X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża
Odpowiedz

KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża

Oceń ten wątek:
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 maja 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    Dzieki :-) moj jest jeszcze takim lakomczuchem ze codziennie bo obiedzie zjada czekolade..ale mowi ze nie dobra hehe nie chce smaka robic.ja jem grejfruty i truskawki czasem kiwi takze nie ma tragedii ale lubie arbuzy i niestety za duzo cukru maja ..

    ale swintuch :( :(
    ja wyzucam wszystkie slodycze jak bym miala zle wyniki z glukozy :(
    zdrowko Vivien najwazniejsze!! Choc wiem ze bedzie ciezko :P

    A od czego zalezy wynik glukozy??Sa jakies predyspozycje kto jest bardziej podatny na cukrzyce ciazowa???

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 maja 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli w rodzinie ktos mial cukrzyce prawdopodobienstwo zwieksza sie.Rowniez nadmiar slodkosci w ciazy moze sie przyczynic ale chyba nie u kazdego.

    Przed testem na glukoze moj maly wazyl nieco wiecej i sie wystraszylam ,ze moge miec cukrzyce, wiec od razu zmienilam diete wykluczajac oczywiscie wszelaki cukier prosty i powiem Wam, ze mialam bardzo silna motywecje i zero ochoty na slodycze, nawet jak lezaly w domu.Test wyszedl mi ok.

    vivien lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 maja 2013, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    Kurde pasia musisz tak do konca ciazy uwazac?? o.O

    Vivien, ja zanim zrobilam test na glukoze tez myslalam ,ze mam cukrzyce i zmienilam dietke na podobna do Pasi.Okazalo sie ,ze cukrzycy nie mam ,ale lekarka powiedzila,ze dietke moge kontynuowac ,bo mi tylko na zdrowie wyjdzie. Oczywiscie kontynuuje, ale marchewke gotowana jem :-) i czasem zjem cos slodkiego ,ale rzadko.

    vivien lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 maja 2013, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti slodycze to moja zmora... wiadomo nie pochlaniam ich kilogramami ale w ciagu dnia ciagnie mnie zeby coscik przekasic.Teraz nawet juz wiecej owocow kupuje ale i tak ciastko czy czekolade musze zjesc.To taki moj nalug :\ :\
    duzo cwicze i wiem ze to zawsze spale ale cukrzycy ciazowej sie boje wkoncu kruszynka jest dla mnoe WSZYSTKIM!!!

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 maja 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien, niekoniecznie musisz miec cukrzyce , bo jesz slodycze :-) to zalezy od organizmu i wazna jest cala dieta nie tylko slodkosci (trzeba jesc w wiekszosci weglowodany zlozone) - ja tez do testu jadlam cynamonki, ciasto drozdzowe- babcia piekla i przynosila i trudno bylo sie oprzec :-) i nic mi nie wyszlo, niebawem zrobisz test i zobaczysz ,czy bedzie ok, a na pewno tak.
    Nawet jesli cos wyjdzie ,to nie tragedia, zmienia sie dietke i jest ok.
    Jestes jak moj maz , on codziennie musi zjesc cos slodkiego ,a szczuply jest bardzo - takie geny ,plus to co gotuje i jemy jest lekkostrawne wiec nawet jak zje slodkosci to mu nie przybywa kg, no i rzecz jasna codziennie cwiczy, 2 razy w tyg jezdzi na rowerze okolo 100 km.mnie tylko dziwi, ze osoby, ktore tyle cwicza maja taka sklonnosc do slodyczy?

    vivien lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 maja 2013, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, ruch jest naszym sprzymierzencem i gdy sie duzo poruszamy ,to i poziom cukru jest na wlasciwym poziomie :-) ja praktykuje glownie spacerki, bo i przed ciaza nie cwiczylam, ale ogolnie jestem sprawna fizycznie - mam tzw. krzepe hehe :-) nie przytylam w ciazy za wiele i mam nadzieje, ze moja kondycja pomoze mi w porodzie.pozdrowionka

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 maja 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien lekarz powiedzial ze moge byc obciazona po babci ale kiedys przed ciaza.badalam cukier we krwi i wszystko bylo ok.tym bardziej ze nie wiem czy babcia miala wrodzona czy nabyta..
    Mysle ze ta ciazowa to przede wszystkim zalezy od za bogatej diety bo trzustka nie jest w stanie produkowac insuliny tyle zeby go zbic..niby zjadlam lekka kolacje przed badaniem jak mkwil lekarz ale w ogole nie trzymalam sie zadnej diety wczesniej..przytylam tez 3kg w 3tyg i to za duzoo jak na ten tydzien byl..
    Za slodyczmi nie przepadam ale nie pije teraz tez sokow i nie jem jasnego poeczywa.smakuje mi maca razowa na szczescie i sezon na warzywka wiec pasuje mi to ;-)

    vivien lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 maja 2013, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A buraki gotowane tez lubie i sa zdrowe a jednak nie dla mnie bo maja duuuzo cukru..hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2013, 21:43

