X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dziś na usg i z ostatniej miesiączki wychodzi 9+3dc a z usg 8+2dc. A robiłam testy owulacyjnę i z nich wychodziła owulacja na 16 lub 17 d cyklu. Czy powinnam się martwić?

  • Chcę być mamą Autorytet
    Postów: 824 1105

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ojej, współczuję. Jak to dobrze jednak być w ciąży w Polsce. A prenatalne kiedy masz? Ja mam nadzieję, że mi się podniesie próg w krwi, to zaczne odstawiac. 26 to masz podobnie jak mój wynik, lekarz powiedzial, że jeszcze a mały żeby odstawić. Nie mam już plamienia na szczęście

    Dobrze że plamienia już przeszły. Twój progesteron wcale nie jest taki słaby- ja w poprzedniej ciąży miałam 9! Także tym się nie przejmuj bo norma jest od 9 do 47.
    Pewnie będę jeździć na kontrolne badania do Polski bo jakoś tym lekarza tutaj nie wierzę.
    Mam prenatalne 16.06 A ty ?
    Bardzo się boję tych badań. Nie wiem czy wszystko jest w porządku ale pewnie wszystkie kobiety mają te same obawy

    [link=https://www.suwaczki.com/]oar8s65g3pfujggo.png[/link]

    Przestań bać się tego, co może pójść źle.
    Skup się na tym, co może pójść dobrze.


    Amh 0.42 -2019
    Amh 0.84- 2018
    Jeden drozny jajowod
    06.2018 ivf 2/5 😕😕
    12.2018 ciąża- 7 tyg.- poronienie
    06.2019 icsi- 0 zaplodnionych

    Od 07.2019 - Novum
    Tsh 1.8, podwyższona prolaktyna, torbiele
    Od 12.2019- antykoncepcja
    02.2020-punkcja torbieli 😟
    04.2020
    31dc- beta hCG 251
    33 dc.-635
    04.05. 6+1 ❤💍
    Bądź silny maluszku 🙏 walcz...
    20.07-185gram 💗
    23tc- 448 g
    26tc-710g
    30tc-1240g
    33tc-1500g
    35tc- 2240g
  • Chcę być mamą Autorytet
    Postów: 824 1105

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolores wrote:
    Dziewczyny byłam dziś na usg i z ostatniej miesiączki wychodzi 9+3dc a z usg 8+2dc. A robiłam testy owulacyjnę i z nich wychodziła owulacja na 16 lub 17 d cyklu. Czy powinnam się martwić?

    Ponoć różnica 8 dni na samym początku to nie jest powód do niepokoju. Przynajmniej tak wszędzie jest napisane. Mi podczas ostatniego usg też wyszła różnica kilku dni i spytalam o to lekarza A babka zmierzyła jeszcze raz i powiedziała że to różnie może wyjść jak ona zmierzy. A urządzenie też Nie jest takie dokładne. Też się tym przejmuje Ale i tak nic nie zrobimy i musimy czekać

    [link=https://www.suwaczki.com/]oar8s65g3pfujggo.png[/link]

    Przestań bać się tego, co może pójść źle.
    Skup się na tym, co może pójść dobrze.


    Amh 0.42 -2019
    Amh 0.84- 2018
    Jeden drozny jajowod
    06.2018 ivf 2/5 😕😕
    12.2018 ciąża- 7 tyg.- poronienie
    06.2019 icsi- 0 zaplodnionych

    Od 07.2019 - Novum
    Tsh 1.8, podwyższona prolaktyna, torbiele
    Od 12.2019- antykoncepcja
    02.2020-punkcja torbieli 😟
    04.2020
    31dc- beta hCG 251
    33 dc.-635
    04.05. 6+1 ❤💍
    Bądź silny maluszku 🙏 walcz...
    20.07-185gram 💗
    23tc- 448 g
    26tc-710g
    30tc-1240g
    33tc-1500g
    35tc- 2240g
  • jjs Ekspertka
    Postów: 131 86

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam do Was pytanie. Miałam dziś wizytę u gin, badała mi brzuch uciskając go, teraz w miejscu w którym uciskała gdy dotykam to boli. Któraś z Was spotkała się z czymś takim ?
    Z dzidzią na usg wszystko było w jak najlepszym porządku, ale martwi mnie trochę to.

    w57v9n73a8iaw4bs.png

    termin porodu: 9.12.2020
  • gucha Koleżanka
    Postów: 49 28

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    Najlepiej zadzwoń do swojego ginekologa, bo to może oznaczać tak naprawdę wszystko i nic. Ja też mam od tygodnia bóle brzucha, ale no macica rośnie, wszystko się rozciąga, naciąga, więc ból brzucha raczej jest normalny, o ile bóle są delikatne i możesz normalnie funkcjonować (no chyba, że ból jest bardzo silny, skurczowy no to wtedy nie są żarty). A każde plamienie trzeba skonsultować z lekarzem. Bierzesz progesteron?

