X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 25 maja 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    alicja zdrówka życzę :)

    kto dzis wizytuje?

    alicja_ lubi tę wiadomość

    7w3d 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja tez mam wizyte 1.06 :-) dzis mam wizyte u lekarza ktory ma certyfikat do badan. A za tydzien wizyta u mojego gina :-)

    Alicja u mnie w szpitalu jest tak ze trzymaja min 3 dni, bo dopiero po 3 dniach nfz zwraca im kase, wczesniej jedynie na wlasne żądanie.

    alicja_ lubi tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 25 maja 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    matko 10 tygodni już za nami, ale ten czas leci jak szalony, jeszcze trochę i 2 trymestr :) już teraz musi być dobrze :)

    7w3d 💔
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 25 maja 2015, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaa wrote:
    Misia ja tez mam wizyte 1.06 :-) dzis mam wizyte u lekarza ktory ma certyfikat do badan. A za tydzien wizyta u mojego gina :-)

    Alicja u mnie w szpitalu jest tak ze trzymaja min 3 dni, bo dopiero po 3 dniach nfz zwraca im kase, wczesniej jedynie na wlasne żądanie.
    u mnie też 3 dni trzymają, a u Ali dziś już teoretycznie 2 dzień więc jak wyniki będą dobre to jutro mogą ją wypisać najwcześniej.

    7w3d 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym żeby lekarz mi dał nagranie z usg, żeby mój chłopak tez mógł już poznać nasze maleństwo, bo niestety nie może iść ze mna na wizyte :) myslicie, że każdy lekarz ma taką możliwość nagrywania? ;)

  • Madzisek Autorytet
    Postów: 1533 1149

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna malina zależy jaki ma sprzęt. mój za wizytę z nagraniem na płytę kasuje o 100 zł więcej, ale też usg wygląda inaczej, bo jest dużo dłuższe, pokazuje wszystkie kończyny i kilka razy 4D włącza. My takie nagranie będziemy sobie robić o okolicy 28 tygodnia.

    Chyba już nic więcej nie będę pisać na temat swojego samopoczucia, wczoraj pisałam , że mdłości tylko późnym popołudniem a dzisiaj całą noc mnie trzymały i dzisiaj są od samego rana, zamiast lepiej to coraz gorzej :(

    1usap07w9hybl9h9.png
  • muamua Ekspertka
    Postów: 195 123

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Wam i sobie z tymi mdłościami. To już powinno nam mijać, bo ileż można się tak męczyć?

    Ja mam dzisiaj zwykłą wizytę u mojej ginekolog.

    ganns65g873vd173.png
    23.03. - 13 dpo - 108 (3 tc 5 dzień), 25.03. - 15 dpo - 316 (4 tc), 01.04. - 22 dpo - 3541 (5tc)
    14.04. - <3 - 6t6d
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnamaalina wrote:
    Chciałabym żeby lekarz mi dał nagranie z usg, żeby mój chłopak tez mógł już poznać nasze maleństwo, bo niestety nie może iść ze mna na wizyte :) myslicie, że każdy lekarz ma taką możliwość nagrywania? ;)
    O, super pomysł. Mój narzeczony też nie może iść ze mną w przyszłym tygodniu na wizytę ale spytam o takie nagranie bo sama chciałam nagrywać, żeby mógł usłyszeć serduszko i zobaczyć jak maleństwo się rusza. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tydzień i jeden dzień, żeby zobaczyć moją kruszynkę. :) A dzisiaj zaczynamy 9 tydzień. ♥

  • KASIAG24 Autorytet
    Postów: 1424 902

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ;) Witam sie w 10 tygodniu ;) a tak rosniemy ;)

    [img]http:/[/img]

    lilianna, iNso87, alicja_, MeGi2986, Kate4 lubią tę wiadomość

    km5szbmhj06ctvox.png

    gwn9018.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam mojego lekarza jakby to wyglądało ;) jezeli ma to kosztowac 100zl wiecej to faktycznie lepiej poczekac jak będziemy wyżej w ciąży:)

  • Hashija Autorytet
    Postów: 1453 993

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatakacji wrote:
    A swoją drogą czy wpis dentysty w książeczce jest konieczny?

