X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Milla_ Przyjaciółka
    Postów: 101 160

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja już po pierwszej wizycie u gina. Był robione USG i widać pęcherzyk ciążowy i małą kropeczkę w nim :) Na dzień dzisiejszy wychodzi że to jest ok 5t+2d ciąży i orientacyjny termin porodu to 1.04.2018, ale lekarz mówił że za dwa tygodnie określenie terminu będzie bardziej dokładne.

    assia, Aliskaa, pigula_91 lubią tę wiadomość

    f2wljw4z2jsklqz3.png
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milla - rewelacja, cieszę się!!! :D:D:D

  • malgosia82 Przyjaciółka
    Postów: 105 77

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba jak szybko się zaczęło tak szybko się skończy. Znowu mam plamienia i zaczyna boleć brzuch. Moje TSH chyba jest tego przyczyną. Dzwoniłam do szpitala w którym się leczę, moja Pani endokrynolog na wczasach a numeru prywatnego nie dadzą. Jutro mam dzwonić, będzie inny lekarz to może mi poradzi o ile zwiększyć dawkę. Do ginekologa mogę dopiero w piątek. W tamtym roku miałam tak samo kiedy okazało się że jest puste jajo płodowe. Dzisiaj powtórzyłam test i były juz mocne dwie kreski a robiłam z popołudniowego moczu. Jeszcze jutro powtórzę betę.

    ckaik0s36dsxflg9.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    optymistkaaa wrote:
    Dziewczyny, które zdecydowały się brać witaminy już w pierwszym trymestrze (zaleca się dopiero od drugiego) sprawdzcie, czy wasze zestawy posiadają wit A. Powinnyście jej obecnie unikać. Jeśli macie zestaw dedykowany dla cieżarnych - to nie znajdziecie jej w ich składzie :)

    Ja przyznaje, ze nie wiedziałem wcześniej i dopiero pare dni temu odstawiłam wit. A, która przyjmuje od dawna codziennie w dawce 10.000 IU. Podejrzewam wiec, ze mam dość wysokie nasycenie ta witamina. Mam nadzieje, ze to nie zaszkodzi dziecku...

    0d1y90bv78miqftl.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa wrote:
    Dziewczyny już was nadrabiam :)
    No więc tak, w poniedzialek byliśmy na wizycie coś tam było widać, ciaza potwierdzona:) dostałam zgodę na wyjazd na wczasy.
    Więc szybko się spakowalismy z chłopakiem i od wczoraj jestem w Łebie :) jest super


    Super, to bawcie się świetnie, dogadzaj sobie i odpoczywaj :)

    Aliskaa lubi tę wiadomość

    0d1y90bv78miqftl.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do supli, to ja biorę na razie vit. C liposomalna, vit. B complex, D3 i kurkumę. Niedawno odstawiłam A i E. Kupiłam tez właśnie jakiś organiczny kwas foliowy firmy Viridian i też od nich kompleks dla ciężarnych. Zastanawiam się, czy brać tylko to, czy dołożyć do tego, co już biorę. Sarrra, a ten acard to sama sobie "zleciłaś" czy lekarz?

    Co do imion, to dziewczynka obstawiona - Zosia albo Gabrysia. Na męskie kompletnie nie mamy pomysłu :)

    Milla, cieszę się z dobrych wieści u Ciebie.

    Małgosia, za Ciebie trzymam mocno kciuki. Plamienia jeszcze nie przesadzają. Daj znać, jak będziesz po wizycie.

    0d1y90bv78miqftl.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 134. Urosła mniej niż 66 proc. W pon było 89.9. Jestem załamana 16 dzień po owu. Termin okresu

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w ogóle da się coś zrobić aby polepszyc rozwoj ? Biorę dupka dwa razy w tyg. Foliany witaminy b12 aktywne.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Czy w ogóle da się coś zrobić aby polepszyc rozwoj ? Biorę dupka dwa razy w tyg. Foliany witaminy b12 aktywne.
    Niestety nic nie poradzisz. Na tym etapie dokonuje się selekcja naturalna. Zakładam że tsh i reszta jest u ciebie ok?

