X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze słoneczko, a teraz też brałaś dupka? Kiedy odstawiłaś i wogólę na co go masz?
    Może on Cie tak blokuje, w końcu nie każdy organizm jest taki sam? A to już przecież któryś raz z rzędu masz fl ponad 16 dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyną był krupnik. Jak ktoś miał kiedykolwiek problem z cukrami to wie, że rozgotowana kasza+plus woda z rozgotowanej kaszy+gotowane warzywa to zabójstwo 😅

    A jaki tragiczny skutek ma to, że AniOnka będzie mieć glukometr?
    Albo, że ja jestem na diecie od 5tc i kłuciu bez krzywej? Bo i ja i dziecko czujemy się super, mam mało na plusie, wyniki boskie, a cukry bajkowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 22:12

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    Przyczyną był krupnik. Jak ktoś miał kiedykolwiek problem z cukrami to wie, że rozgotowana kasza+plus woda z rozgotowanej kaszy+gotowane warzywa to zabójstwo 😅
    No raczej, ale to na szczęście nie oznacza że ma się cukrzycę. ;)

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, znalazłam coś dla nas! 😍
    79c486f06ac1.jpg

    Dziwię się, że przy mojej diecie mam ok glukozę. Muszę się za siebie i tak wziąć!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 22:12

    Beti82, fiorella82, Biegającą-mama lubią tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko, no nie wierzę :( i tak czekam na Twój jutrzejszy test!

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle dieta cukrzycowa jest bardzo zdrowa dla ciężarnych. Żeby jeszcze nie chcieli porodów indukować w dniu terminu i straszyć cesarką jak dziecko ma 4 kg (bo ma pani cukrzycę) to byłabym za tym, żeby cukrzycę diagnozować od cukru 88. ;)

    Każdemu się przyda pomierzyć sobie, zobaczyć jak poszczególne posiłki wpływają na człowieka, jak wpływa aktywność fizyczna. To wiele uświadamia, bo gospodarka cukrowa jest bardzo ważna dla całego organizmu nie tylko w ciąży.

    Mi chodzi tylko o to, żeby się dwadzieścia razy zastanowić zanim sobie człowiek da w kartę ciąży wpiąć "cukrzyca ciążowa".

    sunshine03, Nona lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella, robiłam teraz wieczorem. Na teście biel bielsza od vizira. Mam test na rano.

    Kark,ostatnią tabletkę dupka wzięłam tydzień temu.. Wzięłam go na własną rękę, bo mi zostalo 10 tabletek.

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    Przyczyną był krupnik. Jak ktoś miał kiedykolwiek problem z cukrami to wie, że rozgotowana kasza+plus woda z rozgotowanej kaszy+gotowane warzywa to zabójstwo 😅

    A jaki tragiczny skutek ma to, że AniOnka będzie mieć glukometr?
    Albo, że ja jestem na diecie od 5tc i kłuciu bez krzywej? Bo i ja i dziecko czujemy się super, mam mało na plusie, wyniki boskie, a cukry bajkowe.
    Napisałam w ostatnim poście - to jest wskazanie do indukcji porodu, statystycznie ciężarne z cukrzycą częściej rodzą przez cc z powodu wysokiej masy urodzeniowej plodu (gdy przy takiej samej masie kobieta bez cukrzycy ma większą szansę urodzić naturalnie). Nie można rodzić w pokojach narodzin, o domu nie wspominając. Należy rodzić w szpitalu o 3. stopniu referencyjnosci.

    Edit: żeby nie straszyć. Zgodnie ze standardami indukuje się u ciężarnych z cukrzyca gdy pod koniec ciąży dziecko jest większe niż "norma". Problem w tym że każdy lekarz tę normę ocenia sobie sam, bo nie ma oficjalnych widełek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 22:29

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nie mówię że źle skutki ma mierzenie j dieta tylko oficjalnie zdiagnozowana cukrzyca na wyrost. Cukrów pilnować warto, mam nadzieję, że moje ostatnie posty to rozjaśniły wystarczająco. ;)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    Słoneczko, no nie wierzę :( i tak czekam na Twój jutrzejszy test!

    Tęczova ❤
    Jak sytuacja u Ciebie?

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teczova, haha :D nawet nie wiesz jak to do nas pasuje!
    Kiedy umawiamy sie na pizze? Ciaza spozywcza tez zwalnia z listy staraczek? :D

    tęczova lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowe, ale przy cukrzycy szybciej starzeje się łożysko co pogarsza przepływy. I w takim przypadku trzeba to kontrolować!
    Zazwyczaj gin mówi pod koniec "Proszę chodzić często na ktg lub położymy panią do szpitala". Praktycznie wszystkie pierworódki w takiej sytuacji lgną do szpitala i chcą mieć wywołanie, bo nie mogą się doczekać dziecka, a jest przecież pretekst. Ja chodziłam 2x w tygodniu na ktg, a po terminie miałam chodzić 3x w tygodniu o ile nie wyjdą złe przepływy lub coś gorszego z łożyskiem.

