X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Czy są na tym forum jeszcze mamy dzieci, które nie robią nic?😃w sensie nie siada, nie raczkuje itp?
    no jasne :D kładę go na podłogę to się kręci w kółko lub do tyłu trochę poślizga... ale luzik, mają czas!

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Wow, Fasolka to bardzo mobilny jest już Twój Synciu! Bardzo ruchliwy! Brawo!

    Dziewczyny które kp, ile Wam teraz wychodzi karmien na dzień? Nocy to nie liczę bo raz 2 a raz 5 bywa...Ale w dzień od pobudki do usypiania po kąpieli to wychodzi nam 3 karmienia i trzy inne posiłki, w tym mleczna kaszka.


    Ano ruchliwy... ADHD...

    Ja nie liczę karmien bo u nas i w dzień są czasem co dwie godziny...

    stresant lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny za odpowiedz bo zaczelam sie troche martwic. Najbardziej to mnie w*urwia jak dzwoni ktos z rodziny i pyta jak Maly. A siedzi juz? A raczkuje? A ile ma zabkow? -ojj to pozno! Powinien juz dawno siedziec. I nie raczkuje wogole?? A Fabian Agnieszki to zasuwa jak rakieta. 🤦‍♀️

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Wow, Fasolka to bardzo mobilny jest już Twój Synciu! Bardzo ruchliwy! Brawo!

    Dziewczyny które kp, ile Wam teraz wychodzi karmien na dzień? Nocy to nie liczę bo raz 2 a raz 5 bywa...Ale w dzień od pobudki do usypiania po kąpieli to wychodzi nam 3 karmienia i trzy inne posiłki, w tym mleczna kaszka.
    no to u mnie podobnie
    w ciagu dnia tak 3-4x piers

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam na echu u profesor Dangel, chodze do kogos innego, ale do niej zapisalam sie jak tylko maly sie urodzil, ale do teraz nie bylo miejsc. Ten otwor owalny prawie sie zasklepil i moze w ogole sie zamknie, a jak nie, to taka ceche ma ze 30 procent ludzi, wiec i tak nie byloby tragedii. Taki przetrwaly otwor tylko innego typu u doroslego moglby byc problemem, ale to nie ten typ. Powiedziala, ze jakbym chciala przyjsc jeszcze do niej to niepredzej niz za 3 lata.

    malutka_mycha, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze tylko maly teraz kiepsko przybiera, a lecial jak burza. Wazy 8800, przez 3 tygodnie przybral tylko 100g. Wczoraj to byla jakas masakra z piciem mleka i jedzeniem stalym. Maly wypil niewiele ponad 600 ml mleka, zjadl z 50 g kaszki i ze 30 dyni z kurczakiem. Pozwalam mu z Michalka talerza cos skubnac, bo ukrasc drugiemu jest jak wiadomo milej ;) ale tylko raz podwedzil troche pulpeta i kalafior. Cos tam wlozyl troche do buzi, wiekszosc wyplul ale jakies mikrokawaleczki polknal. Dzis dalam mu troche buleczki z maslem, takie najmniejsze kawaleczki chyba udalo mu sie polknac.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 05:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola - u nas kp 3-5 razy dziennie plus minimum 2 razy w nocy. Do tego Młody się domaga jedzenia - nie chce mleka tylko coś innego.
    U nas jest śniadanie (pół kromki chleba żytniego), drugie śniadanie (kasza - często na moim mleku), obiad(różnie) i kolacja (kasza albo jogurt). I godzinę przed każdym z tych posiłków jest cyc. Odkąd się więcej rusza to je też więcej. Ale zdarza się że zje tylko kasze i tylko podziuba coś innego w okolicach obiadu/kolacji.
    W teorii od 9 miesiąca powinno/może dziecko jeść 3-4 posiłki stałe z kawałkami już.
    Jak nie zje kolacji i dostanie tylko cycka to mi się budzi co godzinę bo niedojedzony jest.
    Wybiła nam lewa dwójka górna i teraz wychodzi prawa. Ta prawa całkiem spoko bo bez większych problemów jak dotąd.
    J
    Jedynek górnych nie ma - zachowana przerwa na cycka 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres wrażliwości na poznawanie nowych smaków i nauki żucia (a w konsekwencji wstępu do rozwijania mowy) jest między 7 a 10 miesiącem najintensywniejszy. Więc daje Młodemu jak najwięcej nowości i zdarza się często że jednego dnia coś lubią a drugiego nie po to tylko żeby następnego dnia zjeść znowu ze smakiem.
    Chce do roku dojść do tego żeby jadł i gryzł już wszystko. Ale go nie zmuszam. U nas to idzie samo bardzo ładnie.
    Ignas je zawsze wtedy kiedy i ja jem (oprócz kolacji bo zazwyczaj nie jem). I chcę spróbować wszystkiego z mojego talerza. To u niego najlepsza motywacja do próbowania jak może gwizdnąć coś z mojego albo taty talerza.

    Właśnie Ignaś kończy wmasowywanie chleba z mascarpone w siebie i blat. Ja pije kawę i podaje mu raz na jakiś czas wodę. Już mi zabieram bidon bo wyciąganie jedzenia z tych zakamarków to masakra

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie pszczółkę ze skip hop tą uciekającą?
    Do nas ma dziś dojść i nie mogę się doczekać.

