Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    genoweffa mi się wydaje że Twoje maleństwo ma zamienione pory- noc z dniem dlatego w dzień ładnie śpi a w nocy gorzej. Spróbuj to zamienić.

    Tego się właśnie obawiałam :( Masz jakieś rady jak to zrobić? Nie pozwolić jej spać w dzień tak długo? I zajmowac czymś by nie zasnęła?

  • Acikk Autorytet
    Postów: 3861 4544

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneOliwki wrote:
    Dzięki. Ja robię 100 i zazwyczaj wsuwa do końca. Zacznę robić więcej i zobaczę ile będzie zjadał albo czy dłużej pośpi :)

    No z tym spaniem to u nas raczej odwrotnie, lepiej śpi jak nie jest taki obzarty :D

    Nasze Słoneczko <3
    atdc2n0auob2dui0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    genoweffa, nam położna poradziła żeby od rana zapewniać dziecku dużo atrakcji- palić światło, wpuszczać dużo światła z dworu (odsłonięte rolety, zasłony itd) zabawiać, pokazywać, zajmować czymkolwiek. A po południu od około 17-18 już wyciszać dziecko, przygaszać światło, wyłączać telewizor, radio itd. Aż po kąpieli i jedzeniu zostawić ewentualnie tylko lekko zapaloną lampkę.

    justyna14, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie i tak od karmienia o 5-6 oczy jak pińciozłotówki i tak :P

    justyna14 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suerte wrote:
    u mnie to samo. dyschezja?
    też o tym myślałam... już sama nie wiem... :( mały się drze jak opętany u tatusia na rękach a ja siedzę przed kompem i szukam pomysłów co mu dolega i jak mu wreszcie pomóc... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:35

  • lips Autorytet
    Postów: 702 533

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u nas szalony dzień: Rano pediatra, później byliśmy u rodziny, pierwszy raz nie kąpiemy Dawida w wanience(tylko mycie na sucho bo lakarz zalecił kąpiel co 2 dni) a w międzyczasie uczę małego zasypiać samemu w łóżeczku. Wątpie że sie dziś wyśpie :)

    atdc3e5eao0yqv5p.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alisss871 wrote:
    Dziękuję za radę, spróbuję... a te krople espumisanu nie podawać razem z mlekiem? mam podawać przed karmieniem łyżeczką czy jak?
    tak, 15 kropelek na małą łyżeczkę i do buzi. resztę co zostanie to ja smoczkiem biorę i do buźki. 2-3 minutki odczekaj i daj butle. Zawsze przed karmieniem w dzień daje, tylko ja 10 kropli, ale maksymalnie można dać 15 przed każdym karmieniem więc Ty zacznij od 15 bo macie gorszą sytuację niż u nas była. I kup ten espumisan 100 a nie zwykły.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    7w3d 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suerte ktoras dziewczyna zamowila little frog,nie wiem czy to nie byla matlena. Mysle ze smialo mozesz zamawiac bo to tez dobra marka :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    genoweffa wrote:
    Tego się właśnie obawiałam :( Masz jakieś rady jak to zrobić? Nie pozwolić jej spać w dzień tak długo? I zajmowac czymś by nie zasnęła?
    tak jak napisała zieloneoliwki, musisz dziecku pokazać, że dzień todzień i ma być światło, hałas i jednak wybudzanie jeśli śpi ciągiem więcej niż 3 godziny, a wieczorkiem już spokojniej. Przy takiej zamianie pory ważne są rytuały, tzn codziennie o tej samej porze robimy to samo, żeby dziecko wiedziało, co po czym następuje, że teraz jedzenie, kąpiel, trochę zabawy i pcia. Moja w dzień najwyżej godzinę pośpi, sama, tak to się wybudza, pośpi, wybudza i tak w koło maciueju, do tego mamy dużo hałasu bo Olek nie jest naspokojniejszym dzieckiem. Dzięki temu Pola o 21 ostatnio mi pada i śpi do rana z przerwami na karmienie.

