X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:18

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe mi w pierwszej ciąży wyszła niedoczynność. Cała ciążę bralam euthyrox,zaniedbałam po porodzie i wpadłam w chorobę grabesa (nadczynnośc). Wyszłam z niej w trakcie kp w pól roku(lekarz dawał rok). Teraz jestem ciągle pod kontrolą .

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe, pociesz siostrę, tylko z niedoczynnością nieleczoną są problemy. Mi tsh non stop skacze. Na początku ciąży 2 tygodnie po owulacji tsh jakoś 3,5. Więc musiało być takie wcześniej mimo leków i mimo tego, że we wszystkich wcześniejszych kontrolach co pół roku było 1,7. Podejrzewam, że TSH non stop mi skacze, tylko nie robię co miesiąc badań.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokażę Wam dzisiejszą zdobycz - rogala szumisia. Taki milutki i śliczny 😍
    62b33f2194df.jpg

    madziorek86, Nikodemka, Nona, blair., sunshine03, Cytrynowy sok, alex0806, Meggs, Pestkaa, Dośka, przedszkolanka:), Magda - mbc, tęczova, Szczęściara, Arashe lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Sunshine mam tylko do Ciebie pytanie, bo kojarzę, że pracowałaś w gabinecie stomatologicznym. 2 dni temu zmieniłam szczoteczkę z elektrycznej na manualną i zaczęły mi krwawić dziąsła. Jak długo może to tak normalnie potrwać aż się przyzwyczają do nowej? Ogólnie na początku ciąży byłam na przeglądzie, po którym miałam mieć usunięcie kamienia i osadu, ale przekładali mi tę wizytę sryliard razy aż się wkurzyłam i ich olałam, znalazłam gabinet na osiedlu i idę dopiero 2 sierpnia. Boje się, że to nie jest kwestia przyzwyczajenia tylko stan zapalny, którego nie zauważyłam, bo elektryczna wg mnie nigdy nie masowała dobrze dziąseł a sama jadę szczoteczką po całości dokładnie... dlatego dopiero teraz krwawią. A przecież stan zapalny w buzi jest niebezpieczny dla maluszka 😢
    Krwawienie się może utrzymywać kilka dni, ale jeśli masz kamień nazębny na zębach to może krwawić cały czas.
    W ciąży i przy acardzie dziąsła częściej krwawią.
    A tak poza tym lepiej myć elektryczną, a nie manualną. Lepiej się doczyszcza, a im mniej płytki nazębnej, tym mniej bakterii, tym mniejsze krwawienie z dziąseł.
    Dobrze umyć szczoteczką manualną jest bardzo ciężko ;) nie wolno szorować w poziomie, najlepiej obejrzyj sobie na YouTube - metoda roll - taką metodą powinni szczotkować zęby dorośli zwykła manualną szczoteczką i moim zdaniem to nie jest łatwe, ale szorując tak jak prawie wszyscy ludzie zęby w poziomie można sobie bardzo zaszkodzić i wtedy dziąsła moga krwawić bo zwyczajnir są uszkodzone

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 23:25

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 17 lipca 2019, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 18:26

  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 18 lipca 2019, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko głowa do góry :* Na pewno bedzie dobrze, po prostu nie moze byc inaczej i już. Buziuchna malutkiej przeslodka <3

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lipca 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko, rozumiem Cię doskonale, też tak mam w życiu offline, a jedynaczką nie jestem :P Ale tutaj, tutaj mam inaczej ;)
    Trzymam kciuki z 🦔 za Zosieńkę ❤️

    fiorella82, Nona lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 18 lipca 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko kciuki za Ciebie i Malutką, na bank przesadzasz 😘

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko trzymamy kciuki, mysi być dobrze!!! :)

    Ja mam dzisiaj wizytę i usg 3 trymestru. Nie mogę się doczekać! :)

    Nikodemka, Cytrynowy sok, Biegającą-mama, Dośka, Pestkaa, przedszkolanka:), Magda - mbc, Szczęściara, Ani0nka, madziorek86, Arashe lubią tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko - czekam az w poniedzialek napiszesz nam, ze niepotrzebnie spanikowalas :) jestesmy z Toba!
    Myślalam, ze w ciazy bede spac wiecej albo chociaz tyle samo co do tej pory, a tu niespodzianka. Zasypiam o 23.00 i automatycznie budzie sie przed 7.00. Nie wiem czy to dzialanie ciazowych hormonow czy podswiadomego czekania na wynik bety. Pewnie moj mozg krzyczy „wstawaj odswiezdzac strone” :)

    alex0806, sunshine03, Cytrynowy sok, Dośka, Wik89, Magda - mbc, Nona, madziorek86 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko ty się nie przejmuj tym krwawieniem dziąseł :) mi też raz krwawią A raz nie. Najgorzej było na początku ciąży, później spokój i teraz znowu w jednym miejscu trochę spuchło i krwawi. Mi ten meridol pomaga.
    Ja to dzisiaj jakaś połamaną wstałam. Mąż poszedł do pracy o 6.30 A ja chciałam dospać i się nie udało. Pachwiny mnie bolą. Mam nadzieję że tak jak gin mówił, to skracanie szyjki na tym etapie jest normalne i mam się nie przejmować. 2 miesiące temu było 43 mm a wczoraj 30.02. Luteinę już aplikowałam wieczorem. W sumie pierwszy raz mam dopochwową. Dopiero przed porodem to odstawię czy jak? Do tego kazał brać asmag zamiast asparginu. Na razie poprawy z twardnieniem brzucha nie ma, ale w sumie wczoraj dużo pochodziłam to pewnie dlatego taka połamana jestem. Jak leżę to jest ok.
    A i jak to jest z badaniem moczu po luteinie skoro biorę na noc?

