X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Ja mam komodę stokke z przewijakiem. Ja nie będę tu dobrym przykładem, bo ta komoda, to była zachcianka na którą mogłam sobie pozwolić, a dodatkowo komoda plus łóżeczko idealnie zmieściło się w przewidywanych cm na długość więc mąż nie protestował ;)
    To jest taka komoda z regulowaną wysokością? Na jakiej wysokości przy jakim wzroście jej używasz?

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark chyba musi ochłonąć jak ostatnio przybusunięciu konta po dyskusji o fotelikach na wrześniu. ;)

    Kark wyluzuj, bo nie tylko cukier szkodzi w ciąży, stres także :*

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam z Ikei komodę brimnes. Jest dosyć płytka, więc przewijak będzie wzdłuż. Dla mnie wysokość jest ok, a mam 165cm wzrostu :)


    Co do wyników Ani0nki to moim zdaniem lekarz jej powie, co i jak. Trzymanie diety i pomiary cukrów nikomu na złe nie wyjdą, wręcz przeciwnie :)

    Na chyba majowym wątku dziewczyna urodziła dziecko 5kg właśnie, dlatego że lekarz zlekceważył minimalne przekroczenie glukozy. Lepiej zdiagnozować coś na wyrost, szczególnie, że dieta cukrzycowa jest bardzo zdrowa niż później żałować, że sie zlekceważyło najmniejszy objaw.
    Z moich osobistych odczuć coś jest na rzeczy z tą cukrzycą, skoro już +10kg.

    Może ja mam luźniejsze podejście, ale cc to nie tragedia i wolałabym diagnozę na wyrost i lepszą kontrolę ciąży, a także zapobiegawcze cc i zdrowe dziecko przy boku niż do końca ciąży się zastanawiać czy przekroczenie o 2 zaszkodzi dziecku czy nie.

    No i na szczęście glukozę na czczo można powtarzać do woli bez żadnych konsekwencji, żeby mieć pewność czy faktycznie ta cukrzyca w ogóle jest :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 23:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark nie uciekaj! :) Tylko sobie gadamy, każda ma swoje zdanie, ale przecież nikt nikogo tu nie obraża :D
    Nie wszyscy muszą być tacy sami :)
    Ja sobie nie wyobrażam np.porodow domowych albo w domu narodzin, ani wielu innych rzeczy, które np.rzepakowepole tak, ale dowiaduję się też od niej ciekawych rzeczy i nie czuję się ani obrażana, ani na siłę przekonywana do rzeczy, których nie chcę :)

    Także mam nadzieję, że wrócisz do nas! :D

    rzepakowepole, Nona, tęczova, Magda - mbc, Ani0nka, przedszkolanka:), Arashe lubią tę wiadomość

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście są badania weryfikujące ,czy cokolwiek szkodzi dziecku. Można je robić także bez zdiagnozowanej cukrzycy i się je robi. Która kobieta w okolicy tp nie ma częstszych wizyt i USG? Który lekarz nie bada przepływów? Który nie wysyła na KTG w terminie porodu? To wszystko się robi u kobiet z cukrzycą i bez cukrzycy. Pewnie na NFZ przy cukrzycy po prostu jest refundacja. Bo problemy z łożyskiem, do których może doprowadzić cukrzyca są spowodowane nie tylko przez nią, ale też przez wiele innych rzeczy.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale już kończę ten temat. Tak jak Kark napisała, że za dużo widziała i czytała i jest ostrożna w kwestii cukrzycy, tak ja za dużo widziałam, czytałam i doświadczyłam jeśli chodzi o ZBĘDNĄ medykalizscję. A o tym się mówi mniej niż o ciążowych powikłaniach i dolegliwościach a moim zdaniem bardzo warto.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:58

    Domi_tur, tęczova, Niezapominajka2, sunshine03, blair., Magda - mbc, Wik89 lubią tę wiadomość

  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko123 wrote:
    Tęczova ❤
    Jak sytuacja u Ciebie?
    U mnie brązowo, jakoś dziwnie, ale ostatnio też tak miałam. Bez złudzeń :)
    Kiedy masz wizytę u nowej gin?

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Teczova, haha :D nawet nie wiesz jak to do nas pasuje!
    Kiedy umawiamy sie na pizze? Ciaza spozywcza tez zwalnia z listy staraczek? :D
    A po ciąży spożywczej rodzi się małe pizze? 😍 trzeba przestać gadać tylko się umawiać!

