarCza - witaj! Niech fasolka rośnie zdrowo. Trzymam kciuki za przyrost bety.

    Evell, mnie brzuch pobolewał jak na @, co stresowało mnie okropnie, bo bałam się, że pomimo pozytywnych testów, ta łajza jednak przyjdzie. Teraz brzuch owszem pobolewa mnie od czasu do czasu, ale nie mocno. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku, a ból bierze się z rozciągajacej się macicy. Jakie mocne masz te bóle, jak na okres, czy jakoś inaczej? Jeśli nie daje Ci to spokoju, to wybierz się do gina albo do swojego lekarza w zwykłej przychodni.

    Ja mam następną wizytę u gina 10.10. i wtedy ustalimy termin USG. Mam nadzieję, że usłyszę wtedy zdrowe, głośne serduszko :)

  • aghata Autorytet
    Postów: 1441 1781

    Wysłany: 29 września 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bole brzucha to normalne, ja mam tez takie delikatne. W poprzedniej ciazy mialam migreny i dzisiaj tez mnie dopadla. Kawa mi nie smakuje. A wy pijecie?

    dqprx1hpe161hvx9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aghata wrote:
    Bole brzucha to normalne, ja mam tez takie delikatne. W poprzedniej ciazy mialam migreny i dzisiaj tez mnie dopadla. Kawa mi nie smakuje. A wy pijecie?

    Aghata! Muszę Ci powiedzieć, że z ciążą idziemy łeb w łeb :D ;)
    Ja też miewam migreny, ale jak do tej pory trafiła mi się jedna + jedno rzyganko (z bólu). Co do kawy, to zawsze byłam jej smakoszem, a teraz nie próbuję nawet. Parzę sobie inkę na mleku - i jest OK.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lauda wrote:
    MarCza - witaj! Niech fasolka rośnie zdrowo. Trzymam kciuki za przyrost bety.

    Evell, mnie brzuch pobolewał jak na @, co stresowało mnie okropnie, bo bałam się, że pomimo pozytywnych testów, ta łajza jednak przyjdzie. Teraz brzuch owszem pobolewa mnie od czasu do czasu, ale nie mocno. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku, a ból bierze się z rozciągajacej się macicy. Jakie mocne masz te bóle, jak na okres, czy jakoś inaczej? Jeśli nie daje Ci to spokoju, to wybierz się do gina albo do swojego lekarza w zwykłej przychodni.

    Ja mam następną wizytę u gina 10.10. i wtedy ustalimy termin USG. Mam nadzieję, że usłyszę wtedy zdrowe, głośne serduszko :)

    Mnie zanim nie wiedziałam,że jestem bolał okropnie jakieś sciskania klucia itp w nocy ból niesamowity teraz jest lżej ale mimo wszystko boli moja gin powiedziała,że to normalne ale ja sie martwie tym dalej :( biore duphaston i nospe wizyte mam 6.10. bo jak bylam ost to jeszcze pęcherzyka nie było.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prócz tego bólu to nie mam żadnych objawów tylko piersi bolą nawet do kibelka nie latam i jestem w szoku,że nie mam jeszcze mdłosci choć dziś nad ranem czułam leciutkie.:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lauda wrote:
    Czarna, no właśnie nie wiem co z tym zakazem picia herbaty. Mnie się to wydaje raczej mocno naciągane, ale wolałam się Was zapytać, czy może któraś też coś takiego usłyszała. Póki co zamierzam iść na kompromis i pić kawę inkę oraz herbatki owocowe ;)

    Ja dostałam podobne zalecenia + dieta wysokobiałkowa. Tyle, że ja podchodziłam do in vitro i na czas od transferu do bety prosili by się stosować. Teina ponoć też szkodliwa, ale od herbaty raczej nie słyszałam żeby komuś coś było :) Do śniadania uważam, że nawet wskazana :)

    Wejdź sobie na stronę Instytutu Matki i Dziecka tam mają caly poradnik. Potraktuj go jednak jako ciekawostkę niżeli wyznacznik życia :)

    Można wszystko z umiarem :) No jedyne co nie polecam to surowe mięso, surowe jajka, ocet.

