X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    a czy ciemieniucha może bycns czole ? nie mamy skorupy ale taka dziwna skóra...

    rety...mam takie hemoroidy, że katsstrofa😥😥😥😥😥😥😥😥 krem czy czopek kupie ale powiedzcie mi czy je się wkłada do środka??? sorry za takie pytanie....

    My mielismy ciemieniuche na brwiach ....na czolo nam tez zachodzi ta z glowy....

    Ja mam krem na hemoroidy w tubce z takim "ciulikiem" dziurawym na koncu...wkladasz w odbyt i wyciskasz a masc wychodzi przez 5 dziurek i smaruje w srodku jelita

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce być mama ja Cię wczoraj znalazłam na ig i napisałam do Ciebie 😉

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja hemoroidy mam od czasu jak urodziłam córkę...potem się schowały no ale suki wyłażą po biegunce albo zatwardzeniu...
    ale tak jak mam teraz to już dawno nie było...🤬🤬🤬 aż pulsuje mi wszystko w środku...ja jebie...

    mnie też ćmi jak na okres...pewnie szybko dostanę...po córce już w 7 tygodniu po.porodzie miałam

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Sansi też się zastanawiam :) ale ja chyba nie będę ryzykować bo później mi nie zje całej porcji, nie prsybierze i ja się zapłacze.
    wyszłam właśnie na panikare bo poleciałam do przychodni ja zwazyc. Jak usłyszeli że trzy dni temu była ważna to widziałam że mają mnie za wariatke. Ale w dupe to mam, ważne że do szpitala nie trafimy. Mała przybrała, ale mało. Trudno, widocznie taka jej uroda :( daje jej jeść kiedy chce, więcej już nie zrobie
    Ile przybrała?

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka mycha, mam nadzieje, ze Cie nie przestraszylam. Michalek tez spal z otwarta buzia czasami ale wtedy nie wiedzialam, ze to cos zlego. Profil twarzy ma bardzo ładny, ale ma podejrzenie astmy, moze to nie od tego, bardziej na tle alergicznym. Michalek tez mial cofnieta brodke, ale wydaje mi sie ze troche w mniejszym stopniu. Czlowiek w nieswiadomosci zyl i byl szczesliwy ;)

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tego jednego hemoroida czopki wywołały u mnie taka biegunkę że dwa dni myślałam że zejdę. Ból brzucha i leciało że mnie dosłownie zostały dwa ale już odstawiłam i przeszło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pediatra powiedziała że spanie na brzuszku jest zdrowe. Nie czytam internetow, szwagierki syn ma buzię otwarta 22/24 nie ma cofniętej brody ani astmy więc nie panikuje.

    DorotaAnna, mysla.nieskalana, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Jak osiągnąć te 3 godz odstepu w dzień?? W nocy się udaje, nawet czasami 4 godz, ale w dzień jak nie śpi i płacze to mam Jej nie Dec co 2 godz cyca?? Ona się szybko przestawi?
    Ja ją próbuję przetrzymać i jak się obudzi za wcześnie to nie biorę na ręce tylko do niej gadam, ona się uśmiecha, coś tam po swojemu mówi :) Pieluchę zmieniam jak jest kupa a jak tylko siku to czekam. Potem już na ręce biorę, trochę z nią pochodzę po mieszkaniu, pokazuję różne rzeczy albo kładę na matę edukacyjną. Zajmuję jej głowę innymi rzeczami bo nie powinna być głodna po 2 godzinach. Jak płacze bo przytulam i daję smoczek, nie zawsze chce.
    Najpierw przedłużałam jej ten czas do 2,5h, po kilku dniach do 3h. Wydłuża się troszkę czas jedzenia i dłużej nie jest głodna :) Nie zawsze się udaje co 3h, ale już co 2,5 to jest takie minimun że się zdąży strawić poprzednie jedzonko i nie ulewa się potem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 16:18

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Ile przybrała?
    39 g:( w szpitalu mówili że ważne że przybiera.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 16:18

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    39 g:( w szpitalu mówili że ważne że przybiera.
    Dokładnie tak ważne że przybiera bo akurat wiecie że ma problem z napięciem i stąd mniejsze przyrosty. A co ile dajesz jej?