    Niezapominajka2, Nikodemka, Magda - mbc, sunshine03 lubią tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:58

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko moim zdaniem jesteście rozsądnymi rodzicami, skoro chcecie kupić używany wózek :)

    Ja miałam opory początkowo, ale kupiłam używany i cieszę się, że tak zrobiłam. Wolę zaoszczędzoną kasę wydać na chociażby wakacje z dzieckiem niż na rzeczy i gadżety. Jeśli dziecko będzie chciało jeździć w wózku to w kazdym będzie szczęśliwe, jeśli tylko rodzice będą obok :)

    Niezapominajka2, Nona, Magda - mbc, tęczova lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:58

    Niezapominajka2, blair., Nikodemka, Magda - mbc, fiorella82, Wik89, alex0806, Meggs, przedszkolanka:), sunshine03, OlivkowaMama, madziorek86, tęczova, Arashe, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 9 lipca 2019, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teczova, jestem za :) ja urodze jakas ostra z tabasco 😍

    Nona, tęczova lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 9 lipca 2019, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:58

    Nona lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 lipca 2019, 01:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    To jest taka komoda z regulowaną wysokością? Na jakiej wysokości przy jakim wzroście jej używasz?

    Nie, ona nie ma regulowanej wysokości, jest płytka i przewijak ma wzdłuż (bo w szerz mamy za mało miejsca).
    Ja mam 170cm wzrostu, nie muszę się nachylać i ona ma na dł/wys/szer 73/88/50 plus przewijak. Wygląda tak:
    c441a96c4597.png

    ja stoję przodem do szuflad, a nad komodą mam półkę. No i ten przewijak ma to „korytko” na podręczne rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2019, 01:46

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 lipca 2019, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko, ja mam dużo używanych rzeczy i uważam to za przejaw mojej przedsiębiorczości, a używane mam tak:
    - gondola do wózka (chciałam cały wózek)
    - miś szumiś
    - krzesełko stokke tripp trapp plus newborn set (nowego w życiu bym nie kupiła)
    - łóżeczko inovi, które stoi nam w salonie (wybierałam między nim a koszem mojżesza i chicco next to me, które też planowałam odkupić).

    Pewnie jeszcze coś tam wynajdę na tym olxie :)

    Ubranka musiałam kupić, bo nie mam od kogo dostać niestety.
    Wanienkę też chciałam używkę, ale mąż miał opory.

    I też zrobiłam listę z cenami i się tego trzymałam.

    Ja bardzo dbam o rzeczy więc szukałam ich w bardzo dobrym stanie i pewnie dostaną kolejne życie, bo sama też posprzedaje.

    Kark, wdech i wydech i wracaj. Trzeba czasem podyskutować. Tak jak dziewczyny mówią, każda tu ma swoje przemyślenia, ale poziom rozmowy i kultury cudowny ❤️ Ja bardzo lubię czytać takie wymiany zdań, to zmusza do refleksji, pokazuje wiele oblicz jednego problemu. Dużo się można nauczyć i dowiedzieć.

    My właśnie kończymy (mam nadzieję) się karmić po pierwszej pobudce o 00:30... 🤦🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2019, 01:47

    Niezapominajka2, Wik89, Nona lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 9 lipca 2019, 02:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku nie wiedziałam ze takie emocje wzbudzi moja glukoza 🙈🙈 Kark Kochanie wracaj
    Ja jestem spokojna, poprzednie cukry miałam poniżej 90. Może to jednorazowy wybryk po kfc, nie wiem. Zobaczymy co lekarz powie a on dziś wprowadzam regularne posiłki co 3 godzinki, aby zdrowo dla dziecka było bo ostatnio jem dużo i np 3 posiłki takie syte a to jest niedobre :) o 18:00 mam wizytę zobaczymy co lekarz powie i czy zleci glukozę robić z palca i kontrolować :)

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 9 lipca 2019, 03:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam przed chwila z gemini glukometr i ciśnieniomierz 😊😁

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik? Ty dziś testujesz? Bo ja tu czekam na jakieś dwie kreseczki;)

    Nona, tęczova, Arashe lubią tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 9 lipca 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko nie ma nic złego w używanych rzeczach ! Sama nie wiem czy nie będę polować na jakieś używki! Na pewno dostaniemy sporo ciuszków od rodziny. Też planuję w najbliższych tygodniach usiąsc i spisać sobie liste potrzebnyh rzeczy wraz z cenami. Zainwestowaliśmy teraz w porządne auto na które poszły nasze prawie wszystkie oszczędnosci i musimy zarobić i uzbierać nowe. Też mnie to stresuje, ale wiem też ze sobie poradzimy, tak jak i wy sobie z pewnościa poradzicie 😊 także rób plan , planuj budżet a potem pomału do celu 😚

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
‹‹ 1095 1096 1097 1098 1099 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