    Niezapominajko też czekam na twój wynik ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 08:09

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Niezapominajko - czekam az w poniedzialek napiszesz nam, ze niepotrzebnie spanikowalas :) jestesmy z Toba!
    Myślalam, ze w ciazy bede spac wiecej albo chociaz tyle samo co do tej pory, a tu niespodzianka. Zasypiam o 23.00 i automatycznie budzie sie przed 7.00. Nie wiem czy to dzialanie ciazowych hormonow czy podswiadomego czekania na wynik bety. Pewnie moj mozg krzyczy „wstawaj odswiezdzac strone” :)
    Nikodemko mnie senność dopadła tak z dwa tygodnie po testowaniu ;) także masz jeszcze czas na wszystkie objawy, choć mdłości i wymioty mam nadzieję, że Cię ominą :)

    Alex szyjka 30mm na tym etapie to super wynik :) będzie się już skracać do porodu. Moja koleżanka miała 25mm na tym samym etapie, co Ty i żadnej luteiny nie brala, a obecnie już ciąża przenoszona :D
    Poza tym kończysz już 32 tydzień, nie ma się czym martwić :)

    A luteinę odstawisz pewnie w 37tyg.

    A do badania moczu załóż tampon, bo po luteinie dopochwowej rano będzie z Ciebie cieknąć i wypadać śluzu bialawo-zoltego duuuużo ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 08:16

  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko napewno będzie dobrze 👍 😊


  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine powodzenia na wizycie! Ja dzisiaj też wizytuje 🙂

    Rozpoczęłam swoją przygodę z glukometrem. Na czczo cukier 77, godzinę po śniadaniu 93.

    Pestkaa, sunshine03, Magda - mbc, blair. lubią tę wiadomość

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tylko melduję, że chodzimy dalej w pakiecie i oby jak najdłużej... Trochę mi się zawaliło życie osobiste i chyba muszę znaleźć jakiś sposób na wyciszenie, żeby moje Dzieciątko mogło spokojnie w brzuszku czekać na lepszy moment o ile taki nastąpi...

    Niezapominajko, jesteśmy z Tobą i Kruszynką❤️

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 18 lipca 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, kochanie, poukładajcie sobie wszytko bez dąsów, jeśli to chodzi o problemy rzędu żona-mąż, teraz już nie ważne kto ma rację albo przez kogo się sypnęło chwilowo. Zaraz urodzi się Wasz synuś, a Malutki stresuje się razem z Tobą. Wdech i wydech. Dasz radę 😘

    Alex, Ty się nie martw szyjką! Wszystko jest ok. Moja koleżanka od 31 tygodnia chodzi z 3 cm. Teraz ma skończony 39, a ona dalej pozamykana na 4 spusty i długość nic nie drgnęła. Ja mam nadzieję, że na wtorkowej wizycie moja zejdzie do 3,5 cm chociaż, bo te 4,5 mnie przerażają, nie chce chodzić do połowy września z brzuchem, tym bardziej, że dzieć niby duży.

    Rodzynka, jak powtórka badania moczu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 09:06

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 18 lipca 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami ja tak właśnie myślę że to spoko że się skraca bo przecież startowałam z 52 mm. A weź to później skróć człowieku przed porodem ;p moja koleżanka ostatni miesiąc miała szyjkę 2 cm, później chodziła już z 3 cm rozwarciem i wczoraj miała mieć indukcję bo nic nie skutkowało. Ale czekam na info, nie naciskam sama bo to oszaleć idzie ;) A dziecko 4050 g ;)
    Domi kochana, na pewno wszystko będzie dobrze ;* nawarstwiło ci się nerwów, chciałabyś już urodzić to pewnie relacje małżeńskie cierpią. Ale już za chwilę będziesz tulić synka i wszystko pójdzie w niepamięć ;)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3786 5603

    Wysłany: 18 lipca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko dobrze ze sie odezwalas, trzymam mocno kciuki, zeby z Zosia bylo wszystko w najlepszym porzadku, jeszcze musisz ten weekend wytrzymac do poniedzialkowej wizyty, ale to juz tuż tuż!😘
    Domi, zycze zebyscie sobie wszystko poukladali i zebys ze spokojem i wsparciem mogla isc na porodowke juz wkrotce 😘 wspolczuje stresow
    Nikodemko, fiorella, kciuki za Wasze bety ciagle zacisniete!
    Nona jak tam u Ciebie? :)

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lipca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex, ja jak oddawałam mocz, to zatykałam ujście do pochwy wacikiem :)
    Jeśli chodzi o chodzenie z rozwarciem, to wiem coś o tym, bo przecież sama chodziłam 9dni po zdjęciu szwu z 3cm rozwarciem ;) a szyjka w 3trym powinna się już przygotowywać do porodu i skracać, także spokojnie.


    Domi, mam nadzieję, że wszystko się u Was ułoży. Ja też miałam ciężki czas przed porodem, bo mąż chory, a mnie przeszkadzało, że bardziej zajmuje się sobą, a nie nami (oczywiście wewnętrznie mi przeszkadzało, bo wiedziałam, że to nie jego wina, że jest chory) Na szczęście wszystko znalazło swój balanas po tym, jak przywitaliśmy Jerza na świecie. Będzie dobrze 😘

    Sunshine, powodzenia na wizycie 👶🏻

    sunshine03, sunshine03, Lami lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 1210 1211 1212 1213 1214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