    Nie, nie biorę żadnych dodatkowych leków. Ale na wizycie bylam 3 maja i wtedy było ok. To nie jest bardzo wielki ból, ale taki bardziej kłujący w danym momencie tak jak pisałam przy obracaniu z boku na bok bądź jak się podnoszę. a co do lekarza, u tego co bylam nie chce wracać bo nie ufam, a do tego co jestem zapisana to raczej nie da rady sie przepisać na wcześniejszy termin...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolores wrote:
    Dziewczyny byłam dziś na usg i z ostatniej miesiączki wychodzi 9+3dc a z usg 8+2dc. A robiłam testy owulacyjnę i z nich wychodziła owulacja na 16 lub 17 d cyklu. Czy powinnam się martwić?
    Nie na tym etapie tak może być. Termin porodu i tak najbardziej wiarygodny jest z prenatalnych, wiec na kolejnym usg. Możliwe ze ci się jeszcze skoryguje, a możliwe ze dużo pózniej jajeczko się po prostu zapłodnilo. Wbrew pozorom w ciąże można zajść przez cały cykl.

    My jutro wizyta a w czwartek prenatalne. Jakiś dziwny niepokój mam w sobie już bym chciała być po.

  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jjs wrote:
    Dziewczyny, mam do Was pytanie. Miałam dziś wizytę u gin, badała mi brzuch uciskając go, teraz w miejscu w którym uciskała gdy dotykam to boli. Któraś z Was spotkała się z czymś takim ?
    Z dzidzią na usg wszystko było w jak najlepszym porządku, ale martwi mnie trochę to.
    Jak masz możliwość zadzwoń do gin i zapytaj, będziesz spokojniejsza :) a tak z ciekawości czemu naciskała na brzuch? w sensie po co? Ja mam wizytę w piątek zwykłą a prenatalne dopiero 19 i już przebieram nóżkami :D

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • jjs Ekspertka
    Postów: 131 86

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno bada się tak położenie dna miednicy.

    Mam do niej numer, ale zaczekam do jutra, jak mi nie przejdzie to jej zapytam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2020, 20:32

    w57v9n73a8iaw4bs.png

    termin porodu: 9.12.2020
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gucha wrote:
    Nie, nie biorę żadnych dodatkowych leków. Ale na wizycie bylam 3 maja i wtedy było ok. To nie jest bardzo wielki ból, ale taki bardziej kłujący w danym momencie tak jak pisałam przy obracaniu z boku na bok bądź jak się podnoszę. a co do lekarza, u tego co bylam nie chce wracać bo nie ufam, a do tego co jestem zapisana to raczej nie da rady sie przepisać na wcześniejszy termin...
    5 tygodni między wizytami to długo bardzo. Podziwiam za cierpliwość. Postaraj się umówić, wytłumacz, co Ci dolega to może gdzieś Cię wciśnie wcześniej, jeśli prywatnie.

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim wrote:
    Nie na tym etapie tak może być. Termin porodu i tak najbardziej wiarygodny jest z prenatalnych, wiec na kolejnym usg. Możliwe ze ci się jeszcze skoryguje, a możliwe ze dużo pózniej jajeczko się po prostu zapłodnilo. Wbrew pozorom w ciąże można zajść przez cały cykl. Ok ale w takim razie plemniki musiałyby przeźyć aź 8 dni bo my tylko jeden raz wspôľźyliśmy 14 dc i potem juź wogôle. Ale przynajmniej mam cichą nadzieję źe to côreczka będzie.

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 25 maja 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina, JustynaFrog - ja też w piątek prenatalne :) we trzy wizytujemy

    Kokaina, JustynaFrog lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 25 maja 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek ,JustynaFrog fajnie ze razem☺️

    Oby tylko same super wieści były.

