X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęsciara super wieści z wizyty! 😍 najwazniejsze ze maluszek dobrze sie rozwija!

    Co do kolacji to my byliśmy na urodzinach i zjadłam warzywa z hummusem, kilka chipsów tortilli z guacamole, kawałek tortu i popcorn 😊 a jak wróciłam to wjechały 2 kanapki z serem i tak myśle co jeszcze tu zjeść 😊 to ile to minusów? 😋

    Szczęściara, Beti82, Biegającą-mama, Pestkaa, tęczova, Nona lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QU,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:43

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teczova - ja juz jestem strasznie gruba🙈
    Maz mogl odebrac wynik po 4 dniach roboczych i mozna tylko osobiscie :)

    tęczova lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    poziom glukozy na czczo – do 92 mg/dl (92 mg/dl jest już wartością nieprawidłową),
    poziom glukozy po 1h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 180 mg/dl,
    poziom glukozy po 2h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 153 mg/dl.

    Jeżeli choć jedna z tych wartości jest powyżej normy rozpoznajemy cukrzyce ciążową.

    Magda no to wedlug mamy ginekolog ANionka ma cukrzyce...
    Tak, dokładnie. I ja się nie zgadzam z tą interpretacją. Bo przyczyn tej podwyższonej glukozy na czczo może być wiele. Zdiagnozowanie na tej podstawie cukrzycy ciążowej to nieporozumienie, które niesie ze sobą wiele konsekwencji. Ja raz na samym początku ciąży miałam glukoze na czczo 92, krzywa zlecona potem była ok. Gdyby ten pomiar wystąpił przy okazji obciążenia glukoza, należałoby uznać że mam cukrzycę. A od tej pory wszystkie cukry na czczo mam w okolicy 80 a po jedzeniu najwięcej 100. Nie stosuje żadnej diety. Niestety rekomendacje postępowania z cukrzyca ciążowa są bardzo restrykcyjne (z indukcją włącznie), zbyt restrykcyjne, żeby zgadzać się na diagnozę cukrzycy ciążowej po jednym wyższym wyniku na czczo. Na szczęście lekarze są w tym temacie bardziej rozsądni niż mamaginekolog w swoim wpisie. ;)

    Beti82, tęczova, Arashe, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Tak, dokładnie. I ja się nie zgadzam z tą interpretacją. Bo przyczyn tej podwyższonej glukozy na czczo może być wiele. Zdiagnozowanie na tej podstawie cukrzycy ciążowej to nieporozumienie, które niesie ze sobą wiele konsekwencji. Ja raz na samym początku ciąży miałam glukoze na czczo 92, krzywa zlecona potem była ok. Gdyby ten pomiar wystąpił przy okazji obciążenia glukoza, należałoby uznać że mam cukrzycę. A od tej pory wszystkie cukry na czczo mam w okolicy 80 a po jedzeniu najwięcej 100. Nie stosuje żadnej diety. Niestety rekomendacje postępowania z cukrzyca ciążowa są bardzo restrykcyjne (z indukcją włącznie), zbyt restrykcyjne, żeby zgadzać się na diagnozę cukrzycy ciążowej po jednym wyższym wyniku na czczo. Na szczęście lekarze są w tym temacie bardziej rozsądni niż mamaginekolog w swoim wpisie. ;)
    No wlasnie :)

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tak jak napisałam, po takim wyniku powtorzylabym glukozę na czczo i mierzylabyn cukier po posiłkach glukometrem. Ja tak właśnie robię, bo cały czas mam w pamięci ten jeden podwyższony wynik.

    Beti82 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, Anionka, gdyby lekarz chciał Ci powtarzać test to się na to nie zgadzaj. Zrób hemoglobinę glikowaną i powiedz, że będziesz mierzyć glukometrem po obfitych posiłkach i dopiero jak tam będzie coś nie tak, to włączysz dietę na wszelki wypadek i dopiero za jakiś czas powtórzysz.

    Rzadko daje takie rady na pohybel ale powtarzanie obciążenia to jest dramatyczny szok dla trzustki.

