X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2022
Odpowiedz

Czerwiec 2022

Oceń ten wątek:
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 9 grudnia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene28 wrote:
    Hej hej właśnie czekam na wizytę :) lekarz ma małe opóźnienie, ale za jakieś 10 minut powinnam wejść.
    Daisy, to prawda. Czas leci jak szalony🤭 jeszcze niedawno mówiłam, że wizyta dopiero 9.12, a to już dziś 😅
    Co do marihuany to nie mam pojęcia jaki to "zapach" 🙈ale pewnie dość specyficzny. Współczuję takich atrakcji

    Jak się poczuje to po prostu się wie ,że to jest to 🤢😂
    Czekamy na dobre wieści! 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 9 grudnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 kolejna wizyta na szczęście za 5 dni. A powiedzieć mu musiałam, bo to na NFZ i sam mi wystawiał skierowanie...

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 9 grudnia 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem :) na dzień dzisiejszy maleństwo wygląda na dziewczynkę i usg wskazuje na 12t4d :D czyli ostatecznie termin na 19.06 :D proszę o zmianę, bo tak już zostanie. Wszystko jest w porządku :) sytuacja identyczna jak z córeczką, bo również było prawie 2 tygodnie różnicy między terminem z okresu a usg :D spóźniona owulka 😋

    ewe90, aannkka, Domi93 lubią tę wiadomość

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona, wiem, że łatwo się mówi, ale jak dzidziuś nie chciał współpracować, to się zdarza. Ja przy pierwszej ciąży też tak miałam na prenatalnych, lekarz mi zjeździł brzuch głowica że aż bolał, a mała nic. Kazał mi wtedy iść na 20 minutowy spacer i zjeść coś słodkiego, żeby mała zaczęła współpracować. Za drugim podejście było już lepiej, ale sam mówił że nie jest łatwo i nie było szans podpatrzeć co ma między nogami, bo się do nas pupa odwróciła. Będzie dobrze na nastepnej wizycie!
    Madlene, gratulacje! Przeczuwała ze będzie kolejna dziewczynka? :)

    Ona_89' lubi tę wiadomość

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny dzisiaj? Ja akurat czekam u lekarza i już czuje ścisk w żołądku ze stresu…

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • legusta Autorytet
    Postów: 797 687

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie praktycznie co wizyta/usg taka pozycja że nie ma szans podpatrzeć jaka płeć :D

    preg.png

    Synek ❤️ 06.2022
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    legusta wrote:
    U mnie właśnie praktycznie co wizyta/usg taka pozycja że nie ma szans podpatrzeć jaka płeć :D

    Lekarze polecają zjeść coś słodkiego przed wizytą,a jeśli nie uda się zmierzyć wszystkiego to lekarz mówi ,że zostają przysiady 🙂😆


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Jak tam dziewczyny dzisiaj? Ja akurat czekam u lekarza i już czuje ścisk w żołądku ze stresu…

    Znam to uczucie doskonale...
    Po wizycie będziesz już spokojniejsza 🙂
    Ja się śmieję ,że chociaż z dwa dni spokoju i później znowu stres do kolejnej wizyty , ale jeszcze chwilka i zaczniemy czuc ruchy już wtedy będzie ok.
    Ja mam cichą nadzieję,że do świąt już poczuje cokolwiek 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Znam to uczucie doskonale...
    Po wizycie będziesz już spokojniejsza 🙂
    Ja się śmieję ,że chociaż z dwa dni spokoju i później znowu stres do kolejnej wizyty , ale jeszcze chwilka i zaczniemy czuc ruchy już wtedy będzie ok.
    Ja mam cichą nadzieję,że do świąt już poczuje cokolwiek 🙂

    Wcale spokojniejsza nie jestem 😞 tyle dobrze ze ja zaczęłam czuć kilka dni temu już przy mocniejszych ruchach takie „łaskotanie”. Łatwo odróżnić od jelit bo raczej gazy nie ruszają się góra dół, tylko w jedna stronę 😆

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Wcale spokojniejsza nie jestem 😞 tyle dobrze ze ja zaczęłam czuć kilka dni temu już przy mocniejszych ruchach takie „łaskotanie”. Łatwo odróżnić od jelit bo raczej gazy nie ruszają się góra dół, tylko w jedna stronę 😆

    Dlaczego?
    Z maluchem ok?
    Ja powiem Ci ,że na razy też czuję takie pukniecie ale tłumacze sobie ,że to za wcześnie 🤔
    Czekam na mocniejsze znaki abym była pewna 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za chwilkę będziemy już płakały ,że Nas żebra bolą 🤣🤣
    Mnie po synku zebra bolały do miesiąca po porodzie,tak mnie skopał 🤭😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 14:18


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Za chwilkę będziemy już płakały ,że Nas żebra bolą 🤣🤣
    Mnie po synku zebra bolały do miesiąca po porodzie,tak mnie skopał 🤭😆

    Mnie zebra nie bolały bo syn nisko siedział bardzo i teraz tez mam ten problem właśnie.
    Z malutkim na razie wszystko w porządku ale mamy zagrożenie przedwczesnym porodem, ciśnieniem i dodatkowo mam rwę kulszowa taka ze ginekolog każe mi leżeć z tyłkiem do góry. A te które przeżyły zgagę w ciąży wiedza jakie to niewygodne 😆

