X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Totoro, no ciekawa jestem jaki armagedon będzie jak wrócisz do pracy..(raczej wątpię, żeby przy takim przywiązaniu do Ciebie Lila przyjęła to na spokojnie..) i kiedy mąż zostanie wywalony z łóżka lub sam z niego ucieknie ;-) z cudzego doświadczenia- w kolejnych etapach z dzieckiem jest coraz trudniej nie łatwiej, czasy kiedy sobie słodko leżało, w takiej pozycji jak je się zostawiło, i było tylko do przytulania i schrupania powoli mijają.. Ja po Kini widzę, że mimo, że nie mówi już zaczyna pokazywać swoje zdanie i ma charakter dziewczyna, więc już widzę oczyma wyobraźni jej bunt dwulatka..
    Z tymi chodzikami/pchancami mama też mnie namawiała, ale poczytałam i jednak lekarze odradzają. Nie wiem, czy któraś z dziewczyn tutaj z 2 dzieci ma jakieś doświadczenia, jak tak też chętnie się dowiem.
    Pchacz/wózek jest fajny jak umie stabilnie chodzić. W pewnym momencie dziecko ma potrzebę pchania i ciągania (w różnej kolejności u różnych dzieci). Wcześniej nie polecam, a na pewno nie do nauki chodzenia, bo tylko opóźnia ten proces, wścieka się jak nie umie zakręcić, a jak jest mało stabilne, to może jeszcze zaliczyć glebę uderzając się o pchacz lub lecąc do tylu. Mówię to perspektywy dziecka, które szybko miało pchacz i najpierw nauczyło się z pchaczem chodzić do przodu, a poźniej i tak stanęło przy meblach i ćwiczyło krok dostawny i dużo czasu minęło nim odważyła się samodzielnie ruszyć do przodu (mimo ze potrafila, to się bała)

    Jupik lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulubiona zabawka Emi jest piłka z frozen (ludzka twarz), i klocki (buduje wieżę,a ona rozwala...No i książki...

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Pchacz/wózek jest fajny jak umie stabilnie chodzić. W pewnym momencie dziecko ma potrzebę pchania i ciągania (w różnej kolejności u różnych dzieci). Wcześniej nie polecam, a na pewno nie do nauki chodzenia, bo tylko opóźnia ten proces, wścieka się jak nie umie zakręcić, a jak jest mało stabilne, to może jeszcze zaliczyć glebę uderzając się o pchacz lub lecąc do tylu. Mówię to perspektywy dziecka, które szybko miało pchacz i najpierw nauczyło się z pchaczem chodzić do przodu, a poźniej i tak stanęło przy meblach i ćwiczyło krok dostawny i dużo czasu minęło nim odważyła się samodzielnie ruszyć do przodu (mimo ze potrafila, to się bała)

    Hmm.. To może odwrotnie, najpierw kupimy jej kostkę a pchacz w okolicach roczku O.o

    Kinga, dobrze, że Cię mamy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 14:32

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czyli dobrze wyczułam, że pchacz ok, ale nie teraz, tylko jak zacznie samodzielnie chodzić ;-) ja zatem utwierdziłam się, że nam jest póki co zbędny.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak, chodziki to zło, wiem. A co do tego pchacza, no to tak na później właśnie o nim myślę, ale że dziadkowie pytają, to wolę to niż milion plastikowych zabawek. Poczeka trochę schowany i już :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Tak, tak, chodziki to zło, wiem. A co do tego pchacza, no to tak na później właśnie o nim myślę, ale że dziadkowie pytają, to wolę to niż milion plastikowych zabawek. Poczeka trochę schowany i już :)

    Haha, ja też dziadkom pomysł podsunę jak coś, a my kupimy coś co wykorzysta już :D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Łodzi 3 stopnie :O Wyciagnelam spiworek, sobie zimowa kurtke i spacer byl ale kurde ziiiimmmnnooooo :O Po co ? :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 15:09

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, ja popełniłam ten błąd, że nie założyłam kurtki zimowej :/ ale przeżyłam 1,5h xD u nas jeszcze wiatr lodowaty:/


    Lilek usnął przed 15, obudziła się po 15, po czym usnęła mi na rękach i śpi na mnie dalej... Cały dzień nie może się niczym zająć, tylko wspina na mnie, przytula, marudzi... Biedne takie te dzieciątka :(

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia dzis spala 2 razy po pol godz, meksyk. Zasypiala mi przy zupce, myslalam, ze cos sie z nia dzieje, a jej normalnie glowa leciala :) tego to jeszcze nie bylo. Ciekawe, czy w nocy nadrobi, nie nastawiam sie :)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Bylam w lidlu. Cena tych drewnianych zabawek (40 zl) wydaje mi sie jednak wygórowana
    Jak na drewniane zabawki, to nie jest dużo (dla mnie trochę za pstrokate i różnie bywa z jakością).

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już od jakiegoś czasu jest chłodno i bardzo duża wilgotność, wiec nawet jak było 7, to odczuwalna była 1. Za każdym razem zapominam rękawiczek, dobrze ze mam już dopięta mufkę do wózka.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 16 listopada 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Jak na drewniane zabawki, to nie jest dużo (dla mnie trochę za pstrokate i różnie bywa z jakością).
    A według mnie i owszem bo z tej samej firmy tylko trochę inne juz 20 zl

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam chodzik i pchacz. I uzywałam zarowno chodzik jak i pchacz baaaardzo malo (max 10 minut dziennie) i to tylko wtedy kiedy dziecko juz prawie umialo chodzic. Oczywiście moja tesciowa mówi że już mam młodemu wyjac chodzić a ja się tylko za głowę złapałam... Moja młoda jak miała roczek to chętnie bawiła się takim stoliczkiem edukacyjnym, albo dopasowywaniem kształtów i wrzucaniem ich do pudla.
    I tak najlepsze zabawki to kuchenne łyżki drewniane i piloty i żadna zabawka u nas nie przebiła tych gadżetów :P

  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 16 listopada 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, pilot jest super :D tak samo butelka plastikowa czy to z zawartością czy bez :D aż się oczy świecą jak tylko zobaczy :p

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 16 listopada 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas butelka i poduszka to najlepsze zabawki:p

    Pchacz podobno Mikolaj (chrzestny) ma przyniesc Kamciowi xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila usnęła dziś 19.30. Miałam sobie robić kawę,żeby być tomna jak wstanie, tymczasem okazało się, że usnęła USNĘŁA O.o nie pamiętam kiedy ostatni raz poszła tak wcześnie spać O.o nawet film obejrzeliśmy! No tylko, że z kolei je co godzinę a kilka min po 23 obudziła się i nie mogła zasnąć... Chwilę temu ją uspilam na rękach i na razie śpi na mnie O.o

    Co do prezentów, my myśleliśmy teraz o tej kostce edukacyjnej drewnianej, ale przeglądam i przeglądam a one też są raczej min. od roczku:/ chyba jednak czegoś innego poszukamy.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 17 listopada 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    A według mnie i owszem bo z tej samej firmy tylko trochę inne juz 20 zl
    Czasem uda się coś taniej kupić (sama mam kilka fajnych zabawki np z tchibo w tej cenie), ale realnie licząc czas wykonania i materiały, praktycznie nie da się zrobić zabawki za te pieniądze. Sama lubię sobie podłubać przy drewnie i zdarzyło mi się parę rzeczy robić samodzielnie, to zwykle wychodzi drożej lub tak samo jak kupienie gotowca ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 17 listopada 2018, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla Emi złożyłam zamówienie na książki, ewentualnie piłki sensoryczne, figurki zwierząt (typu Schleich), ale sortery, wieżę itp mamy po siostrze. Zobaczymy co w praktyce dostanie. Mam nadzieję, że żadnych pianinek, grających tel itp, bo i bez tego mam wystarczająco głośno w domu ;)

    W ogóle wczoraj powiedziała pierwsze mama, baba itp, a nie tylko am jak so tej pory

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2018, 06:37

    acygan, Totoro, White Innocent lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 17 listopada 2018, 04:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, u nas pobudka na karmienie troche przed 4 (norma) tyle, że po karmieniu tak się przewalala w łóżeczku aż się całkowicie wybudziła i właśnie sobie leżymy z wyspanym szkrabem i się bawimy.. normalnie ja zaraz idę pod prysznic, a Kinie w krzesełko i mąż znacznie robić śniadanie ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 17 listopada 2018, 04:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, jakie książki masz dla Emi i na jakie założyłaś zamówienie?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
‹‹ 1400 1401 1402 1403 1404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