    JustynaFrog, Glonojadek lubią tę wiadomość

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 26 maja 2020, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto badania prenatalne ma w poniedziałek 1 czerwca, w Dzień Dziecka? Ja mam na 9:30, bo stwierdziłam, że nie wytrzymam do popołudnia :D
    A i jeszcze czy u Was mogą być partnerzy na wizycie? W sensie podczas tych badań prenatalnych? U nas jak na ten moment nie, ale może w ciągu tygodnia się coś zmieni... Ale czy tak czy siak jest u nas możliwość nagrania wizyty i skorzystam z tej opcji :)

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 26 maja 2020, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Kokaina, JustynaFrog - ja też w piątek prenatalne :) we trzy wizytujemy

    Ja też w piątek prenatalne! 🤗

    Glonojadek, Kokaina lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 26 maja 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow już prenatalne! Powodzenia dziewczyny!
    Ja się umówiłam na 10.06 ale mam też wizytę jutro to się podpytam czy dobrze oszacowalam termin może będzie kazał przyjechać tydzień wcześniej różnie lekarze robią to usg...

    Z racji tego że nie lubię lekarzy to byłam dopiero raz w tej ciazy😂 przy 3 dziecku to już mam inne podejście a poza tym jak się tak fatalnie czułam to nie po drodze mi wizyty no i boję się też trochę teraz tych przychodni z racji wirusa... Mam nadzieję że w raz lepszym samopoczuciem to się zmieni...

    oar89n73y6mg0rut.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 26 maja 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    A kto badania prenatalne ma w poniedziałek 1 czerwca, w Dzień Dziecka? Ja mam na 9:30, bo stwierdziłam, że nie wytrzymam do popołudnia :D
    A i jeszcze czy u Was mogą być partnerzy na wizycie? W sensie podczas tych badań prenatalnych? U nas jak na ten moment nie, ale może w ciągu tygodnia się coś zmieni... Ale czy tak czy siak jest u nas możliwość nagrania wizyty i skorzystam z tej opcji :)

    Ja mam prenatalne 1 czerwca w samo południe :-D U nas też tylko sama kobieta może być. W pierwszej ciąży mąż jeździł ze mną na wszystkie usg, a w tej jeżdżę sama :) Też dostanę płytkę z nagraniem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2020, 08:38

    Mała panda lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • jjs Ekspertka
    Postów: 131 86

    Wysłany: 26 maja 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    A kto badania prenatalne ma w poniedziałek 1 czerwca, w Dzień Dziecka? Ja mam na 9:30, bo stwierdziłam, że nie wytrzymam do popołudnia :D
    A i jeszcze czy u Was mogą być partnerzy na wizycie? W sensie podczas tych badań prenatalnych? U nas jak na ten moment nie, ale może w ciągu tygodnia się coś zmieni... Ale czy tak czy siak jest u nas możliwość nagrania wizyty i skorzystam z tej opcji :)

    Ja też w poniedziałek się wybieram :) mam na 9:00 :) niestety sama, w mojej klinice dalej nie wpuszczają mężów :(

    Mała panda lubi tę wiadomość

    w57v9n73a8iaw4bs.png

    termin porodu: 9.12.2020
  • kingus0x Ekspertka
    Postów: 132 84

    Wysłany: 26 maja 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym już chciała wchodzić z mężem :)

    07.04.2020 - Ⅱ <3
    qb3cx1hpo3lollv8.png
    💙 14.12.2020 💙
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 26 maja 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nie można żadnych osób towarzyszących ☹️

    oar89n73y6mg0rut.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 maja 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą wrote:
    Dobrze że plamienia już przeszły. Twój progesteron wcale nie jest taki słaby- ja w poprzedniej ciąży miałam 9! Także tym się nie przejmuj bo norma jest od 9 do 47.
    Pewnie będę jeździć na kontrolne badania do Polski bo jakoś tym lekarza tutaj nie wierzę.
    Mam prenatalne 16.06 A ty ?
    Bardzo się boję tych badań. Nie wiem czy wszystko jest w porządku ale pewnie wszystkie kobiety mają te same obawy
    Jak masz możliwość przyjazdu do Pl to pewnie, nie ma co się stresować. Ja mam 2.06 usg prenatalne, a jutro jade zrobić pappe i wolna bete hcg. Też mam cykora strasznego!

    Dolores, ja po usg z 8 tygodnia też się martwiłam, bo wyszlo, ze ciąża jest o tydzień młodsza niż myślałam, a ja mam dokładne wyliczenie bo jestem po ivf. W 10 tc poszlam do przychodni z lepszym usg i juz wiek ciazy pokryl się z moimi obliczeniami. Tak ze nie stresuj sie, zobaczysz na następnym usg.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