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 4 listopada 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie pisaliśmy w tym wątku:)

    Jakieś dobre przepis na ciasto ktoś podrzuci;))

    paula22 lubi tę wiadomość

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 4 listopada 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalita ja mogę podrzucić ale zależy jakiego rodzaju ciasto chcesz;)

    lprktv73nye615w2.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 4 listopada 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przepis na napoleonke:

    ciasto: 3szkl. mąki pszennej,szklanka śmietany,szczypta soli i cukru,łyżeczka proszku do pieczenia,kostka masła.
    krem:litr mleka, 7łyżeczek mąki krupczatki,3/4szkl.cukru,łyżka masła.

    Składniki na ciasto zagnieść, podzielić na 2 części,rozwałkować i upiec każdą osobno do zarumienienia w temp.180st.
    podczas pieczenia drugiego kawałka ciasta zagotować 750ml mleka z cukrem i łyzka masła i do gotującego się mleka wlać rozmieszaną krupczatkę w 250ml mleka. kiedy masa ostygnie wyłożyc na blat ciasta i przykryć drugim. posypać cukrem pudrem. najlepiej kroi się i smakuje nastepnego dnia;)
    ciasto sprawdzone przeze mnie kilkakrotnie;)

    lprktv73nye615w2.png
  • kaaasiaczek_ Autorytet
    Postów: 1286 1430

    Wysłany: 4 listopada 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w czasie ciąży nie mam w ogóle ręki do ciast, itp. wszystko mi się nie udaje, choć przed ciążą wypieki wychodziły super. a teraz to nawet babeczki z proszku nie chcą wyjść :( masakra jakaś...

    qb3ci09kgez1zp78.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 5 listopada 2013, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi wychodzą nadal ale np szybciej sie denerwuje przy robieniu niz przed ciąża

    lprktv73nye615w2.png
  • ania_mr Autorytet
    Postów: 904 688

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś na obiad robię dania z dynią. Na pierwsze obiad zupa dyniowa z groszkiem ptysiowym, na drugie makaron z dynią i kurczakiem w sosie śmietankowym...a na deser...ciasto dyniowe... Trzeba wykorzystać dynię jak dostało się od cioci..aby dość dużą :D

    Wieczorkiem napiszę jak wyszło i ewentualnie jak ktoś będzie chciał przepisy :D

    relgh371tnvgf6k5.png77d19a1547e45cc4.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 6 listopada 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniu ja poproszę o przepis na dania i ciasto jeśli mozna;)

    a u mnie dziś na obiad zupka szczawiowa i naleśniki z jabłkami:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2013, 14:35

    lprktv73nye615w2.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 12 listopada 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ochotę na kaszę gryczaną. Jak ją przyrządzić? Może jakaś zapiekanka? Czekam na inspiracje :)

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Ewelina Autorytet
    Postów: 636 377

    Wysłany: 12 listopada 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam kotlety z kaszy gryczanej i twarogu. Dwa woreczki ugotowanej kaszy i kostkę twarogu półtłustego wrzucam do blendera i rozdrabniam. Do tego dorzucam podsmażoną cebulkę, wbijam jajko i wyrabiam na jednolitą masę. Uformowane kotleciki traktujemy jak mielone - można obtoczyć w bułce i na patelnię. Są pyszne, szczególnie z sosem grzybowym/pieczarkowym, ale fajnie smakują też z sosem jogurtowym z ziołami.

    paula22, Makcza lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-68384.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 12 listopada 2013, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina fajny łatwy przepis;) na pewno wypróbuje;)

    lprktv73nye615w2.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 12 listopada 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina wrote:
    Polecam kotlety z kaszy gryczanej i twarogu. Dwa woreczki ugotowanej kaszy i kostkę twarogu półtłustego wrzucam do blendera i rozdrabniam. Do tego dorzucam podsmażoną cebulkę, wbijam jajko i wyrabiam na jednolitą masę. Uformowane kotleciki traktujemy jak mielone - można obtoczyć w bułce i na patelnię. Są pyszne, szczególnie z sosem grzybowym/pieczarkowym, ale fajnie smakują też z sosem jogurtowym z ziołami.

    O tak! I jeszcze natka pietruszki!

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 19 listopada 2013, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makaron z dynia pyszny.ja podsmazam cebulke ,dodaje pokrojona w kostke dynie, dusze do miekkosci ale lepiej by pozostala troche twarda, zalewam jogurtem naturalnym, doprawiam sola,pieprzem i gałką muszkatolowa.dodaje makaron pelnoziarnisty do sosu i mieszam,na talerzu posypuje pietruszka.pycha!
    aha najlepsza jest dynia hokaido na zupe i do makaronu

    Makcza lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