X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kingus to lubie za to że urodzisz i żebyś szybko urodziła :* trzymamy kciuki i czekamy :*

    kingus0x lubi tę wiadomość

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • Grudniowa Mama Znajoma
    Postów: 22 13

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dopiero teraz mam chwilę, 02.12 odeszły mi wody i 03.12 urodziłam swojego synka. Niestety nadal jesteśmy w szpitalu z powodu wysokiego poziomu bilirubiny, był naświetlany kilka dni że mną, nic to nie dało, później już nas rozdzielili i leżał pod lampa, to ładnie mu spadło, następnie dwa dni spędził już że mną, bez naświetlań i znowu bilirubina podskoczyła :( martwię się :(

    mon!ta^, Magdoczka, Kinaa lubią tę wiadomość

    oar83e3k8ifp7zay.png
  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych mam i powodzenia dla reszty! 💚

    Ja już po🤗 5 grudnia odeszły mi wody i przez cc na świat przyszedł mój syn. Jesteśmy od wtorku w domu i nie umiem się nim nacieszyć💚 Urodził się z wagą 3850g więc całkiem sporo 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2020, 08:32

    mon!ta^, Magdoczka, Kinaa lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grudniowa mama, Inga28 Gratulacje!!!😍😍🥰😍🥰😍

    Ja jeszcze czekam i nie czuję za bardzo żeby się poród zbliżał. Bardzo by mi ten weekend pasował na termin, szkoda że nie mogę sobie wybrać 😆

    Kinaa, Grudniowa Mama lubią tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Emigrantka Znajoma
    Postów: 30 18

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No gratuluję wszystkim świeżo upieczonym i rozpakowany mamom. :) A chłopców witamy i życzymy najlepszego.

    Ja jeszcze w kompakcie... Ale mi to odpowiada.( Jakoś zaczęła mnie stresować wizja porodu i tego co będzie potem). Trzymamy się dzielnie -byle do Świąt!

    Kinaa lubi tę wiadomość

  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emigrantka po porodzie będzie cudownie! Te małe istotki dają tyle miłości, że jest to niesamowite ❤️

    Mój synek💚💚💚💚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2020, 23:45

    juudi, Emigrantka, kingus0x, mon!ta^ lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • kingus0x Ekspertka
    Postów: 132 84

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety dalej sie męczę, wczoraj zalozyli mi cewnik foleya po ktorym skurcze byly przez jakies 30 minut okropne a potem sie wyciszyly, nie wypadl sam musieli go wyciagac ale zrobil rozwarcie na 2 palce. Adzis mial byc wywoływany porod ale synkowi po oksytocynie nie mogli ustabilizować tętna i próbujemy znow jutro :/
    Mam już dosyć tego siedzenia w szpitalu i chciałabym być juz w domu, gratuluje i zazdroszcze mamom, ktorym poszlo to sprawnie :)
    Trzymajcie kciuki za jutrzejsze powodzenie, bo zwariuje tu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2020, 19:09

    07.04.2020 - Ⅱ <3
    qb3cx1hpo3lollv8.png
    💙 14.12.2020 💙
  • Emigrantka Znajoma
    Postów: 30 18

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 02:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus -dasz radę! Wytrzymaj jeszcze trochę. Jutro/ dzisiaj na pewno się uda i zanim się obejrzysz będziecie wszyscy w domu. Trzymam kciuki!

    kingus0x lubi tę wiadomość

  • kingus0x Ekspertka
    Postów: 132 84

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak i dziś się nie udało, mimo skurczów po oksytocynie szyjka jak była na początku na 2 palce tak po 8h oksy nic się nie zmieniło, jedynie był ciągły ból. Szyjka się nie rozwiera w ogóle, mam nadzieję że skończy się to cc, bo już nie mam sił, ile jeszcze człowieka muszą męczyć..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2020, 22:26

    07.04.2020 - Ⅱ <3
    qb3cx1hpo3lollv8.png
    💙 14.12.2020 💙
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kingus0x wrote:
    Jednak i dziś się nie udało, mimo skurczów po oksytocynie szyjka jak była na początku na 2 palce tak po 8h oksy nic się nie zmieniło, jedynie był ciągły ból. Szyjka się nie rozwiera w ogóle, mam nadzieję że skończy się to cc, bo już nie mam sił, ile jeszcze człowieka muszą męczyć..
    Ponoc dwa razy podają oxy jak to nic nie daje to wtedy cc. Ale to pewnie zależy wszystko nodze ordynatora. Trzymam kciuki żebyś jednak się doczekała cc!!!!