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgosia82 wrote:
    Właśnie wiem i od dzisiaj zwiększyłam o 12,5, nie wiem czy nie za mało. Lekarz na NFZ grudzień a prywatnie za miesiąc, sama zwiększę ona też by tak zrobiła. Po jakim czasie zbadać TSH za dwa tygodnie wystarczy?
    Ja miałam badane co miesiąc (ale już było wyrównane) i na zmianę raz tsh, a poźniej tsh,ft3 i4. Teraz miałam powtarzać po 2 tyg. Jak będę miała wyniki, to mam pisać do gin (bo jest na urlopie). Tylko ja mam jeszcze b. niski progesteron i estradiol . Samo tsh nie było ostatnio bardzo dramatyczne.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Niestety nic nie poradzisz. Na tym etapie dokonuje się selekcja naturalna. Zakładam że tsh i reszta jest u ciebie ok?
    Biorę euthyrox 75. Tsh miałam 2.9 i zwiększyłi mi dawkę do 75 5 razy w tyg a 2 razy w tyg 50.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • pigula_91 Koleżanka
    Postów: 59 79

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dzisiejsze wyniki

    beta 342,1
    tsh 1,6
    progesteron 13,70

    Chyba nie jeste źle?


    A ( 02.08.2018)
    F ( 24.03.2020)

    Aniołek 8tc ( 28.08.2017)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigula_91 wrote:
    Moje dzisiejsze wyniki

    beta 342,1
    tsh 1,6
    progesteron 13,70

    Chyba nie jeste źle?
    Dla mnie progesteron niski. Jak ci nie skoczy albo zaczną się plamienia rozważ wizytę u gin. Druga sprawa (jeśli próbka jest mrożona, to stężenie progesteronu spada i wynik jest mało miarodajny-trzeba to mieć na uwadze)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 20:16

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Biorę euthyrox 75. Tsh miałam 2.9 i zwiększyłi mi dawkę do 75 5 razy w tyg a 2 razy w tyg 50.
    Kiedyś endo mi tłumaczył, że tsh długo się stabilizuje (więc jeśli niedawno zwiększałaś, to może jeszcze trzeba chwilę poczekać.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigula_91 wrote:
    Moje dzisiejsze wyniki

    beta 342,1
    tsh 1,6
    progesteron 13,70

    Chyba nie jeste źle?
    Dla mnie progesteron niski. Jak ci nie skoczy albo zaczną się plamienia rozważ wizytę u gin.
    Ps Jeśli próbka na progesteron jest mrożona w laboratorium, to wynik będzie zakłamany (niższy)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 20:18

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • pigula_91 Koleżanka
    Postów: 59 79

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ten progesteron mnie zastanawiał, najwcześniej uda mi się dopchać do lekarza na wtorek. Mam nadzieję że do tego czasu nic się nie wydarzy.


    A ( 02.08.2018)
    F ( 24.03.2020)

    Aniołek 8tc ( 28.08.2017)

  • Klarysa Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stresujcie się tak wynikami, bo stres też szkodzi. Moja sąsiadka zawsze mówiła, że złe myśli przyciągają nieszczęścia, więc może warto myśleć pozytywnie.
    Ja póki co zrobiłam tylko betę, jutro ją odbieram. Do lekarza idę 8 i resztę badań zrobię wtedy kiedy on je zleci. Liczę na to, że wszystko będzie ok.
    Trzymam kciuki, by u Was też było wszystko dobrze.
    Nadrobiłam Was, więc przeczytałam też pytanie o imiona. U nas będzie Gloria albo Hektor. Choć ostatnio padł też pomysł, by chłopca nazwać Iwan, ale co do tego ja nie jestem przekonana.

    zi13vfxm35ee6ihu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże oświadczył mi się:) jestem szczęśliwa

    oli123, yvonneSW, assia, BitterSweetSymphony lubią tę wiadomość

  • oli123 Autorytet
    Postów: 604 436

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was Kochane❤ przyjmiecie mnie do waszego grona? Coprawda do okresu zostaly jeszcze 3 dni ale dwie krechy sa i dzisiaj odbieram bete❤ Chyba zostane kwietniowa mamusia, jeszcze to do mnie nie dociera

    AJrin, malgosia82, Aliskaa lubią tę wiadomość

    mhsvi09k63nasq33.png
  • oli123 Autorytet
    Postów: 604 436

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa wrote:
    Boże oświadczył mi się:) jestem szczęśliwa
    Aaaa Gratuluje!! Mnie chyba czeka to samo, tez jeszcze nie jestesmy zareczeni, gin powiedzial zeby sie wziac do roboty bo pozniej moge miec problemy z zajsciem w ciaze nie wiedzialam ze od razu sie uda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 07:19

    Aliskaa lubi tę wiadomość

    mhsvi09k63nasq33.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