    Jaka zabawka to teraz u Was hit?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka - pytałaś o te dawtony - tak to te tubki z musem. Stąd:
    https://dodomku.pl/Dawtona_Drugie_sniadanie_Owsianka_mus_truskawka_platki_owsiane_babka_plesznik/79318.html

    Ale można też w Kauflandzie je dostać na przykład. Cena też niezła. Tym bardziej że jak sama robię to się narobię, namyje, nabieram, naszukam dobrych owoców i ziaren.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    no jasne :D kładę go na podłogę to się kręci w kółko lub do tyłu trochę poślizga... ale luzik, mają czas!
    Pewnie Ci się nawet nie spieszy żeby mieć następna petarde w domu :)

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Bylam na echu u profesor Dangel, chodze do kogos innego, ale do niej zapisalam sie jak tylko maly sie urodzil, ale do teraz nie bylo miejsc. Ten otwor owalny prawie sie zasklepil i moze w ogole sie zamknie, a jak nie, to taka ceche ma ze 30 procent ludzi, wiec i tak nie byloby tragedii. Taki przetrwaly otwor tylko innego typu u doroslego moglby byc problemem, ale to nie ten typ. Powiedziala, ze jakbym chciala przyjsc jeszcze do niej to niepredzej niz za 3 lata.
    Nam się zamknął ale też mamy przyjść za ok 2 lata

    Misiabella lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ale takie chwilowe spadki apetytu i wolniejsze przybierania mieszczą się chyba w normie. Może ząbki mu idą?

    Misiabella lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Dzieki Dziewczyny za odpowiedz bo zaczelam sie troche martwic. Najbardziej to mnie w*urwia jak dzwoni ktos z rodziny i pyta jak Maly. A siedzi juz? A raczkuje? A ile ma zabkow? -ojj to pozno! Powinien juz dawno siedziec. I nie raczkuje wogole?? A Fabian Agnieszki to zasuwa jak rakieta. 🤦‍♀️
    Niby Nina siadla ale tylko 2 razy więc też szału nie ma :) to faktycznie jest później chwilą. Jeszcze kilka dni temu bym nie powiedziała że jest blisko śniadania. A tu bum, na drugi dzień się udało.

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Fasola - u nas kp 3-5 razy dziennie plus minimum 2 razy w nocy. Do tego Młody się domaga jedzenia - nie chce mleka tylko coś innego.
    U nas jest śniadanie (pół kromki chleba żytniego), drugie śniadanie (kasza - często na moim mleku), obiad(różnie) i kolacja (kasza albo jogurt). I godzinę przed każdym z tych posiłków jest cyc. Odkąd się więcej rusza to je też więcej. Ale zdarza się że zje tylko kasze i tylko podziuba coś innego w okolicach obiadu/kolacji.
    W teorii od 9 miesiąca powinno/może dziecko jeść 3-4 posiłki stałe z kawałkami już.
    Jak nie zje kolacji i dostanie tylko cycka to mi się budzi co godzinę bo niedojedzony jest.
    Wybiła nam lewa dwójka górna i teraz wychodzi prawa. Ta prawa całkiem spoko bo bez większych problemów jak dotąd.
    J
    Jedynek górnych nie ma - zachowana przerwa na cycka 😁


    Mój się nie garnie do naszych talerzy 😁 czasem się trzęsie na widok jabłka albo kanapki ale obiady go nie ruszają. No i u nas kolacja nie ma znaczenia...wczoraj zjadł kaszę przed 21 a pobudki nawet gorsze niż jakby nie jadł...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Fasolka - pytałaś o te dawtony - tak to te tubki z musem. Stąd:
    https://dodomku.pl/Dawtona_Drugie_sniadanie_Owsianka_mus_truskawka_platki_owsiane_babka_plesznik/79318.html

    Ale można też w Kauflandzie je dostać na przykład. Cena też niezła. Tym bardziej że jak sama robię to się narobię, namyje, nabieram, naszukam dobrych owoców i ziaren.


    Ooo fajna sprawa! Nie znałam! Dzięki!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nam się zamknął ale też mamy przyjść za ok 2 lata


    Nam też kazali wrócić po 2 rz

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Pewnie Ci się nawet nie spieszy żeby mieć następna petarde w domu :)
    właśnie czekam na to! według mnie jest dużo łatwiej z takim dzieckiem mimo, że bardziej trzeba pilnować ;)

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Wow, Fasolka to bardzo mobilny jest już Twój Synciu! Bardzo ruchliwy! Brawo!

    Dziewczyny które kp, ile Wam teraz wychodzi karmien na dzień? Nocy to nie liczę bo raz 2 a raz 5 bywa...Ale w dzień od pobudki do usypiania po kąpieli to wychodzi nam 3 karmienia i trzy inne posiłki, w tym mleczna kaszka.
    U nas cycek 4-5 razy dziennie plus butelka z odciagnietym mlekiem.
    W nocy 3-4cyce. Ale moja je tylko zupę i owoce. Kaszki nadal są be.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    właśnie czekam na to! według mnie jest dużo łatwiej z takim dzieckiem mimo, że bardziej trzeba pilnować ;)
    Wg mnie też :) ale komukolwiek to mówię to klupie się w głowę i mówi że jeszcze tego pozaluje. Więc stwierdziłam że chyba jestem wyjątkiem :)

    f1d9680377.png
‹‹ 4076 4077 4078 4079 4080 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