    Grudniowa mama będzie dobrze :)

    Grudniowa Mama lubi tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy 9 wizytę, ale Małej nie spieszył się na ten świat, waży ok 3200 i teraz 23 mamy się stawić na Ktg. Ciekawe czy coś się wydarzy do tego czasu...

    Szalona 27
  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej gratuluje kolejnym rozpakowanym :* grudniowa mama i jak z dzieciaczkiem ? jak ta bilirubina? kinguś a ty jak? przestali cię męczyć i zrobili cc?
    ja jak na złość na koniec prostej dostałam mega przeziębienie także leże żeby nie urodzić dopóki się nie wyleczę do końca.. mam nerwówkę bo denerwuje się tym przeziębieniem żeby wyleczyć a z drugiej strony chciałabym już urodzić żeby na święta być w domu.. ijesczcze dodatni gbs martwi mnie bo jak młody dostanie przy porodzie to tydzien w spzitalu na antybiotyku..

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • edyciak. Autorytet
    Postów: 504 529

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂
    Szalona, dlaczego tak późno to ktg? Nie chodzisz raz w tygodniu?
    Kingus, mam nadzieję, że jesteś już po i że tulisz już swojego bobaska. 🙂

    U mnie sytuacja wygląda tak: rozwarcie 1,5 cm, szyjka zgładzona, ale "nie wygląda jeszcze porodowo", natomiast wczoraj na ktg były skurcze porodowe, ale nic się nie rozkręciło. I już drugą dobę czuję takie delikatne skurcze czy twardnienia, ale u mnie dopiero 37 tydzień, więc nie śpieszy mi się. 😉

    f2wlj44jsgpqyg7q.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinaa wrote:
    hej gratuluje kolejnym rozpakowanym :* grudniowa mama i jak z dzieciaczkiem ? jak ta bilirubina? kinguś a ty jak? przestali cię męczyć i zrobili cc?
    ja jak na złość na koniec prostej dostałam mega przeziębienie także leże żeby nie urodzić dopóki się nie wyleczę do końca.. mam nerwówkę bo denerwuje się tym przeziębieniem żeby wyleczyć a z drugiej strony chciałabym już urodzić żeby na święta być w domu.. ijesczcze dodatni gbs martwi mnie bo jak młody dostanie przy porodzie to tydzien w spzitalu na antybiotyku..

    Współczuję przeziębienia :( Mnie na końcówce ciąży też dopadło, a możliwości leczenia mocno ograniczone..
    Dodatnim gbs się nie przejmuj. Wiele kobiet to ma. Na początku porodu dostaniesz w szpitalu zastrzyk z antybiotykiem i dziecku nic nie grozi. Ja w pierwszej ciąży nie zdążyłam zrobić wymazu gbs, więc potraktowali mnie jakbym miała dodatni, a wyszliśmy ze szpitala po 2 dobach.

    Kinaa lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edyciak. wrote:
    Hej dziewczyny 🙂
    Szalona, dlaczego tak późno to ktg? Nie chodzisz raz w tygodniu?
    Kingus, mam nadzieję, że jesteś już po i że tulisz już swojego bobaska. 🙂

    U mnie sytuacja wygląda tak: rozwarcie 1,5 cm, szyjka zgładzona, ale "nie wygląda jeszcze porodowo", natomiast wczoraj na ktg były skurcze porodowe, ale nic się nie rozkręciło. I już drugą dobę czuję takie delikatne skurcze czy twardnienia, ale u mnie dopiero 37 tydzień, więc nie śpieszy mi się. 😉


    Ja mam termin na 24.12 i powiedziała mi żeby przyjechać przed Wigilia i jak się nic nie rozkrevi to potem dopiero pewnie 30. Też jestem zdziwiona, wszyscy chodzą raz w tygodniu a ja w dzień terminu, nawet dzień przed...