    konieczny to nie wiem, ale mam rubrykę na kosultacje i jest tam m. in. dentysta. mój gin sugerował, żeby zrobić porządek z zębami najlepiej jak najszybciej. w pierwszej ciąży też jak tylko miałam sposobność to zęby robiłam od ręki.

    dzisiaj miałam iść, ale mi się nie chce. jutro pójdę z reklamacją do dentystki.

    a dzisiaj zaliczyłam kolejną walkę w Lidlu i trochę sprytu i mam sandałki dla syna za 33 zł i koszulki 2pak za 20zł dla bratanka :)

  • Acikk Autorytet
    Postów: 3861 4544

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki !!
    Pozdrowienia znad morza, pogoda elegancka odpoczywamy oddychamy i dotleniamy Dzidzie :)
    Alicja Zdrowka, mam nadzieje ze juz lepiej ze zdrowikiem najwazniejsze ze z malenstwek Ok ! A w ktorym szpitalu jestes ze taki fuj ?

    Madzisek, kwiatakacji, alicja_, maya34, MeGi2986, Kate4 lubią tę wiadomość

    Nasze Słoneczko <3
    atdc2n0auob2dui0.png
  • Hashija Autorytet
    Postów: 1453 993

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acikk ale Ci fajnie :) ja też się znajdę nad morzem ale w troszkę cieplejszym czasie :) już nie mogę się tego doczekać :) na ile pojechałaś?

  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 09:46

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jak tam na dzis?
    Ja sie dopiero obudzilam :)

    alicja_, Beatrice, Kourtney lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flakonik Ty to możesz pospać;) ja rano nie mogę spać, jedynie wieczorem wcześniej się kładę, a rano max do 7;)

    Kasia G, piękny brzuszek:) mój stanął w miejscu i nie rośnie :(

  • Hashija Autorytet
    Postów: 1453 993

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    któś tu pisał o zasłabnięciach... mi też się zdarzyło. napisałam do męża, co się stało a ten zwolnił się z pracy i przyjechał i już do końca dnia został ze mną <3 jest mega kochany...

    ale poskarżył się mojemu gin, że coś takiego mi się zdażyło i uwaga - jak zdarzy mi się to ponownie to mam mieć pod ręką glukometr i sprawdzić cukier - jeśli będzie niski to będę traktowana jak ciężarna z cukrzycą i podczas porodu podadzą glukozę dożylnie, żebym podczas takiego wysiłku nie zemdlała.
    mam dodatkowo pójść do rodzinnego i poprosić o ekg, jeśli coś będzie niepokojącego to konsultacja u kardiologa.
    jeżeli ani cukier, ani serce, to być może reakcja na hormony albo po prostu objaw przy rozszerzających się naczyniach - czyli objaw ciążowy.

    w pierwszej ciąży w 4 i 5 miesiącu mdlałam w tramwajach, autobusach, w szpitalu podczas zajęć z pacjentem ( uczyłam na oiomie pacjenta oddychać i było tam mega gorąco, bo pacjenci praktycznie goli pod prześcieradłem) już się boję co będzie latem jak zrobi się gorąco i duszno :(

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 25 maja 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :D Po weekendzie działkowym wracam do nudnego wyczekiwania na wizytę w tym tygodniu :-D Też mogę sobie pospać teraz dłużej bo już nie pracuje i z jednej strony to dobrze ale z drugiej strasznie się nudze kiedy mój jest w pracy !! Macie jakieś pomysły na umilanie sobie dnia? :P
    Trzymam kciuki za wizyty dzisiejsze !!! :-)

    alicja_ lubi tę wiadomość

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hashija dobrze ze o tym piszesz. i ja w takim razie muszę powiedziec ginowi bo w sobotę zasłabłam

    Hashija lubi tę wiadomość

‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

MUUVO Quick SE 2 – dlaczego jest idealny na pierwszy wózek dla dziecka?

Zastanawiasz się, który wózek sprawdzi się najlepiej już od pierwszych spacerów z maluchem? MUUVO Quick SE 2 to wyjątkowa propozycja, która łączy w sobie elegancki design z praktycznymi funkcjami docenianymi i przez dzieci, i rodziców. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, takie jak regulowana budka, wentylowane oparcie i wygoda składania. Sprawdź, co sprawia, że Quick SE 2 może stać się idealnym wyborem na start.

CZYTAJ WIĘCEJ