    Beti82 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki dzięki Kochane dziewczyny, jutro o 18 mam wizytę u ginekologa. Zobaczymy co powie. A ja będę jeść regularniej, trochę zdrowiej i zacznę się więcej ruszać tak nawet sama dla siebie. I koniec z kfc

    Beti82, Magda - mbc, Nona lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biegającą-mama wrote:
    Słoneczko 😞 Ale jak to ? Przecież był monitoring ! Dodatków odstawiłam dupka ....

    Nie wiem jaka może być przyczyna braku okresu 😞 Jutro pojadę na tą betę..

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko nic z tego nie rozumiem 😔

    Biegająca cieszę się że się uspokoiłaś i możesz spokojnie jechać na wakacje. Twój dzieć już taki duuuuży 🤩

    Biegającą-mama lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy miałyście przewijaki na komodzie? Jesteście w stanie mi powiedzieć jakiej wysokości była komoda ile macie wzrostu i czy to było wygodne?

    Magda, jaki jest Twój?

    Patrzę na Malm i nakładkę, ale 3-szufladowa wydaje mi się za niska a 4-szufladowa ma 100 cm i z kolei wydaje się za wysoka.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Teczova - ja juz jestem strasznie gruba🙈
    Maz mogl odebrac wynik po 4 dniach roboczych i mozna tylko osobiscie :)
    Lubię za odpowiedź, nie lubię za gadanie głupot o tuszy i za długi czas oczekiwania ;)

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowepole, dokładnie takie same mam spostrzeżenia odnośnie Malma. Najlepiej jakby blat skończył się w połowie czwartek komody. Zaraz ci zmierze ile by było cm.

    Gdyby blat był 88/90 to byłoby super, bo plus przewijak usztywniony z 4 cm. Mam 170 wzrostu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 21:56

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko123 wrote:
    Zrobiłam test i oczywiście biel. Nie mam pojęcia co jest grane. Bóle okresowe minęły i czuje się super. Dziś już 36 dc..

    Lami, ale masz fajnego sąsiada 😀 Dobrze, że utarł tym chłopkom nosek 😀

    Nona, działajcie! 😀
    Słoneczko, ale teraz robiłaś, tak wieczorem? Zbieralas siku? Może rano spróbuj? I to jest taka biała biel, czy może lekko zaróżowiona biel? Może poczasiak chociaż?

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie idea Malm mi się podoba, bo można dobrać przewijak, który jest równy z przodu a do tyłu domontowac taki jakby regalik. Ale ta wysokość średnio mi się podoba. Aż dziwne, bo na allegro masa nakładek na Malma.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowe, ja chciałam robić hemo glikowana i dziewczyny na dziale cukrzycy ciążowe mi odradzily. Jak poszukasz w necie czy zapytasz diabo to wszyscy odradzaja - w ciąży wychodzi super, a cukrzyca jest.

    Ja się nie zgodzę, ale o tym już wcześniej pisałam. Ja miałam z Basią na czczo 92, koło 130 1h i 120 2h. Dostalam glukometr, dietę i już w pierwszym tygodniu puki nie ogarnęłam co i jak miałam po posiłkach przekroczenia rzędu 200. A na krzywej zero wskazań, że mogę mieć problem po obciążeniu 😕

    AniOnka idz po glukometr (ogólny albo gin na nfz niech Ci da skierowanie), posłuchaj pogadanki i sama dla siebie zobacz jakie masz cukry. Może być tak, że masz problemy na czczo lub to był jednorazowy wyskok i po dodaniu lekkiej kolacji albo wogólę bez żadnych zmian będzie ok i po 2 tygodniach wywalisz glukometr w kąt ☺

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:58

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 850 702

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    MartekM jak tam u Ciebie, jak sie czujesz? :)

    My za chwile bób z koperkiem na kolacje.
    Mm Nona jajka sadzone uwielbiam ;)
    Sluchajcie, jedna z dziewczyn na lipcowym watku na ovu polecila aplikacje fatsecret, ściągnęlam i wyglada super! Ustawiasz wage poczatkowa, podajesz podstawowe informacje o sobie oraz jaki masz cel (utrzymanie wagi, wzrost czy spadek i w jakim czasie), apka proponuje ile dziennie kalorii powinnas spozywac, zapisujesz posilki i mniej wiecej wylicza ile to kalorii, zapisujesz aktywnosci fizyczne. Mega :D

    U mnie wszystkie w najlepszym porządku. Czuje się naprawdę rewelacyjnie.