    Szalona 27
  • kingus0x Ekspertka
    Postów: 132 84

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam bardzo za wsparcie. 14.12. zebrali się lekarze i postanowiono o przebiciu błon płodowych, a gdyby to nie ruszyło akcji to wtedy cc. Od 9.30 pod oksytocyna caly czas, 11 przebicie błon i od tego czasu skurcze niektóre mniejsze niektóre takie, że płakać mi się chciało. Ale zeby mozna bylo mowic o rozwarciu to te bole byly po to by szyjka sie zgladzila i dopiero wtedy polozna zgodzila sie na gaz. Ale za niedługi czas bylo juz 5cm rozwarcia, przyszedl dr ktory to potwierdził i zgodził sie by mi podano zzo. Tak też sie stalo, przez jakies 20 minut skurcze były znosniejsze ale po tym czasie znow wrocily do regularnosci a nawet byly mocniejsze. Ale za to rozwarcie było ok 8 cm, ale poprosilam znow o zzo bo przez oksy bole byly nie do zniesienia, anastezjolog sie zgodzil i podal - wtedy troche odjęło bólu, ktory pojawil sie w momencie 10cm rozwarcia i byl na parcie, ktore trwalo jakies 45 minut. Myślałam, że tam zejdę. W koncu udalo mi się urodzić rowno o 20.25, niestety z nacieciem i pęknięciem. Ale za to synek jest przepiekny (3400g, 56cm, 10 pkt) i był wart tego bolu choć na razie z pewnością będzie jedynakiem ;) jednak następnym razem nie zgodziłabym się na to, bo ból był potworny.

    Pozdrawiam wszystkie mamy rozpakowane i nierozpakowane, życzę lekkich i szybkich porodów 👍👍🙂

    edyciak., Magdoczka, Chcę być mamą, Kinaa lubią tę wiadomość

    07.04.2020 - Ⅱ <3
    qb3cx1hpo3lollv8.png
    💙 14.12.2020 💙
  • edyciak. Autorytet
    Postów: 504 529

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 03:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus, my kobiety jesteśmy silne 💪💪 jesteś super dzielną mamą ❤ gratulacje ❤ pozdrawiam Leszka 😄

    kingus0x, kingus0x lubią tę wiadomość

    f2wlj44jsgpqyg7q.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus gratuluję! Najważniejsze, że synek te cierpienia wynagradza 😍

    U nas dalej cisza. Nawet się lepiej i lżej czuję niż 3 tygodnie temu 😅 a tu mogę niby rodzic w każdej chwili.

    kingus0x lubi tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • kingus0x Ekspertka
    Postów: 132 84

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 03:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 🙂
    Obecnie walczymy z przybieramiem wagi, jeszcze nie wyszliśmy ze szpitala, bo Lesio z 3400g spadł na 3050, a to troszeczkę więcej niz 10%. Ale dzien za dniem przybiera, wczoraj wieczorem juz 3070g. To dobra informacja i moze uda sie wyjsc przed świętami do domu :)

    07.04.2020 - Ⅱ <3
    qb3cx1hpo3lollv8.png
    💙 14.12.2020 💙
  • edyciak. Autorytet
    Postów: 504 529

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj dużo chodziłam po sklepach i po powrocie do domu zauważyłam, że brzuch mi opadł. Bo gdy siedzę, to opiera mi się o uda i trudno złączyć kolana, a jeszcze przedwczoraj tego nie było. Choć to żaden objaw. 😉 Bo kompletnie nic mnie nie boli, żadnych skurczy. Brzuch mi tylko twardnieje często..

    Emigrantka lubi tę wiadomość

    f2wlj44jsgpqyg7q.png
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