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B002 u nas narazie Córcia prawie nie śpi w dzień, a jak już to 10-15 min i dlatego jak jest ciągle na chodzie to nie mam Jej jak przetrzymać, bo ogólnie już marudzi i cycka Ja uspokaja. Może jeszcze za wcześnie u nas na taką regularnosc??

    age.png
    age.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Dokładnie tak ważne że przybiera bo akurat wiecie że ma problem z napięciem i stąd mniejsze przyrosty. A co ile dajesz jej?
    Na żądanie. Najdłuższa przerwa to były 4h, a bywa że po godz już chce

    f1d9680377.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    B002 u nas narazie Córcia prawie nie śpi w dzień, a jak już to 10-15 min i dlatego jak jest ciągle na chodzie to nie mam Jej jak przetrzymać, bo ogólnie już marudzi i cycka Ja uspokaja. Może jeszcze za wcześnie u nas na taką regularnosc??
    Czytałam w jednej książce że najłatwiej taką regularność wprowadzić do 6 tygodnia bo dziecko wtedy łatwo przestawić.
    Wg mnie nie tak łatwo, no ale trzeba próbować. Ogólnie to chodzi o to że dziecko naje się porządnie, potem aktywnosc ma je zmęczyć (ale nie przemęczyć bo nie będzie mogło zasnąć) i potem zaśnie aż obudzi się 3 godziny po początku poprzedniego karmienia. Powinno się zachować cykl 3 godzin. Wtedy w nocy dziecko zacznie wydłużać spanie aż noce będą przespane po kilku miesiącach.
    Jeszcze napisali że jak dziecko śpi w dzień dłużej to należy je budzić żeby jedzenie było co 3h to wtedy w nocy będzie spać dłużej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 16:57

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    B002 u nas narazie Córcia prawie nie śpi w dzień, a jak już to 10-15 min i dlatego jak jest ciągle na chodzie to nie mam Jej jak przetrzymać, bo ogólnie już marudzi i cycka Ja uspokaja. Może jeszcze za wcześnie u nas na taką regularnosc??
    NIE przejmuj się.. Nie każdy tak musi mieć. Pamiętaj że nasze mleko to też piviu dla dziecka i np mój jak jest ciepło to często się przystawia na chwilę i popija to pierwsze mleko. Widać od razu po usteczkach że są suche i mu się chce pić. Nie ma szans wtedy żeby dziecko wytrzymał 3 godz albo to po prostu meczarnia czasem dla dziecka. Rób swoim rytmem jak dziecko tego potrzebuje :)

    B_002, espoir, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama19 to prawda. Najlepiej jak postępuje się wg rytmu danego dziecka.
    Ale jeśli dziecko się przejada jedząc częściej to wtedy warto wypracować tą regularność.
    U mnie jedzenie na żądanie przynosi więcej szkody niż pożytku, bo nie potrafię ocenić czy dziecko jest głodne czy ma odruch ssania. A moja ciumka ustami nawet przed sen, najchętniej to by non stop ciumkała, nawet jak już jest najedzona :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 17:13

    Karmelllka90, Mama36 lubią tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Na żądanie. Najdłuższa przerwa to były 4h, a bywa że po godz już chce
    Nawet jeśli karmisz na żądanie a mała.nie przybiera prawidłowo nie powinnaś mieć przerw dłuższych niż 3 godziny.

    B_002 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansiviera a skoro ona tak często jest dostawiana nie myślałaś że ten płacz jest z przejedzenia? Te bóle brzuszka ? Może ona ma mocny odruch ssania nie że jest głodna. Bo z tego co pisałaś to nie wygląda na kolki ale może asnis bóle są z przejedzenia

    B_002 lubi tę wiadomość

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Nawet jeśli karmisz na żądanie a mała.nie przybiera prawidłowo nie powinnaś mieć przerw dłuższych niż 3 godziny.
    W dzień, bo w nocy mogą być dłuższe :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt.. Mój też by ciumkał non stop. To inna para kaloszy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    W dzień, bo w nocy mogą być dłuższe :)
    Basiu jeśli nie przybiera prawidłowo w nocy też muszą być co 3 maxymalnie karmienia.

‹‹ 3289 3290 3291 3292 3293 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