    Jestem przeciwniczką indukcji, sama przy cukrzycy byłam gotowa rezygnować z proby vbac tydzień po terminie na rzecz cc, ale nie oszukujmy się w ostateczności lepsze cyba wywoływanie niż strata dziecka.

    Tak jak pisałam, na wrześniu jedna babka straciła dziecko przez cukrzycę, a z Basią już na wątku cukrzycowym dziewczyna pisała, że w poprzedniej ciąży urodziła w 35tc 4kg martwego syna. Bo gin zbagateliwał jakieś mini przekroczenia i nawet do diabo nie wysłał. I w kolejnej ciąży była od pozytywnego testu (jak ja teraz) na diecie i pod opieką diabetologa.

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, ale to jest oczywiste co piszesz. Tylko że w rekomendacjach nie ma nigdzie mowy o tym, że indukuje się dopiero przy niewydolnym łożysku tylko przy dużym dziecku (co nie musi mieć w ogóle związku z cukrzycą). Możesz mieć piękne przepływy a w 37 tygodniu dziecko duże jak w 39 i będą chcieli wywoływać poród. Przecież napisałam Anionce o glukometrz i o tym, żeby powtórzyła badanie na czczo. To nie jest tak że ja cokolwiek bagatelizuje. Cukrzyca jest tragiczna w skutkach, ale cukrzyca a nie jednorazowe przekroczenie cukru na czczo o 2. A zgodnie ze standardami powinno się wtedy zdiagnozować cukrzycę. Każda mądra mama która miała jakikolwiek problem z cukrem będzie to kontrolować. Sama przecież Cie wysyłałam do diabetologa.

    Warto po prostu zdawać sobie sprawę, jakie mają skutki różne diagnozy i że nie zawsze zaszufladkowanie kobiety jako chorej jest dobre. To dotyczy cukrzycy, nadciśnienia, niewydolnej szyjki etc.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:58

    Domi_tur lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bez dopisku "cukrzyca ciążowa" nie jesteś w "grupie ryzyka". Nikt nie będzie nad Tobą cmokał, robił dodatkowych usg czy ktg, sprawdzał przepływów itd.

    Jeszcze w ciąży z Basią jak dołączyłam do wątku curzycowego w 21tc była babka, która też była w trzeciej ciąży i mimo super dawki insuliny miała mega przekroczenia i położyli ją do szpitala. W którym ona była wtedy tygodniu nie pamiętam, ale napewno dawali dziecku sterydy. Po chyba 1-2tyg w szpitalu miała indukcje, dziecko coś 2kg chyba ważyło, a łożysko już w fatalnym stanie, że sama się cieszyła, że nie czekali dłużej, bo jak sama mówiła woli mieć wcześniaka, spędzić z nim miesiąc w szpitalu mimo 2ki dzieci w domu niż chodzić na cmentarz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko na "chore łożysko" są leki, które pomagają "podtyczyć" dziecko. Wystarczy poczytać co dziewczyny biorą na wątku Hipotrofii płodu 😏
    A podtuczanie jedzeniem nie działa - ja tak robiłam z synem pod koniec ciąży, a urodził się 2930g... 😌😂

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, już proszę Cię o wstrzymanie się z tymi martwymi dziećmi i cukrzycami z insuliną, bo się czuję jakbym musiała tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem. Myślę, że przy minimum dobrej woli łatwo zrozumieć, o co mi chodzi i co oznacza diagnozowanie czegoś na wyrost.

    Niezapominajka2, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tak powiem w temacie "diety przed krzywą". Miałam zaleconą i umówioną krzywą cukrową w środę zaraz po świętach Wielkanocnych. Ginka jeszcze zasugerowała mi żebym w święta się oszczędzała bo potem na krzywej wyjdą kwiatki.
    A że napchałam się kiełbą i majonezem jakbym nigdy jedzenia w ustach nie miała, to sobie dzień przed badaniem nie zjadłam obiadu i kolację gdzieś o 18... Jak mi cukry wyszły niskie to się dobry tydzień przejmowałam, że hipoglikemia, że to dlatego dziecko takie małe 🙄🙄🙄 dobrze, że nie kazała mi powtarzać badania, opierniczyła jedynie za niedojadanie.

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także... Dziewczyny, ja za dużo widziałam, za dużo czytałam, za dużo wiem.
    Wolę mieć przypinkę "cukrzyca ciążowa", ale mieć po tych 8mscach diety i ewentualnym wywołaniu maleństwo w ramionach.

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko i ja czekam na rozwiązanie jutro (beta)..dziwne.

    A ja glukoze mam,ale wypije ją dopiero 23- go ( a to bedzie juź zaczęty 30 tydzień).

    Ps. Kark nie usuwaj się, daj spokój!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 22:52

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 1094 1095 1096 1097 1098 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