    Czarnaa94, lauda lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Sky. Póki co, pijam herbaty owocowe (zwłaszcza podeszła mi pomarańcza + imbir), jeśli chodzi o czarną herbatę, to piję ją raz, może dwa razy w tygodniu. Zawsze byłam raczej mleczno-nabiałowa, więc nie mam problemu z piciem mleka do śniadania i do kolacji. Nawet takiego z kożuchami! :D

  • Suzanna22 Ekspertka
    Postów: 162 346

    Wysłany: 29 września 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna 85 wrote:
    troche was podcztalam. Suzanna, przepraszam, ze o to zapytam ale czy mialas jakies niepokojace objawy tej niewydolnosci szyjki?

    Absolutnie zadnych, po za tym ze poprzedniego dnia ok 22 zaczal bolec brzuch i byly lekkie skurcze ( nawet nie wiedzialam ze to sa skurcze) wzielam 2 no-spy tak jak kazał lekarz a o 5 rano wyladowalam w szpitalu z pecherzem plodowym w pochwie. Mój lekarz umyl od tego wszystkiego rece, a jak sie potem okazalo powinien byl zwrócic uwage na to ze moja szyjka z natury od poczatku była krótka. Czasu nie cofne ale teraz mam miec załozony szew okrezny juz w 12 tyg.

    3i498rib1erx75f8.png

    3jgxs65gfim7i0be.png

    Juleczko Kochamy Cie <3 [*] 23tyg.

    Suzanna
  • Suzanna22 Ekspertka
    Postów: 162 346

    Wysłany: 29 września 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Kochane a powiedzcie mi czy miałyscie takie dosyc mocne lub macie bóle brzucha ? bo ja takowe mam już od tyg i szczeże mówiąc to martwi mnie to :(

    Ja odkad sie dowiedziałam łącznie z terminem @ miałam bóle jak na @ , takie bardzo nie przyjemne, cały czas sie bałam ze @ zaraz moze przyjsc i latalam jak głupia do łazienki sprawdzic majtki:) Teraz na szczęscie juz nie boli, w sumie odkad zaczelam brac 200mg luteiny to wszystko jak reka odjal. Wiem ze w razie bóli mozna wziąc no-spe i magne B6.

    3i498rib1erx75f8.png

    3jgxs65gfim7i0be.png

    Juleczko Kochamy Cie <3 [*] 23tyg.

    Suzanna
  • Suzanna22 Ekspertka
    Postów: 162 346

    Wysłany: 29 września 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarCza wrote:
    Jutro ide na 2 betę - trzymajcie kciuki :)

    Pozdrowionka ;)

    Trzymamy kciuki<3 Ja ide na bete w srode , lekarz polecił zrobic bete przed wizyta czwartkowa :)

    3i498rib1erx75f8.png

    3jgxs65gfim7i0be.png

    Juleczko Kochamy Cie <3 [*] 23tyg.

    Suzanna
  • Suzanna22 Ekspertka
    Postów: 162 346

    Wysłany: 29 września 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaa94 wrote:
    Ja oczywiście też musiałam dziś testa siknąć :D pochwalę się Wam, a co! :)
    20 dpo
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c25d033aea97.jpg


    Śliczny tescior <3 Ja tez co jakis czas sikam na testa zeby sprawdzic czy ladnie wyglada :)

    Truskaweczka250, Czarnaa94 lubią tę wiadomość

    3i498rib1erx75f8.png

    3jgxs65gfim7i0be.png

    Juleczko Kochamy Cie <3 [*] 23tyg.

    Suzanna
  • Suri Ekspertka
    Postów: 130 170

    Wysłany: 30 września 2014, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla was dziewczyny! :D
    Jak ten czas szybko leci ;))

    Czarnaa94, lauda lubią tę wiadomość

    oar8ugpj0xvubjt5.png
  • aghata Autorytet
    Postów: 1441 1781

    Wysłany: 30 września 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was w nowym dniu.
    Mnie od wczoraj boli glowa poszłam spac po 20 i wstalam dzisiaj 6.20 z pulsujacym bólem glowy. Pewnie tak bedzie przez pierwszy trymestr. Wiem ze od czasu do czasu mozna brać apap ale w jakiej dawce poradzcie cos

    dqprx1hpe161hvx9.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 30 września 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzanna22 wrote:
    Absolutnie zadnych, po za tym ze poprzedniego dnia ok 22 zaczal bolec brzuch i byly lekkie skurcze ( nawet nie wiedzialam ze to sa skurcze) wzielam 2 no-spy tak jak kazał lekarz a o 5 rano wyladowalam w szpitalu z pecherzem plodowym w pochwie. Mój lekarz umyl od tego wszystkiego rece, a jak sie potem okazalo powinien byl zwrócic uwage na to ze moja szyjka z natury od poczatku była krótka. Czasu nie cofne ale teraz mam miec załozony szew okrezny juz w 12 tyg.

    to dziwne ze nie mierzyl szyjki. Na pewno teraz bedzie dobrze.
    Trzymajcie sie dziewczyny.
    Pewnie niedlugo zaczna sie wam mdlosci i wymioty - zwykle ok 6 tyg:)

    bede zagladac!:)

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Viola Autorytet
    Postów: 1806 4428

    Wysłany: 30 września 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie szczęśliwie zaciążone Mamusie:-) chciałam się dopisac do czerwcowych mam. Wg Ovu termin mam na 08.06. Wahałam się długo czy się dopisywać ponieważ jestem po 3 poronieniach i na razie żyje w ogromnym strachu czy tym razem się uda. Miałam postanowienie że dopiszę się do was po pierwszym USG jak juz zobaczę przynajmniej pęcherzyk, ale jednak moja radość jest tak wielka że nie moge już dłużej dusić tego w sobie, a wiem już od zeszłej środy. Zrobiłam test w 3w2d i zobaczyłam dwie kreseczki. Wiem że nerwy nic nie pomogą, będzie co ma być, ale jednak dają mi popalić i dzisiaj np. obudziłam się o 2.30 w nocy i nie spałam do 6. Siedze teraz w pracy przed kompem i zdycham....

    Evell, Ewelcia, lauda lubią tę wiadomość

    w57vrjjglblign5h.png

    b952b8bd28.png
  • Inesicia Autorytet
    Postów: 757 1431

    Wysłany: 30 września 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo często czuję coś w stylu "ćmienia" w brzuchu. Póki co jeszcze nie pojawiły się żadne mdłości i ogólnie czuję się całkiem dobrze. Mam nadzieję, że tak zostanie przez kolejne 8 miesięcy. Co do herbaty to ja na razie piję codziennie jedną herbatę z miodem i cytrynką. Z kawy zrezygnowałam zupełnie, na rzecz kawy inki na mleku.

    "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."
    Janusz Korczak

    km5svcqgn978gm4o.png
    Córcia, Córeczka;*
  • Viola Autorytet
    Postów: 1806 4428

    Wysłany: 30 września 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, chciałam zgłosić postulat do Laudy jako założycielki Czerwcówek 2015:-) aby zrobić listę mamuś tak jak to mają w innych miesiącach. Czyli imię, termin porodu, może ewentualnie miasto bądź rejon zamieszkania. Co wy na to? i co na to Lauda?;-)

    Truskaweczka250, Inesicia, Z., Suzanna22, lauda lubią tę wiadomość

    w57vrjjglblign5h.png

    b952b8bd28.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