    Spokojnie, a jak na mnie do dziwne, czekam na jutrzejsze prenatalne :) w przyszły wtorek planuje powiedzieć szefowi o ciazy a od czwartku w następnym tygodniu zaczynam urlopik <3

    Dzisiaj już się nie mogłam powstrzymać i kupiłam pierwszy komplecik dla małego Mikołaja <3 już nie umiałam sobienprzemowic zeby jeszcze go nie kupować ;)

    A mąż mi dzisiaj zrobił niespodziankę i gdzieś w internecie znalazł komplecik na noworodka z Harrego Pottera <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 22:09

    Arashe lubi tę wiadomość

    ❤️Mikuś❤️ 17.01.2020
    ❤️Michaś❤️ 26.10.2021
    ❤️Nasz aniołek 🌈 [+] 8tc 02.01.2024❤️
    ❤️czekamy na nasz 4 cud❤️ -pęcherzyk 6,6mm (5w3d)

    💉 Beta-hCG 18.06.2024 - 3157 mlU/ml
    🔜 wizyta vol. 3 - 06.08.2024
    🔜 badania prenatalne - 05.08.2024
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Dziewczyny, czy Wy miałyście przewijaki na komodzie? Jesteście w stanie mi powiedzieć jakiej wysokości była komoda ile macie wzrostu i czy to było wygodne?

    Magda, jaki jest Twój?

    Patrzę na Malm i nakładkę, ale 3-szufladowa wydaje mi się za niska a 4-szufladowa ma 100 cm i z kolei wydaje się za wysoka.

    Ja mam komodę stokke z przewijakiem. Ja nie będę tu dobrym przykładem, bo ta komoda, to była zachcianka na którą mogłam sobie pozwolić, a dodatkowo komoda plus łóżeczko idealnie zmieściło się w przewidywanych cm na długość więc mąż nie protestował ;)

    Nona lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    Rzepakowe, ja chciałam robić hemo glikowana i dziewczyny na dziale cukrzycy ciążowe mi odradzily. Jak poszukasz w necie czy zapytasz diabo to wszyscy odradzaja - w ciąży wychodzi super, a cukrzyca jest.

    Ja się nie zgodzę, ale o tym już wcześniej pisałam. Ja miałam z Basią na czczo 92, koło 130 1h i 120 2h. Dostalam glukometr, dietę i już w pierwszym tygodniu puki nie ogarnęłam co i jak miałam po posiłkach przekroczenia rzędu 200. A na krzywej zero wskazań, że mogę mieć problem po obciążeniu 😕

    AniOnka idz po glukometr (ogólny albo gin na nfz niech Ci da skierowanie), posłuchaj pogadanki i sama dla siebie zobacz jakie masz cukry. Może być tak, że masz problemy na czczo lub to był jednorazowy wyskok i po dodaniu lekkiej kolacji albo wogólę bez żadnych zmian będzie ok i po 2 tygodniach wywalisz glukometr w kąt ☺
    U mnie to badanie polecił endokrynolog, diabetolog i położna. Oczywiście ono nie jest wyrocznią, ale może cokolwiek powiedzieć. Jestem przeciwna walenia sobie w trzustkę kolejnej dawki uderzeniowej glukozy z powodu przekroczenia o 2 glukozy na czczo jak się dzień wcześniej zjadło kolację w KFC. Po prostu.

    Niestety jest tak, że glukometr też zawyża pomiary (zwłaszcza jak się wyciska krew z opuszka, to jest dowiedzione) i dlatego formalnie tego nie mogą wziąć pod uwagę jako diagnozy cukrzycy. Na pewno nie do 200, ale ciężko mi uwierzyć, że po obciążeniu były pomiary idealne a po zwykłych posiłkach 200. W sensie nie że Tobie nie wierzę, ale w takim przypadku szukałabym przyczyny.

    I to nie jest tak że bagatelizuje problem cukrzycy, wręcz przeciwnie. Ale zdiagnozowanie jej na wyrost może mieć tragiczne skutki.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
‹‹ 1093 1094 1095 1096 1097 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