    7w3d 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alisss871 wrote:
    Z tym karmieniem to też na głowę dostaję... pod koniec pierwszego miesiąca karmiłam tak jak na puszce, 90 ml co około trzy godziny. Teraz mały zaczął drugi miesiąc więc chciałam przejść na 120 ml co 4 godziny (6 karmiń wg puszki) ale nie ma mowy! mały by mi się chyba zapłakał na śmierć bo butelka to jedyne jego ukojenie i jak miał czekać 4 godziny to wrzeszczał jak szalony już po około trzech. Poza tym po 120 ml dużo ulewał. Ja już sama nie wiem-jedni mówią że on tak płacze bo głodny, inni twierdzą że przejedzony... i bądź tu mądra. Dzisiaj to już na prawdę nie wiem jak karmić.
    Sab simplex daje 15 kropli do każdego karmienia. Mały robi ładną kupkę raz lub dwa razy dziennie ale czesto puszcza bąki i przy tym strasznie wrzeszczy, całe noce stęka bordowy na twarzy, do tego ten jego wrzask... a mi serce pęka :( aha, i jeszcze jedno-jak go karmię to strasznie głośnie przelewania w brzuchu u niego słychać... może on jest niedojedzony? ja chyba oszaleję...
    Rozumiem Cie doskonale. U nas taki sam schemat karmienia od poczatku i bylo ok. Tylko ze ja podaje po 15 kropelek przed mlekiem. I ostatnio zaczal robic sam dluzsze przerwy w nocy wiec pomyslalam ze w dzien tez je wydluze zeby regularnie jadal. I tak od dwoch dni zdarzaja mu sie ataki kolki. Zauwazylam tez ze im dluzsze przerwy tym gorzej u niego z baczkami. Lekarz mi wczesniej doradzal zeby karmic mniej a czesciej w razie ulewania, bo tez po wiekszej porcji potrafil ulac. Z tym dudnieniem w brzuszku u malego jest to samo. Ale mi sie wydaje ze to maly lyka wtedy za duzo powietrza, a ze pusty brzuszek to tak slychac. Przynajmniej sama nieraz tak mam. Wierze ze jest Ci ciezko i ze serce boli. Posluchaj a moze problem lezy gdzie indziej? Moze przejdz sie z nim do gastrologa? Moze trzeba usg zrobic, poradzi odnosnie karmienia.

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alisss871 wrote:
    też o tym myślałam... już sama nie wiem... :( mały się drze jak opętany u tatusia na rękach a ja siedzę przed kompem i szukam pomysłów co mu dolega i jak mu wreszcie pomóc... :(
    a jest zawinięty? dziecko najszybciej uspokaja się jak jest mocno skrępowane - dosłownie, żeby nie mogło ruszać rączkami i nóżkami. Więc jak Ci znów zrobi "cyrk" to szybko w koc i zawiijaj cisiaj przy tym i spróbuj dać smoczek, u mnie jeszcze głaskanie po głowie pomaga. Czasem dzieci same z siebie sa takie niespokojne, bo np zaczęły lepiej słyszeć, lepiej widziec czy zyskały inną "przerażającą " umiejętnść.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    7w3d 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alisss871 wrote:
    Podaje mu sab simplex i bebilon pepti od dwóch tygodni ale na razie nic nie pomaga.
    A karmisz bebilonem pepti z jakiegos konkretnego powodu?,

  • akira Autorytet
    Postów: 484 296

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    my byliśmy dziś u dermatologa z Olkiem. Kolejne leki na atopowe zapalenie skóry. Dermatolog zapewniła nas że po tym co przepisała powinno mu wszystko łądnie zejść, zobaczymy.
    Justyna, dobry ten wasz dermatolog? Bo ja pilnie potrzebuje z Ala pojsc do dermatologa wlasnie i szukam kogos sensownego.

    ex2bqtkfnrconmdf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:35

‹‹ 2374 2375 2376 2377 2378 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy to nie wszystko: Kompletny Przewodnik po mądrej suplementacji przed ciążą.

Co najmniej dwa fakty na temat folianów i suplementacji przed ciążą naprawdę Cię tu zaskoczą. Zebraliśmy najczęstsze pytania naszej społeczności i na ich podstawie stworzyliśmy kompletny, oparty na badaniach przewodnik po mądrej suplementacji. Jeśli myślisz, że „zacznę brać coś po pozytywnym teście” - koniecznie sprawdź, dlaczego nauka mówi coś zupełnie innego.

CZYTAJ WIĘCEJ