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej , u mnie też nie do końca wesoło . wyszło łożysko przodujące co praktycznie daje pewność krwotoku i cesarki .
    Z tego co wiem to grozi to od 30tc także mam czas aby nastawić się na leżenie w szpitalu do porodu ...
    Lekarz powiedział aby narazie się tym nie martwić bo mamy nadzieję,że łożysko ułoży się tak jak powinno podczas rośnięcia macicy i żyje tym,że tak będzie. Myślę ,że po świętach już będzie widać czy w dobrym kierunku to zmierza ..jak nie nie to wyprawka będzie kupowana wcześniej bo niestety później już do sklepu nie pójdę 😔
    I też właśnie przez ułożenie łożyska ruchy malucha mogę czuć dużo później , ale to też nie w każdym przypadku tak jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 14:37


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • legusta Autorytet
    Postów: 797 687

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Lekarze polecają zjeść coś słodkiego przed wizytą,a jeśli nie uda się zmierzyć wszystkiego to lekarz mówi ,że zostają przysiady 🙂😆

    Właśnie na prenatalnym udało się zmierzyć wszystko, ale też musiałam się położyć na boku i później szybko na plecy - na szczęście dzidzi współpracowało i ładnie się odwróciło, ale lekarz nie chciał się wypowiedzieć co do płci :) a na zwykłych wizytach u ginekologa właśnie nic nie było widać, na kolejną wizytę 3.01 może wezmę coś słodkiego przed, bo jestem już bardzo ciekawa :D

    preg.png

    Synek ❤️ 06.2022
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Ojej , u mnie też nie do końca wesoło . wyszło łożysko przodujące co praktycznie daje pewność krwotoku i cesarki .
    Z tego co wiem to grozi to od 30tc także mam czas aby nastawić się na leżenie w szpitalu do porodu ...
    Lekarz powiedział aby narazie się tym nie martwić bo mamy nadzieję,że łożysko ułoży się tak jak powinno podczas rośnięcia macicy i żyje tym,że tak będzie. Myślę ,że po świętach już będzie widać czy w dobrym kierunku to zmierza ..jak nie nie to wyprawka będzie kupowana wcześniej bo niestety później już do sklepu nie pójdę 😔
    I też właśnie przez ułożenie łożyska ruchy malucha mogę czuć dużo później , ale to też nie w każdym przypadku tak jest.

    A to tez mamy 👍🏼 Tez na przedniej ścianie ale ułożone tak ze najpewniej się jeszcze ułoży lepiej. I skierowanie na obciążenie glukoza w poniedziałek. Czy ja mam jakieś bingo ciążowe? 🙄🤦🏻‍♀️ Dobijcie proszę albo przyspieszcie czas…

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie Ten blogoslawiony czas jest tylko w teorii .
    W praktyce to ciężko czas 🙂
    Ja się tak boje tej glukozy ...do tej pory ja pamiętam a 7 lat minęło 🙊
    Trzymam kciuki aby wyszła ok.
    Musimy mieć nadzieję,że szybko to poleci ale zobaczcie jak już poleciało już 14tydzien a dopiero co był 4 ...po świętach nam już tak to zasunie,że nawet nie będziemy wiedziały kiedy i będziemy pisały ,że jedziemy na porodówkę ,a ja się tego cholernie boje także już wiem ,że czas mi zaraz przyspieszy 🤭🤭
    Legusta ja tak samo biorę teraz coś słodkiego zawsze będzie łatwiej,u Nas lekarz płeć powiedział ale tylko dla nas ,mówi aby nie mówić nikomu i na następnej wizycie potwierdzi bo nam pępowina utrudniła 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 15:04


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wogole teraz dopiero zdałam sobie sprawę,że wizytę teraz mam w Naszą rocznicę ślubu .
    I tak myślę czy mężowi zrobię niespodzianke ,że to nie siusiak był tylko pępowina 🤭🤭😆


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • zetakasiaa Przyjaciółka
    Postów: 108 434

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/78b9c5661ddb.jpg.html

    juz po usg..wszystko dobrze:)

    Domi93, aannkka, Limosa, ewe90 lubią tę wiadomość

    1Ivf ,2 komorki ,transfer w 3 dniu 2 zarodkow nieudany
    2Ivf przerwane 2 komorki.
    3 Ivf 8 komorek z czego 4 dobre,4 sie zaplodnily .
    Mamy 2 blastki 4 AB 3 BA
    Swiezy transfer 4 AB
    5dpt 15
    7dpt 54
    9dpt 179
    12dpt 693
    usg 6t3d 5mm dzidzi
    usg 16t3d 10 cm 179g dziewczynka:)
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki bobo 🥰🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zetakasiaa wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/78b9c5661ddb.jpg.html

    juz po usg..wszystko dobrze:)
    Czy ta data w lewym górnym rogu to Twoja data urodzenia? Bo jeśli tak, to witaj rówieśniczko 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 19:55

    3jgx90bvoj1fla1b.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